MSDDELBÜRGSCHE COUR A W T. Zalurdag 31 Augustus. BS STUREN en ADMINISTRATIEF Inkwartiering. Afs!uiing Passage. N°. 105. 1844. RUtustctric w«iu jfittrtttciett. HJEUWSTIJDINGIÏA. 23uit$rftl/uiï>. (Bvojot-Jörittrtttjc ■atowgewy- De STAATSRAAD GOUVERNEUR van de Provincie ZEE LAND brengt ter kennis van de belanghebbenden, dat, ten gevolge der nadere bepalingen van Hun Edel Groot Acht baren de Gedeputeerde Staten, de Herijk over het jaar 1844, van de Nederlandsche Maten en Gewigtenin de iste en 5de Districten dezer Provincie, die, blijkens de Bekendmaking van den 5 April 11., provisioneel was uitgesteld, thans, in de voormelde gedeelten der Provincie zal plaats hebben van clcn tweeden September tot den laatsten October eerstkomen de, en dat dezelve zal geschieden, in het iste District door den Arrondissements-Ijker te Zicrikzeep, C. de Pos., en 111 het 5de District door den Arrondisscments-IJker te Goes 1'. S. Sc'iri teler. Middelburg, den 30 Augustus 1844. De Staatsraad Gouverneur voornoemd VAN VREDENBURGH. Op het BUREAU VAN KAZERNERING zal voortaan geregeld des IPoensdags en Zaturdagsvan twee tot zes ureworden gevaceerd tot de uitbetaling der door het gou vernement verstrekt wordende geldenwegens plaats gehad hebbende inlegering van Militairen. De AGENT van 's Rijks Schatkist, Hoofdplaats Middel burg, adverteert: 1. Dat met 2 September 1844 ten zijnen Kantore zal wor den gevaceerd des Maandags, DingsdagsDonderdags en Zaturdags, van 's voormiddags 10 tot 's namiddags 2 ure, tot overneming van Recepissengesproten uit de 3 pCts. Geldleeningvastgesteld bij de wet van 6 Maart 1%^(^Staats blad vo. 14), ter verkrijging van Bewijs, regt gevende op Inschrijving inliet Grootboek der Nationale Schuldrentende 3 pCt. waartoe het vereischte Inleverings-biljet ten zijnen Kantoreen ten gerieve van Belanghebbenden buiten het District Middelburgbij de Heeren Ontvangers der Directe Belastingen te GoesWissenkerke in Noordbeveland en te Sluisverkrijgbaar is. 2. Dat met 2 tot en met 21 September 1844, ten zijnen Kantore, op de gewone uren, zal zijn geopend een Register van inschrijving ter verwisseling, op den voet, bepaald bij Art. 3 van het besluit van 8 Augustus 1844, Staatsbladno. 41, met den 1 October 1844, van inschrijvingen Nationale •Schuld, rentende 5 pCt.niet begrepen onder de loting, tegen Inschrijvingen in het Grootboek 4 pCt. En 3. terzclfde tijd een Register van Inschrijving ten ■behoeve der houders van 4! pCt. Schuldbekentenissen van het voormalig Syndicaatwelke verlangen hunne kapitalen te verwisselen tegen Inschrijvingen in het Grootboek h 4 pCt. op den voet als bij Art. 8 en 9 van voormeld besluit be- jpaald Middelburg, den 30 Augustus 1844. MIRANDOLLE. BURGEMEESTER en WETHOUDERS dór Stad MID DELBURG In aanmerking nemendedat, volgens de bij het Bestuur ingediende klagtenonderscheidene Ingezetenen, ingeval van 'Inkwartiering, de aan hunne Huizen toegewezene Militairen eigendunkelijk afwijzenzonder de door hun opgegevene verhindering, achtervolgens het besluit van den 18 Maart *839, °P eenc voldoende wijze door de verklaring van cciieri Geneeskundige of van andere daartoe bevoegd ver klaarde Personen te staven 3 En willende de bezwaren doen ophouden welke deze han delwijze zoo aan' de Militairen zciven als aan den Beambte belast met de Inkwartiering telken reize veroorzaakt: Brengen mitsdeze ter kennis van elk en een iegelijk dat voortaan alle afwijzing van Militairen zonder daartoe ge grond .erkende redenenof eene onverwijlde persoonlijke aangifte van den belanghebbende op het Bureau van Kazerne ring als 111 strijd met de krachtens de Algemeene Verorde ningen omtrent de Huisvesting der troepen van den Staat op ieder Ingezeten rustende vcrpligting, overeenkomstig de be slaande voorschriften zal worden vervolgd. Gedaan ten Raadhuize der Stad Middelburg, den 26 Au gustus 1844. Burgemeester en Wethouders voornoemd, PASPOORT van GRIJPSKERKE. Ter ordonnantie van Hun Edel Achtbare, A. M. BECIUS. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad MID DELBURG maken mits deze bekend, dat, uit hoofde van te verleggen Straatwerk, op Maandag den 2 September aan staande en gedurende den verderen loop der week de Pas sage met Voertuigen en Paarden over den Plissingschen Poort- Dam zal.zijn afgesloten, en inmiddels liet Kantoor van In klaring voor de Plaatselijke Belastingen zal gehouden wor den aan de Langer jjle-poartwelke tevens des nachts toe gankelijk zal zijn. Gedaan ren Raad huize der Stad Middelburg den 30 Au gustus 1844. Burgemeester en Wethouders voornoemd PASPOORT van GRIJPSKERKE. Ter ordonnantie van Hun Edel Achtbare A. M. BECIUS. FRANKFORT den 25 augustus. Terwijl van verschil lende kanten geklaagd wordt over liet koude en natte weder, wordt uit Napels van den 10 gemeld, dat de hitte aldaar ondragelijk was en men daar sterk verlangde naar regen waarvan sedert twee maanden geen druppel gevallen was. HAMBURG den 25 augustus. De Russische vloot, wel ke eenigen tijd geleden naar de Noordzee gestevend was is den 19 dezer ter reede van Elseneur teruggekomen. Prins trederik van Hessen weduwenaar der onlangs overledene grootvorstin Alexandrais den 20 dezer aan boord eener Russische stoomboot te Koppenhagen aangeko men, en heeft zich onverwijld naar Charlottenlund bege ven. Vóór zijn vertrek uit Petersburg had die vorst eene zeer aanzienlijke som bestemd tot het daarstellen in die hoofd stad van een liefdadig gesticht, hetwelk den naam zijner overledene gemalin zal voeren. LONDEN den 24 augustus. Het hoofdbestuur van de alhier gevestigde maatschappij voor het behoud des vredes in de wereld heeft een vertoog aan het Engelsche kabinet ingezonden om dit te smeeken van toch ai zijne krachten aan te wenden om de menschheid van den geesel des oor- logs te bevrijden en ten dien einde alle middelen van over reding te beproeven opdat de aanhangige geschillen met Frankrijk over de zaken van Tai'ciMarocco en St. Do mingo in der minne worden ten einde gebragt. Een soort gelijk vertoog is door het hoofdbestuur der maatschappij aaH den koning der Franschen toegezonden. Men schrijft uit Chatham van den 23 dat men toen bezig was met het uitrusten der beide linieschepen Traval- gar en la Hogue van 120 en 72 stukken, alsmede van twee fregatten en twee kleinere oorlogschepen. De staat van spanning tusschen Engeland en Frankrijk schijnt bij de Iersche bevolking allerlei hooggespannene ver wachtingen te hebben opgewekt. Verscheidene dagbladen aldaar, die voor O'Conuell en de intrekking der linie ge stemd zijn, komen er rond voor uit, dat, indien het tot eenen oorlog komtde Ieren niet voor de zaak van Engelanddie hun vreemd ismoeten strijdendan voor zoo verre zij vooraf de opheffing hunner grieven en de vrijheid om over hunne eigene belangen naar willekeur re beschikken erlangd hebben. Een enkel dagblad gaat verder en uit vvenschen die de Engelschen zeer moeten ergeren. In het dagblad van Belfastthe Pindicator van den 21 julij leest men het volgende, in meer dan een opzigt bedenkelijk artikel De prins van Joinville heeft voor de wallen van Tan- ger lauweren gewonnen. Wij 'zijn zeker, dat het zijne laat ste niet zuilen zijn. Wij koesteren het volst vertrouwen op zijne toekomstige triumfen. Hij bezit eene moeder, werge beden ongetwijfeld voor zijne eer en zijn welzijn hemelwaarts rijzen die moeder is eene levende heilige en hare gebeden worden niet vruchteloos geofferd. Meer zegepralen wach ten hem op de Middellandsche zee .en welligt op den At- lantischen Oceaan. Wat zou het zijn indien hij een inval in Ierland deed? Het eenige dat wij er van zeggen kun nen, is, dat het Iersche volk hem in dat geval geen te genstand zou kunnen bieden daar de regering aan dat volk geene wapenen heeft gelaten. Men zou toch niet kunnen verwachten, dat wij hem met stokken bestreden. Maar in dien het gebeuren mogtdat hij 100,000 volledige wapen rustingen aanbragten die voor niet aanbood aan degenen die ze zou willen bezitten zouden wij aan ons volk ieder voor zichzelvin het oordeel latenof het gepast zou zijn dat aanbod aan te nemen. In de vorige eeuw deed Frank rijk driemaal een inval in ons land, en het zou ons niet ver wonderen dat de tegenwoordige ecuvv niet ten einde liep zonder dat er nog een of twee zulke invallen plaats hadden." Men verneemt, dat de 3 personen, met name Palier Enrico en Ilarrison door het centraal crimineel geregtshof alhier schuldig bevonden zijn aan het valschelijk namaken van coupons der obligatien 5 pet. Nederlandsche schuld en dien ten gevolge tot 10 jaren transportatie zijn veroordeeld. PARIJS den 26 augustus. Ofschoon verscheidene dagbla den gisteren bleven verzekeren, dat de koning zijn plan 0111 de koningin var. Engeland te bezoeken opgegeven had zeg gen doorgaans wel onderrigte personen, dat iii dit plan niet de minste verandering is gekomen, maar dat van den aanvang al het oogmerk geweest is die reis niet voor in het begin van october te doen, waaruit zich zou laten verklaren, dat de voorbereidselen tot nog toe niet zeer druk zijn. De hertog van Montpensier jongste zoon des konings is tot eskadron-chef bij de artillerie bevorderd, Men wil dat de maarschalk llugeaud den titel van her tog van de Isly zal ontvangen. liet uitvoerig rapport over den veldslag' van dien naam wordt met ongeduld te geinoet gezien. Niet minder verlangend is men de verdere operatien van den prins van Joinville ter zee te vernemen, waaromtrent be- rigt verwacht wordt met het stoomschip POrenoque, dat te Toulon wordt te gemoet gezien. Daar de havens van Marocco, met uitzondering van langer, voor linieschepen niet toegankelijk zijn, zoo zal de prins, bijaldien hij ook Mogador heelt aangevallenzulks met de stoomvaartuigen en de beide brikken le Cassard .en PArgus hebben moeten'doen. Velen blijven gelooven dat die prins, 11a op de voornaam ste punten der Maroccaaiischc kust de voor Tanger gegeven les herhaald te hebben met zijn eskader naar Frankrijk te rug zal keeren dewijl men gedurende den tijd der iierfst- evening op die kusten geen zee kan houden. Uit Malta wordt den 15 dezer hef volgende geschreven De Nederlandsche fregatten de Rijn en Jason onder de bevelen van prins Hendrik der Nederlanden, zijn den 13, laatst van Tunis, alhier aangekomen. Langs dezen wegheeft men vernomen, dat het Fransche smaldeel, onder het bevel van den admiraal Parseval-Deschènesuit 4 schepen bestaan de, 'voor Tunis ten anker iag. Wat de Turksche vloot be treft, het gerucht dat zij zich naar de kusten van Tunis rigt- te schijnt zich niet te bevestigen." Volgens brieven van de Levant bevond zich deze vloot tegen het einde der maand julij nog op de kust van Syrië. Naar men op Malta meendezou het Nederiandsch smal deel zich naar de Levant begeven. -- Volgens berigten uit Athene heeft koning Otto den 31 julij, op de voordragt zijner ministers, amnestie verleend aan allen die aan de oproerige bewegingen in Acarnanië en het westelijk Griekenland, gedurende de maanden mei en junij 11.deel genomen hebben van welke amnestie nogtans T. Grivas en 9 andere personen zijn uitgezonderdmet voorbehoud echter om hun, na de uitspraak van het von nis over hen gratie te verlcenen. Diezelfde berigten zeg gendat er sprake geweest was van wijzigingen in het kabi net, maar dat de vervanging van den minister van justitie door den heer Tricoupis de eenige is die men met zekerheid kon aankondigen. De laatste verkiezingen moesten den 13 dezer in de hoofdstad beginnen, alwaar reeds een groot aan tal der in de provinciën benoemde afgevaardigden aangeko men was. De vermelde tijding, dat Mehemed-Ali van zijn besluit om de regering neder te leggen teruggekomen was, is met de Fransche stoomboot Leonidas te Marseille aangebragt. Het in die stad verschijnende 'dagblad le Sud deelt dienaangaande op grond der mondelinge berigten van reizigers, nog de vol gende bijzonderheden mede: Mchemed-Ali is te Alexandrie teruggekeerd waar hij het bestuur weder aanvaard heelt. Zijne afwezigheid heeft slechts 4 of 5 dagen geduurden het is als of hij een gewoon uitstapje gedaan had. Gudurende zijn verblijf re Kaïro is eene raads vergadering gehouden, waarin de onder-koning zich beklaag de dat men den oiigelukkigen toestand van een groot aantal dorpen en de klagten van derzelver bewoners voor hem "cheim gehouden had. Ten einde zijnen toorn te doen bedaren heb ben de sheiks het voorstel gedaan om vrijwillig gedurende een jaar van alle bezoldiging afstand te doen. Hetzelfde aarbod deed ook Ibvahim-pacha. De onder-koninggetroffen' over deze edelmoedigheid, verklaarde dat hij dezeboete slechts voor 4 maanden aan de shèiks' en voor 6 maanden aan Ibra- him-pacha zou opleggen en betoonde zich daarna geheel en al bevredigd gelijk hij dan ook terstond bevel gaf om de voorbereidselen voor zijnen terugkeer naar Alexandrie te be spoedigen." Te Plenée-Jupon heeft een treurig ongeluk plaats ge had. Door het instorten der stelling, op welke 13 werk lieden aan den bouw eener nieuwe kerk bezig waren zijn 8 dezer ongelukkige^ terstond en 2 anderen eenige uren la ter omgekomen, terwijl 2 van de 3 overigen zich 111 een be- denkelijken toestond bevonden. Slechts één is het gelukt door het grijpen van een uitstekend stuk' hout, zijnen val te stuiten. AMSTERDAM den 27 augustus. Heden nacht, tusschen half een en een ure is alhierin de Halsteeg ten huize van den stroohoeden-fabrijkant G. Markant, terwijl er nie mand in het huis aanwezig wasbrand ontstaanen is in weerwil van het ten spoedigste iu werking brengen van onder scheidene spuiten, zoo lievig geweest,' dat niet alleen het huis zelf geheel uitgebrand maar ook vier der belendende huizen zeei zwaar beschadigd zijn. Persoonlijke ongelukken hebben er niet bij plaats,gehadtwee vrouwen moeten even wel niet dan met moeite gered zijn geworden. Tien huis gezinnen en 34 personen zijn door dezen brand van have beroofden worden door heeren wijk- en brandmeestereii dringend aan de liefdadige hulp hunner stadgenooten aanbe volen. GRONINGEN den 26 augustus. Zijne Exc. de minister van binncnlandsche zaken is heden morgen in deze stad aan gekomen en aan het hotel van Zijne Exc. den lieer Staatsraad gouverneur dezer provincie afgestapt. Kort na deszeifs aan komst heeft Zijne Exc. vergezeld van den heer gouverneur en veidei gevoighet instituut voor doofstommen met een bezoek vereerden heeft daarna de gebouwen van onze akademie bezigtigd. Wij vernemen, dat Zijne Exc. zich op morgen naar Delf zijl bcgcelt, ten einde de belangrijke zeeweringen aldaar in

Middelburgsche Courant | 1844 | | pagina 1