MIDDELBURGSCHE COURANT. ■m-J BP. 37. Dingsdag 26 Maart. BESTUREN en ADMINISTRATIEF Publicatie. NIEUWSTIJDINGEN. IDuilisrftLuth. flliuistcrie wan Jftwatictieii. Publicatie ©ruot-lstfittattjc. Jftrattfcctjfc. iCUbcvlaitbeti. 'y De STAATSRAAD GOUVERNEUR van de Provincie ■ZEELAND Brengt ter kennis van de Ingezetenen van dit Gewest, dat .het Zijne Majesteit den Koning behaagd heeft, bij hoogst- deszelfs besluit van den 22 dezer Staatsblad 110. 20)bij uitbreiding van de bepalingen van het Reglement op de Vrij willige Leening en Bijdrage vermeld bij het eerste gedeelte der Wet van den 6 Maart 1844 Staatsblad no. 14), de bij .Art. 2 van hetzelve Reglement vastgestelde termijn voor Be openstelling der twee Inschrijvings-Registersmet twee dagen te verlengenen te bepalen dat alzoo tot Donderdag den 28 Maart 1844 ingeslotenbij de onderscheidene Agen ten van 's Rijks Schatkist, en bij al de Ontvangers der Di recte Belastingen in de Gemeenten, alwaar zoodanig Agent niet aanwezig isde twee Inschrijvings-Registers geopend zullen blijven. Wordende de Ingezetenen welke in de Vrijwillige Geld leening en Bijdrage nog niet mogten hebben ingeschreven of zulks niet ruim genoeg hebben gedaanwijders met na druk herinnerd aan de schadewaaraan zij zichbij het ten achteren blijven in, die inschrijving blootstellen, daar bij de toepassing van de Buitengewone Belasting op de Bezittingen waartoe zal worden overgegaanwanneer de geldleening en bijdrage niet volteekend wordtde Belastingschuldigen ver- pligt zullen zijn hun verschuldigde tot het volle bedrag te voldoen, terwijl zij zich door deelneming in de Vrijwillige Leening of Bijdrage het voordeel verschaffen oin dat ver schuldigde met één vierde gedeelte minder te kunnen aan zuiverenen diensvolgens elke 100 met slechts 75 te betalen, meerdere of mindere sommen naar evenredigheid, en in verhouding met den maatstaf, volgens de bepaling der Wet, en zulks niet in eens, maar in zeven termijnen, van af 15 April aanstaande tot 15 October 1845. Dat de gelegenheidwelke hierdoor voor de deelneming- in de uitgeschrevene geldleening en bijdrage nader geopend wordt, voor het Vaderland heilzame vruchten moge dragen, is des Gouverneurs vurige wensch. Brengt daartoe het uwe toe, Ingezetenen van Zeeland'. Met zulks te doen zult gij niet alleen eenen duren Burger- pligt vervullen maar gij zult tevens daardoor het meest uw eigen belang bevorderen en uzelven van moeijelijkheden en lastige formaliteiten vrijwaren. En zal deze in al de Steden en Gemeenten der Provincie op de gebruikelijke wijze worden afgekondigd en aangeplakt. Middelburg, den. 24 Maart 1844. De Staatsraad Gouverneur voornoemd, VAN VREDENBU11CH. De AGENT van 's Rijks Schatkist, Hoofdplaats Middel burg adverteert Dat bij besluit van Z. M. den Koning, de termijn tot In schrijving in de Geldleening der Vrijwillige Bijdrage ten.be- hoeve van het~Rijk, opengesteld bij de Wet van den 6 Maart 1844, is verlengd tot en met Donderdag den 28 Maart 1844'; zullende tot dien tijd de Registers ter Inschrijving ge opend «Wijven ten zijnen kantore, van voormiddags 9 tot na middag 2 ti^en, en bij de Heeren Ontvangers der Directe Be lastingen in het District Middelburg (except de Stad Mid delburg') in het District Goes en in het 4de District, allen tot zijn Agentschap behóorende. En vermeent hij Agent elk zoo ter bevordering van het algemeen-als zijn eigen-belangernstig alsnog tot Deelneming in de voorzeide Geldleening en Bijdrage, te moeten aansporen. Elk kandes verkiezendebij hem Agent en de Ileeren Ontvangers de noodige inlichtingen bekomen. Middelburg, den 25 Maart 1844. MIRANDOLLE. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad MID DELBURG Ontvangen hebbende een besluit van den Heer Staatsraad Gouverneur dezer Provincie, van den 24dezer maand, hou dende, tet uitvoering van het Koninklijk besluit van den 22 dezer maand Staatsblad no. 20) mededeeling van de ver lenging van den termijn bepaald voor de inschrijving in de Vrijwillige Geldleening en Bijdrage Verwijzen hunne Stadgenooten naar den inhoud der daarin aan de Ingezetenen van Zeeland gerigte opwekking tot deel neming in de uitgeschrevene Geldleening en vrijwillige Bij drage waartoe de termijn met twee dagen is verlengd en de gelegenheid alzoo tot Donderdag den 28 Maart 1844 in gesloten, is opengesteld en vermeenen zich deze gelegen heid nog te moeten ten nutte maken om bij vernieuwing hunne STADGENOOTEN aan te manen om zoo als bij derzelver uitnoodiging in dezer Stads Courant van den 14 dezer maand in het breede is uiteengezet, de Belastingschul digen, die daarin nog mogten zijn te kort gekomen of ver hinderd over te halen en te doen besluiten tot het onbekrom pen 'deelnemen in de hun nog aangeboden wordende gelegen heid ommet inachtneming van hunne eigene belangen het welzijn van het Vaderland krachtdadig te bevorderen terwijl eene Commissie uit de Stedelijke Regeringop de nog overblijvende dagen van DingsdagWoensdag en Don derdagden 26, 27 en 28 dezer maand, des morgens van tien tot twaalf ure, ten Stadhuize zal vaceren, ten einde aan elk die zulks zoude verlangen ten aanzien der op hein rus tende verpligtingen en van zijn welbegrepen eigenbelang alle mogelijke inlichtingen en ophelderingen bij te zetten. Gedaan ten Raadhuize der Stad Middelburg, den 25 Maart 1844. Burgemeester en Wethouders voornoemd DE STOPPELAAR L. P. Ter ordonnantie van Hun Edel Achtbare A. M. BECIUS. De ondergeteekenden gelezen hebbende de Bekendmaking van Zijne Exc. den Minister van Financien voorkomende in de Staats-Courant van 23 dezer, waarbij wordt kennis gegeven van den staat der Inschrijvingenalsmede dat de termijn, voor de deelneming opengesteld, wordt verlengd tot den 28 dezer, ten einde die genen die het betrekkelijk voor deel van deelneming aan de Leening of de Vrijwillige Bijdra ge nog niet duidelijk inziengelegenheid te geven zich daar van te doen overtuigen en wenschende naar hun vermogen bij te dragen om de algemeene deelneming aan de Leening of Vrijwillige Bijdrage te bevorderen, ten einde daardoor de gevreesde Belastingswet voor te komenof althansbij on verhoopte invoeringzoo min drukkend mogelijk te maken Zoo geven zij bij deze kennis, bereid en genegen te zijn om gratis alle mogelijke inlichtingen te geven aan dezulken hunner Mede-Ingezetenen, die, het zij uit onkunde, hetzij uit verkeerd begrip van de Wet, aarzelen oin aan de LEE NING deel te nemen en alzoo hun eigen belang te gelijk met dat van het algemeen uit het oog verliezen. Tot het geven dezer inlichtingen zullen de ondergeteekenden vaceren Dingsdag en IVoensdagden 26 en 27 dezerdes namiddags van vier tot zeven ure, ten Kantore van den eerst-onderge- teekende op de Londonsche Kade Wijk II. No. 53. Middelburg, den 25 Maart 1844, JOH. VAN DER LEIJÉ. IiUBERTUS REKKER. J. J. de KANTER. EXTRACT uit de Minuten van het PROVINCIAAL GEREGTSHOF iu ZEELAND. Bij Arrest van het Provinciaal Geregtshof in Zeeland in dato 18 Maart 1844, is de Persoon van PIETER FAAS, oud 51 jaren, geboren te Schoon dijke laatst woonachtig te Biervlietthans zonder beroep bevorens Stroodekker VleeschhouwerWinkelier, Herbergier en Verhuurder van Paarden en Rijtuigenschuldig verklaard aan het wanbedrijf van ENKELE BANKBREUK, door, gefailleerd Koopman zijnde, niet te hebben gehouden geregelde Boeken, gelijk de JVet die vordertmaar alleente hebben vertoond ongeregelde Schrifturen zonder dat die echter blijken van bedrog ople veren en te dier zake, krachtens artikel 402, derde alinea, en artikel 52 van het Wetboek van Strafregtartikel 3 no. 1 en 2 en artikel 4, tweede alinea, der wet van den 10 Mei 1837 Staatsblad no. 21), alsmede artikel 207, eerste lid, van het Wetboek van Strafvordering, gecondem- neerd tot eene Correctionele Gevangenissraf voor den tijd van twee achtereenvolgende maanden en in de kosten der Procedureten behoeve van den Staatte verhalen is 't nood zelfs bij lijfsdwang met bevel rot aanplakking van het Arrest te Middelburg en te Biervliet, en tot aankondi ging van hetzelve in de Courant der Stad Middelburg. Voor extract conform Gezien door ons Prokureur- Defpriffier van het Pro- Generaal bij het Provinciaal vinciaal Geregtshof in Geregtshof in Zeeland, Zeeland, ACKE11MANS. A. VRÉKE. FRANKFORT den 19 maart. Blijkens nadere berigten uit Stockholm, hebben de troepen en de marine den 9 dezer, den eed van getrouwheid aan den nieuwen koning afgelegd gelijk zulks reeds den vorigen dag door diens oudsten en tweeden zoonden tegenwoordigen kroonprins en den hertog van Uplandgeschied was. De verzekering van getrouwe handhaving der staatsregelingen is ook in den Noorweegschen staatsraad door koning Oscar I plegtig gedaan. De droef heid in Zweden over het verlies van den voortreffelijken vorst is algemeen en grootmaar even zoo is insgelijks het vertrouwen op zijn opvolger, hetwelk zelfs door de opposi tiebladen erkend wordt. De algemeene rouw is voor den tijd van 6 maanden verordend. Het beroemd opvoed ings-gesticht te Schnepfenthalin Saksen-Gotha heeft den 7 dezer den óósten verjaardag der aankomst van zijnen stichter den voortreffelijken C. G. Salz- niann gevierd bij welke gelegenheid het lied door hem voor meer dan 40 jaren vervaardigd waarin onderanderen gezegd wordt dat nog nooit een der kweekelingengedurende zijn verblijf aldaar door den dood is weggeruktnog 011- 1 veranderd gezongen kon worden. Onder de leiding des zoons van den stichterdoor voortreffelijke onderwijzers in alle vak ken bijgestaan, blijft dat instituut, hetwelk sedert den aan vang 625 kweekelingen opgeleverd heeft, voortdurendbloeijen. LONDEN den 20 maart. H. M. de koningin en haar gemaal zijn van Claremont in deze hoofdstad teruggekomen. Z. K. H. prins Albert heeft van Claremont een uitstapje naar het eiland Wight gedaan, om er het gebouw te bezigtigen waarin H. M. in den loop van den aanstaanden zomer haar verblijf zal houden. Het ontwerp van wet tot reductie van de 3X pets. schuldbrieven is eergisteren in het huis der lords voor de tweede maal gelezen. Te Liverpool heeft andermaal een zwaren brand ge woed en wel 11. vrijdag nachtin eene uitgestrekte loods die tot bergplaats van katoen en zwavel diende. Het ge bouw is geheel door de vlammen vernield, en de schade aan verbrande en bedorven koopwaren wordt op minstens 20,000 p. st. geschat. PARIJS den 20 maart. In de zitting van de kamer der afgevaardigden is gisteren het ontwerp van wetstrekkende tot aanvraag van een crediet van een millioen fr.als buiten gewoon crediet voor geheime uitgavendoor eene meer derheid van 225 tegen 169 stemmen aangenomen geworden. Eene tamelijk groote meerderheid heeft het amendement van den heer Jules de Lasteyrie die in naam van de oppositie voorsloeg, het aangevraagde crediet op 900,000 frs. te ver minderen, en die dus een bewijs wilde leveren van mistrou wen in het ministerie verworpen. De tegenwoordigheid van den heer Berryer te Marseille heeft eene geheel andere uitwerking gehad dan men verwacht te en die gedeputeerde welke die stad als in zegepraal was binnengetrokken, heeft haar den 15 dezer bijna als een vlug teling moeten verlaten. Meer dan 500 personen hadden den herkozen afgevaardigde den 14 dezer een banket bereid terwijl dit gegeven werd hoorde men door de straten den Marseillaansche marsch zingenen van tijd tot tijd de kreet uiten weg met Berryer Den volgenden dag doorliepen op nieuw talrijke volkshoopen de stad, schreeuwende, weg met Berryer weg met Guizot nooit zal de Engelscliman ons re geren leve de vrijheid! Deze republikeinsch gezinden, met het driekleurig vaandel aan het hoofd werden eindelijk hand gemeen met de legitimisten en te midden dezer verwarring heeft de heer Berryer de stad verlaten en den weg naar Tou- lon ingeslagen PARIJS den 21 maart. Gisteren zijn in de vergadering van de kamer der gedeputeerden de beraadslagingen aange vangen over het ontwerp van wet op de werving voor het leger. Die beraadslagingen zijn heden voortgezet, zonder tot eenige belangrijke discussie aanleiding te hebben gegeven. De bekende gedeputeerde Chapuis de Montlaville heeft in de kamer een voorstel ingediendstrekkende om te bepalen dat het zegelregt zal worden opgeheven voor alle dagbladen en verdere periodieke werken. De strijd tusschen de bewindslieden en de Fransche hooge geestelijkheid duurt steeds voort, en dagelijks wordt de scheuring grooter. De aartsbisschop van Parijs heeft een brief doen bekend maken, gerigt aan den minister van eere- dienst, waarbij hij zijn gedrag en dat der overige Fransche geestelijken regtvaardigt en verdedigt. Aan het einde van dien brief verklaart de aartsbisschopdat hij het hoogelijk be treurt, dat de tot nog toe steeds bestaan hebbende goede over eenstemming tusschen de bewindslieden en de geestelijkheid, zoo eensklaps is verbroken geworden. 's GRAVENHAGE den 23 maart. Bij besluit van giste ren heeft Z. M. bepaalddat de bij art. 2 van het regle ment op de vrijwillige leening enz. vastgestelde termijn voor de openstelling der twee inschrijvings-registers, met twee dagen wordt verlengd, en dat alzoo tot donderdag den 28 maart aanstaande ingesloten de inschrijvings-registers geopend zullen blijven. Dien ten gevolge heeft Z. Exc. de minister van financien heden het volgende aangekondigd In de eerste plaats: Dat de tot heden bekende inschrij vingen in de krachtens de wet van 6 maart jl. opengestel de leening en vrijwillige bijdrage niet meer bedragen dan 20,479,930 in de leening, en 272,5.11 22 iu dc vrij willige bijdrage; In de tweede plaatsDat bij koninklijk besluit van he- !den is bepaald dat de inschrijving, krachtens die wet, met den 18 dezer maand geopend in stede van met den 26 te sluitennog zal opengesteld blijven- tot en met donderdag j den 28 daaraanvolgende met welken dag de sluiting onher- roepelijk zal plaats hebben. Tot deze verlenging van den aanvankelijk bepaalden termijn beeft aanleiding gegeven de ervaringdat bij velen nog niet genoegzaam werden ingezien de betrekkelijke voor- deeleu aan de vrijwillige deelneming in ieening of bijdrage verbonden, en voorts het vertrouwen der Regering datw.'.n- neer aan eene betere overtuiging eenigzins meer tijd gegeven wierd om zich meer algemeen te verspreiden zij niet nala- ten zal gewenschte vruchten te dragen. „Zij, die desniettegenstaande nog mogten blijven aarzelen, om den aangewezen weg in te slaan zullen zichzelven de nadeelige en lastige gevolgen van eigene nalatigheid te wijten

Middelburgsche Courant | 1844 | | pagina 1