MIDDELBVRGSCHE COUR A N T. m IV. 143. Donderdag 1844. 28 November. BESTUREN en ADMINISTRATIES. NIEUWSTIJDINGEN. fJufelicatic. CtbwcrtcMtie. 3wc beu. «Duitssdtlanb. (Br0£5t~Britt&njc. Jfvaufctrijfï,- •'De aboniienients-prijs dezer Courant is 2,75 voor drie maanden eu franco per Post 3. De abonnementen worden voor niet minder dan drie maanden genomen en de betaling; geschiedt coinptantof bij het einde van ieder vierendeel jaars. De iuz-ending der Advertcntien beiioort te geschieden des morgens vóór 10 ure indien men dezelve in het eerst uit te geven nummer wil geplaatst hebben. üe AdTerlcutien «orden berekend tejjeu 22 cents de regel, met uitzondering van Huwelijks- Geboorte- en Dood bekendmakingenwaarvan de prijs is van één tot zes regels 1 50 en voor iedere» regel daarboven 22 cents. Dezelve behoeven niet op gezegeld papier geschreven te zijn, alzoo bij elke plaatsing eener Advertentie het Regt van Zegel (35 ets.) moet worden betaald. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad MID DELBURG brengen bij deze ter kennis der Ingezetenen dat door den Raad dezer Stad op den 3 September dezes j jaars is gearresteerd en door Ileeren Gedeputeerde Staten van Zeeland., bij Hun Edel Groot Achtb. resolutie van den 4 October-, is goedgekeurd de navolgende ORDOKNAST1E voor de heffing der Stedelijke Belas ting bekend onder den naam van Omslag der Lantaarn-, Brandspuit- en Nacltiwachtgelden. Artikel 1. De omslag der Lantaarn-, Brandspuit- en Nachtwachtgelden, '-waarvan de heffing, bij Art. 4 van het Koninklijk Besluit v.an den 4 October 1816 (Staatsblad no. 54)in de daarbij omschreven gevallen aan de Steden is toegestaan, zal binnen de Gemeente Middelburg over den jare 1845 en vervolgens worden geheven, onder inachtne ming der bepalingen in de navolgende artikelen begrepen. Art, 2. De Belasting zalovereenkomstig het Koninklijk Besluit van den 19 .Augustus 1841 110. 50, worden gelie ven tegen 6 pCt. van de huurwaarde der Gebouwen van 150 en daar beneden, en tegen 7 pCt. van de huurwaarde der Gebouwen boven de ƒ1.5.0, en zal komen ten laste van de huurders of gebruikers der Gebouwen, onverschillig of" zij deze Perccelen al of niet bewonen. Art. 3. Als maatstaf der huurwaarde zal worden genomen dc som, waarvoor de Gebouwen of Perceelen op de execu toir verklaarde kohieren van 's Rijks Personele Belasting van de loorpendc dienst bekend zijn, en zal, bij gebreke daarvan o.i bij slechts gedeeltelijken aanslag der Gebouwen, de aan slag of aangifte van een vroeger dienstjaar worden gevolgd. Art. 4- Voor de Bewoners der Buitenwijken zal de Be lasting bij -voortduring slechts op de helft worden berekend, met betrekking tot de Huizen en Gebouwen aldaar staande. De Bewoners ot Gebruikers van Woonhuizenzoo binnen als buiten de Stad van 60 huurwaarde en daar beneden zijn., voor zoo veel dc huurwaarde van die Woonhuizen be treft van deze Belasting geheel vrijgesteld. Art. 5. Evenmin zullen voor deze Belasting in aanmer king komen de KerkgebouwenGodshuizen en alle andere Bij de Stad .ol eenige Armen-Administratie in gebruik zijnde Gebouwen, .ook niet de Domaniale Gebouwen, welke door de Provinciale Autoriteit worden gebezigd of voor de pu- bli.eke dienst van het Rijk zijn bestemd, met uitzondering» van de bewoonde gedeelten derzelve. Art. 6. Tot regeling van den ontvang van dit middel zal jaarlijks in de maand Januarijonder toevoorzigt van eene Commissie uit een Raaddoor den Ontvanger worden op gemaakt een Kohier van Invordering, waarop zullen wor den gebrngt olie zoodanige personen, welke destijds als huur ders of gebruikers van Gebouwen, in de termen dezer Or donnantie vallende, zullen worden bevondenen zal de aan slag der Belasting voor het vol ingetreden jaar plaats hebben. Art. 7.' Aan zoodanige Belastingschuldigen, welke door hun vertrek naar elders bevonden zullen worden het Perceel of dc Perceelenwaarvoor zij aangeslagen zijn niet meer tc gebntiaen zal door den Raad remissie worden verleend van zoo veel vierde gedeelten der aangeslagen som als er volle kwartalen, na het verlaten van het Perceel of de Perceelen, in dat jaar zullen overig blijvenmits de daartoe strekkende aanvraag door de belanghebbenden voor den 1 October bij Ilee ren Burgemeester en Wethouders worde ingeleverd en met dien verstande, dat bij het verzoek om remissie de betaling over de verschuldigde kwartalen zal moeten blijken. Tot aanvulling der Belasting zal daarentegen eene herzie ning van het Kohier in dc maand October plaats hebben waarbij op een suppletoir Kohier alle huurders of gebrui kers van Gebouwen welke bij de opmaking van het primi tief Kohier niet als zoodanig z.ijn aangeslagen, zullen wor den gebragtvoor zoo veel vierde gedeelten als er kwartalen van het jaar zijn of zullen verloopen 11a aanvang van de huur of het gebruik der Perceelen, het ingetreden kwartaal bij den aanvang medegerekend. Art. 8. Het primitief' Kohier zal vóór den 15 Februarij en het suppletoir Kohier vóór den 15 October van ieder jaar bij den Raad ter deliberatie worden gebragt, en, 11a door denzeiveu gearresteerd te zijn, aan den Heer Gouver neur ter executoir-verklaring worden opgezonden. Art. 9. Dc Kohierenexecutoir verklaard zijnde-, zullen door Ileeren Burgemeester en Wethouders worden gesteld in handen van den Ontvanger der Plaatselijke Belastingen, die aan iederen schatpligtigen een Aanslagbiljet zal doen toeko men welke Aanslagbiljetten van de noodige vakken tot aan- teekening der betaalde termijnen zullen voorzien zijn. Art. 10. Een ieder, die zich bij den gedanen aanslag be zwaard mogt vinden zal zich binnen eene maand na de ont vangst van het Aanslagbiljet, schriftelijk aan Ileeren Burge meester en Wethouders moeten vervoegenwelke de inge- gen, behoudens nader beroep op Ileeren Gedeputeerde Sta ten der Provincie. Art. 11. De belastingschuldigen, op het premitiefKohier aangeslagen, zijn verpligt hunnen aanslag in handen van den Ontvanger te voldoen in vier termijnen, en zulks vóór of op den laatsteii dag der maanden April, JulijOctober en December. Het zal niettemin aan de belastingschuldigen vrijstaan meer dan een termijn te gelijk of ook den geheeleu aanslag in eens te betalen. Die, welke gebragt worden op het suppletoir Kohier, zijn tot voldoening van den aanslag' gehouden in twee termijnen vóór of op den laatsten dag der maanden November en De cembermet vrijheid om deu aanslag in eens te voldoen. Art. 12. Indien een gebruiker of huurder van Gebouwen binnen deze Gemeente, in de termen dezer Belasting vallen de binnen eene maand na de Publicatie geen Biljet van Aan slag' mogt hebben ontvangen zal hij verpligt zijnter beko ming daarvan, zich bij den Ontvanger te vervoegen. Art. 13. De zoodanigendie in de voldoening van hun verschuldigde op de daarvoor bepaalde termijnen nalatig zijn, zuilen tot de voldoening worden vervolgd door middel van dwangbevelen parate executie medebrengendeonder zoo danige bepalingen als bij Art. 2 der Wet van den 29 April 1819 (Staatsblad 110. 16} zijn voorgeschreven. Voor het Waarschuwingsbiljet van den Ontvanger zal niets aan den belastingschuldige in rekening worden gebragt, terwijl voor de eerste Sommatie twee en een halve centen i voor de tweede Sommatie vijf centachtervolgens Art. 2 van het Koninklijk Besluit van den 16 Julij 1828 (Staats blad 110. 48), door den belastingschuldige zal moeten wor den betaald. Art. 14. De Ontvanger zal als ontvangloon vier ten hon derd genieten van de som welke door hem in Stadskas zal worden overgestort; blijvende hij verantwoordelijk voor de voldoening door de belastingschuldigen, van al de kosten welke voortspruiten uit maatregelen van regtsdwang, welke tegen dezelve zouden moeten worden te baat genomen met uitzondering van die kosten welke gemaakt zullen worden ter invordering van artikelen welke later door den Raad als onwaarde zullen worden erkend. En opdat niemand hiervan onkundig zij, zal deze wor den gedrukt, afgekondigd en aangeplakt, mitsgaders in de zer Stads-Courant worden geplaatst. Gedaan ten llaadhuize der Stad Middelburg, den 18'Oc tober 1844. Burgemeester en Wethouders voornoemd, PASPOORT van GlllJPSKERKE. Ter ordonnantie van Hun Edel Achtbare, A. M. BECIUS. TE11FJCJITIWG TOLLEW. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad MID DELBURG verwittigen bij deze een iegelijk dien zulks zou de mogen aangaan, dat op Donderdag den 28 dezer maand, des voormiddags ten elf ure, ten Raadluiize zal worden overgegaan tot de verpachting van ddn TAUX der TOLLEN op den Straatweg tusschen de Steden Flissitigen en Middel burgzullende de conditiën dier Verpachting van heden af ter Griffie van laatstgemelde Stad, voor een iegelijk ter le zing liggen. Gedaan ten Raadluiize der Stad Middelburg deu 22 No vember 1844. Burgemeester en Wethouders voornoemd DE STOPPELAAR L. P. Ter ordonnantie van Hun Edel Achtbare A. M. BECIUS. Dc COMMISSIE tot verevening eu amortisatie van de gevestigde Schulden der Stad Middelburg brengt bij deze ter kennis der belanghebbendendatter voldoening aan het Koninklijk Besluit van den 13 Februarij 1819, Lett. M3 waarbij is gearresteerd geworden een Plan van verevening- van de achterstallige Interessen op dezer Stads Obligaficn verschuldigd, op den 29 November aanstaande, des namid dags ten twee ure, op het Raadhuis, in liet openbaar zal worden overgegaan tot de uitloting van Honderd Stuks Kans biljetten van de Stedelijke Rentelooze Scluildte zamen een Kapitaal opleverende van Vijftig Duizend Gulden. Middelburg, den 15 November 1844. De Commissie voornoemd DE STOPPELAAR, L. P. Ter ordonnantie van dezelve A. M. BECIUS. v STOKHOLM den 12 november. In eene op den o ge- I leverde rec.ames ter beslissing van den Raad zullen bren- houden algemeene vergadering van de rijksstauden is aan dezelve medegedeeld dat Z. M. de koning al de wijzigin gen in de grondwet, welke de rijksstanden in de tegenwoor dige zitting aangenomen hadden, bekrachtigd heeft. FRANKFORT den 22 november. Volgens een schrijven uit Berlijn, van den 17, is Tschechin tweede instantie, ter dood veroordeeld, en wel door de valbijl. Den 19 dezer heeft de in de hoofdplaats van het kan ton Lucern gehoudene veto-gemeente met 936 stemmen zich tegen de beroeping der Jezuiten verklaard. In het geheel hebben in de tot nu toe gehouden 21 veto-gemeenten 3920 burgers tegen en 2373 voor de Jezuiten gestemd. Desniette genstaande schijnt het Vororth nog altijd te hopen, dat des- zelfs plannen zullen doorgaan en de Jezuiten aan het semi narium te Lucern zullen beroepen worden. Intusschen wordt van eene andere zijde verzekerd, dat de Jezuiten, geen aan leiding tot bloedvergieten willende geven, vooreerst van de beroeping hebben afgezien. Den 14 dezer is op de rivier de Wezer bij Rehme een schuitje volbeladen met passagiersomgeslagen en zijn daarbij elf personen verdronken. Dit ongeval schijnt te moe ten toegeschreven worden aan roekeloosheid van den mede verongelukten schipper, die in last had om,-bij den hoogen waterstandde passagiers met eene groote schuit over te zetten en daaraan niet voldeed. Volgens berigten uit het zuidelijk gedeelte van Rusland, heerscht ook daar onder het hoornvee eene vreesselijke ziekte. De dieren, welke door deze ziekte aangetast worden, val len gewoonlijk als van den bliksem getroffen dood neder. Het moet dezelfde ziekte zijn, die in het vorige jaar in Egypte zoo groote verwoestingen aanrigtte. MUNCHEN den 22 november. Een oppasser van den hier hoog geachten artillerie-kapitein von Neumeijer heeft, om zich in het bezit van 600 te stellen de vrouw van genoemden met welke hij slechts een half jaar gehuwd was en die zich in zwangeren staat bevondbenevens de dienst maagd van het leven beroofd terwijl de kapitein zich ntiRr de parade had begeven. De moordenaar is te Passait gevat. Hij heeft dadelijk volle dige bekentenis afgelegd. Genoegzaam al het gestolene is bij hem gevonden. Toen zich alhier het gerucht verspreid de dat de moordenaar herwaarts werd vervoerdstroom de alles naar den kant van waar hij moest komen ten ein de den booswicht te zien. LONDEN den 23 november. Laatstleden woensdag is de heer D. O'Connell te Limerick aangekomen en met veel geestdrift ontvangen. Algemeen merkte men op, dat zijn uiter lijk van eene zeer goede gezondheid getuigde. Hij sprak voor een der geopende vensters de menigte toeen ving aan met. zijne gewone verklaring dat hij zich nooit in zijn leven van zoo vele welgekleede mannen en eene zoo groote menigte schoone vrouwen omringend had gezien. Vervolgens weidde, hij uit over zijne vrijspraak door her huis der lords, die, zeide hij, overtuigend bewezen had dat de Ieren niets misdadigs hadden bedreven door zich in grooten getale tot het uiten van den wensch naar de herroeping der Unie te vereenigen. Ilij hield zich verzekerd dat er niemand on der zijne toehoorders was die zijn leven niet tot bereiking van dit doel zou willen geven. Maar dit was niet noodig en in stede van te sterven, wenschte hij dat zij mogt en blij ven leven, om weder een nationaal Iersch parlement te Du blin vergaderd te zien. Dit verlangen zou spoedig vervuld worden, mits men overal in de vreedzame beweging volhard de, waartoe hij andermaal aanspoorde, met opgave van mid delen om het doel te bereiken. Onder voorzitting van den heer IF. S. Cf Brien werd ver volgens een gastmaal gehouden, aan hetwelk tusschen de 700 en 800 personen - aanzaten, en waar lYConm/lter be antwoording van den ter zijner eere ingestelden feestdronk, weder eene lange aanspraak hield. Op den spoorweg tusschen Nottigbam naar Derby heeft eergisteren namiddag, ten gevolge van het onvoorzigtig plaat sen van enkele aangebragté steenkolenwagens en het dien ten gevolge inslaan van eene andere linie door den Not- tinghamtreintusschen laatstgenoemden trein en dien van Derbij eetie vreesselijke botsing plaats gehad, ten gevolge van welke enkele der wagens ten cenenmale vernield en onge lukkig twee personen gedood zijn geworden terwijl er bo vendien een groot twintigtal min of meer zware verwon dingen bekomen hebben. PARIJS den 23 november. Reeds zijn de examens van de leerlingen der Polytechnische school aangevangen; dit is de eerste stap om de zaken weder op een geregelden voet te brengen. Men verzekert, dat de 1 7 leerlingen die uitgeslo ten zijn, bij gelegenheid van het huwelijk des hertog., van Aumale hunne bttcveu van toelating zuilen ontvangen.* De heer Lamartinedie sedert het eind der vorige zitting uiei. meer van zich had doeu hooreu, heeft thans een

Middelburgsche Courant | 1844 | | pagina 1