MIDDELBURGSCHE COURANT. W. Zaturdag 1844. 6 April. BESTUREN cu ADMINISTRATIEN. ^ÏËÜWSTÏÏfDIWG EN ZEETIJDINGEN. AISYËRTLNTIEN. Publicatie. Hhsilödïlaub. JftNmkvijk. iselgie. £tcbgvlattbcu. De ADMINISTRATEUR van 's Rijks Schatkist in ZEE LAND adverteert, dat van Woensdag den io dezer, ten zijnen Kantore zullen worden uitbetaald de Pensioenen over het eerste kwartaal 1844. Middelburg, den 6 April 1844. De Administrateur voornoemd P. P O u s. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad MID DELBURG brengen bij deze ter kennis van de In- en Opge zetenen dat bij Hun Edel Achtbare zijn ontvangen en aan den Ontvanger der Directe Belastingen ter invordering verzon den het Primitief-Kohier No. 1 voor de Belasting ten be hoeve van het Vee-Fonds over het dienstjaar 1844, het Sup pletoir Kohier No. 8 van de Personele Belasting en het Sup pletoir Kohier No. 6 van het Patentregtbeide laatste voor het 3de Kwartaal van het dienstjaar iSfJ met uitnoodiging aan een iegelijk, wieu zulks aangaatom, na bekomene ken nisgeving van zijnen aanslag, ten spoedigste het door hem verschuldigde te kwijten onder herinnering tevens dat de bezwaren, welke dienaangaande mogten bestaanbinnen drie maanden na heden behooren te worden ingediend. En opdat de belanghebbenden hiervan kennis dragen, zal deze worden afgekondigdmitsgaders in dezer Stads courant geplaatst. Gedaan ten Raadhuize der Stad Middelburg, den 5 April 1844. Burgemeester en Wethouders voornoemd PASPOORT van GRIjPSKERKE. Ter ordonnantie van Hun Edel Achtbare A. M. BEC1US. FRANKFORT den 30 maart. Uit Stockholm zijn tijdin gen tot den 22 dezer ontvangen. Beide de vorige dagen had -de koning den rijksraad gepresideerd. De oppositiebladen be helsden naar de overal heerschende gewoonte dier bladen, allerlei gissingen en geruchten omtrent de verandering in liet ministerie, hetwelk minstens voorbarig schijnt te zijn. Het .rijks.wapen zou, naar men wilde, eene verandering onder gaan, en in twee velden van gelijke groote verdeeld worden, waarvan het een het Zweedschehet andere het Noorweeg- schc wapen zal vertoonen. Tot hiertoe besloeg het laatste slechts het derde, deel van het geheele schild. De beroemde beeldhouwer T'ioncaldsen is den 24 dezer te Koppenhagen overleden. Terwijl hij zich in den schouw burg bevond werd hij door eene beroerte aangetast, waaraan bij binnen weinige oogenblikketi bezweek. Ofschoon reeds bijkans 74 jaren oud, was hij nog in het volle genot zijner ziels- en ligchaamskrachtenen zou hij binnen weinige dagen eene reis naar Rome ondernomen hebben. Verscheidene kunst werken waaraan hij nog op zijn laatsten levensdag met ge wonen ijver gearbeid had laat hij onvoltooid 11a. PARIJS den 1 april. Er bestaat weinig kans, dat het onlangs in de kamer der afgevaardigden door den heer Gar- nier Pagis gedane voorste! tot conversie der 5 in 4* pets. renten wet zou worden. Men verwacht, zelfs bij eene niet zeer waarschijnlijke aanneming door de afgevaardigden, eene verwerping door de kamer der pairs. Intusschen schijnt het voorstel in allen gevalle tot eencn lcvendigen parlementairen strijd aanleiding te zullen geven. N Eergisteren en gisteren avond zijn de receptiën ten liove zeer talrijk geweest.; men heeft ook den baron Fagclbui tengewoon -gezanten gevoimagtigd minister der Nederlanden, onder le aanwezigen opgemerkt. Men houdt het thans ook hier voor zekerdat de koning vergezeld van de koningin en de prins en prinses van Join- ville in de maand junij .aanstaande naar Engeland zal reizen. Een aide-de-camp van Lodewijk FAips is dezer dagen naar prins Albcrt afgereisd ten einde hem te verzoeken zijne te rugreis naar Londen ov.cr Parijs te nemen. Men wil hier 111 vele politieke kringen dat prins Albcrt in last heeft den koning v.a.n Pruissfin de verontschuldiging der koningin van Engeland over te brengen dat zij niet aan hare belofte kan voldoen, van hem te Berlijn te bezoeken. Verder zegt men, dat genoemde prins pogingen zal aanwenden om eene bijeen komst tus'schen den keizer v,an Rusland den koning van Prti'is- s.en en dien der Franschen te bewerken. Zelfs gaat men zoo ver Van te beweren, dat keizer Nicolaasbehalve zijne reis naar Duitschlandook Frankrijk bezoeken en eenigen tijd te Parijs vertoeven zai, De heer Barrierverantwoordelijk uitgever van het dag blad rUnn'ersis voorden regter van instructie verschenen. Hij is van eene drievoudige misdaad beschuldigd, namelijk van aansporing rot ongehoorzaamheid aan de wetten van een aanval tegen den aan de wetten verschuldigde:] eerbied en van eene lofrede op door het wetboek van strafregt ver oordeelde daadzaken. De misdrijven ontstaan; 1. uit de uit gave der brochure getiteld: Proces van den abt Combalot waarvoor de heer Louis Feuillot ook reeds is vervolgd; 2. uit het in zijn dagblad PUnivers opnemen van den brief van den bisschop van Valence aan den abt Combalot3. uit het den 16 maart opgenomen artikel, met deze woorden begin nendewij juichen deze handelwijze toe," hetwelk "den brief van den bisschop van Chalons en het adres van de Katholijken van Tours aan den abt Combalot voorafgaat. ANTWERPEN den 1 april. De regtbank alhier heeft 11. zaturdag uitspraak gedaan in het regtsgeding door de ei genaren der polders tegen het Belgische gouvernement ge voerdtot het bekomen van vergoeding voor de schaden,"die het gevolg der onderwater-zettingen en van den oorlog zijn geweest. De regtbank heeft vermeend, dat, hoezeer de bil lijkheid ook voor de eischers mogt pleiten, zij liet strikt regt evenwel tegen zich hadden en heett hun alzoo hunnen eisch ontzegt. Men verwacht, dat de belanghebbenden zich in hooger beroep zullen voorzien. sGRAVENIIAGE den 3 april. Volgens doorgaans wel onderrigte personen, zou het ontbrekende aan de 127 mil- lioen, waarvan de minister van financiën in zijne kennisgeving van gisteren gesproken heeft, bedragen hebben eene som van ongeveer 8 tonnen goudswelkezoo als bekend is door Z. M. den Koning zouden zijn gesuppleerd. Het Journal de la Iiaye van heden vangt aan met een artikelnaar aanleiding van liet slagen .der vrijwillige geld- leenïng, van hetwelk de eerste zinsnede dus luidt: De wet van 6 maart heeft Nederland uit eene crisis gered, wier noodlottige gevolgen onberekenbaar konden wor den. Die wet heeft ons buitenlandsch credict bevestigd het vertrouwen binnenlands hersteld en den hinderpaal doen ver dwijnen die liet gouvernement belette met kalmte en vastheid den weg der verbeteringen en bezuinigingen te bewandelen." I11 deze residentie is uit Parijs aangekomen de heer van Gobbelschroivóór 1830 minister van binnenlandsche zaken alhier. LEYDEN den 2 april. Den 31 maart is alhier, na eene slepende ziekte, overleden de hoogleeraar H. E. IVeyers een man die door zijne geleerdheid zich eenen Europesclien roem had verworven. Schier onherstelbaar is het verlies, hetwelk onze hoogeschoolen met name de studie der Oos- tersche talen, door dit afsterven lijdt; te treffender nog, omdat de overledene zijnen voorganger den diepbetreurden Hamaker in het graf is gevolgd, in den bloeitijd des levens en na nog slechts betrekkelijk korten tijd te hebben kunnen bewijzen hoe waardig een opvolger hij voor hem was. ROl TER DAM den 3 april. Wij vernemen dat de inschrij vingen tot deelneming in de vrijwillige 3 pets. geldleening, welke door de bekende poging van onzen stadgenootden notaris Cazauxmet medewerking van eenigen zijner ambt- genootenbijeen gebragt en door gemelden notaris aan de re gering aangeboden zijnte zamen beloopeu hebben eene som van 48,500, en dat dezelve zijn aangenomen, terwijl nader nog aanbiedingen, ten bedrage van 3500, bij onzen genoem den stadgenoot zijn ingekomen waaraan echter geen gevolg meer heeft kunnen worden gegeven Wij kunnen met volkomen zekerheid vermeldendat eenigc der Zuiderkerk belendende gebouwen en erven door heeren gecommitteerden der Nederduitsche Gereformeerde ge meente binnen deze stadzijn aangekochten zulks ten ge volge van het besluiteerst in de laatstverloopene dagen ge nomen, om liet nieuwe kerkgebouw te stichten op het ter rein der tegenwoordige Zuiderkerk. ZIERIKZEE den 1 april. Bij besluit van den 27 maart heeft Z. M. tot kapitein-kommandant bij de dienstdoende schutterij alhier benoemdde hoog-edel gestr. heer mr. A. .7. F. Egt erpresident bij de arrondisseraents-regtbank en lid van den stedelijken raad alhier. MIDDELBURG den 5 april. Wij meenen onzen lezeren geen ondienst te zullen doen met de mededeelingdat, vol gens informatien op welken wij staat durven maken, 111 de provincie Zeeland is ingeschreven, in de leening a 3 pet. voor het bedrag van ƒ4,256,550, en in de vrijwillige bij drage (ƒ30 voor 100 gerekend) 309,556'en derhalve tot een gezamenlijk bedrag van ƒ4,566,106. In de stad Middelburg bedraagt de inschrijving in de leening ƒ1,997,75° en in de vrijwillige bijdrage 27,493. Hierbij moet echter aangemerkt worden, dat onderscheidene vermogende lie den niet in Zeeland maar in Holland hebben ingeschreven en dat men niet vreemd aan het denkbeeld isdatmet in begrip hunner inschrijvingen al het in deze provincie inge schrevene te zamen niet ver van ƒ5,000,000 zal bedragen. Men acht het niet ondienstig de partikuliere ingezete nenten gevolge van het in werking brengen der wet op het regt van liet zegel, op den 1 dezer, nog op liet navol gende opmerkzaam te maken i°. Alle onderliaiidsclie acten of geschriften, wederzijd- sclie verbindtcnissen inhoudendemogen op geen kleiner ge zegeld papier dan 25 centen worden gestelden zulks op eene boete van 10. (Art. 13 der wet.) 20. Voor eenzijdige onderhandsche acten kan echter liet gezegeld papier van 15 centen bij voortduring worden ge bezigd. (Hetzelfde artikel.) 3°. Voor alle memorien en verzoekschriften, zelfs in den vorm van brievenen de memorien van aangifte voor het regt van successie en het regt van overgang, mag geen min der zegel dan van 50 centen worden gebezigdbij verbeur te eener boete van 10. (Hetzelfde art.) Van het zegel zijn echter vrijgesteld de verzoekschriften of requesten van onvermogende personen, mits van het on vermogen dier personen door eene verklaring van het bestuur hunner woonplaats blijke en die verklaring aan het request worde gehecht. (Art. 27, litt. A.4. "der wet.) Zoo mede de memorien van aangifte in zake van successiewan neer de aangevers onvermogend zijn mits van het onver mogen dier personen, ook door eene verklaring van het be stuur hunner woonplaats, blijke. Voorts alle negative memo. rien van aangifte in zake de wet op het regt van successie. (Art. 27, litt. A.66 der wet.) 4°. Alle prima-, secunda-, tertia- en verdere wisselbrie ven orderbriefjes of promessen aan orderassignatien bank- en ander papier aan toonder, en ander handelspapier', alsmede de duplicaten of kopijen van deze stukkenmoeten op proportioneel zegel gesteld worden. (Art. 21, 20. dei- wet, boete ƒ10 ten/'i00 van de in hetzelve uitgedrukte som.) 5°. Van het zegel zijn vrijgesteld de onderhandsche acten van verhuring, onderverhuring, huurvernieuwiiig, overdragt of weder afstand van huur van onroerende goederenwan neer de huurprijs en lasten te zamen genomen, over den ge- heelen huurtijdde som van ƒ50 niette bovengaan. (Art. 27, litt. A.69 der wet.) Eindelijk zij men indachtig, den afdruk van den zegel stempel zoo wel aan de voor- als keerzijde niet met letters te bedekken of op eenige andere wijze onkenbaar te maken of te beschadigen, en alle acten en schrifturen, zonder on derscheid, ter hoogte van, of onder den afdruk van den zegelstempel aan te vangen en te vervolgenalles op eene boete van 5. (Art. 4 der wet.) Van den Helder schrijft men van den 30 maart Zr. Ms. korvet Castor, onder bevel van den kapit. luit. ter zee van der Hartis met den 1 april buiten dienst gesteld. Met den 5 dezer is door Zijne Exc. den minister van marine de zeildag bepaald voor Zr. Ms. transportschip de Merwede, kommandant luit. ter zee iste kl. IV. Stef- fenswelke bodem als dan met een' gnnstigen wind van hier naar Curacao, Coppename en Suriname zal vertrekken. Tot eersten officier van gezondheid aan boord van Zr. Ms. wacht schip de Schei.de, is benoemd de lieer-,/. Faas, in plaats van den heer Dumont. Laatstgemelde is met den 1 dezer maand overgeplaatst op Zr. Ms. stoomschip Merapi." - Te Parijs zijn den 1 dezer de volgende berigten uit Indie ontvangen Maltha den 28 maart. De brievenmaal uit Indie van den i dezer voegt niets nieuws bij de gebeurtenissen van Gnalior dan de komst des legers op Engelsch grondgebied met het geschut en de andere op voormelden staat veroverde contri- butien, alsmede het formeren van het subsidiair contingent door Engelsche officieren gekommandeerd. De berigten" uit China van 12 jan. waren slechts van een commerciëlen aard." PHïJZEK DEH EFFECTEN" 2t pets. Amsterdam don 3 April 1844. Werk. Schuld G02 a 612 dito dito 100J. -10O4 3 Nieuwe Leeuing 76 - 771 Amortisatie-Syndic. 674""I 34 pet. 85'- 86 j Handel-Maatschappij 1472- 1482 Dito Leen in;; 1335/37 - Opgezegde Dom. Rijn Spoorweg Leening 1837. Fransche 3 pet. l'ortugal 21 pet. Losr. - Losr. 90J- 100" - 101/ -100! 474- 48 Rusland Hope C. Leening Idem UI! Idem 1840. Spanje Ardoiti Coupons Oostenrijk Goll. C. Metaliek Pruissen 1832. Denemarken, N. Lond. Napelsche certificaten. 1062 a 106; - O84- 90 - 22 - 322 - 104.; - 107L 107* 99 90= 22i 32; 105; 109.1 - 110 JVlfDDELi'RijZKS van de volgende Grases enz. Middelburg, 4 April 1844. Tarwe, de Ned. Mudde 7 R°gge» - 5 Gem' - 4 Zetting van het Brood. Tarwenbrood Jt Nederlandseh Pond 17 Cts. Roggenbrood,3 60 25 2.5 VLISSINGEN den 5 april. Voor Antwerpen bestemd zijn alhier ter reede gekomen: Sarah, j.G. D. Boom, van Cuxhavenen Jerma J. J. Schoon, van Caroliiienseelbei de met garst; Jantina, J. J. Dassen TyneW. Ma'rder beide van Londenmet stukgoederen; Armandaj.Raasch' van Bordeauxmet wijn. Heden ontving ik het treurig berigt, dat Broeder de Heer mijn waarde CORNELIS WESTPLATEop den 1 dezer, in den ouderdom van bijna 59 jaren, te Monnikendam is overleden. j Middelburg f. WESTPLATE j den 4 April 1844. Wed. Fevs. Eenige kennisgevin "6-

Middelburgsche Courant | 1844 | | pagina 1