MIDDELBÜRGS0HE COURARfT. N°. 80. Donderdag 1844 4 Juli). BESTUREN en ADMINISTRATIEN. Strandvonderij. NIEUWSTIJDINGEN. Publicatie. 13ckcnbm,ikin0. ücfecubwafciug. P. P O u s. JXcbcrlatibseïic t^anbcl-fï'laatschaiJijij. Bu-itsci'Ianb. 23uit5chlaub. (övoot-Brittaujc Hebctrlanbctt. SCHUTTERIJ. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad MIDDELBURG, Hoofdplaats van de Provincie Zeeland UrenjjeD ter kennis van de Ingeschrevenen voor de Schutterij van dit jaar, dat de Commissie, welke,, ingevolge art. 15 der wet van II April 1827 op de Schutterijen, voor dit jaar bimien deze Gemeen te is zarnengesteid tot het onderzoeken van en beslissen omtrent de redenen van vrijstelling en uitsluiting derzelver zitting zal beginnen op het Raadhuis dezer Stad op deu 16 Julij aanstaande des voor middags ten tien ure. Wordende overigens dezulken welke vermeenen redenen van vrij stelling of uitsluiting aan de Commissie te kunnen voordragen in dachtig gemaakt op de navolgende bepalingen van Zr. Ms. besluit van 28 Junij 1828 n dus luidende Art. 0. Geene vrijstelling of uitsluiting van de dienst zal mogen worden verleend aan personen welke in de artikelen 3 en 4 der wet niet worden opgenoemd of die zich in de daarbij omschrevene ge vallen iiiet bevinden. Art. 10. Aan personen die voorgeven met ziekten of gebreke** be- hebt te zijn zal geene vrijstelling worden verleend op vertoon van attesten maar zullen de zoodanigen worden onderzocht door den Ge nees- en Heelkundige bij de Commissie. Hij die buiten staat is voor. de Commissie te verschijnen zal in zijne woning moeten onderzocht worden. Art. 11. De onvoorwaardelijke vrijstelling op grond van ziekten of gebreken, zal alleenlijk mogen worden verleend op grond van de zoo- da nigpn welke in bet reglement opliet onderzoek der mauschappen bij ónze beschikking van den 15 Januari) 1821, no. 59, vastgesteld, worden opgenoemd als voor de dienst volstrekt buiten staatof een- volstrekt of een betrekkelijk onvermogen tot de dienst daarstellende naar welke laatste de Commissie vooral met bijzondere oplettendheid onderzoek zal doen; Zij die bij nummerver wisseling in dienst tre den moeien in alle upziglen gezond zijn en vrij van alle gebreken. Art. 12. Als Geestelijken bij de onderscheidene gezindheden en als Studenten in de godgeleerdheid zullen alleen worden vrijgesteld diegenen welke als zoodanig-volgens de verordeningen op het stuk der Nationale Militie regt op vrijstelling van deze dienst hebben. I Ter bekoming van deze vrijstelling zullen dezelfde bewijzen moe- 2 ten worden overgelegd, welke voor de vrijstelling Yan de dienst der I Nationale Militie worden gevorderd. J Art. 13. De voorwaardelijke vrijstellingen, vermeld in art. 3 der 1 wet, sub lit e g' hk en m zullen alleenlijk mogen worden: y verleend ingeval de belanghebbenden de volgende bewijsstukken overleggen als - e. De Hoogleeraren en Lectoien aan de Hoogéscholeh Athemeej en Seminaria bet besluit of de acte van aanstelling of be-, noeming als zoodanig. g0 De uit de dienst van den Staat te Land of ter Zee eervol ont slagene of gepensioneerde Ülïicieren het eervol ontslag of de akte van pensioen. h. De Of beieren eervol uit de Schutterij ontslagen wegens veraiw dering van woonplaats het besluit van ontslag. A". De Rroeder van hem die reeds in persoon en voor zichzel- ven bij de. Schutterij dientbehalve een schriftelijk bewijs Yan deze dienst door den Koinmandant d er Schutterij af te geven, een schriftelijk bewijs van het Plaatselijk Bestuur, dat de die nende Broeder met hem bij zijne Ouders inwoónt. I, Die aangesteld zijn voor de dienst der Naclil- of Brandwachten en der Brandspuiten een schriftelijk bewijs deswege Yan bet Plaatselijk Bestuur. m. Dc Lijf- en Huisbedienden een certificaat van den Persoon bij welken zij ais zoodanig dienstbaar zijn, gecertificeerd door liet. Plaatselijk Bestuur. Zij <1 ie voortdurend uit Armenkassen bedeeld of in de Arinen-Gesticbten opgevoed en onderhouden worden eenti schriftelijke en door liet Plaatselijk Bestuur gecertificeerde ver klaring van Bestuurders der Gestichtenhoudende waarin de bedeeling bestaaten sedert wanneer en op welke tijdstippen dezelve genoten is. Art. 16. Diegenen welke voor de Commissie van Onderzoek nie{ opkomen zullen gehouden worden geene redenen tot vrijstelling te hebben, en, "Voor zoo verre zij dienstpliglige nummers getrokkeu hebbeude niet vallen in de termen van art. 3 der Wet, sub a, c en m en van art. 4, zullen zij bij de Schutterij worden inge lijfd, blijvende bet hun evenwel vrij om hunne redenen tot vrijstel ling in een volgend jaar te doen gelden. En eindelijkdat zij welke vermeenen mogteu op grond van art. 86 der wet, aanspraak te kunnen maken om bij de Reserve te wórden geplaatst of op finaal ontslag, derzelver reclames hij de Com missie moeten doen gelden met overlegging van een extract uit liet Stamboek der Schutterij waarbij zij hebben gediend. Eil opdat niemand hiervan onkundig zij, zal deze worden gedrukt, afgekondigd eu aangeplaktmitsgaders in dezer Stads-Courant geplaatst. Gedaan ten Raadhuize der Stad Middelburg den 2 Julij 1844. Burgemeester en VV elhouders voprnoemd PASPOORT var 0 RIJPS KERKE. Ter ordonnantie van Hun Ed. Achlb. A. M. RECIUS. VERPACHTING van LANDERIJEN. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad MID DELBURG brengen ter kennis van een iegelijk dien zulks .zoude mogen aangaan dat op Donderdag den 11 Julij aan staande, des middags ten 12 ure, in een der Vertrekken van het Raadhuis, in het openbaar, voor den tijd van zeven achtereenvolgende jaren, zullen worden verpacht: De GRAS-ETTINGEN van het Oude llavenkauaal dezer Stadalsmede van de Dijken daartoe behoorende. III te .gaan den 1 Jannarij 1845, en zulks in drie Perceelen ■en voorts pp zoodanige voorwaarden, als, te rekenen van heden, dagelijks (Zon- en Feestdagen uitgezonderd), van tien tot twaalf ureter Stedelijke Secretarie voor een ieder ter lezing zullen liggen. Gedaau ten Raadhuize der Stad Middelburg, deii 17 Junij 1844. Burgemeester en Wethouders voornoemd, PASPOORT van GRIJPSKERKE. Ter ordonnantie van Hun Edel Achtbare, A. -M. 13EC1US. AFSLUITING PASSAGE. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad MID DELBURG brengen mits deze ter kennis van een iegelijk, dat, uit hoofde van te verleggen Straatwerk aan de binnen zijde der Stad de passage door de St. Geertruids-Barrière van af Donderdag den 4 dezer maandgedurende eenige dagen voor Rijtuigen en Paarden zal worden afgesloten. Gedaan ten Raadhuize der Stad Middelburgden 1 Julij 1844. Burgemeester en Wethouders voornoemd, PASPOORT van GRJJPSKERKE. Ter ordonnantie van Hun Edel Achtbare A. M. BECIUS. De ADMINISTRATEUR van 's Rijks Schatkist in ZEE LAND adverteert dat, van af Maandag den 8 dezer, ten zijnen Kantore zullen worden uitbetaald alle de Pensioenen over het tweede Kwartaal 1844. .Middelburg, den 4 Julij 1844. De Administrateur voornoemd De DIRECTIE brengt ter kennisse. van de Stemgercgtigde Deelhebbers, dat, ingevolge het 91ste der Artikelen van overeenkomstde in de vergadering van Commissarissen goedgekeurde Balans over het negentiende Boekjaar geëin digd met ultimo December 1843, van den 5 tot den 19 Julij 1844, voor hen ter visie zal liggen ter Secretarie van de Directie te Amsterdambij de Agenten der Maatschappij te RotterdamMiddelburg en Dordrechtaan het Lokaal der Kamer van Koophandel en Fabrijken te Leijden en op het Raadhuis der Stad 's Graven hage. Amsterdam, den 29 Junij 1844. VAN DER OUDERMEULEN, President. T. SCHUURMAN, Direct, fung. Secretaris. Een iegelijk welke vermeent geregtigd te zijn tot de na volgende geborgene STRANDGOEDERENvervoege zich vóór den 10 Augustus 1844, bij den ondergeteekendeOp per Strandvonder van" het 4de District van Zeelandte Sluis Een Scheeps-Anker gemerkt op de kroon Pauw Faw- cus N. Scnields.opde' stam 12645. 3: O, 24; eene greinen Balk, lang 6 El, breed en dik 0,33, onge merkt doch aan beide einden eene ingezaagde kepc- ring eene dito Plank lang 6,90 Eldik 0,15 Elbreed 0,30, ongemerkt; een dito Scheepsmast, lang 11 El, breed in de koord 1,50 El, zonder kenteekenenvoorts eenige stukken Eiken Balken en Planken onvoorzien van eenige merken. Zijnde alle opgeroeide Goederen opgevischt en aangespoeld in den loop van het jaar 1843. Sluis, den 3 Junij 1844. P, F. HENNEQUIN. LUZERN den 25 junij. De buitengfwouc Zvvitsersche landdag is heden alhier geopend geworden. De voorzitter, de heer Siegwart Mullerheeft te dier gelegenheid eene lan ge aanspraak gehouden, waarin hij hoofdzakelijk de aange legenheden van Wallis behandelde en de te dier zake door het eedgenootschappelijk bewind gevolgde handelwijze verde digde. Nadat vervolgens een voorstel van Bazel-landschap om de afgevaardigden van Wallis, als eene onwettig daar- gestclde regering vertegenwoordigendeniit ter vergadering toe te latenverworpen waswerd met groote meerderheid op voorstel van deii voorzitter, besloten het allereerst de vraag te behandelen, of er van den kant"d'é's landdags eene tusschenkomst in de aangelegenheden van Wallis zou plaats hebben, welk punt op morgen moet beslist worden. Men verwacht, dat eene aanzienlijke meerderheid zich voor de handhaving van den tegenwoordigen staat van zaken in meer genoemd kanton zal verklaren. FRANKFORT den 28 junij. Het bevestigt zich dat Z. M. de keizer van Rusland en wél den 19 der afgeloopen maand in volmaakten welstand, aan boord der stoomboot Bogatyr te Peterhof is aangekomen vaii waar hij zich terstond naar Zarskojc-Selo heelt begeven. Een te Potsdam verspreid ge rucht, dat de grootvorst troonopvolger door het omslaan van eene boot, met welke hij zijnen keizerlijken vader te gemoet wilde varen omgekomen zou zijn heeft zich gelukkig nog niet nader bevestigd. LONDEN den 29 junij. Eergisteren is in het lager huis de derde lezing van de wet wegens liet inkomend regt op de suiker uit vreemde lauden en koloniënwaar de veld arbeid niet door slaven geschiedt, doorgegaan. Tot den ein de toe hebben sommige, leden deze wet bestreden, deels op grond dat de Britsche West-Indische koloniën daardoor te veel worden benadeeld, deels ook, omdat zij niet wilden erkennen, dat de Java-suiker, die volgens de wet mede zal worden ontlast, het gewrocht van vrijen arbeid is. Lord Heytesbury is in de plaats van den graaf de Grey, tot onder-koning van Ierland benoemd. Meerbekend onder den naam van sir IVilliam A'Courtis gemelde lord langen tijd in de diplomatieke loopbaan en ambassadeur te Petersburg geweest. 0 Conneü en de andere gevangenen van Richmond- Bridewell ontvangen dagelijks van "alle oorden van Ier land eene menigte geschenken: zalmen, manden met cham pagne, wijn, aalbessen, zes speeldoosjes en eene menigte an dere voorwerpen. Het merkwaardigste is een monster-ge bak van liegen voet zes duim in den omtreken tot welks zamenstel gebezigd zijn: 40 pond rozijnen 20 pond suiker 20 pond boter260 eijeren 40 citroenen twee dozijn 110- ten-muscaat, 150 pond meel 30 kannen room en twee pond karweizaad. Het zijn de bakkers van Galway die dit geschenk aan den bevrijder hebben doen geworden. +rr> Het vergaan der stoomboot Manchester van Huilaan den mond der Elbe heeft hier eencn zeer treurigen indruk gemaakt. Onder de ongelukkige passagiers bevond zich eene Iersche dame, mevr. Smit'idie zich met eenen zoon van 27 en eene dochter van 21 jaren, tot herstel harer ge zondheid, naar de baden van Graaffeuburg, in Silezie, begaf. Een brief van dr. kVolf, den 15 april, in de tent van den emir Sarogop eenigen afstand van Bokhara geschre ven eu door de dagbladen medegedeeld, houdt 111 hoe hij meer en meer vreest dat kolonel Stoddartzoo deze al nog in leven is, zich in eene akelige gevangenis bevindt, uit welke het hem onmogelijk valt iemand eenig berigt mede te deeten. De ijverige zendeling was ver van gerust omtrent zijne eigen veiligheidwant hij verzoekt zijnen vrienden bijaldien zij vernemen mogten dat men ook zijn hoofd had doen vallen, voor zijne vrouw en zijnen zoon zorg te dra gen. Verder beveelt hij hun aan in stede van zijnen dood en der beide Engelsche officieren te wreken, pogingen aan te wenden tot het vrijkoopen van ongeveer 200,000 Per- zianen en van verscheiden Italianen welke uit Khorossan en Perzie naar Bokhara gevoerd en aldaar als slaven verkocht zijn. Blijkens nadere berigten uit de Vereenigde Statenzijn door den president weder eenige stukken tot het plan ter aanhechting van Texas betrekkelijk, aan den senaat medege deeld uit welke hoofdzakelijk blijkt hoe, voor den aanvang der onderhandelingenvan de regering der Staten de plegtige verzekering gevraagd en door deze gegeven isdat zij Texas tegen alle aanvallen van de zijde van Mexico zou beschermen. Volgens latere tijdingen heeft de senaat het ontwerp tot aanhechting van Texas met eene vrij groote meerderheid ver worpen. PARIJS den 29 junij. I11 de zitting van gisteren der ka mer van gedeputeerden werd het wets-ontwerp betrekkelijk den spoorweg van deze hoofdstad naar de Belgische grenzen met 227 tegen 42 stemmen aangenomen. Heden ving men de beraadslagingen over de spoorweglinie van Orleans naar Vierzon aan welk wets-ontwerp almede werd aangenomen. Nu was de wet aangaande den spoorweg' van Parijs naar Straatsburg aan de orde van den dag; eenige leden verzoch ten de discussier) dienaangaande tot aanstaanden maandag te verschuiven, doch de kamer besloot hiertoe onmiddellijk over te gaan. Op het geruchtdat de hertog van Bordeaux den aan staanden herfst in. het groothertogdom Baden zal gaan door brengenheelt het kabinet der ruillerien naar men zegt, reeds, verscheidene diplomatieke nota's naar den grootherto' gezonden 0111 zich tegen de tegenwoordigheid van den prins aldaar te verzetten dewijl genoemde Staten zich zoo nabij de oostelijke grenzen van Frankrijk bevinden. Reeds zijn 5 legitimistenten gevolge hunner pogin gen 0111 de sappeurs der genie tot oproerige bewegingen aan te sporen in hechtenis genomen. De maarschalk Soult heeft bij deze gelegenheid eene dagorder aan hot leger uitge vaardigd waarbij hij de officieren en onder-officieren zoo wel als de soldaten huiinen eed van getrouwheid herinnert welken zij aan den koning en de driekleurige vaan gezwo ren hebben. Te Angej-s is eene groote menigte muntstukken van 50 cen times met de beeldtenis van Pletidrik koning van Frank rijk in omloop gebragt. De berigten, die uit de departementen omtrent den oogst inkomenzijn over het algemeen zeer gunstig. De kwaliteit van liet graan is overal bijzonder goed. Alhier ontvangen brieven uit Port-au-Princcvan den 23 meibehelzen zeer geruststellende berigten omtrent deu toestand van St. Domingo; in de hoofdstad was aiies rustig, men begon eenig vertrouwen te stellen in het bestuur van den generaal Guerrier en van het ministerie, en Hérard had zich onderworpen. Men meende dat de troebelen op de ove rige punten van het eiland spoedig gestild zouden worden de Franschc schepen waren bezig met het lossen hunner la dingen, en dc handel werd weder voortgezet. s GRAVENHAGF. den x julij. Z. M. de Koning zal morgen uit deze tendentie vertrekken eu zich naar het groot-

Middelburgsche Courant | 1844 | | pagina 1