MIDDELSÜRGSCHE C O A N T. m4 n V f Zalurdag 30 Maart. N°. 39. 4H,itionalc Militie. NIEUWSTIJDINGEN. iUcpatrkwcnl u.in Jifumticicu. SDuitsdtliinb. (firnjjot-Dvittrtttjc. Jwattkirijfc iSclgie. ücbcvlanbcH. ettm .i— Vfit-rt BEKENDMAKING. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad MID DELBURG, Brengen bij deze ter kffnnis van een ieder dien zulks zoude mogen aangaan dat de derde Zitting van den Militie-Raad bestemd tot beoordeeling en goedkeuring der Plaatsvervan gers alsmede tot regeling van hetgeen betrekking heeft tot de Nummerverwisseling, zal plaats hebben voor de Inwo ners dezer Gemeente uitmakende het eerste Militie-Kanton op Dingsdag den zestienden April aanstaande, des namiddags ten één uur, in de Abdij binnen deze Stad, en dat tot het afgeven van Certificaten van goed gedrag ten behoeve van Plaatsvervangersdoor de daartoe bevoegde Commissie ten Stadhuize zal worden gevaceerd, op Woensdag den derden Aprildes voormiddags van tien tot twaalf ure. Wordende de belanghebbenden aangemaandom zich de bovengemelde Zitting van den Militie-Raad tot het beoor- deelen en goedkeuren van hunne te stellen Plaatsvervangers of Nummerverwisselaars ten nutte te maken, daar de zoo- danigenwelke deze Zitting van den Militie-Raad laten voorbij gaan zich zullen blootstellen daartoe geene gelegen heid weder te kunnen verkrijgen, aangezien de vergunning tot de vervanging bij het Korps, volgens de bepaling der wet, slechts in zeer bijzondere gevallen zal worden verleend. En opdat niemand hiervan onkundig blijve, zal deze wor den afgekondigd, mitsgaders in dezer Stads-Courant geplaatst. Gedaan ten Raadhuize der Stad Middelburg, den 29 Maart i844- Burgemeester en Wethouders voornoemd DE STOPPELAAR, L. P. Ter ordonnantie van Hun Edel Achtbare A. M. BECIUS. De ondergeteekende ingevolge Zr. Ms. Besluit van den 1 December 1843 No. 45, eervol ontslagen zijnde uit de betrekking van Agent van het Domein te Middelburggere kend te zijn ingegaan den I Januarij 1844, ontvangt niette genstaande nog dagelijks aanzoekenaanvragen enz. vau Partikulierenin deze zijner ontslagene betrekking. Brengt ter kennis van het algemeen, dat hij als zoodanig niemand meer magkan, noch wil ten dienste staan, en verzoekt alzoo hen dien zulks zoude kunnen aangaan den ondergeteekende met geene verdere dusdanige aanzoeken las tig te vallen j alzoo aan dezelve bepaald geen gevolg zal worden gegeven. Middelburg, den 29 Maart 1844. J. C. de BRUYN. Administratie der Domeitien. OPENBARE VERPACHTINGEN van GRONDEN en GRASGEWASSEN, gelegen te BRESKENS en te NEUZEN, en van Een Perceel DIJK en WEILAND, gelegen te BIERVLIET. De Ontvanger der Domeinen te SAS-VAN-GENTals daartoe behoorlijk gemagtigd, zal, op de na te melden tijden ■en plaatsen, overgaan tot de Openbare Verpachting, van de hierna omschreven Goederente weten Te BRESKENS. Op Dingsdag den 2 April 1844, des voormiddags om 10 ure, in het Logement genaamd Canon i.VOrbewoond bij D. van Maté, aldaar, ten overstaan van •den Notaris J. C. O. Benteijnresiderende te IJzendijke, van Twee Perceelen GROND, gelegen-te Breskens, en de GRASGEWASSEN der Forten aldaar; mitsgaders een Perceel DIJK en WEILAND, gelegen in de Gemeen te Biervliet. E11 te NEUZEN. Op Donderdag den 4 April 1844, des voormiddags om 10 ure, in het Logement bewoond bij J. C. Steenkampten overstaan van den Notaris C. E. Vermandei .residerende te Sas-van-Gentvan: De GRASGEAVASSEN der Vesting-Gronden te Neuzen voornoemd. De voorwaarden dezer Verpachtingen zullen te lezen lig genvoor zooveel betreft die der te Breskens gelegen Goe deren, ten Raadhuize dier plaats en in de Logementen Ca non-d'Or en Bellevue aldaar; te Schoondijke, in het Loge ment bij .7. F. Övertveld; te Oostburg, in het Logement de Eenhoornen te IJzendijke, ten Kantore van den Notaris J. C. O. Benteijn. Aangaande die van het Perceel Dijk en Weiland gelegen te Biervliet, ten Raadhuize dier Gemeente en in het Logement Je Vriendschap., bij P. Faes aldaar, en te IJzendijke, ten Kantore van genoemden' Notaris Benteijnen Voor zoo veel aangaat die der Goederen te Neuzen gele gen ten Raadhuize dier plaats en in de Logementen bij .7. C. Steenkamp.7. B. de Meijer en van IVijkaldaar; te Axel, in het Logement bij Ro/f, en te Sas-van-Gent, ten Kantore van den Notaris Vermande!-, terwijl de Verpachtings-voor- waarden van alle de hiervoren vermelde Goederen, mede te lezen liggen ten Kantore van den Ontvanger der Domeinen te Sas-van-Gentbij wien tevens nadere inlichtingen te be komen zijn. De Ontvanger der Domeinen voorn., T. W. van ZUYLEN vain NIEVELT. FRANKFORT den 24 maart. Volgens brieven uitWee- nenwordt niet alleen de keizer van Rusland maar ook de koning van Pruissen aan het Oostenrijksche hof verwacht. Men meentdat deze zamenkomst der drie Noordsche mo narchen niet zonder belangrijke staatkundige gevolgen zal blijven. Voor de vroeger aangekondigde reis van prins Met- ternich naar den Johannesberg waren laatstelijkvoor zoo ver men wistte Weenen nog geene toebereidselen gemaakt. LONDEN den 23 maart. In eene algemeene vergade ring van de aandeelhouders der Engelsche bankis besloten om dit jaar een dividend van 3J per cent uit te keeren en tot bewust einde 10,603 P- ll't de reserve-kas te nemen welke thans 3,159,966 p. st. bedraagt. De medegedeelde berigten nopens het springen van het groote kanon aan boord van de Noord-Amerikaansche stoom boot Princeton en daardoor veroorzaakte onheilen worden ongelukkig maar al te zeer bevestigd. De nieuwe Engelsche minister had juist de onderhandelingen aangaande de questie wegens het grondgebied van Oregon met den secretaris van staat Upshur geopendtoen genoemde ramp ook laatstge- melden hoogen ambtenaar van het leven beroofde. Zoodra zijn opvolger benoemd waszouden die onderhandelingen hervat worden. PARIJS den 25 maart. Bij het sluiten van de zitting der kamer van gedeputeerdenop zaturdag avondheeft de mi nister van koophandel bekendgemaakt, dat hij maandag of dings dag aanstaande een ontwerp van wet op de in- en uitgaande regten zou aanbieden. Het ministerie wil de werkzaamheden der kamers een wei nig doorzetten ten einde de zitting in het laatst der maand mei te kunnen sluiten, daar men de belofte van een konink lijk bezoek in de maand junij ontvangen heeft, hetwelk de algemeene aandacht tot zich zal trekken. Van Marseille is alhier de volgende telegrafische de- peche ontvangen welke een berigt van den generaal de Bar aan den minister van oorlog behelst Algiers den 20 maart. De hertog van Aumale trok den 4 dezer zonder tegenstand Biskara binnen. De overige dor pen van den Ziban hebben het voorbeeld dezer kleine hoofd stad gevolgd. De prins bevond zich den 8 te Sidi-Okba (eene dagreis ten zuiden van Biskara De opperhoofden der zwervende stammen hadden zich tot hem begeven. Z. K. II. heeft Biskara den 13 moeten verlaten, ten einde zich naar het gebergte Aures te rigteuwerwaarts Ben-Achmet-Bcn-Hadja kalif van Abd-el-Kaderzich door alle de zijnen verlaten met de vlugt gered heeft. De ge zondheid der troepen is in goeden staat. De prinsen zijn welvarend." De heer Imbertwelke den contre-admiraal Ilamelin als secretaris zal vergezellen is door de telegraaf naar Parijs ontboden. De corvet FAriane, op welke genoemde contre- admiraal den overtogt naar Otaheite doen zal, ten einde daar het opperbevel over de Fransche zeemagt in den Oceaan op zich te nemen, ligt te Brest zeilvaardig. Men voegt hierbij dat Hamelin op de plaats zijner bestemming gekomen de admiraalsvlag op het fregat FUranie hijschen en dat la Reine Blanche aan welks boord thans de vlrfg van den contre-ad miraal Dupetit-Thouars wappert, naar Frankrijk stevenen zal. Een nieuwe roman van den heer E. Stie wiens My- stères de Paris laatstelijk een zoo grooten opgang gemaakt en tot zulke uitcenloopende beoordeelingen aanleiding gegeven hebben, ziet dezer dagen het licht. Dit nieuwe voortbreng sel dezer vruchtbare pen is getiteld le Juif errarit. de wan delende Joodj en moet uit 10 deelen bestaan voor welke Sue van den boekhandelaar Veronop wien hij het kopijregt heeft overgedragenhetwelk eerst aan de uitgevers van het dag blad la Presse verleend was het /oor een roman bijna voor beeldeloos honorarium van 10,000 frs. per deel, dus van 100,000 frs. voor het geheele werk, heeft bedongen. BRUSSEL den 24 maart. HH. MM. staan op het punt om eene reis naar Engeland te doen. 's Konings vertrek blijft nog cenige dagen uitgesteld maar men verneemtdat de koningin, gelijk het vroeger voornemen was, morgen ver trekken zal. Alhier ter stede heerscht thans eene ziekte onder de paarden van weelde die zoo bij kooplieden als bij bijzon- j dere eigenaars reeds vrij vele dier kostbare dieren heeft weg- de de rails sprongenhebben zoo hevige schokken veroorzaakt dat de stoomsleper en ook de geheele trein uit het spoor zijn geraakt, en door de vaart, welke zij hadden, tot om trent de snijding van den grooten weg van Kortrijk zijn voort gedreven geworden aldaar stilhoudende doordien de stoom sleper tot de assen in het slijk was gezakt. Al de wagens waren door elkander verstrooid en eene diligence lag geheel omgeworpen over het hekhetwelk den weg afsloot. De botsingen zijn, zoo als men begrijpen kan, geweldig geweest, maar bij geluk is er niemand verwond geraakt. De machi nist moet veel beradenheid hebben betoond. gerukt. Het is eene soort van typhus koorts met de meest uiteenloopende kenteekenen. Tot nog toe schijnen onze vee artsen er geen krachtdadig hulpmiddel tegen te kennen. DOORNIK den 21 maart. Een voorval, hetwelk de noodlottigste gevolgen had kunnen hebben heeft gisteren de aankomst van den spoortrein van Brussel gekenmerkt. Op de hoogte van Froyennester plaatse waar de spoorweg het j taling van hetgeen meerder land van den heer Courcelles doorsnijdtheeft de stoomsle per die in vollen gang wasgestooten tegen een paard hetwelk daar voor eene vol geladene kar gespannen stond paard en kar zijn letterlijk verbrijzeld. Destukken, die over 's GRAVENHAGE den 26 maart. De Staats-cournnt van heden behelst het koninklijk besluit van den i5februarij 11., bepalende dat de overeenkomst, te Maastricht tusschen de Nederlanden en Belgie omtrent de grensscheiding gesloten met de daartoe behoorende stukkenin het Staatsblad worde geplaatstalsmede den gedeeltelijken inhoud dier overeen komst, in de Fransche taal, benevens de Nederduitsche ver taling. In de buitengewone vergadering van de Staten van Zuid-Holland is, bij eene tweede stemming, met eene meer derheid van 40 van de 72 stemmen tot lid van de Tweede Kamer der Staten-Generaal gekozen de heer mr. ,7. R. Thor- beckehoogleeraar te Leyden en zulks in plaats van wijlen den graaf .7. van den Bosch. Bij koninklijk besluit van den 21 dezer is aan den staats raad in buitengewone dienstmr. IV. F. Mogge Muilman op zijn verzoek met 1 mei aanstaande een eervol ontslag verleend als president en directeur der Nederlandsche bank met betuiging van Zr. Ms. genoegen over de belangrijke diensten door hem in die betrekking bewezenzijnde bij hetzelfde besluit de heer Abraham Fock, thans directeur der Nederlandsche bank benoemd en aangesteld tot president directeur dier instelling, om als zoodanig met 1 mei aanstaan de in functie te treden. Bij koninklijk besluit van den 24 dezer is de heer C. D. Crommelin benoemd en aangesteld tot mede-directeur van de Nederlandsche bank. Z. M. de Koning heeft, bij besluit van den 8 dezer, de vereischte magtiging verstrekt, om de miliciens der lig- ting van 1843, die bij de verschillende korpsen der armee in reserve zijn geplaatstvoor den tijd van drie maanden en wel van den 1 junij tot den 30 augustus dezes jaars in werkelijke dienst op te roepenten einde^gekleed en in den wapenhandel geoefend te worden. MIDDELBURG den 29 maart. Het belangrijk tijdstip nadert waarop de onzekerheid zal ophouden of de leening uitgeschreven bij de wet van den 6 maart 11., zal zijn vol- geteekend of dat de daarbij uitgeschrevene belasting biervoor in de plaats zal komen. Met gespannen verwachting ziet men het oogenblik te gemoetdat men van gouvernements wege hiermede zal worden bekend gemaakt, en alle gissin gen en voorspellingen in kennis der waarheid zullen veranderd worden. Wat men hoopt is wel niet twijfelachtigwat zijn zalnog onzeker. Intusschen vernemen wij dat men in Zeeland niet ten achteren is gebleven en er vrij algemeen in de leening is ingeschreven. Onder anderen meenen wij te weten, dat door het stedelijk bestuur der stad Viissingen is deelgenomen voor eene som van f 25,000 dat door de ingezetenen van Sluis (eene bevolking van slechts 1539 zie len) voor de som van ten minste 70,000 is ingeschreven, en dat het collegie van de ridderschap dezer provincie voor eene niet onaanzienlijke som in de leening heeft deelgenomen terwijl ook verscheidene andere zedelijke ligchanien hierin niet nalatig zijn gebleven. Wij meenen de aandacht van het algemeen bijzonder te moeten vestigen op 's Konings besluit van den 13 maart 1844 (1'Staatsblad 110. 18), houdende bepaling, dat de wet op het regt van zegel van den 3 october 1843 {Staatsblad nu. 47) met den eersten april 1844 in werking zal worden gebragt. De zegelstempel bestaat in 's Rijks wapen. Het bedrag van het regt in hoofdsom wordt ter zijde van hetzelve uit gedrukt. Het gezegeld papier, van wege het rijk uitgege ven is voorzien van een watermerk bestaande in liet woord Nederlanden. Het papier, van wege het Rijk uitgegeven, alsmede het papier en perkamentin de wet opgenomen wordt droog geschroefd. Alie andere zegelstempcling ge schied met blaainven inkt. Op het papier van wege het Rijk uitgegeven wordt de stempel gesteld bovenaan ter linkerzijde van het blad, het vel toegeslagen zijnde; op al het andere papier of perkament bovenaan ter regter zijde. De stempelswelke in blaainven inkt worden afgedrukt, wij zen bovendien den naam der provincie aan alwaar de stem peling plaats heeft. Op voormeld tijdstip van den 1 april wordt al het alsdan volgens vroegere wetten ongebruikt gezegeld papier, met uitzondering van de formaat-zegels van 15 cent buiten ge bruik gesteldterwijl de ongebruikte formaat- handel- en huurcontract-zegels, bij de ingezetenen voorhanden mits nog gaaf zijnde, vóór den 1 mei 1844 aan de zegel-kantoren' tegen nieuwe zegels kunnen ingewisseld wordentegen bijbe- nogt verschuldigd zijn doch dat niet kan worden ingewisseld 1. het formaat-zegel, dat nog onbeschreven in de registers van den burgerlijken stand de repertoria en alle verdere registers voorhanden is als kunnende hetzelve bij voortduring worden gebruikt, mits bin-

Middelburgsche Courant | 1844 | | pagina 1