MSDDELUURGSCHE COURANT. X 92. Donderdag 1844. 1 Augustus. BESTUREN cu ADMINISTRATIEN. Strandvonderij. NIEUWSTIJDINGEN. ZEETIJDINGEN. IDuiilecïtlanb. Jfva ti fcrijfc. Bslgic. Een iegelijk welke vermeent geregtigd te zijn tot de na volgende geborgene STRANDGOEDERENvervoege zich vóór den io Augustus 1844, bij den ondergeteekendeOp per Strandvonder van het 4de District van Zeelandte Sluis Een Scheeps-Anker gemerkt op de kroon Pauw Faw- cus N. Schiclds.op de stam 12645. 3: O, 24; eene greinen Balk, lang 6 EI, breed en dik 0,33, onge merkt, doch aan beide einden eene ingezaagde kepe- ring eene dito Plank lang 6,90 Eldik 0,15 Elbreed 0,30, ongemerkt; een dito Scheepsmast, lang 11 El, breed in de koord 1,50 El, zonder kenteekenenvoorts ecnige stukken Eiken Balken en Planken onvoorzien van eenigc merken. Zijnde alle opgemelde Goederen opgevischt en aangespoeld in den loop van het jaar 1843. Sluis, den 3 Junij 1844. P. F. HENNEQUIN. FRANKFORT den 25 ju lij. De berigten uit Athene loo- .pen tot den 10 dezer. Volgens dezelve begon over het al gemeen in geheel Griekenland eene meer rustige stemming te hcerschen die, zoo men hoopte, yan duur zoude wezen. Onze bladen maken melding van nieuwe onderdruk kingen der Waldenzen in de dalen van Piemont. Volgens dezelven wordt op nieuw alles te werk gesteld om hen het land te doen verlaten of door allerlei aanlokselen of harde bejegeningen tot het verzaken van hun geloof te verleiden. Monniken trekken op hun gebied rond om proselyten te maken en worden daarbij door de wetten beschermd welke zelfs den vaderdie zijn kind van den afval tracht te weer houden met straffen bedreigen. Er bestaan openbare kas sen waaruit aan diegenen die tot het Katholicismus over gaan belooningen worden toegezegd. Waldenzen die bui ten de hun aangewezen valleijen eenig grondeigendom ver worven hebben worden genoodzaakt om zich weder daar van te ontdoen. De hun verwaarborgde regten worden door priesters en overheden stelselmatig met voeten getreden en hunne klagten kunnen tot den troon niet doordringen of, zoo dit al bij uitzondering gelukt, wordt daarop geen acht geslagen. Het is te hopen dat de beschermende mogend, heden zich de zaak dezer ongelukkigen ernstig zullen aan trekken." In Zweden klaagt men over de niet ophoudende plas regens, die groote bezorgdheid voor den oogst doen ontstaan. In berigten uit Konstantinopel van den 10 dezer leest men Eergisteren heeft de aëronaut Camaschiin tegen woordigheid van den sultandie alle onkosten bestreden heeft, van de vlakte van IIaïdar~pacha in Azie eene lucht reis ondernomen die volmaakt gelukt is. Voor de hooge beambten der Portehet corps diplomatique enz. waren sierlijke tenten opgeslagen, welke, gepaard aan de menig vuldige vaartuigen, die den Bosphorus bedekten, en de tal- looze volksmenigte die zich verzameld hadeen zeer schil derachtig gezigt opleverden." De bekende zendeling en reiziger dr. JVoljfwas, volgens brieven uit Trapezunt, gelukkig te Buchara aange komen en had de treurige zekerheid erlangd dat de beide Engelschen, overste Stoddart en kapitein Corolly, wier lot zoo lang twijfelachtig is geblevenreeds in den zomer van 1842 aldaar ter dood gebragt waren. Volgens berigten uit Alexandria is de nieuwe gouver neur-generaal van Britsch Oost-Indiesir II. Ilardinge den 22 junij aldaar aangekomen en door den onder-koning met de meeste onderscheiding ontvangen waarna hij drie dagen laterzijne reis over Suez vervolgd heeft. LONDEN den 27 ju/ij. Gisteren heeft tiet hoogerhuis in comité de hernieuwing der wet goedgekeurd bij welke de openbare optogten der partijen in Ierland worden verboden. De verbeterde armenwet is nu geheel aangenomen on der wederzijdsche betuigingen van genoegen wegens den geest van inschikkelijkheiddie de behandeling er van heeft geken merkt. Denkelijk zullen de geregelde werkzaamheden der wetge vende huizen tegen het einde der eerste week van augustus zijn afgeloopen het parlement zal echter dan nog niet ge- prorogeerdmaar de zitting tot den 25 dier maand verdaagd worden reu einde tijd te geven tot het ontvangen van de rapporten der regtersen tot het opmaken der uitspraak van het hoogerhuis, betrekkelijk het beroep in cassatie van O'Con- ncll en zijne medegevangenen. De geticraal-majoor sir R. Sakde held van Jellala- bad en zijne niet minder moedige echtgenoot, zijn hier te lande teruggekomen en te Lyme Regis met de blijken der hoogste onderscheiding verwelkomd. Van daar hebben zij zich naar deze hoofdstad begeven. Onze Moming-Harald deelt thans bepaald mede dat de koning der Franschen zich naar Engeland zal bege ven. Z. M. zalvolgens dit dagbladzich in den loop van septcmbeï te Treport inschepencu vergezeld zijn van twee linieschepen van 74 stukken en van vier of vijf stoom- J booten. Z. M. zal te Portsmouth aan wal stappen, en zich van daar langs den spoorweg naar Windsor begeven. Sommigen beweren dat de Engelsche regeringdes an deren daags na de geslaagde proefneming van kapitein iHar- ner met zijn verborgen vernielingstuigde onderhandelingen wegens het afkoopen van het geheim heeft hervat, en dat de uitvinder geen mindereq. eisch doet dan van 200,000 p. st. Op de bewering dat deze uitvinding tot heil des mensch- doms strekken zou, dewijl zij voortaan den oorlog onmoge lijk zou maken uit hoofde de volken zich aan het gevaar eener zoo volslagen vernieling niet zouden durven blootstel len valt niet weinig aan te merken, onder anderen dat deze stelling alleen dan zou doorgaan wanneer de zaait voor geene der natiën meer een geheim zou zijn gebleven. Er zijn tijdingen uit Lissabon tot den 17. De toe stand der financien werd aldaar dagelijks erger. De betaling der bons op de schatkistwelke deze en de volgende maand vervallen niet kunnende volbrengen heeft men een uitstel van vier maanden erlangd tegen een interest van 3 pet. PARIJS den 27 julj. De kamer der pairs heeft gisteren de discussie geopend over den spoorweg van Parijs naar Straatsburgzijnde dit het laatste spoorweg-ontwerp waar over zij nog stemmen moet. [Deze wet is den volgenden dag met 73 tegen 31 stemmen aangenomen]. Heden morgen zijn in al de parochiale kerken der hoofdstad lijkmissen gehouden voor de slagtoffers der gebeur- morge.116 Koning deze stad verlaten en in één uur en teuissen in de julij-dagen van 1830. Bij bevel van den 4^ nll»uten heeft Z. M. den weg van 's Gravenhage naar teuissen in de julij-dagen van 1830. Bij bevel van den militairen kommandant van Parijszijn gedurende de drie julij-dagende troepen geconsigneerd en eene groote uit- deeling van patronen heeft in de kazernen plaats gehad. Onze dagbladen deelen de volgende nota medewelke de hertog van Bordeaux aan de verschillende hoven zou ge- rigt hebben Door den dood van den graaf van Marnehet hoofd van het huis van Bourbon geworden beschouw ik het als pligt, te protesteren tegen de verandering, welke in Frank rijk in de wettige opvolging der kroon gebragt isen te verklarendat ik nimmer afstand zal doen van de regten welke ik naar de oude Fransche "Metten door mijne geboorte erlangd heb. Deze regten staan in verband met gewigtlge pligtcn welke ik met de hulp van God zal weten te vervullen. Ik zal die evenwel niet eerder uitoefenen, dan wanneer de Voorzienigheid mij, naar mijn geweten, zal roepen om we zenlijk nuttig voor Frankrijk te zijn. Tot dat tijdstip is mijn voornemen om in de ballingschap waarin ik gedwongen ben te levenalleen den titel van graaf van Chambord te voeren. Dezen heb ik aangenomen toen ik Frankrijk- verliet; ik verlang dien te behouden in mijne betrekkingen met de hoven." Men verzekertdat ons bewind aan Zwitserland zou be- teekend hebben dat het er zich tegen verzette om den her tog van Bordeaux aldaar toe te laten. Het gerucht eener reis van den heer de Nesselrode den vertrouwde van keizer Nicolaasnaar Londen baart hier veel onrust. De nieuwsgierigheid wordt nog meer ge prikkeld door den geheimzinnigen slui.fer die de onderhan delingen aan welke de heer de Nesselrode volgens den hem gegeven last nu een einde zou moeten maken bedekt. De hertog van Nemours is te Sint-Omer aangekomen waar hij eene wapenschouwing over een gedeelte van de al daar liggende bezetting gehouden heeft; des avonds waren de stedelijke gebouwen en eenige andere huizen geïllumineerd. Den 24 heeft de prins de stad verlaten en zich naar het le gerkamp begeven. Heden loopt alhier het geruchtdat de regering.bij het bekend maken der laatste telegrafische depeche van den maarschalk Bugeaudwaarin van een nieuwen strijd met del Maroccanen gewag-werd gemaakt, een deel van dat berigt had weggelatenhetwelk eene dringende aanvrage om ver sterking inhield. Het plotseling vertrek van den kolonel Foy uit deze hoofdstad naar het hoofdkwartier van den maar schalk Bugeaud, en dat wel, zoo men wilde, met dringende regerings-depecbesgaf voedsel aan deze geruchten. Het ministeriele Journal des Débats vestigt de aan dacht op de groote uitbreidingdie de Fransche koophandel met Marocco zou kunnen erlangen. Het beweert, dat nu reedssedert de vestiging der Franschen in Algeriade handel van Marseille met TangerMogadore en s'nffy ver driedubbeld is. Men meent, dat de strekking van dit ver toog iets onaangenaams voor Engeland heeft, hetwelk se dert lang het grootste deel van den Europeschen handel met Marocco aan zich heeft getrokken. Uit Napels is van den 13 de tijding ontvangen, dal de militaire commissie haar vonnis gewezen heeft tegen 76 personen, die in'maart 11.'aan den aanslag van Consenza hebben deel genomen 21 personen zijn tot den dood ver oordeeld 10 tot gevangenisstraf van 30 jaren 12 tot dezelf de straf voor 25 jaren, 6 tot vijf en zes jaren eii 3 tot de proceskosten 24 personen zijn voorloopig of geheel op vrije voeten gesteld. Zes ter dood veroordeelde personen hebben reeds hunne straf ondergaan. De koning heeft die der ove rigen in levenslange gevangenis verwisseld; De militaire commissie hield zich thans bezig met de zaak betrekkelijk den nieuwen aanslag in Calabrië. BRUSSEL den 27 julj. Op het onverwachts bekomt men berigtdat HH. MM. reeds morgen uit Frankrijk te rug worden verwacht. Dit overhaast vertrek en dat wel tijdens de j ui ij-feesten doet vermoeden, dat er welligt een andere reistogt op til is. De giaaf Felix de Mévodc heeft eenen brief aan den heer Thiers in onze bladen doen plaatsen waarin hij ont kent, dat de geestelijkheid in Belgie meester is. Indien uwe schatting juist is," zegt de graaf de A'Iêrode in dezen brief, „zou ik niet dan diep leedwezen moeten gevoelen ovei het deel, dat ik aan de omwenteling genomen heb, waarvan de Belgische onafhankelijkheid het gevolg is; ver mits dan de bevrijding van het IloIIandsche juk voor onze provinciën in staatkundige slavernij van de zijde der geeste lijke magt verkeerd is. Zulk eene slavernij nu is mij altijd toegeschenen de verderfelijkste zaak te zijnhet grootste ge vaar van verbastering met zich te voeren, waaraan de nieu were volken blootgesteld zijn." Het Parijssche dagblad, dat voor den tolk van den heer Thiers gehouden wordt, blijft op dezen brief het antwoord niet schuldig. Het zegt, dat het juk der Juzuiten voor den heer de Mérode ligt 'mo-e zijn maar dat het dit niet voor iedereen is. 's GRAVENI-IAGE den 29 ju lij. Z. M. de Koning is'gis- teren morgen per extra spoortrein uit deze residentie over Utrecht naar Soestdijk vertrokken. Ten over 5]- ure des morgens had de Koning deze stad verlaten en in één uur en Amsterdam afgelegd. Gisteren avond laat, ten ui ure, is hoogstdezelve weder uit Amsterdam vertrokken en vóór één ure was de Koning alhier teruggekeerd. Heden is de 29ste vergadering der algemeene Hervorm de Synode op de gewone wijze gesloten. AMSIERDAM den 2Ó julij. Gisteren werd alhier ge houden de 30ste algemeene vergadering van het Nederlandsch bijbelgenootschap. Aanzienlijk was de opkomst der afgevaar digden ernstig en belangrijk waren hunne beraadslagingen en veelzius bemoedigende de berigtendie omtrent de ver- rigtingen van het hoofd-bestuur en van de afdeelingen wer den medegedeeldals ten bewijs strekkende van de onver zwakte en gezegende werkzaamheid des genootschapster verspreiding van den bijbel hier te lande en in de Overzee- sche Bezittingen. MIDDELBURG den 31 julij. Volgens brieven uit Al- gesiras van den 14 dezer heeft het Nederlandsche smaldeel onder bevel van Z. K. H. Prins Hendrik der Nederlanden den 13 de baai van Gibraltar verlaten, en is naar de Levant onder zeil gegaan. Den 24 dezer is van de reede van Texel vertrokken Zr. Ms. instructie-vaartuig Urania onder bevel van den luit. ter zee der iste kl. van Maren aan boord hebbende 30 adelborsten der 2de kl., welke in hun derde studiejaar zijngenoemde bodem heeft reeds gedurende meer dan 6 we ken op de Zuiderzee de gewone jaarlijksche oefening ge houden.- Van Harderwijk meldt men den 25 dezer Op den 28 dezer maand zal van hier te water naar het Nieuwe Diep vertrekken een detachement troepen, zamenge- steld uit 150 onder-officieren en verdere manschappen on der de bevelen van den van verlof terugkeerenden kapitein Renon en mede-geleide van den insgelijks van verlof terug keerenden 1 sten luit. 'Feuilleteau de Bmyn respectivelijk lie- hoorende tot het wapen der infanterie en artillerie van het Oost-Indische leger mitsgaders den officier van gezondheid Monicke om bij aankomst over te gaan aan boord van het schip Admiraal Jan Evertsengezagvoerder C. P. Uns per bestemd naar Oost-Indie." Als eene bijzonderheid verdient melding, dat de huis vrouw van den turfkruijer Andries Lorier wonende binnen deze stad op de nirfkaai H. 182 heden morgen is ver lost van drie welgeschapene dochterswelke zich met de kraamvrouw in redelijken welstand bevinden. De vrouw is in hare bevalling .bijgestaan door de vroedvrouw E. Co lijn wedLoene, met hulp van den stads vroedmeester ,7. ,7. Pietersen. Intusschen is de toestand van dit huisgezin van dien aard, dat men het niet ongepast rekent hetzelve in deze omstandigheid aan de ondersteuning van menschlievenden te mogen aanbevelen. Het departement Kampen der maatschappij tot Ahit van V Algemeen heeft een fonds opgerigt tot aanmoediging van braaf gedrag bij dienstmeiden van alle godsdiensten. VLTS5INGEN den 31 julij. Voor Antwerpen bestemd zijn alhier ter reede gekomen: Emamtel, C. Bertclse!van Dantzig, met rogge; IVilhelminaII. Rjegge., van Dram men, en Godfried Ag nesj. Bette, van Dantzig, beide met raapzaad; Providencej. IJergey van Lebourne, en C ia- ronJ.Riche, van Bordeaux, beide met wijn; the Efford C. V/els, van de Havannahmei suiker; Nephtuner'. Tech, van Londen, met stukgoederen; Carel, B. Ileahtor, van Java, met koffijA: vaG. S. Ventervan Konings bergen, met garst; de frièhdscSap C.Meijer, van Menie! met hout.

Middelburgsche Courant | 1844 | | pagina 1