MIDDELBÜRGSCHE C O U R A N T. N\ 108. Zaturdag 7 September. BESTUREN eii AD1INISTRATIEN. Herijk. Veemarkten. NIEUWSTIJDINGEN. 1SUI, HUtiistciric wan Jfnianctcn. tUllil-.i-hl.lltS, JVatiSmjfc iicbci*ï,Tllbcn. De STAATSRAAD GOUVERNEUR van de Provincie ZEELAND brengt bij deze ter kennis van de belangheb benden dat, bij de vroeger aangekondigde en op den 2 de zer maandten overstaan eener Commissie uit de Edel Groot Achtbare Heeren Gedeputeerde Staten van dezelve Provincie, in het openbaar gedane Uitloting van de Obligatien uit de Provinciale Negotiatien van 250,000 en van f 20,000 zijn uitgekomen de volgende Nummers te weten Van de eerstgemelde Negotiatie de Nummers: 18, 42, 48, 79 95, 99, 113» *43) H5, 177, *9°, 207, 240, 274 en 276 en van de laatstgcmelde Negotiatie de Nummers 28 en 35 Welke mitsdien ingevolge de Plans dier Geldleeningen gearresteerd bij Koninklijke besluiten van den 1 December 1822 No. 70 en 29 Julij 1842 No. 56, met den eersten Januarij aanstaandeten Kantore van den Administrateur van 's Rijks Schatkist in Zeelandtegen intrekking der Obligatien en van de daarbij uitgegevene op dat tijdstip niet verschenen Intrest-Couponszullen worden afgelost, die der Negotiatie van 290,000 nog daarenboven met bijbe taling van 10 pCt. premie op de aflossing. Middelburg, den 6 September 1844. De Staatsraad Gouverneur voornoemd VAN VREDENBURCH. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad MID DELBURG Gelet op de Resolutie van Heeren Gedeputeerde Staten dezer Provincie van den 5 April 1844, No. 29 (Provin ciaal Blad 110. 48) mitsgaders op de Resolutie van Hun Ed. Gr. Achtb. van den 30 Augustus 11. No. 5, betrek kelijk den Herijk der bevorens reeds geijkte en herijkte Leng tematen Inhoudsmaten en Gewigten voor het jaar 1844; Gezien de missive van den Heer gekwalificeerden Arron- dissemcnts-JJker voor den Herijk in het istc district dezer Provincie, van den 4 dezer maand, No. 9; Brengen bij deze ter kennisse der belanghebbenden dat met de Verilicatie en Herijk der Lengte-Inhoudsmaten en Gewigtenbinnen deze Stad een aanvang zal worden ge maakt op Maandag den 9 dezer in het lokaal der voor malige Concertzaalthans Militair Magazijn, op den Zuid singel, Wijk E. No. 47, en voorts alle dagen (Zon- en Feestdagen uitgezonderd), des voormiddags van negen tot twaalf en des namiddags van drie tot. vijf ureen zulks .tot en met den 28 September daaraanvolgende. Eu dat, ten einde de werkzaamheden geregeld en met de meeste naauwkenrigheid zouden kunnen geschieden door den lieer gekwalificeerden Arrondissements-IJker stiptelijk de navolgende orde zal worden in acht genomen. Des Maandags voor de IJzeren Gewigten. Des Ditigsdags voor de Koperen Gewigten. Des Woensdags voor de Lengte- en Inhouds-Maten voor drooge waren en Strijkels. Des Donderdags voor alle Maten, en Gewigten, die door Landlieden en Bewoners der Landelijke Gemeenten zul len worden aangeboden. Des Vrijdags voor de Vochtmatenwelke behoorlijk schoongemaakt moeten worden aangeboden en Des Zaturdags voor het Medicinaal-, Goud- en Zilver- Ge wigt. E11 ten einde een iegelijk hiervan kennis dragezal deze worden gedrukt, afgekondigd en aangeplakt, mitsgaders in dezer Stads Courant geplaatst. Gedaan ten Raadhuize der Stad Middelburgden 6 Sep tember 1844. Burgemeester en Wethouders voornoemd, PASPOORT van GlllJPSKERKE. Ter ordonnantie van Hun Edel Achtbare A. M. BECIUS. PROVINCIE ZEELAND. KANTOOR MIDDELBURG. YERPACHTIAG YAN DOMAMAI.E GOED F, REA. Op Maandag den 30 September 1844, des voormiddags ten tien ure zal de Ontvanger der Registratie van de Ge- regtelijke Acten te Middelburgin eene der Zalen van het Raadhuis dezer Staden ten overstaan van den Notaris D. J. van der Horst Serléresiderende aldaar, in het open baar, voor den tijd van zeven jaren aan de meestbiedenden verpachten De DOMANIALL GOEDERENalsmede de Per- ceelen behoorende tot het Domein van liet Departe ment van Oorlog gelegen in het Eiland Walcheren. De Verpachting zal geschieden volgens de voorwaarden, welke benevens de lijst der te verpachten Goederen voor een ieder ter lezing liggen op de Raadhuizen der Steden Middelburg, Vlissingen, Vere en de Gemeenten Koudekerke en Rittheinalsmede ten Kantore van den Arrondisscments- Directeur der Registratie, den Ontvanger en den Notaris voornoemdmitsgadersvoor zoo veel de Domeinen van het Departement van Oorlog bctrelt, bij de eerstaanwezende Ingenieurs in de -Vestingen Vlissingen en Vere. Nadere informatien zijn te bekomen ten Kantore van den ondergeteekendealwaar ook uit de hand te huur zijn eenige KELDERS in het voormalig Oost-Indisch Huis. Middelburg, den 4 September 1844. De Ontvanger voornoemd W. L. van SONSBEECK. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad MID DELBURG brengen ter kennis der belanghebbenden dat de Minister van ftiunciilandsche Zaken, uit krachte van de daar toe door den Koning op Zijne Exc. verstrekte qualificatie liet Stedelijk Bestuur, bij dcszelfs besluit van den 13 Au gustus No. 78 «(iste Afdeeling) heeft geniagtigd om alhier twee jaarlijksche Veemarkten in te voeren, en respectivelijk te doen houdenop den eersten Donderdag in de maand April en den laatsten Donderdag in de maand October. Gedaan ten Raadhuize der Stad. Middelburgden 6 Sep tember 184.4. Burgemeester cu Wethouders voornoemd, PASPOORT van GlllJPSKERKE. Ter ordonnantie van Hun Edel'Achtbare X. M. BECIUS. FRANKFORT den 2 september. Z. M. de koning van Pruissen is den 28 augustus op het slot te Koningsbergen aangekomen en heeft nog dien zelfden dag audiëntie ver leend. Den 24 aug. is de Zwitsersche landdag te Lucern op de gebruikelijke wijze gesloten. Een merkwaardig geval heeft te Constanz plaats gehad. Vóór nu achttien jaren .werd een in het klooster Petershau- sen Wonende geestelijke des nachts door drie mannen die hun gezigt zwart gemaakt hadden 111 zijne kamer overval len, zijn voorhanden gereed geld, ten bedrage van 1800 flo rijnen hem ontroofd en hij voorts derwijze mishandeld dat hij vier weken daarna overleed. Een stads-daglooner verklaarde dezer dagen, uit eigen vrije beweging, 'dat hij het langer niet verzwijgen kon, maar zich gedrongen ge voelde te bekennen, dat hij dén dergenen was, die, vóór 18 jaren, den moord in Petershausen hadden bedreven. Te vens noemde hij als zijn raedepligtige een' als burger woon achtigen kuiperdie dan ook reeds is in hechtenis genomen. De derde, een voormalig misbedienaar in het klooster Pe tershausen die waarschijnlijk de gruweldaad her eerst zal ontworpen hebben heeft reeds eenige jaren geledenonge twijfeld uit wroeging en gewetensangst, zichzelven door ver git van het leven beroofd. - Volgens brieven uit Smyrnavan 9 augustuswaren de Oostenrijksche commissarissen en opper-olficieren, welke het j bevel over het aldaar gestationeerd eskader moesten overne men aldaar aangekomen want met den admiraal Bandeira hebben zich al de kommanderende officieren van zijn eskader naar Venetie ingescheept. Genoemde officieren moesten deel aan het onderzoek naar de desertie nemen welke bij meer genoemd eskader heelt plaats gegrepen. Doorgaans wel on- derrigte personen verzekerendat een van de bezwaren der regering tegen den admiraal hierin bestaat, dat hij haar niet terstond bij den aanvang def bewuste zamenzwcriiig daarvan kennis heelt gegeven naardien men stellig meent te weten dat hij door verschillende nnamlooze brieven van de plannen der zaamgezworenen onderrigt was, en 'dat hij uit zwak heid of goedwilligheidop deze berigten geen acht heeft geslagen. Onder anderen zou een agent van politiemet name Miciarelliden admiraal het plan van den veldtogt zijner zonen hebben medegedeeld, en hem het stilzwijgen beloofd hebben, wanneer men hem 1000 talari uitbetaalde, terwijlna de weigering van den door de gevolgen zoo be klagenswaardige» vader, om hem deze som te schenken, de sbir zijne mededeelingcn elders "gedaan heeft. Men voegt hier nog bij dat Miciarelli den vorige» dag tien talari van den sedert ter dood gebragten Attilio Bandeiraals aalmoes, had afgebedeld en ontvangen. Volgens berigten uit Wilnais de schatting der aan de Joden toebehööfende woningen in de grens-gouvernementen bereids afgeloopen, en duiden de maatregelen der overheid stellig op de aanstaande onverbiddelijke voltrekking van de De buitengewone gezant van Frankrijk bij het Perzische hof, de graaf Sarttgeshad in Mossul de bevrijding 3n voor de Perzic verdreven Katholle eendelig Volgens een te Konstantinope! algemeen verspreid gerucht gegrond op berigten van uit den Kaukasus te KonlftboDel' aangekomen slavenhandelaars, was de beruchte vX met zijn leger twee 4 drie dagen in Tifiis geweest. De gewezen Servische ministers Wucsitsch m r> J.. Iiaclden eindelijk r)e vcigunumg er.'nno-.J onievitsch land terug te keeren. PARIJS den 2 september. In eenige staatkundige krin gen beweert men, dat de reis van den koning, om 'bij ko ningin Victoria een bezoek af te leggenvoor dit jaar op gegeven en tot den aanstaanden zomer uitgesteld is. Ande re personen daarentegen beweren, dat de reis des konings naar Engeland afhangt van de wending die de tegenwoor dige ouderhandelingen zuilen nemen. Indien de geschillen van Otsh.i e zich slechts èenigermate laten vereffenen, is ineii overtuigd dat de reis niet uitgesteld zal worden. Den 28 augustus hebben de wapenoefeningen van het kamp in de ómstieken van Metz eenen aanvang genomen door het allerfraaiste weder begunstigd. Eergisteren middag zijn de kinderen van Mehemed-Ali en Ibrahim-pacha naar het paleis van Neuilly geleid en aldaar aan den koning en de koningin voorgesteld. De laatste berigten uit Algiers zijn van den 25 en behelzen tijdingen uit het kamp van Lalla Magrenia op de Mnrcccaansche grenzen. Daaruit blijkt, dat met den slag van Isly de veldtogt voor dezen zomer geëindigd is. De maarschalk Bugeaud denkt er niet aan om zijne operatien verder voott te zetten hetgeen de groote hitte en het ge ring getal zijner troepen ook niet zouden gedoogen Inte gendeel is hij voornemens zelf naar Algiers terug te keeren en op de grenzen van Maroceo alleen de troepen van de divisie van Oran achter te laten. Men twijfelt cr niet aan of de keizer van Marocco is gevoelig genoeg getroffen 0111 den vrede met Frankrijk vurig te verlangen. De geruchten betreffende de gevangenneming van Ahd-el- Kaderwaaraan de zuidelijke biaden zoo veel gewigt ge geven hebben, zijn gebleken onjuist te zijn. lutnsschen moeten ook de brieven van den maarschalk Bugeaud zeiven blijken dragendat ook aan hem dergelijke geruchten ter oore. gekomen zijn; zoo dat men begint 'te gelooven dat die door de Maroccanen met opzet zijn verspreid ten einde weder voor eenigen tijd de Franschen tevreden te stellen. Berigten uit Tripoli van den 15 augustus behelzen, dat onder de Kabaïlen van den berg Gebel een opstand is uitgebarsten wegens de zware belastingen. Meer dan óooo mannen hadden de wapenen opgenomen en de voorhoede der expeditie welke door den pacha was uitgezonden om hen tegen te gaan, verslagen. De Engelsche cctiTsuIdFliëer Drïmmond-Hajbevindt zich thans te Gibraltar in een onrustwekkenden toestand, ten ge volge der vermoeijenissen gedurende zijn jongst verblijf"in Marocco ondergaan. Aan boord van het stoomschip Sydcnham was de heer Bulwer den 21 augustus te Carthagena aangekomen; hij nam zijn intrek bij den Engelsche» consulwaar hij een bezoek van de autoriteiten ontving. Den volgenden dag vertrok de heer Bulwer. naar Malaga hij zou zich naar Gibraltar of naar langui begeven, om Spanje met Alarocco te verzoenen. De voonvaaruen van liet ultimatum van Spanje waren tot nog' toe niet bekend. s GRAVENHAGE den 4 september. Heden morgen om streeks 9 ure is Z. M. de Koning, van hoogstdeszeifs reis naar Weimar, in goeden welstand in deze residentie aange komen. Heden is de vierde verjaardag van Z. K. II. den Erfprins van Oiadjemet de gebruikelijke plegtighcdenin deze re sidentie gevierd. Te dier gelegenheid "is in de Maliebaan eene luisterrijke parade van de troepen uitmakende de be zetting der hofstad, gehouden., De aartsbisschop van Parijs, mgr. Ajfreis 11. zatur- dag van 's Hertogenbosch naar Nijmegen en vervolgens naar Arnhem vertrokken heeft in de beide steden de kerken en verdgre merkwaardigheden bezigtigd en daarna zijne reize ^ïaar Keulen voortgezet. Zondag avond, is^ te Haarlembij de draaibrug van den spoorweg over het Sparen een wagentje tVaarin twee kinderen gezeten waren, in het water geraakt. De brug- wachterStoetz genaamd is terstond in het water gespron gen om die kinderen te hulp te komen, doch is oumiddel- 'b &U" "Mi uic Miiuvien te nuip te Romen, doch is onmiddel bekende ukase betredende de verwijdering der Joden uit de lijk gezonken en daarbij om het leven geraakt. Hij laat eene Russische grens-gouvernementen naar de binnenlanden. Vele r> j Russische grens-gouvernementen naar de binnenlanden. Vele welgestelde Israëlitische familie» is het- intusschen gelukt, de vergunning te erlangen van naar eene andere dan de als BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad NEU ZEN adverteren bij deze, dat de gewone JAARMARKT of KERMIS dez.en j0re zal invallen den 1 6 Septemberen zal eindigen den 20 derzelve maand. weduwe en kinderen na. Daar het wagentje nog eenigen tijd drijvende was geblévenzijn de kinderen gered. Gisteren had op den Rijnspoorweg een droevig onec- ballings-oord aangewezen streken te verhuizen. Ilct grootste luk plaats. J. Auderscvwegwachter bij eenen overweg gedeelte is achtergebleven en wacht met gelatenheid derzei- nabij Zuilen had verzuimd bij tijds de-hekken over den spoor- Ver 1 -• I weS»' voor het doorlaten van den trein, die'ten 10 ure van Volgens berigten uit konstantuiopelvan den 14 aug. Amsterdam vertrekt, te openen. l)if nog willende doen toen had m Albanië ecu nieuwe opstand plaats gehad, doch was j de'trein reeds zeer nabij washeeft de locomotief hem zo<>- dczclve omerwijid gedempt. danig'getroffen dat hij plotseiijk dood- is gebleven. Geene

Middelburgsche Courant | 1844 | | pagina 1