MIDDELBÜRGSGHE COURANT. |g|§ N°. 119. Donderdag 1844. 3 October. BESTUREN en ADMINISTRATIEF NIEUWSTIJDINGEN. Piiifedïianb. iftcbevlattbeti. De abonueraents-prijs dezer Courant is ƒ2,75 Toor drie maanden, en iranco per Post ƒ3. De abonnementen worden voor niet minder dan drie maanden genomen en de betaling geschiedt comptant, of bij het einde van ieder vierendeel jaars. De inzending der Advertentien behoort te geschieden des morgens vóór 10 ure indien men dezelve in het eerst uit te geven nummer wil geplaatst hebben. De Advertentien worden berekend tegen 22 cents de regelmet uitzonderin; Geboorte- en Doodbekeudmakingen waarvan de en voor iederen regel daarboven 22 cents. Dezelve behoeven niet op gezegeld papier geschreven te zijn, alzoo bij elke plaatsing Advertentie bet Reet van Zegel (35 cts.j moet worden betaald. van lluwelijks- e prijs is van eén tot zes regels 1 50 ARROKDISSEMEPiTS-DIRECTIE DER IND IRECTE BELASTINGEN te BREDA. ARRONDISSEMENT ZIERIKZEE. Ten overstaan van den Notaris IV. J. van Voorst Catshoek ter Standplaats Tholen in tegenwoordigheid van de Ontvan gers der Registratie te Zierikzee en Tholen en al of niet onder voorzitting van een Iloofd-Ambtenaar zal op Maan dag den ai October 1844, en, voor zoo veel noodig, op de volgende dagen zonder tusschenpoozingdes voorniid- dags ten tien ure in het Logement het Hof van Holland te THOLEN, worden overgegaan tot de Openbare Veiling van eenige DOMANIALE GOEDERENstaande en gele gen onder de Gemeenten KerkwerveTholen St. Maartens dijk en Schcrpenisse bestaande inTWEE HUISJES en ERF, eenige Perceelen WEILAND, IIOFGROND met op- gaande Olmen Essen en Kopwilgen Boomen beplante DIJK- GllOND en VTSSCHER1JEN. De voorwaarden dezer Veiling liggen ter lezing ten Raad- huize van Tholen, mitsgaders in het Hotel van het Provin ciaal Gouvernement te Middelburg, en ten Kantore van den Arrondissemeiïts-Directenr der Indirecte Belastingen te Breda, van voornoemden Notaris en van voormelde Ontvangers der Registratie; terwijl de Catalogus, voor den prijs van vijftien centste bekomen isbij de Ontvangers der Registratie te :Zierikzce Tholen en Middelburg alsmede bij de Ontvan gers der Domeinen te Breda 's Gravenhage en Middelburg. De Arrondissements-Directeur der Indirecte Belastingen te Breda P. L. A. COLLARD. De COMMISSIE van Administratie over de Gevangenissen te Middelburg zal, op Dingsdag den 22 October 1844, ten tien ure preciesopenlijk aanbesteden: de levering der on derscheidene artikelenbenoodigd voor Irct ONDERHOUD der GEVANGENEN, gedurende het jaar 1845, in het Burgerlijk en Militair Huis van Verzekering aldaar; liggende de conditiën in dat Gesticht voor een .iegelijk ter lezing., BERLIJN den 27 september. HH. MM. de koning en de koningin zijn den 23 dezer van hoogstderzelver uitstap naar de provincie Saksen op Charlottenburg teruggekomen. Eergisteren keerden HH. MM. naar deze residentie terug welke hoogstdezclve voor twee maandenonder zulke tref fende omstandigheden verlieten. Algemeen cn op de 011- dubhelziiiiiigste wijze bleek dan ook de vreugde der inwoners van Berlijn bij het terugzien vau het beminde koningspaar. Kort na hunne aankomst bezochten HH. MM. de tentoon stelling en bleven daar ruim twee uren. Des middags was er groot diner van 400 couverts op het koninklijk paleis. Des avonds was de hoofdstad op het prachtigst verlicht. Gisteren paradeerde de in en bij Berlijn verzamelde garden op het exercitie-veld voor Z. M. en de hier aanwezige prinsen. H. M. de koningin met de prinses van Pruissen waren daarbij mede tegenwoordig. In den vroegen morgen van den 16 dezer is te Stok- holm Overleden de Zweedsche rijksmaarschalk graaf Magtius Brahc. Gelijk men weet, was deze de boezemvriend van koning Karei Johati XIVen degene, die dezen vorst, gedurende zijne laatste ziektemet groote zelfopoffering dag en nacht oppaste. Groote overspanning gedurende die ziekte en daarbij komende troostelooze droefheid over het gemis van zijnen geliefden meester beschouwt men als de aanleidende oorzaken van zijnen zoo kort 11a dien van ko ning Karei Johan gevolgden dood. KEULEN 'den 20 september. I11 de voorleden week was aan het regement lansiers van Bonn hetwelk tusschen deze stad en Aken, omstreeks Begkjen, veldmanoeuvrcs uitvoer de, bevolen een aanval bij nacht te doen; aan hetzelve is toen echter een groot ongeluk overgekomendaar het 111 vollen draf oprennende in cene diepe kleigreb stortte, eeni ge manschappen omkwamen en vele gekwetst werden; pok hebben onderscheidene paarden hunnen dood in die greb gevonden. LONDEN den 28 september. De heer Maunsell heeft, den 25 dezerin de vergadering van den stedelijken raad van Dublinzijn voorstel ontwikkeld om II. M. de ko ningin te verzoeken dat zij om de drie jaren te Dublin haar hof zal vestigen en het parlement doen bijeenkomen. Ofschoon eenige, tot de partij der conservatieven behooren- de leden der vergadering te voren hadden te kennen gege ven dat zij het voorstel goedkeurden en zouden ondersteu nen hebben zij toen het er op aankwam om dit te doen deels de vergadering niet bijgewoond deels, voor zoo veel zij tegenwoordig warenden heer Maunsell geheel en al zonder ondersteuning gelaten. Het gevolg hiervan is ge weest dat de tot de partij der Repealers behoorende leden der raads-vergadering het onnoodig hebben gerekend zich omtient de zaak te verklaren en dat het voorstel als van zelf is vervallen. Nadat-de zaak op deze wijze was afge- loopen beeft de heer O'Connell, welke, als lid van den taad, de bijeenkomst bijwoonde, gezegddat het hem speet dat bet voorstel vervallen was want dat hij gaarne gezien zou hebben dat men het aannam. Bij de ingezetenen van Dublin heeft het denkbeeld dat het hof en het parlement om de drie jaren zich gedurende langer of korter tijd daar zou ophoudennatuurlijk veel bijval gevondeninzonderheid bij de neringdoende lieden. Onze ministeriele bladen oordeelendat het ontwerp van den heer Maunsell alje'en voor de bewoners van Dublin voordeelig zou zijn maar in den toestand der Iersche za ken geene wezenlijke verbetering zoude maken. Tevens doen zij opmerken, dat de Iersche beweging overliet vraag stuk der intrekking van de unie tegenwoordig een geheel ander aanzien heeft dan vóór een jaar; dat men 1111 rus tig en vreedzaam beraadslaagt over verschillende plannen zoo als dat van den heer Maunsell en anderen tot wijzi ging der betrekkingen tusschen de beide declcn des rijks terwijl in het verledene jaar de afscheiding van Engeland als een godsdienstig vraagstukgeheel Ierland in beroering hield en met geweid door de volksmenigte scheen doorge dreven te zullen worden. De heer O'Connell is eergisteren met-zijn zoon, uit Du blin naar zijn landgoed Derrynane vertrokkenen wordt eerst in november in de genoemde stad terugverwacht. Het dagblad, hetwelk de beruchte brieven over het bombardement van Tanger beeft medegedeeld meldtdat de kapellaan op de Warspiteten gevolge van het daaromtrent van regeringswege gedane onderzoek zich bekend heeft ge maakt als den schrijver van een dier brieven en daarop door den te Gibraltar beveivoerendeu admiraal scherpelijk berispt Isdat daarentegen de officieren van genoemd oor logsvaartuig protesteren tegen alle onderzoek van regerings wege omtrent het schrijven der bewuste brieven', de namen der schrijvers weigeren op te geven, en alle vervolging te dier zaken beschouwen als eene inbreuk op hèt regthet welk ieder Engelschman bezit óin zich in woorden of ge schift uit te laten over zaken en gebeurtenissèn die zoo als de onderhavigemet de militaire dienstzaken des lands hoegenaamd in geen verband staan. De Times beschouwt het verdrag met Marocco als voor deelig voor Frankrijk, en hoopt dat de kreten, die van de Fransche oppositiezijde tegen dat verdrag opgaan, het meer nadenkende gedeelte van het Fransch publiek zullen overtui gen dat het der oppositie alleen te doen is om oneenig- heid met Engeland te stoken, maar geenszins 0111 den roem en de ware belangen van Frankrijk te bevorderen. PARIJS den 28 september. Voor de reis des konings worden aanhoudend nog vele toebereidselen gemaakt. Lodewijk Filips wenscht zich den 6 october te Saint-CIoud van zijne gansche familie omringd te zien op dien dag treedt de vorst in zijn 72ste jaar. De aanstaande gemalin van den hertog van Aumale zal even als vroeger de koningin van Napels, van den keizer van Oostenrijk haren oom eene huwelijksgift van 200,000 florijnen ontvangen. De maarschalk Soult is alhier teruggekeerd heeft heden morgen de hoofden van zijn departement bij zich ontvangen, en is bij eene vergadering der commissie wegens de reorga nisatie der Polytechnische school tegenwoordig gpwe?st. Het tusschen Frankrijk en Marocco gesloten verdrag is reeds weder, met de handteekening des .konings voorzien, afgezonden. Door den maarschalk, Bngeaud js een 'brief van wege den keizer van Marocco ontvangen, waarin deze meldt, dat de vijandelijkheden tusschen Frankrijk en Marocco tegen' zij nen wil hebben plaats gehad dat hij genoegen neemt met de grensscheiding, welke gndcr de Turkscheheerschappij bestoni, en dat hij niet tegen de bezetting van Lalfa-Magh- nia is, zoo die slechts niet te'sterk is en 'zijné onderdanen op de grenzen gèeiien schrik inboezemt. De vaandels eri de zegetpekendn van den slag van de Isly zijn te Parijs aangebragf.. De vaandels zullen morgen plegtstatig den koning worden aangeboden. De troepen der bezetting zullen daarbij in de wapenen tegenwoordig zijn. Men heeft ook overwogen 'of de nationale garde vanVarijs niet bij deze plegtighéid» behoorde te worden geroepen;! doch men heeft het beter geoordeeld om deze lieden voor- s als nog te laten rusten. De tent zal in den tuin der Tuile- j rien opgeslagen en voor een ieder ten toon gesteld worden, j De beroemde parasol is reeds bezigtigd. Zij is niets minder dan 'raai en reeds tamelijk versleten De stok is zwaar I en tamelijk ruw. Het kleed is van rood fluweelmet goud geborduurd. De teut zal eeue oppervlakte beslaan van 1000 vierkante meters. De stof is in geen beteren toestand, dan die van de parasol.. Van een twintigtal vaandels zijn ver-, scheidene zeer fraai en rijk met goud en zilver geborduurd Men wildat de gezondheid van den prins van Join- ville door de laatste vermoeienissen eenigermate heeft <>e- leden. Uit Metz schrijft men van den 25 dezer, dat al de. troepen, die aan de operatien van het legerkorps aan den Moezel hebben deelgenomen alvorens uiteen te gaan dien dag in de vlakte van Borny, op een half uur afstauds van Metz, door den hertog van Nemours in oogenschouw zijn genomen. De troepen waren in vijf linien geschaard; in de eerste linie stond de nationale garde van Metz, zoo te voet als te paardsterk 3000 manonder den generaal Cam- puriolein de tweede linie de infanterie-brigaden van de ge neraals LevasseurGuillabert en Dechotonder den gene raal Achardin de derdede genietroepen onder de beve len van den kolonel des Essarts, voorts de brigaden vau de generaals LathordeMangin en Thierry, onder het komman- do van den generaal d'Houdetot; in de vierde, 13 eskadrons veld-artillerie en 8 rijdende batterijen, onder den generaal Boutetllerin de vijfde, 32 eskadrons ruiterij, uitmakende de brigaden van de generaals Boy erRenaud 'de Saint- Jeatt d'Angely en de Resigny onder bevel van den generaal Boy er de trein maakte eene zesde linie uit. Deze gezamenlijke raagt bedroeg behalve de nationale garde van Metz30,000 man infanterie 6,000 paarden en 50 stukken geschut. Ten 11 111e verscheen de hertog van Nemours met eenen luisterrij ken stat op het terreinen ria de gelederen te zijn langs ge- reuen heelt de prins de 1500 officieren van.het legerkorps om zich veieenigden in eene met warmte uitgesproken rede hun allen zijne tevredenheid betuigd over de betoonde stout heid en voorzigtigheidhet geduld en de werkzaamheid, de geschiktheid'bij de behandeling en het beleid in het over leg in een woord al die in schijn onderling tegenstrijdige deugden die den waren krijgsman nitipaken, en welke zij hadden betoond in de onderscheidene groote krijgsoefenin gen, bijzonder die van den belegerings-oorlog welke voor Metz hadden plaats gehad, 's Prinsen toespraak Werd met een driewerf herhaald gejuich van leve de koning! beant woord. fe Limoges is den 26 dezer eene vrouw van 23 jaren het slagtoffer der onvoorzigtigheid van een apothekers-bediende geworden. Door een geneesheer was haar als openend mid del oplosbaren wijnsteen voorgeschreven doch gemelde apothekers-bediendewiens meester voor familie-zaken uit de stad was gegaan, had den onverschoonbaren misslag, om haar in .plaats van oplosbaren wijnsteen braak-wijn'tecn te geven; na dit middel des morgens gebruikt te hebben is gemelde vrouw des avonds van dien dag, na herhaalde ver schrikkelijke brakingen en onlijdelijke smarten bezweken'. Volgens berigten uit Spanje vreesde men dat in Ka- taloflie en Mtircia eene revolutionaire beweging zou tót- breken. In berigten uit Madrid van den 2:1 september, wór den de ongunstige geruchten wegens den gezondheids-toe stand der koningin Isabella stellig tegengesproken. s GRAVENHAGE den 29 september. De Suiats-conravt behelst heden een koninklijk-besluit van den 25 september 1844 5 waarbij wordt vastgesteld het tarief tot bepaling der hoegrootheid en van den vorm van taxatie van het honorarium der notarissen gelijk mede van de verschotten welke aan hen in rekening zullen worden geleden. Dit tarief zal nret den 1 november aanstaande in werking komen. Voorts behelst de Staats-couratit een koninklijk'besluit'van den 28 september 1844, bepalende de uitloting'van de twee de reeks van nationale schuld, rentende 5 ten 100 'ter af lossing of verwisseling in inschrijvingen rentende 4 ten i,o- en openstellende eene voorafgaande vrijwillige verwisseling dier schuld. Dit besluit behelst de volgende bepalingen: Art. 1. De tweede reeks van de, door middel van lo ting, ter aflossing of verwisseling aan te wijzen inschrijvin gen nationale schuld, renténde 5 ten ipo, wordt vastgesteld op een kapitaal- van 25 millioen gulden- Deze reeks kan echter gebragt worden uiterlijk tot een ka pitaal van 27 millioen gulden, indien bij de'loting blijkt, dat oaardoor de splitsing van de inschrijvingenonder eene letter bekend, of wei die van eene en dezelfde inschriiviir: wordt vermeden. Art. 2. De uitloting van deze tweede reeks heeft, plaats op zaturdag den 2 november 1844des avonds ten 7 ure,, op den voet omschreven bij art. 3. vau ons besluit vau deii' 7 augustus 1844 (Staatsblad no. 41). Art. 3. De prijs der inschrijvingen in bet grootboek eer nationale schuld rentende 4 ten 100, uit te geven, met in gang van renten van 1 october 1844, en v'er\vi.-.-cii:; eer kapitalen, uitmakende dc tweede reeks, wordt le; r.a'd op 97 100 cn wordt ïïlit.sc*cr. ;j dc r.i voor oike vcrwirselrfc f icw raip"-.juw: - v..

Middelburgsche Courant | 1844 | | pagina 1