MSIID E LUU11 GS CUE C O U li A :v\ 123. Zalurdag IS'44. 12 October. BESTUREN ca ADMINISTRATIEF NIEUWSTIJDINGEN. JVanferijfc. J éSmiscitlAnb. 'Bslgic. #2ch£v!aubcti. <A'r i SUrrjLEïOIRB BESCHRIJYIHG VOOR DE P E II S O -TE L E B E X.// S TIW G. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad MID DELBURG Gezien liet besluit van den lieer Staatsraad Gouverneur dezer Provincie, van den 26 September jProvinciaal Blad do. 125) betrekkelijk de suppletoire. beschrijving voorde Personele Belasting Herinneren de Ingezetenen aan de bepalingen van art. 27 ■en 42 -der. tvet van den -39 Maart 1833 Staatsblad no. 4), omtrent de Belasting'naar tijdsgelang en de suppiètoire aan gifte volgens welke een ieder, die door uitbreiding ver meerdering verwisseling of het aanschaffen van Belastings- voorwerpen der grondslagen van het Personeel, komt te val- len onder de toepassing van eenen nieuwen of verhoogden aanslag, in den loop des dienstjaarsverpligt is, alvorens en naar gelang van het ontstaan der omstandigheden en op tic boete bij art. 35 eh 39 vastgesteld tot het indienen van behoorlijke aangifte deswegeinvoege als bij art. 30 der wet is voorgeschreven kunnende daarvoor een biljet ter invulling bij den Ontvanger worden afgehaald. En opdat niemand hiervan onkundig blijve, zal deze wor den afgekondigdmitsgaders in dezer Stads-Courant ge plaatst. Gedaan ten Raadhuize der Stad Middelburg, den 7 Oc tober f844. Burgemeester en Wethouders voornoemd PASPOORT van GRIJPSKERKE. Ter ordonnantie van Iïun Edel Achtbare A. M. BECIUS. en zekere gemeenschap met Oost-Indie, over de landengte springen van mijnen, die hij voor .rekening van zijnen van Suez aanmerkelijk zou bemoeijelijken. Ook omtrent de uit Baijonne inedebragt. Die daglooner «naamd Grieken legt de Turksche regering een toenemend wantrou wen aan den dag waartoe de bestendig tegen haar gcrigte artikelen der Grieksche dagbladen niet weinig medewerken. YEREEMGIRG TOT KEY0RDEI5ÏAG DER TOOYRUYST T E MIBDELB UR G. Het BESTUUR van voornoemde Verceniging maakt bij deze bekend dat de Cursus op de Zangschoolonder lei ding van den Heer IV. 11. Ceuleti, met 1 November weder om zal geopend worden. Dat aan de Leden dezer Verceniging, eene jaarlijksphe contributie van f 10 betalende, behalve hunne gewone reg- ten ook nog dat gegeven iséén hunner Kinderen of Pu pillen op gemelde school gratis te doen onderwijzen wor dende deze contributie met 5 voor ieder Kind meer ver hoogd. E11 worden dus diegenen, welke van voornemen zijn hunne Kinderen of Pupillen op gemelde School te plaatsen, of tot bekoming ran dat regt Leden verlangen te worden be leefdelijk uitgenoodigd zich dienaangaande schriftelijk of in Persoon, vóór den 25 dezer, bij den Heer Mr G. A. Fokker Penningmeester der Verceniging of bij den ondcr- geteefcendc aan te melden. Middelburg, den 11 October 1844. J. W. van SONSBEECK, Secretaris. VOOR. JIF.T R1[K. P URL IEEE f ER KG O PING. De Kolonelbelast met het Plaatselijk Kommandement van Vlissingcnzal op Dingsdag den 22 October 1844, des voormiddags ten tien urebij de Kazematten aan de Water poort, om gereed Geld, publick doen verknopeneene partij oude Wollen DEKENS, Linnen BEDZAKKEN LAKENS enz. behoorende tot het Nachtleger in Zeeland. Het Coilegie van Regenten over het ARM-, GAST- en WEESHUIS te VLISSÏNGEN zal, op Vrijdag den 18 Oc tober 1844, des voormiddags ten tien ure precies, in de Directiekamer Gesticht No. 1 Gasthuisin het openbaar aanbesteden de levering van de voor bovengenoemde Ge stichten gedurende liet jaar 1845, bcnoodigde LEVENS MIDDELEN, BRANDSTOF E E N KLEEDING, SCHOEI SEL enz.; waarvan de conditiën van aanbesteding dagelijks, met uitzondering van den Zondag ter lezing liggen ten huize van den Amanuensis en Rentmeesterin de Wagenaarstraat Wijk I. No. 98. FRANKFORT ;'en 5 october. Volgens berigten uit Ber lijn is de courierwissel tusschen Pr.uissen en Oostenrijk thans zeer sterk cn zouden de depcclies niet alleen op de toetre ding van Bohemen tot het tolverbond, maar ook op die van alle overige decleu der Oostentijksehe monarchie betrekking hebben. De tijdingen der zegepralen, door de Fransche'wape nen op Maroeco bevochten hebben te Konstantinopel een treurigen indruk gemaakt, en eene soort van voorgevoel doen ontstaan dat geheel noordelijk Afrika binnen kort aan den invloed der Porte onttrokken zal wezen. Men vermoedde, dat liet toenemend wantrouwen jegens de Europeanen de oii- Een aantal kooplieden dier natiewelke vroeger te Kon stantinopel hunne winkels openden zonder daartoe voorloo ping verlof gevraagd te hebben wordt zulks nu niet langer toegestaan, hoewel men geloofde, dat het hun, tegen eene jaarlijksche Schattingwel op nieuw vergund zou worden. Lengten van den Kaukasusover Konstantinopel al hier ontvangengewagen van nieuwe verliezen door de Russen aldaar geleden. Dezelve zijn van den volgenden in bond Om de vroeger ontvangen nederlagen uit te Wisschen ontving de Russische generaal-majoor vorst Argutinskyin de maand julij bevel om met vier divisien Schamijl aan re vallen. De togt begon. Schamijl week echter terug in de gebergten, vervolgd door de Russenen verwoestte alles op zijnen weg. Eindelijk11a eenigé dagen teruggetrokken te zijn, hield hij stand en verschanste hi/"zich op eene hoog te. De Russen omsingelden hem en hielden hem ingesloten, doch moesten eindelijk uit hoofde van gebrek het beleg opbreken en terugtrekken. Nu begon Schamijl van zijne zij de aanvallender wijze te handelenen bragt de vermoeide en verhongerde Russen aanzienlijke verliezen toe. Wij verne men uit Berlijn dat de geueraai-majóor vorst Argutinsk'y, na eerst van Z. M. den keizer van Rusland de St.' Amia- orde eerste klasse ontvangen te hebben wegens zijne schitte rende wapenfeiten tegen de bergvolkenen later een met diamanten bezetten degen, bij keizerlijk besluit van den 9 september tot opperhoofd over de Russische troepen in'het zuidelijke Daghestan benoemd is." PARIJS den 6 october. Heden is de koning zijn twee-en- zeventigste jaar ingetreden, zijnde den 6 october 1773 ge boren. De hertog van Nemours, die den 25 dezer verjaart, heeft dan zijn dertigste levensjaar volbragt. Daar de feesten te 'lotiion thans geen plaats zullen hebbenheeft liet stedelijk bestuur dier stad besloten den geldel ijken onderstand echter uit te reiken aan de weduwen,- wier echtgenooten te Tanger en Mogador strijdende zijn om gekomen. De jongste berigten uit Algiers van den 1 dezer héb ben eene onaangename tijding medegebragt, welke doet zien dat de geest der Kabylen nog altijd" niet welgezind voor de Fransehen is. Volgens een brief namelijk uit Bugia van den e6 september, hebben de Arabieren den 19 te voren het struikgewas in de vlakte die zich tot nabij die stad uitstrekt in brand gestoken. De sirocco woei op dat oogenblik zeer sterk zoodat door den harden wind en de hcerschende droog te de vlammen zich weldra ver verbreidden en onze voor posten bereikten. I11 een oogenblik stonden het fort Clauzel en het blokhuis Doriac in Iïchtelaaije vlam, en de bezetting van het laatste punt had zelfs den tijd niet om hare wapens aan te gorden. Weldra kwam er hulp van Bugia en werd de verdere voortgang van den brand gestuit. De beide bran dende sterkten vlogen in de lucht, toen de brand den voor raad buskruid had bereikt. De Kabylen hadden getracht de arbeiders die aan den brand perk stelden te verontrusten doch werden door de troepen teruggedreven. Men hield zich nu bezig met het herstel der verbrande sterkten. De hertog van Aumale heeft laatstelijk eene rondreize door de provincie Constar.tine gedaanwaar hij tot nu toe bevel voerde. Hij is den 18 september te Bona aangekomen cn zou den 24 van daar vertrekken, 0111 nog eens naar de stad Constantine terug te keereu. Daar zou hij dan zijn be velhebberschap neder leggen cn zich vervolgens den 10 oc tober te Philippevilie naar Napels inschepen, in welke laat ste stad zijn voorgenomen huwelijk met de dochter des prin sen van Salerno zal worden gesloten. La 1'resse geelt thans een ander verhaalnopens liet op den x8 april jl. tusschen de Franschen en Otaheiters voorgevallen gevecht, geput uit een brief die den i jiinij uit Valparaïso geschreven is. Zie hier dit verslag: De Otaheiters hadden zich op 1 2 mijlen afstand van de stad vereeuigd en aldaar redoute» aangelegd, die gewapend waren met 7 stukken geschutcn door liet dapperste ge deelte der bevolking verdedigd werden; 500 Franschen ont scheepten tegenover die wérken, die gedurende drie uren de patroon aijonne inedebragt. Die daglooner genaamd Zabala werd onder weg door regen overvallen, en zocht eene schuil plaats in liet huis bekend onder den naam van Aphesetchea. Den regen opgehouden zijnde begaf hij zich naar een ander niet ver van daar gelegen huiswaar hij in slaapstede was als hij aan de wegen kwam werken. In dit huis legdchij zijne beide zakken buskruiddie zamen in eenen grooteren ge bonden waren, neder, en begaf hij zich, naar "de keuken, om te ontbijten. De huisbaas was afwezig en ook de vrouw vertrok weldra naar haar werk eene andere vrouw die ook in het huis in slaapstede lag, bad een nog zuigend kind der boerin met zich genomen zoo dat Zabala verbleef met drie kinderen over welke niemand het oog hield en van welke het oudste nog naauwelijk tien jaren telde. De kinde ren liepen naar de zakken met kruid, en zamelden de korrels die daaruit vielen0111 er mede te spelen waarop de oudste een brandhout ging halen en die korrels aanstak hetgeen on middellijk de ontploffing van de geheele massa kruid ten ge volge had. Het dak werd van het huis gesmeten en het ge heele'huis vloog in brand; de beide jongste kinderen twee meisjes, zijn later geheel tot kalk verbrand gevonden het oud ste, een jongetje, behield nog krachts genoeg om naar buiten te loopen en zich tot blussching zijner kleederen in eenen waterpoel te storten hij is dezen morgen in de felste pijnen bezweken na verklaard te hebben dat hij het was door wien liet kruid was aangestoken geworden. Ofschoon de puinen aan alle kanten op en over hem nedervieienis het Zabala evenwel nog gelukt zich te redden." BRUSSEL den 8 october. Daar de Belgische constitutie te duidelijk de algeheele onafhankelijkheid en vrijheid van het openbare onderwijs en het regt van vereeniging aan een j ieder, zonder onderscheid, waarborgt, is de regering ge drongen geworden, 0111 zich, ten aanzien van het gebeurde te Vcrviers, openlijk te verklaren, cn heeft de minister No- thoinb te dien einde een kon in k jij k besluit mede onderteekend waarbij het verhandelde'in den gemeente-raad van Verviers door welken de bekende proclamatie van den burgemeester is overwogen en goedgekeurd (en wel uit hoofde de gewa pende magt zelve had verklaard dat het zeer ongeraden was om geweld te gebruiken, ten einde de plaats hebbende ongeregeldheden te stuiten en men liever middelen van over reding moest beproeven), wordt vernietigd, op grond, dat de gemeente-raad niet bevoegd was 0111 zich met het ont werpen en goedkeuren van eene dergelijke proclamatie in te laten, maar voornamelijk, omdat de proclamatie eene inge wikkelde toegeeflijkheid behelst ten aanzien van vorderingen welke in strijd-zijn met.de constitutionele vrijheden. Het ontwerp 0111 eene inrigting van openbaar ónderwijs onder het bestuur der Jezuiten te Verviers te vestigen schijnt niet te zijn opgegeven en liet laat zich aanzien dat die lieden desnoods op eene krachtige ondersteuning zullen kun nen rekenen. Een Gendsch dagblad behelst bet volgende I11 deze stad spreekt men veel van eene beloite die door den mi nister Nothomb aan eenige Gendsche katoen-fabrikanten zou zij» gedaan. Als men geloot aan deze geruchten slaan mag, zou de regering op het punt zijn 0111 de Engeische katoe nen-stoffen door eene vermeerdering van inkomende regte'11 van 50 ten honderd te treffen en zou dat hoogere regt ook tot de Fransche gewevene stoffen worden uitgestrekt." In de haven van Antwerpen zijn gedurende de afga- loopeue maand.'-eptembcr 118 schepen uit zee binnengeloopen zijnde 15 minder dan in augustus van dit jaar en 48 min der dan in september 1843. Ook de aanvoer van koopwa ren is in de verloopene maand te Antwerpen veel minder ge weestdan te voren; zijnde daar toen 11,190 balen koêij, 1268 balen katoen, 30,250 huiden 11,102 kisten en 14,^98 zakken of kanassers suiker en niet meer dan 215 balen tabak aangevoerd. De uitvoer van katoenen stoffen, lijnwaden' en lakens alsmede van ijzer en glaswerk zoowel naar zee als 'langs de binnen-wateren naar Nederland is daarentegen vrij aanzienlijk geweest. De uitvoer van geraffineerde suiker is intusschen al weder verminderd en heeft in september slechts 235;Ó94 kilogrammes bedragen. hevigste bestorming weerstonden. Eindelijk snelden de ma trozen verbitterd over den val van een 5otal der hunnen waaronder 2 officieren en a.elèves, met het blank geweer op eene onwederstaanbare wijze toe. I11 de redoute» telde men 11a hare verovering 270 lijken van Otaheiters en 2 En geische deseurteurs die zich bij hen gevoegd hadden. De inboorlingen zijn verstrooid eh verslagen over eene zoo vol- komene nederlaag. Ons verlies heeft bestaan in 52 man bui ten gevecht en 25 gesneuvelden." Uit Mehari»in he wordt het volgende gemeld Eene verschrikkelijke gebeurtenis .heeft onze gemeente in verslagenheid cn eene brave familie in diepen rouw ge dompeld. Een daglooner van ciexi lieer Me iu'ion deaannemer van eenen de partemeutalon wei;droeg gisteren (den 28 septém- 'sGRAVENIIAGE den 8 october. De minister van finan ciën beeft bekend gemaakt datkrachtens 's Konings besluit van den 7 dezer, de ondeiteekcning der bewijzen, regt ge vende op inschrijving in de grootboeken rentende 3 en 4 ten 100, tevens zai geschieden, voor den Staatsraad, agent van iiet ministerie van financiën re Amsterdam door den lieer mr. Frans de IVildtcommies bij het voornoemde agentschap als mede dat door Z. Exc.tot weder opzeggens toe en zoo lang dit noodig zal worden bevonden nog zijn aange wezen de bceren Rieter FAtas en Edtiard Ric.'tard Schuit* e beiden ambtenaren aan het bureau van verificatie bij het arrondissement van Baijonne grootboek om, in betrekking van verifica'enrJte'"viseren de certificaten van nationale schulduitgegeven door de ver schillende administratie-kantoren, welke voor de grootboe ken rentende 3 en 4 ten 100 zullen worden aangeboden. Voorloopig verneemt men, dat met den 15 dezer de winterdienst op de beide spQonvegen te'i.ktiidig zul nemen. Op oen Rijnspoorweg zen n: eer een amo aug derb:: indelingen der Engelsellen wegens eene meer spoedige' bcr) twee zakken met 40 liilograiaiucu buskruid tot het doen dien dutuii; ui'La; aaid a au .-1

Middelburgsche Courant | 1844 | | pagina 1