MIDDELBÜRGSCflE C OüRAÏf T. N". 79. Bhigsdas 1844. 2 Jsilij. BESTUREN en ADMINISTRATIEF flcbevlAttbsscJiC) #aubel-ftl«i/st5cïta^pij. NIEUWSTIJDINGEN. SDuitschlanb. Qbvcvtcntfc. PROVINCIE ZEELAND. SUubcïïtcbiug. HUBERTUS REKKER, Secretaris. (Birtfot-Beittanjc Jfvanlmjk Utcbcvlanbcn. De abonuements-prijs dezer Courant is 2,75 voor drie maanden', en franco per Post 3. De abonnementen worden voor niet minder dan drie maanden genomen en de betaling geschiedt cojnptantof bij het einde van ieder vierendeel jaars. De inzending der Advertentien behoort te geschieden des morgens voor 10 ure indien men dezelve in het eerst uit te geven nummer wil geplaatst hebben. De Advertentien worden berekend tegeu 22 cents de regel, met uitzondering van HuwelijH- Geboorte- en Doodbekendmakingenwaarvan de prijs is van één tot zes regels 1 50 en voor iederen regel daarboven 22 cents. Dezelve behoeven niet op gezegeld papier geschreven te zijn, alzoo bij elke plaatsing eener Advertentie het Regt van Zegel (35 ets.) moet worden betaald. De DIRECTIE matfkt bekend, dat de leeningen van tien en dertien millioenen Gulden door de Nederlandsche Man dei-Maatschappij aangegaaningevolge de besluiten in de Algemecne Vergadering der Stemgeregtigde Deelhebbers in de voornoemde Maatschappij, op den 28 April 1835 en op den ió Maart 1837, genomen, en goedgekeurd bij de koninklijke besluiten van 3 Mei 1835 lett. A. en 18 Maart 1837 No. 120, overeenkomstig het 4de Artikel der plannen en voor waarden van die leeningen en ten gevolge dezer kennisge ving Op den 1 Januarij 1845 aflosbaar zullen zijn, en dat alzoo van en met den laatstgenoemden dagde Schuldbe kentenissen uit die lëenigen voortgevloeid, tegen intrekking derzelven en van de daarbij behoorende niet verschenen Cou pons zullen worden afbetaald* ten Kantore van de Neder landsche Bank te Amsterdammet bijvoeging van drie maanden rente en alzoo die ad 1000 met 1011 25, en die ad 500 met f 505 62Izullende geene verdere rente dan tot en met den 31 December 1844 over deze Schuld bekentenissen worden voldaan. Amsterdam 28 Junij 1844. VAN DER OUDERMEULEN, President. T. SCHUURMAN, Direct, fuiig. Secretaris. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad VLIS- SINGEN Brengen ter kennis van de daarbij belanghebbenden dat de KERMIS of JAARMARKT binnen deze Stad een aan vang zal nemen op Maandag den 15 Julij aanstaandeen ein digen op den 20 dier maand zullende op de gemelde Ker mis geene Bedelaars, HoroskooptrekkersLoterijspelers of Kwakzalvers worden toegelaten, noch zulke personen, welke, zoover gevorderd wordtvan geen Patent zijn voorzien. Wordende de Kooplieden enz. uitgenoodigd om zich vóór uv.11 zj. JVIIIJ «(uuiaauuu mv-c iianiu Uiicvcil CII UlCt op^aVe in Nederlandsche maataan den Marktmeester alhier te adres seren ter* bekoming der benoodigde Standplaats. Vlissingen den 7 Junij 1844. Burgemeester en Wethouders voornoemd A. van der' SWALME. Ter ordonnantie van Hun Edel Achtbare, S. van der SWALME, Secretaris. Op Donderdag den 25 Julij des jaars 1844, des voormid dags ten 11 ure, zal, onder nadere approbatie, door Pastoor en Kerkmeesters van de R. K. Gemeente te Middelburgten overstaan van deii Hoofd-Ingenieur van den Waterstaat in de Provincie Zeeland in de Bovenzaal van de Handel'-So- cieteiiin den Laugendelftte Middelburg, worden aan besteed:. v, 1 ,.w Het'sloopéu van een dubbel Hoerenhuis, staande in de lange Noordstraat, Wijk C. No. 25, te Middelburg, en het opbouwen van een nieuw KERKGEBOUW aldaar, met TOREN en SACRIST1JEN, benevens het inrigten van een oud Gebouw tot eenc KOSTERS WONING, alles met inbegrip der vereisebte. Mate rialen. De-ze Aanbesteding-zal geschieden bij inschrijving en opbod. Het bestek op hetwelk de bovengemelde aanbesteding zal plaats hebben zal boven en behalve aan het Lokaal van het Gouvernement der Provincie Zeeland, ter lezing liggen bij den Hoofd-Ingenieur en het Kerkbestuur voornoemd en voorts op alle zoodanige plaatsenalwaar gewoonlijk de bestekken van publieke werken in gemelde Provincie ter lezing gelegd worden. Zullende vier dagen vóór de besteding de noodige aanwij zing in loco worden gedaan door den Opzigter van den Waterstaat ,7. Bourdrezen voorts nadere informatien te bekomen zijn bij den Hoofd-Ingenieur en het Kerkbestuur voornoemd. Het gedrukte Bestek is a/i, 50 te bekomen bij den Boekdrukker A. J. de f-Vilde te Middelburg. Het' BES TUUR der SPAARBANK te Middelburg maakt bekend, dat door haar zal worden gevaceerd tot uitbetaling der Interessen over de eerste helft van het jaar 1844, ge durende de maand Julij 1844, op de gewone plaats ea uur, en zujks tegen aanteekening op de Inlcgboekjes. Wordende bij deze de Deelhebbers herinnerd, dat deze tiithaliug van Intrest niet verpligtend is zullende de niet .afgehaalde renten, eerst na afloop dier maand, als Kapitaal worden bijgeboekt. Middelburg, den 28 Junij 1844. FRANKFORT den 26 junij- Volgens een door het dag blad van Hanover medegedeeld bijzonder berigt uit Berlijn van den 22 junij was toen aldaar tijding ontvangen dat Z. M. de keizer van Ruslandna eene zeer stormachtige zee-reis, behouden te Ileval aan wal was gestapt, en van daar den togt naar Pecersburg over land had voortgezet. De Turksche sultan is den 4 dezer op het eiland Mi- tylene aangekomen, en heeft den 8 zijne reis van daar voort gezet. De bewoners des eilands zijn van alle kanten te za- mengestroomd om hunnen vorst te zienen hebben den- zelven een feest bereid, hetwelk echter, uit hoofde van het stormachtige wedergeen voortgang heeft kunnen hebben. Den 9 lagen 7 Turksche oorlogsvaartuigen, onder bevel van den kapudan-bassaop c1e reede van Mitylene. Dezelve waren naar Syrië bestemd waar de aanstaande ligting van rekruten mogelijk onlusten zou doen ontstaan. Het stadje Ciusegelegen aan den grooten weg van Geneve naar Chamounien bestaande uit 200 huizen met 2000 inwoners, is in den nacht van 13 op 14 junij, met uitzondering van eenige weinige huizen afgebrand. Naar men meldtzou deze brand door eenen krankzinnige zijn aangelegd. Het lijk van dien persoon en 4 andere dooden, zijn onder de rookende puinhoopen gevonden. LONDEN den 26 junij. Maandag kondigde de graaf van Winchelsea in het hoogerhuis aandat hij eerstdaags de aan dacht hunner lordschappen op het wensclielijke der daarstel- ling van openbare nationale korenmagazijnen zou vestigen. Gisteren bragt de graaf van Radnor aldaar het onlangs ope nen van zekere brieven aan het postkantoor ter sprake, waar op de hertog van Wellington hernam dat zulks op last van den secretaris van staat voor binnenlandsche zaken geschied wasdie het niet raadzaam achtte de gronden voor deze handelwijze op te e-even. Verscheidene lords spraken nog, zoo tot verdediging als tot gisping van het gebeurde, waar na de graaf van Iladnor besloot met te zeggendat hij nu wel geene stemming eischenmaar later op'de zaak terug komen zou. Diezelfde zaak heeft ook het lagerhuis andermaal bezig ge houdenwaar eene motie van den heer Duncombedie tot een onderzoek in comité naar deze gewoonte leiden moest met 206 tegen 162 stemmen verworpen is, nadat de minister Grafiam zich op zijn regt, op eene wet uit de dagen van koningin Anna gegrond, beroepen had, en ook door sir R. Peel verdedigd was. De bisschoppen van Ierland hebben dezer dagen te Dublin^ eene bijeenkomst gehad waarin onder anderen be sloten is tot het houden van eenen algemeenen boete- en be dedag voor al de Katholijken in Ierland op den 28 julij ter zake van de gevangenzetting van den heer CCónnell. De bisschoppen zullen het formulier van een 'gebed opstellen, hetwelk gedurende den gehcelen tijd der gevangenschap bij de godsdienst-oefeningen zal moeten gebezigd worden. Uit Lissabon zijn berigten tot 19 dezer. Daarnaar te oordeelen zouden de financiën van Portugal in een deernis- waardigen staat verkeerenen al de gelden, die ten gevolge van den opstand te Almeida opgenomen zijn reeds tot den laatsten penning verbruikt wezen. In hunne verlegenheid hadden de ministers zich zoo binnenlands als te Londen te vergeefs overal gewend om eene nieuwe leening te slui ten en nu zou zekere beambte bij het departement van fi nancien, de heer Capyalhö' Oliveiraherwaarts gezonden worden om eene nieuwe poging tot dat einde aan te wenden. PARIJS den 26 junij. De kamer der gedeputeerden heeft gisteren in den tijd van 2~ uur de wets-ontwerpen betrek kelijk drie spoorvveglinien aangenomen, namelijk die van Pa rijs naar Lyon van Tours naar Nautes en van Parijs naar Rennes. Daarna ving de kamer de beraadslagingen over den spoorweg van Parijs naar de Belgische grenzen aan, en zet te die heden voort. Ier beurs liep heden het geruchtdat de regering zich uit sluitend met het aanleggen en in exploitatie brengen van den spoorweg van hier naar de Belgische grenzen zal belas ten, waardoor eene leening onvermijdelijk worden zal. In den Moutteur leest men Verscheidene dagbladen spreken heden morgen van in hechtenisnemingen die plaats gehad hebben. Zie hier wat er gebeurd is Sedert eenige dagen waren door twee personen herhaalde pogingen tot ronseiarij bij de sapeurs te Issy te werk ge steld hetzij door hun van de ontwerpen der Carlisten te verhalen en van bewegingen, die eerlang zouden plaats grij pen hetzij door hun brochures, brieven en penningen niet het borstbeeld van den- hertog van Bordeaux te veitoonen I en onder hen uit deden. Deze militairen hebben in dit geval een nieuw bewijs van getrouwheid aan het vaandel en van gehechtheid aan hunnen pligt gegeven en hunne officieren van deze poging onderrigt, die op hunne beurt aan de bevelhebbers daarvan kennis gaven. Ten gevolge van deze kennisgeving en van de gedane nasporingen zijn zekere Toutainvroeger wegens staatkun dig misdrijf veroordeeld, Cauchard-Desmareseen dagblad schrijver, en de heer de Lespinoisvoormalig onder-prefect tijdens de restauratiein hechtenis genomen. Op grond der bij het voorioopig onderzoek verkregen inlichtingen hebben er bij den prins van Montmorency-Robecq en den hertog d'Escars huiszoekingen plaats gehad, en zijn verscheidene schrifturen, alsmede de werktuigen tot het ver vaardigen van penningen met de beeldtenis van den hertog van Bordeaux in beslag benomen. De justitie vervolgt deze zaak." Hetzelfde blad behelst het volgende De regering is officieel onderrigt geworden en haast zich aan den handelstand daarvan kennis te geven, dat de bevelhebber der zeemagt van H. Brit. M. in West-Indie op last der koninginde haven van St. Juan de Nicaragua in staat van blokkade verklaard heeft. De kennisgeving daar van is den 11 maart jl. aan den Franschen consul-generaal te Guatemala gedaan." Heden is voor het hof van assises eene regtsvervolging begonnenwelke de algemeene belangstelling in zeer hooge mate heeft opgewekt. Het gold zekeren iSjarigen Donon- Cadot, beschuldigd van uit gouddorst zijnen vader te heb ben helpen vermoorden. Als naar gewoonte heeft inen een groot aantal zeer fraai gekleede vrouwen zoo het scheen van den aanzienlijken standbij dit treurig schouwspel op gemerkt. Den 18 dezer heeft men te Montpeliier eene zeer fraaije proef van verlichting door middel der kolom van Volta ge nomen. Het electrieke licht, voortgebragt door eene kolom die bijna geheel vervaardigd was geworden in de citadel was zoo levendig en zoo schitterend, dat de oogen der aan- schouwers op een' afstand van 200 ellen er nog door ver blind werdenop dien afstand hadden zij nevens zich eene schaduw bijna als die van het zonlichtaan het begin der esplanade kon men door het licht van dien schitterenden bol welke op den wal der citadel geplaatst wasduidelijk een brief lezen. Berigten uit de provincie Constantine van den 15 de zer houden in, dat de militaire expeditien waren gestaakt, uit hoofde van de groote hitte. De troepen waren gekan- tonneerd en de hertog van Aumale hield zich met het admi nistratief bestuur der provincie bezig. Voorts arbeidde men er steeds aan den aanleg van een nieuw legerkamp te Lam- bessanaar de grenzen van Teilop den weg van Biskara welk kamp op eene groote schaal was aangelegd en met re- douten versterkt moest worden. Alle Spaansche ministers zijn van Madrid naar Barce- lona vertrokken werwaarts de koningin hen had ontboden. Te Sevilla is het plan tot eene zamenzwering ontdekt, wel ke de dagbladen dier stad als van een zeer ernstigen aard voorsteilen. 'sGRAVENHAGE den 29 junij. Z. M. de Koning heeft, bij besluit van 25 junij Z. Exc. den minister van finan ciën gemagtigd om over te gaan tot de verwisseling en te gelde making van het eerste gedeelte der Belgische schuld en de genoemde minister heeft dien ten gevolge uitgegeven een berigtnopens het openen van eene negotiatie tot het bedoelde einde. Deze negotiatie zal bestaan uit 4012 aan deelen; elk aandeel van 20,000, vertegenwoordigende 42000 fr. 2J. pet. inschrijvingen op het grootboek van Bel gië met genot van rente van den eersten julij 1844. De inschrijving heeft plaats te Amsterdamden 19 julij 1844, bij behoorlijk geteekende en verzegelde biljetten. De inschrijving geschiedt, ter verkrijging van het uitgedrukt ge tal aandeelenhetzij tegen overgifte van een gelijk nominaal bedrag 2i pet. Nederlandsche schuld met de rente van af den eersten julij 1844, of wel tegen voldoening van den over het nominaal bedrag in guldens percents-ge wij ze nitge- drukten koopprijs. Geene inschrijvingen worden, aangenomen dan na vooraf gedane storting van ƒ300 per aandeel. De opening der biljetten heeft plaats den 19 julij 1844 te Am sterdam door den minister van financien, des middags ten twaalf ure. Voor de opening wordt door den minister neder- geiegd een verzegeld biljet, houdende de opgave van den prijs, beneden welken geene inschrijvingen worden aangeno men. Van den inhoud wordt dan alleen kennis gegeven wan neer niet alle aandeelen zijn geplaatst. De aanbiedingen 'ter verwisseling van Nederlandsche schuld van 2 f pet. tegen Belgische 2J pet. zullen bij voorkeur worden aangenomen. Indien al de aandeelen niet bij verwisseling worden geplaatst worden de overgeblevene aan de verdere inschrijvers, te beginnen niet heil die dei: huogstcn prijs hebben geboden gegund.

Middelburgsche Courant | 1844 | | pagina 1