MIDDELBURGS CIIE COURANT. iV. 132. Zaturda 1844. 2 November. BESTUREN en ABMINISTRATIEN. fïl R U VF STÏJ R IN C EN JVrtufcvijfc. DIRECTE BELASTINGEN. jUcbcvltftJbsïcïïc ^aubcï-SMartt!5ch»t|J}Jtj. Cn-iuiê-övillaujc. &clgtc. iücbcvlan&cu. qr 1)k abotmemeiits-prijs dezer Gour.wil is ƒ2,75 voor drie lo.riudetit en franco per Rost 3. De abonnementen worden voor niet minder dan drie maanden genomen en de betaling geschiedt comptant of bij liet einde van ieder vierendeel jaars. De inzending der Adverlentien behoort te geschieden des morgens vóór 10 ure indien men dezelve in het eerst uit te geven nummer wil geplaatst hebben. l)c Adverleulitsa worden berekend tegen 22 cents de regel, met uitzondering van llusrelijks- Geboorte- eu Dood bekendmakingen waarvan de* prijs is van één tot zes regels 1, 50* 'en vöob léderen regel daarboven 22 cents. Dezelve'behoeven niet op gezegeld papier geschreven te zijnalzoo bij elke plaatsing ecner Advertentie het Hr.gt van Zegel (35 ets.) moet worden betaald. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad MID DELBURG brengen bij deze ter kennis van de Ingezetenen dat bij Hun Edel Achtbare is ontvangen en aan den Ont vanger der Directe Belastingen ter invordering verzonden liet Aanvullings-Kohier No. 5 van de Personele Belasting Dienstjaar 18 JA met uitnood iging aan een iegelijk, wien zulks aangaat, om, na bekomene kennisgeving van zijnen aanslag, ten spoedigste het door hem verschuldigde te kwij ten onder herinnering tevensdat de bezwarenwelke dienaangaande mogteu bestaan binnen drie maanden na he den behooren te worden ingediend. En opdat .een iegelijk hiervan kennis dragenzal deze worden afgekondigd mitsgaders in dezer Stads-Courant ge plaatst. Gedaan ten Raadhuize der Stad Middelburgden 1 No vember 1844. Burgemeester en Wethouders voornoemd PASPOORT van GR1JPSKERKE. Ter ordonnantie van Hum Edel Achtbare A. M. BECIUS, BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad NEU ZEN zullen, op Woensdag den 6 November 1844, des voormiddags ten 10 ure, op het Raadhuis aldaar, in het Openbaar verpachten den Stads KOOIINWINDMOLENvoor den tijd van zeven jaren, ingaande den 1 Januari) aanstaande. De conditiën en voorwaardenvolgens welke de voor- scljrevene Verpachting zal plaats hebben liggen voor de ge gadigden dagelijks ter visie en inzage ter Plaatselijke Se cretarie van des morgens 9 tot des namiddags 3 ure. REGENTEN over de Godshuizen alhier zullenop Dingsdag den 5 November aanstaande, des voormiddags ten tien urein een der lokalen van bet Gasthuishouden de gewone jaarlijksche Aanbesteding der LEVENSMIDDELEN, BRAND - en LICHTSTOFFEN enz.ten behoeve der Ge stichten voor het dienstjaar 1845, waarvan de conditiën dagelijks in gemeld Gesticht voor een ieder ter lezing liggen. De DIRECTIE maakt bekend, dat door haar zullen ge veild worden, te AMSTERDAMop Donderdag den 14 November 1844: 25,422 Kranj. en Kanass. JAVA SUIKER liggende aldaar. 20,889 Dito DITO ligg. ta Rotterdam. 2,144 Dito DITO Middelburg. 1,823 Dito DI^TO Dordrecht. Waarvan de Notitieii met de Veil-conditicn in tijds zullen worden uitgegeven. Amsterdam den 15 October 1844. VAN DER OUDERMEULEN, President. T. SCHUURMAN, Direct, fung. Secretaris. De DIRECTIE van de ZONDAG SCHOOL berigt bij deze, dat er wederom gelegenheid irt om in dezelve te wor den opgenomen mits men zich daartoe aanmelde bij den Hoofd-Onderwijzer Gouka in de Stads-Armenschoolvóór bet einde der volgende week, des middags van ia tot 1 ure. Middelburg, 4 November 1844. J. BORSIUS. Secretaris. LONDEN den 26 october. De F."euing Sun, een der Engelsche bladen die liet best met de zaken van China be kend zijnloochent heden op de stelligste wijze de kunst greep, waardoor het aan de keizerlijke Chinesche regering, volgens het zeggen van een Parijsch dagblad, gelukt zou zijnden tekst der overeenkomst tusschen derzelver com missaris en dien van Groot-Brittauje gesloten re vervalschen en daardoor datgene te vernietigen wat daarin voor dezelve, hinderlijk kon wezen. De Evcuing Sun verzekert, dat het Journal des Dcbats deze reeds oude fabel heeft vertaald uit cjis oud nommer van de JIong-Koiig Gazette. Nabij Wol erhampton heeft weder ecne ontvlamming: van ga/, in eene steenkolenmijn plaats gehad waardoor van de 17 in de mijn werkende gravers 11 gedood zijn. De luchtreiziger lhnnptoa is bijna liet slagtoffer van zijne gevaarlijke broodwinning geworden. Toen hij II. don derdag in de tuinen van Hortobello was opgestegen en kor ten tijd daarna weder neer kwam, viel zijn bol juist opeen schoorsteen te Bayrieu-North-Sfrandwelke in brand stond; de vlammen deelden zich dadelijk aan den luchtbol mede, bet gaz ontplofte en liet schuitje, waarin de heer IJampton zat, viel naar beneden -gelukkig klampte hij zich aaneen' der muren van de woning vast en werd in de armen der toe schouwers opgevangen. De luchtbol had eene geldswaarde van bijna 500 pond. PARIJS den 28 october. Bodewijk Filips heeft bij zijn vertrek uit Engeland den lieer May, commissaris van policie, die Z. M. ten dienste stond, cewe prachtige tabaksdoos ten geschenke gegeven welke eene waarde van 250 guiojes of 6500 fr. zou hebben, en waarbij dus de ring, welke de keizer van Rusland den heer lay vereerde, slechts eene kleinigheid is. Uit Algiers zijn berigten van den 19 dezer ontvangen, waaruit blijkt dat, terwijl de generaal Gomman de oproer makers nazetdie de Fransche legerplaats te Dellis hebben aangetast, ook de marine langs de kust de operatien van het leger de behulpzame hand biedt. Het gevecht tusschen de Fransche troepen en de Kabaï- len bij Dellis is nog moorddadiger geweest dan men aanvan kelijk vermoedde; bijna een derde der Franschen is buiten gevecht gesteldterwijl de Kabaïlea 600 manschappen ver loren hebben. De-maarschalk Bugeaud bevond zich in den •schouwburg, toen hem de tijding van dezen strijd gebragt werd. Hij verliet dien terstond, 0111 de noodige bevelen te geven, hetwelk tot allerlei gissingen aanleiding gaf. De gouverneur-generaal is thans naar Dellis afgereisd en hoopt spoedig te Algiers terug te zijn, ten einde zich vóór den 20 november naar Frankrijk te kunnen inschepen. BRUSSEL den 27 october. De minister van financiën heeft aan de kamer van afgevaardigden welke den heer Liedts tot voorzitter gekozen heeft, het budget voor 1845 voorge legd; de ontvangsten waren geraamd op 111,198,000 en de uitgaven op 109,962,000 fr.de middelen der belasting be dragen slechts 83,413,000 fr. Een onzer dagbladen merkt hieromtrent op dathoewel het blijkt dat de Belgen in verge lijking van hunne naburen minder belasting betalen, dit ech ter geen bewijs is dat het land zoo veel voorspoed geniet. De senaat heeft 11a eene korte beraadslaging met alge- meene stemmen het adres van antwoord op de troonrede aan genomenhet is een weerklank op dezelve', zoo ook het con cept-adres in de kamer der afgevaardigden voorgelezen het geen ook zonder veranderingen aangenomen is. 'sGRAVENIIAGE den 29 I|> de zitting van de Tweede Kamér der Staten-(ieneiagï van,, heden is door den voorzitter medegedeelddat. betnjoBtïerzo&k over het ontwerp van adres, in. antwoord op de-tilbtSnredèv in de afdeelingeh dér Kamer afgcloopen zijndelmr nnti.ve.rp door de commis sie thans nader overwegen pea gjistggsteld. is.,, en hetzelve gedrukt, aan de leden is ruudgediifijd-- Alvorens evenwel de beraadslaging daarover aan de orde van den dag te stellen verleent bij het* woord aan den heer Faber van Riemsdijk. De heer van 'Riemsdijk vordert, zoo uit zijn naam, als uit naam van de heeren den TexSnonck HurgronjèIJooft en Ncderburg'iop grond van art. 109 der grondwet en art. 56 van het reglemènt van orde der Kamer, dat de ppenbare vergadering worde geschorst en veranderd in comité-generaal. Nog meerdere leden hebben dit verlangd doch de heer van Riemsdijk acht het oniioódjg meerdere namen op te ge ven daar een tiende der leden het comité-generaal vordert. De lieer van Goltsieyn vraagt ten gevolge van dit voorstel het woord tot eene motie van orde waarop evenwel de voorzitter zegt, dat, aangezien een tiende der leden het comité-generaal heeft gevorderd de bepalingen der grondwet en van het reglement .daaromtrent duidelijk zijn en de open-, bare zitting alzoo geschorst wordtkunnende hij den heer van Go/tsteyn het woord niet meer verleeiién. Als nu volgt eene discussie tusschen den president en den' heer van Goltsteynondersteund ook door de heeren van. Reciteren en van Dam van Isseltdie met hem den voor zitter het regt betwisten het woord te onthouden aan een lid der Kamer, die hetzelve verlangt voor dat het comité is vastgesteld. De voorzitter daarentegen beweert, dat de be palingen van het reglement van orde op dit punt zooduide- lijk zijn dat hij geene verdere openbare discussie kan toe laten. Hij voegt er bij, dat in het te houden comité-gene raal elke spreker gelegenheid hebben zal zijn gevoelen te ontwikkelen. Terwijl nog verscheidene leden opstaan en het woord vragen geeft de voorzitter last het publiek te doen verwijderen en wordt de vergadering thans werkelijk veran derd in comité-generaal. Na een geruim tijdsverloop wordt de zitting in comité- generaal weder in eene openbare veranderd, en blijkt alsuu, dat de Kamer, met 31 tegen 20 stemmen, besloten heeft, om de beraadslagingen over het adres van antwoord in het openbaar te houden. De heer Brtice vraagt het woord en zegtdatdaar deze beraadslagingen thans voor het eerst in 't openbaar worden gehouden, hij het wensclielijk acht, 0111 daarmede thans niet voort te gaan, maar den aanvang daarvan te bepalen op morgendes voormiddags tén elf ure. Dien overeenkomstig wordt besloten en de zitting dus tot morgen op het genoemde uur verdaagd. Het ontwerp van adres van antwoord op de troonrede, zoo als het door de commissie na het afgcloopen onderzoek in de afdeelingen is vastgesteld, luidt aldus Sire 1. De Vertegenwoordigers van het Nederlandsche Volk achten zich gelukkigdat de omstandigheden waaronder zij tot de hervatting van hunne werkzaamheden geroepen wor den in meer dan één opzigt van eenen gunstigen aard zijn. Dankbaar erkennen zijde aanhoudende pogingen door U. M. aangewend tot bevordering van het welzijn des Vaderlands. 2. Wij verheugen ons te vernemen, dat onze betrekkin gen met de vreemde mogendheden op eenen gewenschtên voet staan en koesteren daarbij de hoop, dat dezelve meer en meer dienstbaar zullen kunnen gemaakt worden aan de be vordering van de belangen van Nederland. 3. De mededeelïngen ons door U. M. gedaan omtrent de Nederlandsche zee- en landmagtzijn met belangstelling door ons ontvangen. Wij erkennen met hoogstdenzelve het wenschelijke om in verband met de voorhandene middelen al het mogelijke aan te wenden, zoowel tot instandhouding en opbeuring on zer marine als tot herstel en verbetering van de noodzake lijke verdedigingswerken van den Staat. 4. De goede uitslag der pogingen om de zeerooverij in den Indischen Archipel te bestrijden zal ongetwijfeld bijdra gen om den Nederlandschen naam ook bij andere handeldrij vende volkeren te verhoogen. 5. Terwijl wij het betreuren dat de omstandigheden zoo vele bekrimpingen onzer landmagt onvermijdelijk gemaakt hebben doen wij gaarne hulde aan den goeden geest wel ke haar blijft bezielen. Daarin vinden wij eenen grond om te vertrouwen, dat zij op den duur aan hare bestemming zal voldoen. 6. Wij wenschen dat eene nieuwe inrigting der schut terijen tot waarborg moge strekken dat die instelling geheel aan hare roeping zal beantwoordenzoo door de handhaving van orde en rust, als door de beveiliging van den vaderland- schen bodom in tijden van oorlog en gevaar. 7. Aangenaam was het ons te vernemendat de Oost-In dische bezittingen inwendige rust en voorspoed genieten. 8. Wij slaan met bezorgdheid gade den kwijnenden toe stand van onze West-Indische koloniën, en geiooven dat spoedig doeltreffende maatregelen in haar belang genomen moeten worden. Bereids zagen wij met genoegen dat bij de zamepstelling van een nieuw tajief.van regten .op den in-, 11 i$- en doorvoer de belangen dier koloniën niet uit het oog verloren zijn. 9, Onder meest gewigtige voorwerpen, die,aan de gestadige zorg der Regering, zijn aanbevolen.behoort buiten twijfpi |iet openbaar onderwijs. Van eene doeltreffende, in rigting van hetzelve hangt in hooge mate de* toekomst des Vaderlands af. U., M. zal ons dan ook steeds bereid vin den 0111 met haar mede te werken tot het daarstellen van'cfe verbeteringen waarvoor hetzelve vatbaar geoordeeld wordt. In den bloei van kunsten en wetenschappen stellen wij mede een levendig belang terwijl het ons leed doet, dat de beperkt heid der geldmiddelen niet altijd toelaat de pogingen van ver dienstelijke beoefenaars .naar ons verlangen te ondersteunen. 10. Wij verblijden ons, dat de maatregelen tot herstel van 'sLands finantie-wezen welke het gemeen overleg tus schen de Regering en de Staten-Generaal gedurende de afge- loópen zitting tot stand heeft gebragtonder den zegen des AUerhoogsten bereids goede vruchten hebben mogen dragen. De natie, voorgegaan door het Koninklijke Huis, heeft, door de meest loffelijke medewerking' aan die maatregelen te sclien- keiiop nieuw een trcffeud blijk gegeven van. hare gehecht heid aan de oud Nederlandsche trouw in het voldoen tot el- ken prijs van aangegane verbindtenissen. 11. Het zal ons aangenaam zijn mededeeling te ontvan gen van de overeenkomstendie omtrent de plaatsing der Belgische schuld zijn geslotenen te worden bekend gemaakt met de uitkomstendie van de laatstelijk aangenomen finan ciële plannen zijn verkregen in verband met de berekenin gen welke daaraan tot grondslag hebben gestrekt. ï-2. Met het oeg op de belangrijke offerswelke het Nederlandsche Volk zich ten behoeve van het Vaderland heeft getroostgevoelen wij hoe billijk en pligtmatig het zij dat men op den weg van bezuiniging niet stilsta, maar dat er met bedachtzaamheid op denzelven worde voortgegaan. Met genoegen hebben wij van U. M. voorgenomen dat de aan te bieden tweejarige begrooting in dien geest zal worden op gemaakt. 13. Aan de overweging van het ontworpen tarief van regten op den in-, uit- en doorvoervan hetwelk wij met belangstelling voorloopig kennis hebben genomen zullen wij gaarne al die aandachten naauwgezette zorg toewijden, wel ke het gewigt eeoer zoo hoogst aangelegene zaak vordert. 14. Dc aangekondigde voorstellen, welke ten doel heb ben de zoo hoogst noodzakelijke verbetering van liet munt wezen en de vereenvoudiging van het beheer der geldrnidde-

Middelburgsche Courant | 1844 | | pagina 1