MIDDELBURGS C1IE COURANT, X". 137. Doudcrdaa 1834. 14 November. BESTUREN eu ADMINISTRATIEN. NIEUWSTIJDINGEN. Jtvmfcvtjfc. QUubc0tcbitt0 ÏDuilochUub. iicbctiaubcu. 'De afoormeuients-prijs dezer Courant is 2,75 voor drie maanden» en franco pe^ Post 3. De abonnementen worden voor niet minder dan drie maanden genomen en de betaling geschiedt comptant, of bij het einde van ieder vierendeel jaars. De inzending "der Advertentien behoort te geschieden des morgens vóór 10 ure indien men dezelve in het eerst uit te geven nummer wil geplaatst hebben. De Advertentien worden berekend tegen 22 cents de regel, met uit/onderin» van Huwelijks- Geboorte- en Dood bekendmakingen waarvan de prijs is van één tot zes regels 1 50 en voor iederen regel daarboven 22 cents. Dezelve behoeven niet op gezegeld papier geschreven te zijn, alzoo bij elke plaatsing eeuer Adverteutie liet liegt van Zegel (35 ets.) moet worden betaald. O Pit OEPID G S O L L I GIT I JS TE BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad MID DELBURG Willende voorzien in de vacatureontstaan door het ont slag van Dirk Dronken, als Beurtschipper in het Beurtveer tusschcn de Steden Goes en Middelburg Roepen dien ten gevolge op zoodanige Schippers, welke van een goed zedelijk gedrag zijn, de noodige bekwaamheid hebbeneen daartoe behoorlijk geschikt Vaartuig bezitten en genegen zijn om zoodanig Veer te aanvaarden zich ter bekoming van nadere inlichtingen aan te melden bij den Heer Burgemeester, mét overlegging van zoodanige stukken als zij voor zich dienstig zullen oordeelen zullende ver volgens uit de zich opgevende Sollicitanten een geschikt en bekwaam Persoon tot voorschrevens betrekking van Beurt schipper worden aangesteld. Gedaan ten Raadhuize der Stad Middelburg den 11 No vember 1.844. 14 Burgemeester en Wethouders voornoemd DE STOPPELAAR L. P. Ter ordonnantie van Ilun Edel Achtbare, A. M. BECIUS. VAN IN TE DIJKEN POLDERS. Op Dingsdag den 26 November 1844, des namiddags ten één ure, zalin het Logement van Steenkamp te NEUZEN in het openbaar worden aanbesteed DE BEDIJKING" der SCHORRENliggende tegen de IVesterscheldein den mond van den Brakman beoosten de.11 Hoofdplaatpolder in drie Perceelen. Het Eerste Perceel zal bevatten eene Dijkslcngte van 1743 El, mee de helft van eenen Separatie-Dijk, lang 720 El en Het Tweede Perceeleene Dijkslcngte van 4330 EI, met de wederhelft van genoemden Separatie-Dijkterwijl de Dijk van Het Derde Perceel lang zal zijn 5050 El. Het een en ander zoodanig als bepaald is en omschreven staat in het Bestek en de Conditiën van aanbesteding; welk Bestek ter lezing is gelegd in het voornoemde Logement van Steenkamp en in de Herbergen te Hoofdplaat en Biervliet terwijl hetzelve te bekomen is in den Boekwinkel der Gebroe ders Abrahamste Middelburgvoor één gulden het exem plaar, met de Teekeningen der Directie-Keet. Van dit werk zal nadere aanwijzing geschieden op het Lokaal zelf, vier dagen vóór de besteding. FRANKFORT den 7 november. Betreffende den veldtogt der Russen gedurende dit jaar in den Kaukasiishebben wij thans ook een uitvoerig berigt van de Russische grenzen van den 22 october 11. ontvangen. In dit herige wordt bevestigd hetgeen vroeger nopens den ongel'ukkigen uitslag van dien veldtogt voor de Russen is medegedeeld. Het ver lies der Russen deels door de vijandelijke wapenen deels door desertie en ziekte, wordt daarin op 20,000 man be groot. Desniettegenstaande scheen de keizer van Rusland -onwrikbaar bij zijn eens genomen besluit te volharden en verwachtte men dus veel gewigtigs met het volgende voorjaar. De keizer van Rusland heeft bevolen 0111 in de Maho- mednansclie en Ileidenscbe dorpen overal scholen op te rigten. Een landeigenaar in het gouvernement Saratow, vorst Engolitscben heeft de gewigtige ontdekking gedaan dat het zekerste middel tegen den beet van dolle dieren, eene soort van gouden tor centonia auratais. Een praktiserend genees heer in gezegd gouvernementD. JVagnerheeft dat ge neesmiddel naamvkcurig onderzocht, met menschen en dieren proeven genomen en zich van deszelfs onbcdriegelijke ge neeskracht overtuigd. Volgens zijne opgaaf verzamelt hij die soort van kevers in de maanden mei en junijin bosch- achtigc vlakten vooral in groote mierennesten onder welke zij doorgaans als pop liggen. Zoodra de kever de pop verlaten heeft, doodt hij ze onmiddellijk, bewaart ze in goed geslotene potten en geeft ze den zieken in den vorm van een poeder op ongezuurd met boter besmeerd brood. Van den ouderdom des lijdersvan den tijd welke vcrloopen is na den beet en van den loop der ziekte hangt de groote der dosis af. LONDEN den 9 november. Het is heden de derde ver jaardag van den vermocdelijken troonopvolger den prins van Wallis. Al de kabinets-ministers, voor zoo ver zij zich in de ze hoofdstad bevinden zullen heden het groot banket in Guild- haildoor den nieuwen iord-inaire bij gelegenheid der aan. vaarding van zijn ambt te geven bijwonen. Gisteren heeft hij den vereischteu eed afgelegdenalthans volgens het be weren der hem vijandige dagbladen, nieuwe openb are bewij zen van afkeuring of minachting ontvangen. De kosten van de her'-puwing der onlangs geopende koninklijke beurs, de verbeteringen in haren onmiddellijken omtrek daaronder begrepen worden op ongeveer 400,000 p. st. geschat. Den 5 dezer was een der donkerste dagen dien wij in lang hier beleefd hebben. Ten 9 ure des morgens was er een zware mist, die we! 0111 11 ure optrok, doch te 12 ure veel dikker nedervielzoodat het daglicht geheel verduisterde en men overal het gazlicht moest opsteken. De stoomboo- ten werden daardoor verhinderd de rivier op- of af te ko men en de zeilschepen moesten de grootste voorzigtigheid in acht nemen. Tegen den gouverneur-generaal van Britsch-Indie die eerst onlangs óp zijne bestemming was aangekomen is een sluipmoord ondernomen, waarvan zijn adjudant, de heer IVoodbijna het slagtoffer geworden was. Twee militairen, dezen voor den gouverneur nemende hebben op hem gescho ten de kogel is door zijnen hoed gegaan en hij werd slechts ligt aan den slaap van het hoofd gewond. De stad Havannah en al de overige plaatsen in Cuba hebben veel door een orkaan geleden die den 4. en 5 oc tober op dat eiland heeft gewoed. Uit Jamaica schrijft men dat in de baai van Montego niet minder dan dertien koopvaar dijschepen twee ligters en acht kano's verongelukt zijn. De rijk geladen Engelsche brik Pomonavan Glasgow naar KingstowmfJamaica) 's omstreeks het laatst van augus tus in de golf van Florida geplunderd en de geheele man schap omgebragt. PARIJS den 8 november. Door onze regering is de staat van den buitenlandschen handel van dit land gedurende het jaar 1843 bekend gemaakt, waaruit blijkt dat die een wei nig meerder is geweest dan in 1842, docii minder dan in 1841. Zoo in Algerie niets buitengewoons voorvaltzal de maarschalk Bugeaud den 24 dezer in Frankrijk terugkeeren en zich onmiddellijk naar Parijs begeven, werwaarts hij door het ministerie ontboden is. Mad. Ida dc Saint E/meschrijfster van het werk Mémoires déune Contemporainedat in der tijd veel ge rucht heeft gemaakt, eene geborene Hollandschedie in dat werk hare avonturen beschreven heeftis thans 65 jarenoud en leeft te Brussel in eenen toestand van behoefte. Door tusschenkomst van eene aanzienlijke familie aldaar en van de koningin der Belgen zal zij er in een gasthuis geplaatst worden. 's GRAVENHAGE den 11 november. I11 de zitting der Tweede Kamer van heden heeft de centrale afdeeling hare verslagen uitgebragt over het ontwerp van wetbetrekkelijk de aflossing van schuld over 1844 en over dat tot aanwijzing der middelen voor de aflossing van schuld aan de Ncdcrland- sche Handel-inaatschappij en zijn de beraadslagingen over die beide ontwerpen aan de orde gesteld tegen aanstaanden woensdag, des morgens ten 11 ure. Voorts heeft de centrale afdeeling uitgebragt het navolgend verslag omtrent het antwoord op de troonrede Nadat de kennisgeving van de Eerste Kamer der Staten- Gencraal nopens het toegezonden adres van antwoord op de koninklijke openingsrede met het betrekkelijk extract uit de notulen dier Kamer van den 2 dezer, ingevolge van liet be sluit der Tweede Kamer van den 4 dezer daaraan volgende, een punt van onderzoek en overweging in de afdcelingcn uit gemaakt had zijn de voorzitters dier afdeel in gen met de rapporteurs in centrale afdeeling bijeengekomenter medc- deeling en overweging van hetgene door de leden met opzigt tot voorzegd onderwerp is aangemerkt en verlangd geworden. Uit die mededing is gebleken dat te dezer zake in de Kamer verschil van gevoelen bestaat. Van 50 leden der Kamerdie aan de beraadslagingen deel hebben genomen hebben 22 leden de meening geuit, dat, nu het ontwerp- adres de goedkeuring van de Eerste Kamer niet heeft ver worven het moest beschouwd worden vervallen te zijn en dat, na deze mislukte poging om gemeenschappelijk een adres van antwoord tot stand te bréngen aan de zaak geen ver der gevolg behoort te worden gegeven. Die leden waren dus van gevoelen., dat het schrijven van de Eerste Kamer alsnog eenvoudig voor kennisgeving behoort te worden aan- 'j genomen zonder meer. Vier en twintig leden daarentegen kwamen hierin over- een, dat zij de zaak niet als afgedaan wilden beschouwd heb ben maar gepast en noodig-óórdeelden, dat daaraan opeeni- gerhande wijze door de Tweede Kamer gevolg worde gege ven. Omtrent de vraag evenwelwaarin dat gevolg zou I moeten bestaan liepen de denkbeelden zeer uiteen. De centrale afdeeling, thans minder gepast oordcelcnde, 0111 in breede ontwikkeling te treden van de beschouwingen welke bij de beraadslagingen in de afdeelingen met betrek king tot die vraag, zijn voorgedragen, zal zich dienvolgens bepalen tot de korte opgave van de onderscheidene voorstel lenwelke bij die gelegenheid ter sprake zijn gekomen: iste Voorstel, liet ontwerp-adres, zoodanig als het door de Tweede Kamer is vastgesteld, behouden en met zoodani ge verandering- van redactie waaruit blijken aal dat de Twee de Kamer ten deze alleen handelt uit naam der Tweede Ka mer alleen, door eene commissie, den Koning aanbieden. ade Voorstel. Het door de Tweede Kamer vastgestelde ontwerp-adresdoor eene commissie uit die Kamer aan den Koning overbrengen bij het volgend adres van geleide Sire! De Eerste Kamer der Staten-Generaal heeft zich niet kun nen vereenigen met het antwoord op de koninklijke troonrede door de Tweede Kamer aan haar gezonden hierdoor is het gemeenschappelijk aanbieden van dit antwoord aan U. M. 011-. mogelijk geworden. De Tweede- Kamer deswege haar leed wezen betuigende, rekent zich aan U. M. en aan zichzelve verpligt te zijn daarvan aan U. M. kennis te geven. Zij heeft tevens de eer, U. M. bekend te maken met het dooi- haar ontworpen antwoord waarin zij op eene eerbiedige en gepaste wijze de wenschen der Natie en de behoeften des Vaderlands meende uitgedrukt te hebben. Dat stukhetwelk de Eerste Kamer verworpen heeft is van den volgenden inhoud {Fiat insertio van het vastgestelde ontwerp-adres. 3de Voorstel. Aan de Eerste Kamer ter overweging en goedkeuring zenden het volgend ontwerp-adres aan den Ko ning Sire De vertegenwoordigers des Nederlandschen Volksbezield met gevoelens van den diepsten eerbied en opregtste liefde je gens Uwer Ms. persoon achten-zich verpligt om, bij de uit drukking dier gezindheden, waarin de geheele Natie niet hen deelt, de kennisgeving aan U. M. over te brengen, dat zij zich dit jaar niet bij magte bevinden 0111 de aanspraak, waar mede hoogstdezeive de tegenwoordige zitting der Staten-Ge neraal heeft geopend, door een gemeenschappelijk voor te dragen adres, te kunnen beantwoorden, dewijl de Eerste Ka merzich grondende op het voorschrift van art. 227 der grondwet, Ireeft verklaard, zich niet te kunnen vereenigen met den wenschdoor de Tweede Kamerin het door haar vastgesteld ontwerp-adres uitgedruktdat de dagen van kalmte en vrede, door de Voorzienigheid thans aan Nederland ge schonken mogen gebruikt worden tot eene tijdige herziening en verbetering onzer grondwettige instellingen. 4de Voorstel. Aan de Eerste Kamer ter overweging en goedkeuring zenden het door de Tweede Kamer vastgesteld ontwerp-adres, nadat 15 daarvan zal zijn veranderd als volgt Wij vertrouwen, dat de dagen van kalmte en vrede, door de Voorzienigheid thans aan Nederland geschonken heil zame vruchten zullen dragen voor geheel het Vaderland. De Tweede Kamer acht het wenschelijk dat deze dagen gebruikt mogen worden tot eene tijdige herziening en verbe tering onzer grondwettelijke instellingen. De «Éérste Kamer daarentegen zonder te treden in het onderzoek omtrent liet wenschelijke dezer herziening en ver betering in het algemeen, vermeent met dien wensch niet re moeten instemmen, uit hooide van art. 227 der grondwet." Ten slotte zij hier nog gemeld dat in dc afdeelingen me de is behandeld dc vraag, of het in dezen te nemen besluit aan de Eerste Kamer zal worden medegedeeld en dat er bij de leden omtrent die vraag insgelijks verschil van gevoelen heeft bestaan. Uit aanmerking dat men hier verkeert in een geheel onge woon en exceptioneel gevalwaarin bij het reglement van orde niet is voorzien en dat bij het gemis van eene bepaal de voordrngt, waarover moet beraadslaagd worden het vol strekt noodig voorkomtdat aan de Kamer een leiddraad worde aangeboden, die zij bij hare overweging en stem ming zou kunnen volgen, heeft dc centrale afdeeling ge meend, ter bevordering eeuer eenvoudige en ordelijke dis cussie de volgende vraagpunten ter beslissing aan de Kamer te moeten voorstellen, welke zij mitsdien in bedenking geeft dat in de volgorde, waarin deze worden voorgedragen, aan de stemming der leden onderworpen zullen worden I. Vraag. Zal de zaak van het adres worden gehouden voor afgedaan en dc kennisgeving der Eerste Kamer alzoo voor notificatie worden aangenomen II. Vraag. Zal door de Tweede Kamer gehandeld worden overeenkomstig het voorstel 110. 1 III. Vraag. Zal door de Tweede Kamer gehandeld vvor- deirovereenkomstig het voorstel no. 2? IV. Vraag. Zal door de Tweede Kamer gehandeld worden overeenkomstig het voorstel 110. 3 V. Vraag. Zal door dc Tweede Kamer gehandeld worden overeenkomstig liet voorstel no. 4? VI. Vraag. Eindelijk, voor het geval, dat een der vraag-

Middelburgsche Courant | 1844 | | pagina 1