MSDDELBURGSCHE c t'JÏS A N T. 1/7 N". 43. Dingsdag 9 April. 1844» BESTUREN eu ADMINISTRATIEF WIJÏHWSTF[DINGEN. Afranlmjfc. t® iSckcubm.iktng. HHntstctric t>«ui jfitiaticicw. Publicatie. 41!«1.1*schappij lot 40tut tutu '1 OUgcmccn, DuilscblAiib, <*H*00t~i5rittanje. Bdgic. Bk .ibormements-prijs dezer Courant is ƒ2,75 voor drie maanden, en tranco per Post 3. De abonnementen worden voor niet minder dan drie maanden genomen en de betaling geschiedt coinptantof bij het einde van ieder vierendeel jaars. •De inzending der Advertentien behoort te geschieden des morgens vóór 10 ure indien men dezelve in het eerst uit te geven nummer wil geplaatst hebben. De Advertentien worden berekend tegen 22 cents de regelmet uitzondering van Huwelijks- Geboorte- en Doodbekendmakingen waarvan de prijs is van één tot zes regels 1, 50 en voor iederen regel daarboven 22 cents. Dezelve behoeven niet op gezegeld papier geschreven te zijn, alzoo bij elke plaatsing eener Advertentie het liegt van Zegel (35 ets.) moet worden betaald» De COMMISSIE uit het PROVINCIAAL GEREGTS- HOF in ZEELAND, te zamengesteld ter voldoening aan art. ii der Wet op liet Notaris-ambt van den 9 Julij 1842 Staatsblad 110. 20) tot het afnemen der examina van hen die verlangen mogten zich in staat gesteld te zien, om naar het Ambt van Notaris te dingenmaakt bij deze aan de belanghebbenden bekend dat zij tot het bedoelde einde zal vaceren op Donderdag den 30 Mei 1844, des voormiddags ten tien uren en volgende dagen is het noodin een der Vertrekken van het Hofgebouw. De Commissie herinnert voorts de Adspirantenaan de voorschriften van art. 13 der voorschreve Wet, en verlangt overigens dat zoodanige stukken welke aan haar moeten wor den ingediend tijdig en portvrij zullen worden bezorgd ter Griffie van den Hove. Middelburg, den 6 April 1844. De Prokureur-Generaal De Commissie voornoemd bij den Hove, S. de WIND. ACKE11MANS. G. van IJSSELSTEYN. VRIJWILLIGE GELDLEENING en BIJDRAGE. De AGENT van 's Rijks Schatkist, Hoofdplaats Middel burg, (onder welks Agentschap ressorteren de Districten Middelburg, Goes en het 4de District der Provincie Zee land) adverteert: Dat de bewijzen der Inschrijvingen voor de Leening en Vrijwillige Bedrage, gedaan bij den Heer Ontvanger der Di recte Belastingen te Vlissingenaan Zijn-Ed. zijn gezonden en ten zijnen Kantore kunnen worden afgehaald den 9 en 10 April 1844; zullende de niet afgehaalde daarna aan de belanghebbenden worden verzorgd. Dat de bewijzen der Inschrijvingen voorde Vrijwillige Bij drage gedaan ten Kantore van den Heer Ontvanger der Di recte Belastingen te Goes, mede zijn verzonden en ten Kan tore aldaar door de belanghebbenden op voorzeide datums kunnen worden verkregen of zullen worden verzorgd. Dat nader zal worden geadverteertwanneer de bewijzen van Inschrijving der Leening en Bijdrage in de overige Ge meenten zullen verkrijgbaar zijn en Dat de Fournissementen der Vrijwillige Bijdrage na den 10 April kunnen plaats hebben zoo als bij de Wet van 6 Maart 1844 is verordend, en waaromtrent bij de respcctive Heeren Ontvangers, bij vvien de Inschrijvingen zijn gedaan, inlichtingen te bekomen is; zullende ten opzigte der Four nissementen der Leening nadere advertentie geschieden. ..Middelburg, den 8 April 1844. MIRANDOLLE. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad MID DELBURG brengen bij deze ter kennis der Ingezetenen dat het Kohier voor de Stedelijke Belastingbekend onder den naam van voor da Lantaarns-, Brandspuiten- en Nachtwacht-gelden voor het jaar 1844, door den Heer Staats raad Gouverneur van de Provincie Zeeland invorderbaar verklaard, gesteld is.in handen van den Heer Ontvanger der Plaatselijke' Belastingenten wiens Kantoreop de bij de Aan slagbiljetten te vermelden dagen en uren tot de ontvangst dezer Belasting zal worden gevaceerd wordende een ieder aangemaandom het bedrag van zijnen aanslag stiptelijk bin nen de daarvoor bepaalde:en in de Aanslagbiljetten vermelde vier termijnen te voldoen onder herinnering, dat de nalati- genovereenkomstig artikel 12 der Ordonnantie, gepubli ceerd den 3 'December 1829, door middel van Dwangbe velen parate executie medebrengende tot de betaling zul len worden genoodzaakt. E11 zal deze worden afgekondigdmitsgaders iti dezer ..Stads-Courant geplaatst. Gedaan ten 'Raadhuizc der Stad Middelburgden 5 April 12844. Burgemeester en Wethouders voornoemd PASPOORT van GiRIJPSKERKE. 'Ter ordonnantie van Hun Edel Achtbare, A. M. BFXIUS. VERGADERING op Woensdag den 10 April 1844, des avonds ten zes ure. Verkiezing van eer. IJd voor het Bestuur en Voorlezing. Namens Bestuurders P. de MARET TAK, Secretaris. FRANKFORT den 1 april. Blijkens de Zwitsersche dag bladen heeft de regering van het kanton Lucern de censuur ingevoerd en bereids een aantal Zwitsersche dagbladen in be slag doen nemen. Volgens diezelfde dagbladen had de kleine raad van het kanton Aargau aan den grooten raad voorgesteld eene alge- meene amnestieen had deze eene commissie benoemd om dit voorstel te onderzoeken. Uit Munchen meldt men, dat de aangelegenheid van de Gustaaf Adolf-vereeniging aanleiding heeft gegeven tot het wisselen van verscheidene nota's tusschen de Beijersche en de Pruissische regering. Sommigen meenden te mogen ver wachten, dat deze onderhandeling eene intrekking of wijzi ging van het bekende Beijersche verbod omtrent die veree- niging ten gevolge zoude hebben. Intusschen heeft het eerst genoemde bewind ook het deelnemen aan een tegen de ge noemde vereeniging gerigt genootschap hetwelk den naam van Tilly-vereeniging zoude dragen, en welks stichting door een der dagbladen van de partij der geestelijkheid openlijk was aanbevolen verboden. Aan den voet van den beroemden Wartburg te Eisenach zal eene Roomsch Katholijke kerk gebouwd worden uit de bijdragen aller Beijersche ingezetenen van die geloofsbelijde nis tot inzameling waarvan de koning van Beijerenbij be velschrift van 14 december 1843 toestemming heeft verleend. Men verneemtdat de broeder van den hertog van Nassau, prins Moritz, op de jagt in Oostenrijk een Ilon- gaarschen magnaat heeft doodgeschotenomdat deze met een boosaardig opzet twee van 's prinsen bedienden voor zijne oogen had nedergeveid. Aan den prins was daarom huis arrest opgelegden hem verhinderd geworden naar Wiesba- den over te komen, 0111 den intogt van zijnen broeder met deszelfs jeugdige gemalin bij te wonen. Dit voorval had aan den hertog van Nassau veel verdriet veroorzaakt, en deed hem in eene afgetrokken stemming verkeeren, welke eenen onaangenamen indruk bij zijne onderdanen te weeg bragt. Van Athene den 20 maart wordt gemeld dat de na tionale vergadering de beraadslaging had begonnen over de wet op het kiesregt; zijnde het beginsel eener directe verkie zing met 175 tegen 5 stemmen aangenomen. De nieuwe staatsregeling was den 16 afgekondigd, LONDEN den 3 april. Het lagerhuis heeft eergisteren toegestemd in het ter tafel brengen van twee wets-ontwerpen waarvan het een op veranderingen in het kiesstelsel voor Ier land het ander op verbeteringen in de wet op de munici- paliteiten in dat land betrekking heeft. Reeds is het aan vankelijk gebleken dat althans de vurigste voorstanders der Ieren zich met de door het gouvernement gedane inwilligingen niet tevreden zullen stellenmaar dat zij onderanderen de toelating tot het kiesregt nog verder willen zien uitgebreid. Z. M. de koning der Belgen is op het paleis van Buc- kingham aangekomen. Men wil dat eene inteekening geopend zal worden om de verarmde volksverhuizers naar Nieuw-Zeeland weder kosteloos herwaarts te doen keeren. Men schijnt uit verscheiden omstandigheden te mogen besluiten, dat de scheuring in de kerk van Schotland, die eenigen tijd geleden een zoo groot gerucht heeft gemaakt van zelf te niet zal loopen. De tunnel onderden Teems, waar gedurende de vorige weck eene soort van kermis gehouden is heeft toen meer dan 100,000 bezoekers gehad, onder welke, benevens vele andere lieden van rang, verscheidene personen uit het gevolg van de koningin der Belgen behoorden. In den loop der Paaschwcek zal die tunnel in een bazar, tot uitspanning der menigte herschapen worden. De heer (PConne/l is te Dublin teruggekomenen heeft daar eergisteren de bijeenkomst van het genootschap tot in trekking der unie bijgewoond. I11 zijne toespraak aan de vergadering heeft hij uitgeweid over het gunstige onthaal hetwelk hij in Engeland heeft genoten over de goede ge zindheid jegens de zaak van Ierland, welke hij daar bij de bevolking heeft aangetroffen. Hij verklaarde, dat zijn hart vervuld was met dankbaarheid jegens het verstandige, regt- vaardige en oordeelkundige volk van Engeland. Ook de partij der Whigswelke even als de meerderheid der be volking van Eng'eland in den laatsten tijd hevig door den volksmenner plagt veroordeeld te worden heeft ditmaal in deszelfs lofspraak gedeeld, In 'tbijzonder roemde hij de ge dragingen van lofd .7. Rnssell. Met dit al merkte de spre ker aan dat Ierland moest voortgaan met slechts op des- zelfs eigene krachten te vertrouwen en dat het zich zelf zou moeten helpen nademaal van de meerderheid van het Engelsche parlement geen bijstand te wachten was. Voot het overige herhaalde hij zijne vermaning om te volharden in de pogingen ter bewerking van de intrekking tier unie eu 0111 daarbij boven alles rustig te blijven en gCene geweld dadige maatregelen van de krijgsmagtwaarmede Ierland als bedekt isuit te lokken. Volgens de Lissabonsche brieven was bet belegering- geschut eindelijk voor Almeida aangekomenen zou het be schieten dier stad den 24 of 25 maart aanvangen. Het regerings-blad beweerde dat groote desertie onder de belegerde insurgenten heerschte, doch in de geheele zaak heerscht iets duistershetwelk de toekomst zal moeten ophelderen. PARIJS den 3 april. De kamer der gedeputeerden heeft in hare zitting van gisteren de beraadslagingen voortgezet over het ontwerp van wet betrekkelijk de vervalsching der wijnen ennadat een amendement van den heer de Remilly was goedgekeurd, strekkende om den op eene bedriegelijke wijze met water vermengden wijn onder de gestichten van liefdadig heid te verdeelen in plaats van dien even als den vervalsch- ten wijnover den openbaren weg uit te stortendit wets ontwerp met 201 tegen 69 stemmen aangenomen. Daarna heeft de heer Garnier Pagès zijn voorstel tot eene conversie der 5 in 4L pets. fondsen vergezeld van een waarborg te gen eene nieuwe conversie binnen 10 jaren, ontwikkeld. Hij wederlegde de verschillende tegen zijne motie opgeworpen zwarigheden en zeide dat nu juist de tijd daar was tot eene conversiedaar men buiten- en binnenlandsche rust genoot en de handel bloeide. De minister van financien verzette zich tegen het in overweging nemen van dit voorsteldaar hij den maatregel als zeer ontijdig en zelfs gevaarlijk be schouwde. Hierna werd de zitting opgeheven. Men maakt chans vele toebereidselen in de kazernen van deze hoofdstad tot eene groote revuewelke de koning binnen kort zal houden. Een deel der alhier in bezetting liggende regementen zal daarop verplaatst worden. Ondanks de bijzonderheden welke door Engelsche dagbladen nopens de aanstaande reis des konings naar En geland zijn medegedeeld, houdt men het voor waarschijn lijk dat die togt geenszins zal plaats hebben; eensdeels, ter zake der gevorderde jaren van den vorst, en anderdeels omdat eene te groote eerbewijzing van de zijde der Engel- schen hem welligtin de meening zijner Fransche onderda nen, eerder zoude kunnen benadeelen dan voordeelig zijn. Van Bologna in Italië verneemt men, dat drie der, wegens de in die stad voorgevallene onlusten in hechtenis genomene personen voor al hun leven tot de galeijen veroor deeld zijn, 5 tot dezelfde straf voor den tijd van 20 jaren, 29 voor 15, een voor 10 en 2 voor 3 jaren; al deze ver oordeelden behooren tot de mindere standenen sommige zegt men, zijn smokkelaars. De buitengewone commissie blijft het onderzoek voortzetten. De brieven uit Madrid van den 28 melden, dat konin gin Christina geene gelegenheid verzuimt, om zich met ha re beide dochters, in 't openbaar te vertoonen en dat zij een concert had bijgewoond 't welkte harer eerin het Lyceum werd gegeven. PARIJS den 4 april. Het ontwerp van conversie, door den heer Garnier-Pagès voorgesteldis gisteren bij de ka mer van afgevaardigden verworpen geworden; 154 leden hebben voor en 163 tegen hetzelve gestemd. Zoo het schijnt hadden de kapitalisten dezen uitslag vooruitgezien want nog lang voor dat het besluit gevallen was had de koers eene meerdere vastheid bekomen. Op vele plaatsen in Frankrijk is men thans bezig peti tiën te teekenenwaarin om vrijheid van onderwijs verzocht wordt. BRUSSEL den 5 april. In de zitting van den senaat van gisteren zijn de beraadslagingen over de wet op de zoo genaamde jury van onderzoek voortgezet en ten einde ge- bragt. Na eene korte beraadslaging over een door den heer de Haussy voorgesteld amendementhetwelk met eene aan zienlijke meerderheid is verworpen, is het geheele ontwerp met 23 tegen 12 stemmen aangenomen geworden. Het Journal de la Belgique meldtdat onze gezant te 'sHage, de generaal Prissevan de Nederlandsche' regering verlof verzocht heeftom op kosten van Belgie het geheel vervallen graf van Jacob Jordaans, te Putten in Noordbrn- band, te doen herstellen. Jordaanszegt dit blad, werd in 1594 te Antwerpen geboren en stierf er in 1678. Hij was een der meesters, die den roem der Vlaamsehe school heb ben uitgemaakt; men weet hoe schoon het koloriet der tal rijke schilderstukken is, welke men aan zijn penseel te dan ken heeft. Het ivas de pligt van den Staat, om het graf van eenen Belg, die tot de glorie van zijn land heeft toegebragt, niet langer te laten ontheiligen. Alles doet hopen, dat Hol land volijverig een verzoek zal inwilligen, hetwelk al des- 1 zelfs medegevoel verdient. De vriend en medewerker van Rubens was Protestant0111 deze reden is het, dat hij op het Nederlandsche grondgebied begraven is, gelijk Zulks destijds ten aanzien aller te Antwerpen woonachtige Protestanten plaats had. Het gerucht van eene besmettelijke ziekte -onder de

Middelburgsche Courant | 1844 | | pagina 1