MIDDELBÜRGSCHE COURANT. N°. 88. Diugsdag M4. 23 Julij. BESTUREN en ARMINISTRATIEN. NIEUWSTIJDINGEN QUtibc^tebittg Bcftcnbmaitttfg. «Ditttsclilcinb. (öroöt-ütnttanjc JxanRvijfe föcigic. Hcbctrlanbetf. VAN GROVE MAATKOLEN. De VICE-ADMIRAALDirecteur en Kommandant der Marine te VLISSINGENis voornemens op Vrijdag den 26 Julij aanstaande bij inschrijving aan den minst-aanbiedenden onder nadere goedkeuring van Zijne Excellentie den Minis ter van Marineaan te bestedende levering aan de Ma rine te Vlissingen van 80 a 100,000 Nederlandsche Ponden GROVE MAATKOLEN, om aldaar op den 10 Augustus aanstaande in het Transportschip Dordrecht te worden geladen, vrij van Accijns en verder op de gewone voorwaar den waarvan de gegadigden bij de Directie der Marine te Vlissingen kennis kunnen nemen. De Biljetten van Inschrijving zullen op gezegeld papier geschreven uiterlijk op den 26 Julijden dag der Aanbe steding des middags vóór twaalf ure, franco aan den Directeur en Kommandant voornoemd moeten bezorgd zijn en cene naauwkeurige opgave moeten bevatten van den Prijs voluit geschreven waarvoor de gegadigden de levering der voorzegde Kwantiteit per 1000 Nederlandsche Ponden willen aannemen. Vlissingen, den 18 Julij 1844. De Vice-Admiraal Directeur en Komman dant der Marine E. LUCAS. BURGEMEESTER en WETHOUDERS de Stad BROU WERSHAVEN zullen op Dingsdag den 30 Julij aanstaan de, des middags ten 12 ure, op het Stadhuis alhier, aan den minsteischende trachten aan te besteden Het afbreken van den boiuvvalligen en het daarstellen van e'enen NIEUWEN TOREN op het Raadhuismet de bijlevering van al de daartoe benoodigde Materialen. Het bestekwaarop deze besteding zal plaats hebbenzal van heden af op het Stadhuis ter lezing liggen terwijl de verlangd wordende inlichtingen bij den Heer A. van der Velde Cz.Stads-Architect te Zierikzeekunnen verkregen worden, door wien ook, op den morgen vóór de besteding, de noodige aanwijzing in loco zal gedaan worden. Brouwershaven, den 15 Julij 1844. Burgemeester en Wethouders voornoemd C. LOPSE HOCKE Vt. Ter ordonnantie van dezelve J. ISEBREE MOENS. De fungerende MARKTMEESTER der Stad Middelburg berigt bij deze aan de Ingezetenen dat de Groenten en an dere Eetwaren van heden af, gedurende de Kermis zullen worden te koop gesteld op de Groenmarkt. Middelburg, 22 Julij 1844. A. DUIK HENDRIK SE Fung. Marktmeester. Dirigerende Leden der TEEKEN-AKADEMIE binnen deze Stad adverteren, dat de uitdeeling der Prijzen zal plaats hebben op Woensdag 24 Julij 1844, des middags ten 12 ure, 111 het Lokaal der Akademie. "HAMBURG den 16 julij. De Russische vloot, welke sedert eenige dagen zich in de nabijheid der Deensche kust heeft opgehouden, is den 12 dezer op de reede van Helsin- gör ten anker gekomen. Dezelve wordt gekommandeerd door den vice-admiraal graaf Pahlenen bestaat uit 8 linie-sche pen 2 fregatten 1 korvet en 1 brik. FRANKFORT den 16 julij. Men meldt uit Weenen datten gevolge van het onderscheppen van papierenbe treffende de ontwerpen van de Italiaansche vlugtelingen bij de Oostenrijksche marine eene zoogenaamde zuivering plaats heeft. Van het ontslaan van den admiraal Bandiera (den vader van twee der voornaamste deelnemers aan de be kende revolutionnaire expeditie naar Calabrie) uit zijne be trekking van bevelhebber der Oostenrijksche scheepsmagt in de wateren van de Levant, was te Weenen niets bekend; maar hij had last bekomen om zich uit de wateren van Smyrna naar de kust van Syrië te begeven. De AUgemeine Prluszische Aeitung behelst het vol gend berigt, gedagteekend uit Stettin13 dezer: Een meisje uit Kammin met de dame bij welke zij in dienst is reizende, heeft voor de poort van Zittau op den straatweg- naar Bautzen een bijna geheel met aarde bedekten zilveren zwaar verguldenvan boven met een kleinen robijn voorzie- nen ringgevonden dje aan de eene zijde een relief bevat, het welk de kruisiging van Christus vertoontterwijl men aan de andere zijde martelwerktuigen laddersgeeselshamers enz, ziet afgebeeld. Imvending leest jnen duidelijk deze woor denD. Martino Luthero Cathariua v. Boren. d. 31 octbr. 1 525. (dat isCatharina von Boren aan dr. Maarten Luther. j Het buiten allen twijfel oude werk is met groote zorg vuldigheid vervaardigd de ring zelf, waarschijnlijk door een trap met den voeteenigzins verbogenmaar overigens goed bewaard. Naardien zoo als gewoonlijk wordt aangenomen het huwelijk van den grooten Hervormer in junij 1525 plaats greep zoo schijnt deze ring naar bovenstaauden datum te oordeelen niet zoo zeer de trouwring te. zijn', als wel een die hem door zijne kort tevoren gehuwde gade tot herinne ring aan den in de gevolgen zoo rijken 31 october 1517 ge schonken isvoor welke opvatting de dagteekening en de zin nebeeldige gift op het kleinood pleiten. Dit kleinood bevindt zich thansdoor aankoopin het bezit van den geheim ju- stitieraad von Pliitz te Kammin." van assises te Auch, niets minder betreffende dan eene be schuldiging van met behulp van zekeren MeUBnrieen oude schoolmeester, haren echtgenoot te hebben vergiftigd is voor deze personen gunstig afgeloopen beide zijn door dc jury vrijgesproken. Een halfuur na het sluiten der zifting is mevr. Lacostein eene opene calèche, bespanden met twee witte paarden, door de stad gereden en naar Rigue- peu vertrokken, 0111 deze tijding aan haren vader over te brengen. Meilhan ging te voet weg, omringd door eenige zijner vrienden. Op vcrschillencie punten in Spanje beginnen zich \ve- 1 r k_.j^'ciujv, uugiuiicii ZTUn WC" LONDEN den 17 julijIn het huis de? gemeente heeft der sporen van onrust te vertoonen. Te Madrid hoeft meii', jfPrPtl fivrnnn ViPf" rlnpn Ortn/Ii* *«/-»#-»« M a. trnliTAtie Kflrifrtnn trui rlnnr» K.. i gisteren avond het doen eener motie door lord Palmerston betreffende den slavenhandelaanleiding gegeven dat ditge- zamenlijk huis zich eenen geruimen tijd met dit onderwerp on ledig gehouden heeft, en is alstoen uit de gegevene verkla ringen door sir R. iW voldingend gebleken, dat de aandacht van Hr. Ms. tegenwoordig gouvernement voortdurend op de beteugeling en de finale afschaffing van bewüsten schandelijken handel gerigt blijften dat deszelfs maatregelen tot bereiking van het gewenschte doel slecht eèniglijk meer bij de Spaan- sche en Braziliaansche gouvernementen tegenstand vinden. Een voorstel, eergisteren avond in het voornoemde huis door den heer fVjse gedaan en hetwelk hoofdzakelijk het benoemen van een afzonderlijk comité van dit huis ten doel hadten einde aan hetzelve het onderzoek op te dragen naar al de omstandigheden, welke met hét zamenstellcn van dc speciale jury-lijst bij het bekende Iersche Staats-pleidooi tegen D. O Cotmell en diens medepligtigen gepaard gegaan zijn, is, na eene korte beraadslaging en bij afwezigheid van het meerendeel der parlementsleden slechts met eene meerder heid van pi tegeii 73 stemmen vérworpen. Eenige dagen geleden is alhier het klein maar uitge zocht kabinet schilderijen van den heer Penrice verkocht en heeft, ofschoon het sléchts 17 stuks bevatteruim 12,500 p. st. opgebragt. Onder deze heeft een binnenhuis van Ostade nagenoeg 1420 p. st. gegolden; Eene andere beroemde schilderij, het oordeel van Parisdoor Rubensis door de directie der nationale gallerij voor de kapitale som van 4375 p. st. aangekocht. ;r Dat niet alleen groote, maar ook kleine mannen bui tengemeen gehuldigd kunnen worden, mits zij zich door iets bijzonders onderscheldenkan onder anderen blijken uit de ongemeene opmerkzaamheid den dwerg Tom Thumb hier te lande voortdurend bewezen. Sedert die zoogenaamde gene raal den 20 maart begonnen is zich aan het publiek te ver toonen ontving hij in de Egyptische zaal ongeveer 195,000 bezoekers, zonder nog diegenen te rekenen aan welke hij in de vergaderzalen van onderscheidene wetenschappelijke inrig- tingen is voorgesteld. Het getal dames welke hij met een kus vereerd heeft is ontelbaar. Driemalen is hij bij H. M. de koningin tweemalen bij de koningin weduweeens bij de hertogin van Kent en bij den koning en de koningin der Belgen toegelatenen heeft bij die gelegenheid aanzienlijke geschenken ontvangen. De kleine generaal heeft een paar fraaije kleine paarden aangekocht, en een prachtig rijtuigje doen bestellen, van hetwelk hij zich voortaan denkt te lije dienen. Volgens berigtendtjor de stoomboot Pacha nange- bragt, lagen den 5 dezer, behatve verscheiden Engelsche Fransche, Spaansche en Sardinische oorlogsvaartuigen, de Nederlandsche fregatten Rijn en Jason benevens de brik Snelheid en de schooner Dolphijn, te 'Gibraltar ten anker. PARIJS den 17 julij. De pairs hebben de wet, betref fende de buitengewone credieten voor. de kosten van het bezetten en koloniseren van Algerieaangenomen. Berigten uit Algiers van den 10 en. uit Oran van den 4 dezer houden in dat den 3 weder een gevecht tusschen de Fransche en Maroccaansche troepen heeft plaats gehad. De Maroccaansche bevelhebber El-Óhènaouï tastte zijne vij anden des morgens ten 5 ure, in de nabijheid van Ouschda aan hij had 4000 ruiters en 1000 voetknechten onder zijne bevelen en werd door Abd-el-Kader vergezeld. De maar schalk Bugeaud hield eerst als of hij terugtrok, doch toen hij het geschikte oogenblik oordeelde gekomen te zijnbeval hij eensklaps met alle kracht op de Ma meeat en los te gaan die zich slechts weinige oogeublikken staande hielden en toen de vlugt namen. De Franschen hebben de voortvlugtigen nog meer dgn twee uren nagezeten telden geene dooden en slechts 6 gekwetstenterwijl de Maroccanen omtrent 30 dooden en eenige paarden hebben moeten achterlaten. Den 5 julij is in het hoofdkwartier te Algiers eene dagor der.uitgevaardigdwaarbij aan het leger wordt berigtdat prins Hendrik der Nederlanden die het bevel voert over het Nederlandsch evolutie-eskader in de Middellandsche Zee volgens de aan hem gegeven instructienook Algiers moet volgens berigten van daar tot den 12 julij, onderscheidene maatregelen van voorzorg genomen ,l zoo het schijnt ook len gevolge van het in beslag nemen van wapenen. De provin cie Saragossa is den 10 julij, uit hoofde van woelingen der vijanden van de tegenwoordige orde van zaken in dat ge deelte van Arragon in staat van beleg verklaard. De bc velvoerende kapitein-generaal heeft daarop een bevelschrift uitgevaardigd, waarbij alle onruststokers, deelnemers aan zamen.-cholingenbezitters van verbodene wapenen, enz. met de doodstraf worden bedreigd, door daarvoor in te stéï- len krijgsraden uit te spreken. BRUSSEL den ip julij. De sehïiat heeft gisteren mi •eene korte beraadslaging, de wet op de differenciale regten aangenomen, en wel met 28 tegen 5 stemmen, terwijl .7 dm-, aanwezigen zich van het uitbrengen hunner stem hebben'ver schoond. Daarop is een koninklijk besluit voorgelezen, waarbij de wetgevende vergadering wordt gesloten. Dit.de creet is den 17 te Parijs geceekend en men vraagt alsnu of, in dergelijken stand van zaken het besluit van den se naatden 18 genomen, nog geldende kan worden gerekend. De volgende zitting zal den 22 october worden geopend, en alzoo 21 dagen vroeger dan gewoonlijk. De ontvangstengedurende de zes eerste maanden, vau 1844 hebben bijna 34i- millioen geleverden 3,344,638.meer dan gedurende het eerste halfjaar van 1843. De meerdere belasting op de suiker heeft 1,556,000 fr.dc ontvangsten der ijzeren wegen 1,277,000 fr. meer opgebragt. AMSTERDAM den 20 julij. Gisteren heeft alhier, ten -overstaan van Zijne Exc. den minister van financien, en in tegenwoordigheid der heeren Reael en Fockdoor Z. M. den Koning benoemdplaats gehad de opening der biljetten van inschrijving in de tegeldemaking van de 80 millioen inschrij ving in het grootboek van Belgie. Zijne Exc. de minister van financien deponeerde ter tafei eenen verzegelden brief, inhoudende het door Zijne Exc. vastgestelde minimum. Er waren 160 biljetten van inschrijving, gedeeltelijk vra gende de ruiling van gemelde Belgische inschrijving, tegen hetzelfde bedrag van Nederl. pets. schuld. Uit de opening van den verzegelden brief des ministers bleek toen, dat het gestelde minimum in geld was 61 pet. De minister met de twee commissarissen verwijderden zich daarna, om te beraadslagen. Toen zij weder terugkwamen werd namens den minister verklaarddat toegewezen wa ren 321 aandeelen, ieder ten bedrage van 20,000, aldus gezamenlijk uitmakende een bedrag van ƒ6,420,000. Van deze toebedeelde aandeelen waren 266 in geld tot den koers van 61 pet., en 55 in ruiling tegen Nederlandsche 2 pets. inschrijvingen. I11 de algemeene vergadering .der Nederlandsche maat schappij ter bevórderirig v;ïn 'ntjvefheidgehouden den 16 dezer, is aan den lieer J.FischeT alhier, werkende onder de firma Josep'i Fischer Co., toegewezen de gouden medaille, ter bekrooning van het door hem ingezonden beschilderd vensterglas, in antwoord op eene prijsvraag, door bovenge noemde maatschappij uitgeschreven terwijl daarenboven aan dienzelfden heer de zilveren medaille is toegekend voor in- gezondene transparant-rolgordijnen, die in zijne alhier geves tigde fabriek vervaardigd worden. GRONINGEN den 18 julij. Naar men verneemt is in dc vergadering der provinciale Staten onder anderen beslo ten dat uit de provinciale fondsen bijdragen zullen worden verstrekt voor het daarstellen van een nieuw akademie-ge- bouw te dezer stede voor het stichten van een lokaal voor de arrondissements-regtbank te Winschotenen voor het uit breiden der landhuishoudkundige school te Groningen. MIDDELBURG den 22 julij. De staatsraad, tijdelijk belast met de waarneming der iunctien van minister van ju stitie een iegelijk die daarbij belang hebben mogt opmerk zaam willende maken op de bepalingen van art, 1, 2 en 7 der wet van den 4 julij 1842 {Staatsblad 110. 16), her-rek kelijk de overbrenging der onder de vroegere wetgeving in 0 0 u,_ uvnuiciigiiig nu uiRier ue vroegere wetgeving 111 aandoen. De_ luits.-generaal zullen de noodige bevelen geven geschreven hypotheken en privilegiën in de thans bestaande Hp nrine nvprtll mpf- onn iiinan romr 1 c. n 1 opdat de prins overal met de aan zijnen rang verschuldig de eerbewijzeu worde ontvangen. Uit Oran wordt berigt, dat de prins'van Joinville thans met het geheele eskader reeds te Tanger zal zijn aangeko men om, zoo de keizer geene,voldoening aan Frankrijk wil verschaffende vijandelijkheden aan te vangen. De oor logskosten welke men Abdheraman wil doen betalen, be- loopen 10 millioen fr. en 1000 paarden. nieuwe registers heeft allen houders van zoodanige hypothe ken en privilegiën herinnerddat de termijn voor die in schrijving vastgesteld, behalve voor hethértogdom Limburg, met den laatsten augustus eerstkomende zal zijn verstreken en zulks ten einde zich voor de nadeclen te behoeden wélke uit eene verzuimde inachtneming van dien termijn volgens het 7de artiitel der bovengenoemde wet, voor hen zouden voort- vloeijen. De beruchte zaak van mevr. Lucostcvoor het hof Wij vernemen, ofschoon niet zonder leedwezen, om

Middelburgsche Courant | 1844 | | pagina 1