MIDDELBURGSCIIE COURANT. IX". 68. Donderdag 1844, 6 Junij. BESTUREN en AMINISTRATIEN. Strandvonderij. NIEUWSTIJDINGEN. JVatifetrtjfc iacfecnbmaikitigeu. 4-844- „i ,bis b.a.vAiidi £3uii5cItUub. (ftvoot-ïjtittanjc. iSclgtc. - in» n'i"»iimMww— De STAATSRAAD GOUVERNEUR van de Provincie •ZEELAND, Brengt ter kennis van de Ingezetenen van het iste District der Provincie, dat met den io dezer een aanvang zal wor den gemaakt met de ernstige Artillerie-oefeningen en wel in de strekking van het Strand langs den zoogenaamden Vijgeier welke oefeningen vermoedelijk tot in de maand Augustus aan staande zullen worden voortgezeten dat mede in deze maand eenige proefschoten uit zwaar geschut op het Strand tusschen Dishoek en Zoutelandezullen gedaan worden; zullende op de dagen en uren waarop die proefschoten plaats vinden eene roode vlag van eene der hoogste Duinenbij dat terrein gelegen aan eenen vlaggestok geheschen worden. Geschiedende deze kennisgeving opdat niemand hiervan on kundig zoude zijn en elk een zich voor ongelukken zoude kunnen hoeden. Middelburg, den 4 Junij 1844. De Staatsraad Gouverneur voornoemd VAN VREDENBURCH. De ARRONDISSEMENTS-REGTBANK te Middelburg, Provincie Zeeland, maakt bij deze bekend, dat de Kamer, welke, overeenkomstig art. 17 en 18 der wet op de Regter- lijke Organisatie en art. 11 tot en met art. 15 van het Re glement no. 1 vastgesteld bij koninklijk besluit van den 14 September 1838 Staatsblad no. 36), gedurende de Vacau tieaanvangende den eersten Julijen eindigende den Iaatsten Augustus aanstaande belast zal zijn met de afdoening van Burgerlijke en Handelszaken, welke spoed vereischenen van Strafzakenhare gewone teregtzittingen zal houden twee malen ter week te weten Vrijdag den 5 JulijZaturdag den 6 Julij Maandag 8 Dingsdag 9 Vrijdag Maandag Zaturdag n r> 19 24 Dingsdag 23 Voorts Vrijdag 2 Augustus, Zaturdag 3 Augustus Maandag 5 Dingsdag 6 Vrijdag 16 Zaturdag 17 Maandag „19 Dingsdag 20 Vrijdag 30 Zaturdag „31 telkens aan te vangen des voormiddagsten tien uremet be paling dat op Vrijdag en Maandag behandeld zullen wor den de Burgerlijke en Handelszaken, welke spoed vereischen, en op Zaturdag en Dingsdag de Strafzaken. Zullende de eerste gewone Regtsdag voor Burgerlijke en Handelszakenna de Vacantiezijn op Woensdag den 4 September dezes jaars. Middelburg, den 22 Mei 1844. In kennisse van mij Griffier J. H. KOOLHAAS. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad MID DELBURG Overwegende dat de gróote droogte welke bij voortdu ring aanhoudtde noodzakelijkheid doet ontstaan tot het in ..acht nemen der meest mogelijke spaarzaamheid omtrent het gebruik van het water Gezien art. 31 2 van het Reglement van Algemeene Plaatselijke Policie Hebben goedgevonden te bepalen als volgt: •Het is verboden de Straten Stoepen of Huizen te schu ren mitsgaders de Glazen te wasschen en zulks tot tijd en wijle dit verbod bij publieke afkondiging zal worden inge trokken zullende elke overtreding van hetzelve overeen komstig het bovenaangehaalde Reglement van Policiewor den vervolgd en gestraft. En opdat niemand hiervan onkundig zijzal deze worden .■afgekondigdmitsgaders in dezer Stads-Courant geplaatst. Gedaan ten Raadhuize der Stad Middelburg den 5 Junij Burgemeester en Wethouders voornoemd, PASPOORT van GRIjPSKERKE. Ter ordonnantie van Iluu Edel Achtbare, A. M. BECIUS. Door den Stedelijken Raad van GOES zullende worden overgegaan tot de vervulling van de vacerende betrekking van STADS MEDICINA DOCTOR, aan welke betrekking .speciaal verbonden is de verpligting om de Administratie van den Aigemeenen Armen aldaar als Geneesheer te bedie- jien worden degenen welke genegen mogten zijn die betrek king te bekomen, uitgenoodigd om, vóór het einde dezer loopendc maand Junij hunne sollicitatie franco te doen ge worden aan den Heer Burgemeester dezer Stadkunnende inmiddels ter Stedelijke Secretarie informatien verkregen wor den zoo omtrent het bedrag der bezoldiging als de instruc tie voor deze betrekking vastgesteld. Goes, den 3 Junij 1844. Burgemeester en Wethouders der Stad Goes, J. C. VAN DER MEEll MOIIR. Mij bekend De Stads-Secretaris L. de FOUW Jz. Een iegelijk welke vermeent geregtigd te zijn tot de na volgende geborgene STRANDGOEDERENvervoege zich vóór den 10 Augustus 1844, bij den ondergeteekendeÓp per-Strandvonder van het 4de District van Zeeland, te Sluis Een Scheeps-Ankergemerkt op de kroon, Pauw Faw- cus N. Schields.op de stam 12645. 3-' O, 24; eene greinen Balk, lang 6 El, breed en dik 0,33, onge merkt, doeh aan beide einden eene ingezaagde kepe- ring eene dito Plank lang 6,90 Eldik 0,15 Elbreed 0,30, ongemerkt; een dito Scheepsmast, lang 11 El, breed in de koord 1,50 El, zonder kenteekenenvoorts eenige stukken Eiken Balken en Planken onvoorzien van eenige merken. Zijnde alle opgemelde Goederen opgevischt en aangespoeld in den loop van het jaar 1843. Sluis, den 3 Junij 1844. P. F. HENNEQUIN. FRANKFORT den 31 mei. Den 22 dezer heeft de groo- te raad van het kanton Walliserland de hoofden der opposi tie schuldig verklaard aan gekwetste majesteiten dus als verraders des vaderlandsstrafbaar volgens de wet. Eene oorlogsbelasting van 14,000 fr. is voor RiddesSaxen en Charroz uitgeschreven terwijl men zich nadere bepalingen omtrent Ardon en Chamoson voorbehoudt. Den 23 zijn af gevaardigden afgezonden om dit besluit ten uitvoer te leggen. Bij besluit van den 24 is het genootschap het jeugdige Zwitserland afgeschaften zijn de leden die zich hieraan niet onderwerpen mogten met zware straffen bedreigd. LONDEN den 1 junij. Men had hier gisteren het verras send berigtdat de keizer van Rusland ieder oogenblik ver wacht werden schijnt doorgaans in het bezoek van dien monarch alleen een blijk van bijzondere toegenegenheid en ach ting voor Engeland en de beheerscheres van dit rijk te zien. Z. M. de koning van Saksen heeft Brighton Chichester, Portsmouth en het eiland Wight bezocht. Van daar dacht hij zich gisteren, over Southampton, naar Londen te begeven, Eergisteren hebben de beide psrlcmentslniizen hunne -werkzaamheden hervat. I11 het lagerhuis is het gedrag van sir Ch. Metcalfe,. ten opzigte van Canada, door lord Stanley met warmte tegen de aantijgingen van de heeren Roebuck en Hurne verdedigd, terwijl in dat der lords een aantal artikelen der wet op de fabrijken is aangenomen. Sir II. Hardingede nieuwe gouverneur-generaal van Indie, is door de directeuren der O. I. compagnie eenparig tot het oppcr-bevelhebberschap over de troepen aldaar be noemd in geval de generaal sir II. Gough mogt komen te overlijden, zijnen post neder te leggen, of daarvan afgeroe pen te worden. Eindelijk heeft het geregtshof te Dublin het eind-von- nis over Daniël O'Connell en zijne vrienden uitgesproken. In de teregtzitting van eergisteren toen de veroordeeling niet meer twijfelachtig was, hebben de advokaten der beschul digden nog eene laatste poging gedaanom den slag af te weren, door den eisch dat het vonnis niet ten uitvoer zou worden gebragtdan nadat over de geheele zaak in hooger beroep door het huis der lords zou zijn beslist. Die eisch is verworpenen nog in dezelfde zittingtegen vier ure namiddagis bij monde van den regter Burton het vonnis uitgesproken. De heer Daniël O'Connell is daarbij tot twaalf maanden gevangenisstraf, 2000 p. st. geldboete en het leve ren der noodige borgtogten dat hij zich gedurende de eer ste zeven jaren rustig zal houden, veroordeeld. Die borg- togt zal voor hem persoonlijk 5000 p. st. bedragen terwijl hij nog twee andere borgen moet stellen, die ieder 2500 p. st. aanwijzen. De zes overige beschuldigden, waaronder de zoon van O'Connelzijn allen tot eene gevangenisstraf van negen maanden eene geldboete van 50 p. st. en het stellen van persoonlijke borgtogten voor hun rustig gedrag geduren de zeven jaren van 100,0 p. st.en het leveren daarvoor van twee andere borgen die ieder 500 p. st. aanwijzen veroor deeld. De teregtzitting heeft een geheel ongewoon schouwspel opgeleverd. Toen O'Connellnog vóór de uitspraak van het vonnis, de zaal binnentrad, werd hij door bijna alle aan wezigen met de levendigste toejuichingen begroet. De reg ter Burton werd onder het lezen van het vonnis zoodanig ontroerddat hij in een luid geween uitbarstte. De veroor deelden zijn dadelijk onder de bewaring van den sheriff ge steld en zullen in eene gevangenis te Dublin worden opge sloten. Op den dag van het uitspreken van het vonnis heerschte te Dublin groote gistingdoch had de regering krachtige maatregelen van voorzorg genomen. Al de troepen waren onder dè wapenen. Dien ochtend waren proelamatien van Daniël O'Connell zeiven aan de hoeken der straten aange plakt waarin hij zijne toen noch verwacht wordende ver- oordeeling aankondigde de hoop uitte dat het vonnis in hooger beroep door het huis der lords zou worden vernie tigd en in de krachtigste bewoordingen, in naam van het heil Van Ierland en van de godsdienst, het volk aanmaan de om zich rustig te houdëu. Thans, zeidc hij daarin, zou het blijken, of dat volk al dan niet zijne bevelen wilde ge hoorzamen. Men is te Dublin tamelijk gerust, dat het al daar niet tot volksbewegingen zal komen maar men was van de meer verwijderde graafschappen zoo als Tipperary en Wexfordminder zeker. Blijkens de laatste berigten uit Schotland was aldaar sedert den 28 maart nagenoeg geen regen gevallenen herin nerde men zich geen voorbeeld van eene zoo langdurige droog te in dit jaargetijde. PARIJS den 1 junij. De beraadslagingen in de kamer van afgevaardigden over de buitengewone credieten zijn na vijf dagen geduurd te hebben ten gunste der regering ge ëindigd. Gisteren is reeds het crediet voor buitenlandsche zaken over welks bestuur de oppositie den hevigten strijd heeft gevoerdtoegekend en lieden zijn de credieten der ove rige departementen doorgegaan. In de kamer der pairs heeft men zich gisteren met de ingeleverde petitien bezig gehouden. De maarschalk Soult minister van oorlogheeft een wets-ontwerp strekkende tot oproeping van 80,000 man van de ligting van 1844, over gelegd. De kamer heeft hare zittingen tot maandag verdaagd, Aan het einde der begrafenisplegtigheid van den lieer Laffitte zijn er toch nog eenige ongeregeldheden voorge vallen die gelukkig geen verdere gevolgen gehad hebben. De heer Garnier Pages heeft namelijk aan de grafplaats woorden doen hooren welke wel berekend waren om de staatkundige driften der menigte op te wekken doch hoogst ongepast waren aan de laatste rustplaats van den heer Laffitte. Dit heeft het gevolg gehad dat een uit de werkliedenwiens verbeelding was ontvlamd is opgetreden om de ongerijmdste theorien te ontwikkelen. De heer Dupiu, die niet voorne mens was geweest te sprekenheeft toen vooral ook op aanzoek der familie, het woord gévoerd, om het onvoegza me dezer leerstellingen aan te toonenvooral bij het graf van eenen man die, schoon van eene vrijzinnige denkwijze, wars was van alles wat naar ongeregeldheid of verzet tegen de orde zweemde. Na deze redevoeringen hebben de opge wonden werklieden bij het verlaten van het kerkhof, het rijtuig van den volksdichter Beranger willen trekken en de paarden daarvan afgespannen. De heer Beranger heeft hier tegen ernstige vertoogen ingebragt, doch zulks heeft niets ge baat. Hij heeft zich genoodzaakt gezien in stilte zijn rijtuig te verlaten en is vervolgens met, het eerst hem voorkomende rijtuig onopgemerkt naar zijne woning gekeerd. De werk lieden ontdekkende dat zich niemand meer in het rijtuig bevond hebben hetzelve na het een eind wegs voortgetrokken te hebben weder laten staan. Intusschen is door dit geval en de daar tegen gestelde pogingen van de municipale garde aan het hek der begraafplaats eene opstopping veroorzaakt, welke te weeg heeft gebragt datbij het huiswaarts keeren de achtbare stoet van afgevaardigden en aanzienlijken met de municipale garde en het gepeupel door een is gemengd bij welke verwarring menige rok gescheurd en menige hoed' ver loren is gegaan. Het huis J. Laffitte Co. heeft aangekondigddat de inschrijving van 500 millioen fr., tot uitvoering der spoor wegen door het overlijden van het hoofd van dat huisis vervallen. Het berigt der aankomst van den keizer van Rusland te Londen heeft heden eenigen invloed op de fondsen gehad en ten gevolge van dat berigt hebben ter beurs aanzienlijke verkoopen plaats gegrepen. Men wilde weten dat de reis des keizers een verbond met Engeland ten nadeele van Frankrijk ten doel had. De bisschop van Langres heeft een brief aan den graaf de Möhtalembert publiek gemaakt, waarin hij de wet op het onderwijs eene wet van slavernij noemt. Eergisteren is in de steengroeven bij Gentilly een ake lig voorval gebeurd. Tegen het eind van den dag heeft eene aardstorting 8 der arbeiders opgesloten. Gelukkig waren anderen in de nabijheid geweest en ontkomen. Zij waar schuwden de overheid men werkte den geheelen nacht door en was zoo gelukkig des anderendaags de levend'bègrave- nen te redden; een der redders is echter daarbij het slagt offer van zijnen ijver geworden. Brieven uit Madrid tot den 26 maart behelzen dat de koningin te Valencia met veel geestdrift is ontvangen; dat de parlementaire partij in de verkiezingen tot leden van het ste delijk bestuur de bovenhand heeft behouden en dat de kei zer van Marokko nog steeds toebereidselen tot den oorlog blijft maken. BRUSSEL den 2 junij. De kamer van vertegenwoordi gers heeft gisteren haren arbeid omtrent de toepassing van het beginsel der differentiele regten op de onderscheidene ar tikelen van het tol-tarief volbragt. Alleen de artikelen sui ker en tabak hebben tot meer langdurige woordenwisselingen aanleiding gegeven. Het regt op de ruwe suiker is thans bepaaldbij aanvoer regtstreeks uit de landen van voort- brengst op 20 centimes per 100 kilogrammes voor den aan voer onder Belgische, en op fr. 1,70 voor den aanvoer on der vreemde vlag. Bij anderen aanvoer bedragen de regten fr. 3 fr. 4,25 en fr. 5. De aanvoer van de landzijde is geheel verboden. Wat den tabak betreft is bepaald dat door de verhoogde regten niets omtrent den nieuw voorgesteld en ac cijns op dat artikel zou worden beslist.

Middelburgsche Courant | 1844 | | pagina 1