jlcbpirlaitbctu ADYERTENTIEN. Vijf Luchtballons. STOOMJ AGTEJt, M iddclburgHor dracht Ji o Har da m ZEETIJDINGEN. Stoomjagt do Stad Goriiaoliem, G orinchemDordrecht Middelbary De Notaris D. Uyttenhooven zal op Vrijdag den 23 Au gustus 1844, des namiddags ten 3 itrebinnen VLISSIN- GEN op de groote Marktin het Koffijhuis de Oude Vriend- schappubliek presenteren te verkoopen: 3 4'- 4f 7-1 u v 1 ii 3* 4 valle aan cie ministers waakzaamheid te moeten aanraden. Nadat de heer Berryer nog het woord gevoerd hadein digde de minister Guizot de woordenwisseling met te ver klaren dat in de zitting der kamers van het volgende jaar als wanneer de feiten meer en meer opgehelderd zouden zijn, die kamers het bewijs zouden erlangen dat hij bij de be handeling dezer zaak het regt der volken en de belangen des vaderlands in het oog had gehouden. Sommige dagbladen deelen thans uitvoerige berigten van de Societeits-eilanden tot den 26 maart mede, die de treurige zekerheid aanbrengen dat op deze eilanden die sedert de reizen van Cook als een paradijs zijn beschouwd geworden, waar eene zachtaardige bevolking, temidden van de zegeningen eener overrijke natuur en van een aller aangenaamst luchtsgestelvrede en rust genootthans de oorlog woedt en reeds vrij veel bloed is gestort geworden. Bij gelegenheid van het voorval op den 29 julij in de Champs-Elysées herinnert men zich, dat den 30 mei 177°» bij de huwelijksfeesten van Lodewijk XVIook eenige onhei len plaats yonden. Een jongeling bevond zich met een groot getal aanschouwers op eene groote stellaadje die instortte, waardoor allen den dood vonden, alleen deze jongeling niet; hij was wel zwaar gewond maar behield het leven echter bleef hem eene zeer zonderlinge kwaal bijhij kon niet sla pen, en gedurende zijn vrij lang leven (hij is eerst voor weinige jaren overleden) heeft hij zijne oogen niet eene en kele maal gesloten. Deze jongeling was de heer Lherbette de vader van den gedeputeerde van dien naam hij heeft ge durende 40 jaren de betrekking van notaris te Parijs bekleed. 's GRAVENHAGE den 6 augustus. Het heeft Z. M. den Koning goedgunstig behaagdbij gelegenheid der heu gelijke tijding van de gelukkige bevalling van hoogstdeszelfs Dochter, de Erfgroothertogin van Saxen-Weimar-Eisenach van eenen Prins, aan den heer burgemeester dezer residentie ten behoeve der armen te doen toekomen de aanzienlijke som van ƒ5000. HH. KK. HH. Prins en Prinses Frederik der Neder landen zijn eergisterenvan hunne reis naar Pruissenop het buitenverblijf de Paauw teruggekeerd. Gisteren is in de ze residentie, met de gebruikelijke plegtighedengevierd de 16de geboortedag van H. K. H. Prinses Louisaoudste dochter van HH. KK. HH. HH. KK. HII. de Prins en Prinses van Oranje zijn den 22 julij te Genève aangekomen. Z. K. H. prins Georges van Pruissen, reizende onder den naam van graaf von Theclenburgis in deze residentie aangekomen. Het heeft Z. M. behaagdvoor een aanzienlijk aan tal exemplaren deel te nemen in de uitgave van een bundel proza en poëzijdoor onze geachtste letterkundigen zaamge- bragt, met het doel eener menschlievende uitgave ten voor- deele der door hagelslag geteisterde landgenooten in Twente. De minister van finantien heeft bekend gemaakt, dat de heer Daniël Picciottoridder der orde van den Neder- iandschen Leeuw en consul van Z. M. den Koning te Alep- po, ofschoon door geboorte geen Nederlander zijnde, noch uit de Nederlandsche schatkist eenige bezoldiging genietende, na kennis te hebben bekomen van de eervolle wijze waarop door de Nederlandsche natie onlangs in de geldelijke onge legenheden van den Staat is voorzien geworden, met hetzelf de oogmerk eene vrijwillige gift van f 500 als blijk zijner gehechtheid aan Nederlandheeft aangeboden welke som door tusschenkomst van Zr. Ms. minister-resident te K011- stantinopel aan de Nederlandsche regering is overgemaakt. - Tot predikant bij de Ned. Hervormde .gemeente alhier is beroepen de weleerw. zeergel. heer fVilliam llobert Veder th. dr.predikant te Dordrecht. Onder de geschriften, die in het op den 22 der vorige maand te ltome gehouden consistorie door den Paus op den index geplaatst of verboden zijn, bevindt zich ook het Her derlijk onderrigt van den heer H. ,7. van Bttulbisschop van Haarlem over de kerkscheuring onder de Kathol]ken in de Nederlanden. AMSTERDAM den 7 augustus. De negende algemeene kerkelijke vergadering der Herstelde Evangelisch-Luthersche kerk in het koningrijk der Nederlanden, is op heden, door Zijne Exc. den minister voor de zaken der Hervormde eere- dienst enz., op de gebruikelijke wijze geopend. HOORN den 5 augustus. Gisteren is de nieuwe Her vormde kerk alhier met gepaste plegtigheid ingewijd. Zoo als bekend is, was de oude kerk (in het jaar 1369 gesticht en in 1523 met een orgel voorzien) door een he- vigen brand den 3 augustus 1838 vernield, en werd de nieuwe uit aanzienlijke bijdragen, zoowel van de gemeente en het Koninklijk Huis, als van onderscheidene gemeenten in ons Vaderland herbouwd door den heer Boef, aannemer te Rotterdam, onder opzigt van den heer van der Ster alhier. De kerk mist voor het tegenwoordige nog een orgel, waartoe gelden verzameld worden. De eerste steen van het nieuwe kerkgebouw was door den heer Merens met eene groote plegtigheid gelegdwaarbij alle burgerlijke en kerke lijke overheden uitgenoodigd en tegeiftvoordig geweest wa ren, Uitgezonderd de Roomsch-Katholijkendie voor de uitnoodiging bedankt hadden. Door den heer II. Berkhout is een zilveren doopbekkeu met malioüijhouten stander en zilveren waterkan ten ge schenke gegeven, en ook een prachtige bijbel voor den pre dikstoelzoo men meent door deheeren gebr. Vermande. MIDDELBURG den 9 augustus. Bij koninklijk besluit van 8 julij jl wordt verklaard, tot welke klasse dg vestin gen sterkten en linien van den Staat behooren,-'' Dit Ipèijluit is genomen op grond dat bij een arrest van den. LÏöögen Raad der Nederlanden, van 29 december 1843 de vBörV.ie- ning in cassatie tegen een arrest van het provinciaal geregts- hof van Gelderlandin de zaak van het Rijk tegen zekeren gedaagde, wegens het overtreden van de voorschriften '..der wet van den 16 november 1814 {Staatsblad 110. 106), be trekkelijk den opbouw onder vestingen, is verworpen 'en zulks uit hoofde noch bij die wet, noch bij eenig besluit, op eene deugdelijke en voor de ingezetenen verbindende wij ze is uitgemaakt, welke vestingen tot de iste, 2de of 3de kl. behooren en het ingeroepen verbod van bouwen alleen be staat voor vestingen van de iste en 2de kl. Bij art. 3 van dat besluit wordt vastgestelddat zoodra de belangen van 'sRijks verdediging mogten komen te vorderen, dat de eene of andere vesting, sterkte of linie, thans tot de 3de kl. be- hoorendetot die der isteof 2de kl. wierden gebragt, zulks niet geschieden zaldan op uitdrukkelijke beslissing des Konings, welke, op dezelfde wijze als dat besluit, in het Staatsblad zal worden opgenomen. Bij koninklijk besluit van den 26 julij ji. is bepaald dat het tarief van justitie-kosten en salarissen in burgerlijke zaken ter lands drukkerij zal worden gedruktvolgens het bij eene voordragt van den Staatsraad tijdelijk belast met de waarneming der functien van minister van justitie overge legde en door hem gewaarmerkte afschrift-, hetwelk aan dat koninklijk besluit zal gehecht blijven. Z. M. heeft benoemd tot- kommandant-directeur van het invalidenhuis te Leydende gepensioneerde majoos J. C. F. Koch, en zulks ter vervanging van den gepensio neerden majoor d'Auzon de Boismiuartals zoodanig eervol ontslagen. De lieer J. J. A. van Iseghem is benoemd tot Ncder- landsch consul te Ostendemitsgaders voor de kust van West-Vlaanderen. Den 28 julij 11. is te Florence prins Joseplt Napoleon graaf van Survilliersoudste broeder van den ex-keizer Na poleon, in den ouderdom van 76 jaren overleden, tot in zij ne laatste oogenblikken bijgestaan zijnde door de prinsen Louis en Jèrómede laatst overgeblevene broeders van gemel- den keizer. Van Gibraltar den 46 julij wordt gemeld: De heer IIaydie een onderhoud met den keizer van Marocco heeft gehad, wordt heden hier gewacht. Drie-en- dertig Franschen, waaronder de kanselier van het consulaat hebben zich niet kunnen inschepen en zijn te Tanger geble ven. Nog waait de Fransche vlag van het consulaat. De Napelsclie consul is naar Larache vertrokkenomiii naam van al de consulste protesteren tegen de weigering om de Franschen te laten Inschepen. De grootste rust heerscht te Tanger. De Christenen en Joden worden krachtig door .de plaatselijke autoriteiten beschermd. Er heeft geenerlei wan orde plaats gehad. De iVarspite heeft niet te Tanger kun nen aankomen; de Hekla is hier den 24 teruggekomen, aan boord hebbende een groot aantal Joodsche familien en van onderscheidene natiën. De consul van Spanje heeft zich met al zijne onderhoorigeti naar Algesiras begeven." Latere berigten van Cadix vaij den 28 des morgens hou den dat het Fransche eskader- zich nog in die haven be vond op order wachtende om onder zeil te gaan. Aan al de Fransche onderdanen te Tanger verblijvende was toege staan zich in te schepen al de vreemde consulsbehalve de Engelsche consulhadden die stad verlaren. Meer dan 200 personen van allerlei natie waren te Gibraltar aange komen alwaar liet Engelsch eskader zich in den avond van den 27 bevond. Uit het Fransch departement des Ilautes-Alpes wordt den 29 julij gemeld: „Wij vernemen, dat den 24, aan het bureau der douanen te Chjfeus een zeker getal bronzen medailles met het afbeeldsel van Ileudrik l'. zijn aangesla gen en naar het parket van Grenoble gezonden. Men zegt, dat zij door een' edelman op de grenzen aan een' edelman in de vallei waren gezonden." PR IJ ZE I¥ DER EFFECTEN. Amsterdam den 7 Augustus 1,844. 61; mot 71 30 2jpcts. Werk. Schuld 61 i 5 dito dito 99» - 3 Nieuwe Leerling 73» - Amortisatie-Syndic. 33 - Si pet. Handel-Maatschappij 114 J. -> 144J Dito Leening 1835/37 - Opgezegde Dom. Losr. - Rijn Spoorweg - Leening 1837. Losr. 39! - 100 Fransche 3 pet. - Portugal 2 J pet. 42! - 43 Rusland Hnpe C. Leeniog Idem "f r Idem 1840. 197; 106! a 108 -10Q; 90» 19! 23» - 91 - 20| - 24' Spanje, Artloin Coupons Oostenrijk, G0II.& C. M'etaliek 109; - 1ÖS| Pruissen1832. f - Denemarken, N. Lond. - Napelsclie certificaten. 92 - 92; MmöELi'RijZES van de volgende Grases enz. Middelburg, 8 Augustus 1844. Tarwe, dc Ned.-Mudde7 80 Rogge, - 5 40 Gerst- 4 60 Zelling van het Jlnoon, voor het tijdvak loopende van den. \2 A ugustus tot den 10 Augustus 1814. Fijn Tarwebrood, 't Neder!. Pond, 18 Cts. Grof Tarwebrood, 16 Roggebrood„ui Masteluinbrood13J. Middelburg, den 8 Augustus 1844. I leden beviel van eene DOCHTER J. C. Reyuders Echtgenoot van J. van SLUYS. Eenige kennisgeving. Heden overleed ten mijnen huize waar zij sedert vier weken vertoefde, mijne hartelijk geliefde MoederIIELENA MARIA van ADRICHEM Weduwe van den Heer R. C. ERMERINS, in leven Med. Doctor te Zierikzee. Zij stierf in den ouderdom van ruim 70 jaren diep betreurd door mij en alle hare nagelaten betrekkingen; Groningen den 1 Augustus 1844. ERMERINS. Voor de menigvuldige blijken van deelnemingbij het overlijden van mijnen waarden Echtgenoot, den Heer MA- RINUS WILLEM KRIJGER, betuig ik, ook uit naain van mijne Kinderen en Behuwd-Kind langs dezen gebruikelijken weg, mijnen wehneeiienden dank. Middelburg Wed. S. M. F. KRIJGER den 9 Augustus 1844. geb. Terstall. TWEE naast elkander staande zeer aangenaam gelegene en wel-onderhoudene. HUIZEN en ERVEN, onder de Wijk van de westzijde van de Nieuwe Haven, binnen dezelve Stad Vlissingen liet eene- over het Drooge Dok Wijk I. No. 31 Kadastraal bekend Sectie D. No. 591, verhuurd tot ultimo April 1845 aan den Wel-Edelgestr. Heer Ltti- tenant-ter-Zee de Haan voor f 180 's jaarsen' Het andere over het Marine-Dok Wijk I. No. 32 Kadastraal bekend Sectie D. No. 590, verhuurd'rot ultimo April 1845 aan den Wel-Edelgestr. Heer Chi rurgijn-Majoor Steinvoor 160's jaars. Beide Woensdag den den 21 Augustus voor een ieder te zienop vertoon van een toegang-biljetbij genoemden No taris te bekomen. Gezegde Huizen zullen eerst afzonderlijk en daarna te zamen worden geveild en zaldes verkiezende de helft der Koopsom, onder behoorlijk verband, op gezegde Huizen kunnen gevestigd blijventegen 5 pCt. in het jaar en jaar- lijksche aflossing van 100. Men verlangt tegen November of eerder eenen ONDER MEESTER van den aden of 3den Rang, van een goed voorkomen een onbesproken gedrag en die goed met de Jeugd weet om te gaan tegen genot van KostInwoning en een billijk Loon. Adres met franco Brieven onder Letter P. M. bij de Uitgevers dezer Courant. £en aankomend MEISJE beuoodigd niet beneden de 14 jaren, Krorameweele Lett. IC. No. 104. T)U J» BOM in de Uitspanning' la Bcllcvueop den GROOTEN ABEELEzullen Zondag den 11 Augustus aanstaandebij gunstig weder, VTJE LUCHTBALLONS opgelaten worden. Aanvang ten zes ure. varende inliet Beurtveer fusschen de Steden en op alle daar tusschen gelegen Plaatsen. Augustus 1844. Van Middelburg Zaturdag 10,'sinorg. 8 nr VLISSINGEN den 9 augustus. Voor Antwerpen bestemd zijn alhier ter reede gekomen: IlermannII. D. Tolken, van Petersburg, met stukgoederen; Transit, T. Smit, van Liverpool'met klipzout. Voor Gent: JuellerneP. Jansen, van Koningsbergen, met rogge; Eup'irosineJ. Bradheringmet hennepzaad, en Marie GalatheH. H. Heycn met hout, beide van Riga. Ook zijn naar zee gezeild: Johanna ElizaC. Wiltz i van Brussel naar Lynnmet raapkoeken; en HarmonieII. H. Niemann vsjn Gcnd naar Riga, met ballast. Zondag 11 9 Dingsdag 13, IO! Woensd. 14, 11 Donderd. 15, Vrijdag 16, 5 *Zatnrdag 17, - 5 Zondag 18, 6i- Dingsdag 20, Woensd. 21, Donderd. 22, Vrijdag 23, 6! Zaturdag 24, Zondag 25, Van Rotterdam Zaturdag 10,'smorg. Zondag 11 Dingsdag 13, Woensd1. 14, Donderd. 15, Vrijdag 16, Zaturdag 17, Zondag 18, Dingsdag 20, Woensd. 21, Donderd. 22, Vrijdag 23, Zaturdag 24, Zondag 25, 11 r. varende tusschen en op alle daar tusschen gelegen Plaatsen. Augustus 1844. van Gorinchem Zaturdag 10,'smidd. 13 ur. Dingsdag 13,'smorg. 4 Donderdag 15, 4]- Zaturdag 17, 6 - Dingsdag 20, 8 Donderdag 2 2,11 Zaturdag 24,'smidd. 12 van Middelburg Maandag 12,'sinorg. 9 ur, Woensdag 14, Vrijdag 16, Maandag 19, Woensdag 2 1 Vrijdag 23, Maandag 26 TER DRUKKERIJ VAN DE GEUROEDERS AURAIIAJIS.

Middelburgsche Courant | 1844 | | pagina 2