MIODELBURGSCHË COURANT. 30. Zaturdag 1844. 9 Maart. BESTOREN en ADMINISTRATIEF NIEUWSTIJDINGEN. ftafrlicafie. )ütt0latib. IBroot-Brittflttje JfVaufcrijk iSclgic. jlcbcvlanbeti. De abonnements-prijs dezer Courant is 2,75 Yoor drie maanden, en franco per Post 3. De abonnementen worden voor niet minder dan drie maanden genomen en de betaling geschiedt comptant, of bij het einde van ieder vierendeel jaars. De inzending der Adverlentien behoort te geschieden des morgens vóór 10 ure indien men dezelve in het eerst uit te geven nummer wil geplaatst hebben. De Advertentien worden berekend tegen 22 cents de regelmet uitzondering van Huwelijks- Geboorte- en Doodbekendmakingenwaarvan de prijs is van één tot zes regels 1 50 en voor lederen regel daarboven 22 cents. Dezelve behoeven niet op gezegeld papier geschreven te zijn, alzoo bij elke plaatsing eener Advertentie het Regt van Zegel (35 ets.) moet worden betaald. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad MID DELBURG brengen bij deze ter kennis van de In-en Opge zetenen dat bij Hun Edel Achtbare is ontvangen en aan den Ontvanger der Directe Belastingen verzondenhet Sup- ptetoir-Köhier No. 5 van het Patentregtdienstjaar 18f-| ade Kwartaalmet uitnoodiging aan een iegelijk wien zulks aangaatomna bekomene kennisgeving van zijnen aanslag ten spoedigste het door hem verschuldigde te kwijten on der herinnering tevensdat de bezwarenwelke dienaan gaande mogten bestaan binnen drie maanden na heden be- hooren te worden ingediend. En opdat een iegelijk hiervan kennis dragen, zal deze worden afgekondigdmitsgaders in dezer Stads-Courant geplaatst. Gedaan ten Raadhuize der Stad Middelburg, den 8 Maart 1844. Burgemeester en Wethouders voornoemd PASPOORT van GRIJPSKERKE. Ter ordonnantie van Hun Edel Achtbare, A. M. BECIUS. Middelburg, 8 Maart 1844. De VEREENIGING tot het bezoeken der ARMEN berigt dankbaar de ontvangst van 30van X.bij de Avond godsdienst van den 5 dezer gecollecteerd. De Directie der Vereeniging voornoemd, F. Z. ERMERINS, Voorzitter. M. J. BOONE Secretaris. PETERSBURG den 20 februarij. Van onzen grenzen- 'opzigter uit Troitzkosawsk bij Kiachta, is het volgende be rigt ontvangen. In het ettelijke wersten van Kiachta gele gen marktvlek Maimadschin werden voor eenigen tijd twee Chinezen door het hoofd van het Chinesche bestuur aldaar betrapt, terwijl zij bezig waren opium te rooken. In het deswege ondergaan verhoor verklaarden zijdat zij de opium van Russen uit Kiachta bekomen hadden, waarop de Chine sche grens-opzigter terstond met den Russischen te Kiachta onderhandelingen aanknoopte. Z. M. de keizer, van dit voorval verwittigd, heeft bevolen, de in het jaar 1841 uit gevaardigde ukase, die allen opium-verkoop aan de Chine zen ten strengste verbiedt, stiptelijk ten uitvoer te leggen, en de overtreders derzelve zonder eenige oogluiking aan eenen krijgsraad over te geven." ODESSA den 2 februarij. Den 13 (25) januarij heeft :.aUtier de inzegening der troepen plaats gehaddie op dien dag naar den Kaukasus uitgerukt zijn; het was een aandoen lijk tooneel. Niettegenstaande deze soldatenmidden in den wjnter, een marsch van itaoo werstendoor woeste en eenzame landstreken, en daarna een strijd tegen arglistige rooverhorden te wachten staatkon men hun niet de gering ste neerslagtigheid aanzienintegendeel schenen zij zeerwel gemoed. De keizer wil volstrekt an den veldtogt van dit jaar aan den geld- en menschenvernielenden oorlog tegen de Tscherkessen een eind maken. De werkelijke sterkte der ar mee in Kaukazie moet op 200,000 man gebragt wordenuit Bessarabie marcheren 8 regementen infanterie en 4 regemen- ten kavall.erae benevens de vereisehte artillerie daarheenen uit Moseou 1.6 bataillons. Z. M. is van zins, het opperst bestuur der krijgsverrigtingen zelf op zich te nementen minste zal hij zich zeer stellig met het voorjaar naar gemel de provinciën begeven. Nu kan men wel denken, dat on der het ,etog van den door de troepen zoo zeer beminden mo narch wonderen van dapperheid gedaan zullen worden. Erg voor Rusland is het, dat op dit oogenblik de verschillende stammen onderling eens zijn en onder één hoofd, den uiterst stouten Schamil., staan. Ook bezitten zij kanon, waarmede zij verleden jaar reeds de Russische grensvestingen bescho ten hebben. Er is alzoo geen twijfel aanof er bevinden zich Europesche officieren bij hen. De marine maakt me de groote toebereidselen; te Sebastopo.' worden 12 stoom schepen van oorlog uitgerust. LONDEN den 3 maart. 'De vereeniging van handelaren ,op O'ost-Indie en China heeft aan den minister Peel eene me morie ingediend waarbij eene beduidende vermindering van het inkomend regt op de thee verlangd wordt. Toetidus wordt in dit stuk gezegd dat regt in 1836 veranderd werd, berekende «uen dat het ongeveer 3,400,000 p. st. zou bedra gen daar nu die opbrengst tot bijna 4,000,000 p. st. is ge stegen, behoort het publiek eene geëvenredigde vermindering in de bepaling van het regt te erlangen, ook om het verbruik meer aan te moedigen. Voorts wordt aangetoond dat de meerderheid der bevolking geen thee gebruikt, hetwelk, bij de bekende geneigdheid der Engelschen voor dezen drank, al leen aan de te hooge prijzen schijnt te zijn toe te schrijven. In de fabrijksteden Manchester en Birmingham zijn tal rijke vergaderingen gehouden of kort op handen om den te- genwoordigen verontrustenden staat van Ierland in overwe ging te nemen en de aandacht van het parlement op de grie ven der inwoners van dat rijk te vestigen. De heer D. O'Con- nell is uitgenoodigd de vergadering tot dat einde te Birming ham bij te wonen, aan welke de mnire dier stad en 28 leden van het gemeente-bestuur deèl zullen nemen. PARIJS den 4 maart. Men heeft alhier berigt, dat vier der legitimistische leden van de kamer van afgevaardigdendie ter zake van het gebeurde in die vergadering over het be groeten van den hertog van Bordeaux te Londen hun ont slag genomen hebben, weder zijn ingekozen. Met den vijf den, den heer de Larochejaquelin zal dit insgelijks onge twijfeld het geval zijn. Eergisteren is in de kamer der gedeputeerden geraad pleegd over de petitien tegen de wapening der forten rondom Parijswelke forten volgens het meer en meer veld win nende gevoelen, meer tegen de bevolking der hoofdstaddan tegen een buitenlandschen vijand zijn gerigt. De heer PHerbette heeft de beraadslaging geopend met een vinnig betoog tegen het aanleggen dezer versterkingenwelkein dien zij tegen een buitenlandschen vijand moesten dienen naar zijn oordeelmeer zouden strekken om het leger te ontmoedigen, dan om het aan de grenzen pal te doen staan. De heer Chabot Latouradjudant deskonings, heeft het ma ken der werken verdedigden vooral getracht té betoogen dat men, in elk gevalbij magte zoude zijn om Parijs voor 30 40 dagen van den noodigen lèeftogt te voorzien. Bij gelegenheid van deze laatste beraadslaging en uit hoof de van de aangewende pogingenom dé min gegoede klas sen der Parijzenaren ten aanzien van den aanleg der forten in het harnas te jagen zijn eenige buitengewone militaire maatregelen genomen en wordt een gedeelte der bezetting in de kwartieren bijeengehouden om des gevorderd dadelijk en in genoegzame getallen bij de hand te kunnen zijn. De beraadslaging is dien dag nog niet afgeloopen. De generaal Paixhans heeft de werken verdedigd en gemeend dat zij alleen tegen eenen buitenlandschen vijand konden die nen. Hij heeft zich beroepen op het oordeel van Duitsche en Nederlandsche krijgskundigen ten betooge datmet de ze vestingwerken, de hoofdstad voor altijd tegen eene vij andelijke overheersching bewaard zoude zijn. Verscheidene redenaars hebben de ministeriele staatkunde in dezen heftig bestredenen de heer de Lamartine heeft onder anderen be weerd dat de aanleg geen ander doel konde hebben dan het afzonderen van het leger van het volk en het middel om het volk te gelegener tijd te dwingen, ten einde de magt des konings over die der natie te doen zegevieren. Heden zullen de beraadslagingen worden voortgezet. De bewinds lieden rekenen er opdat de bedoel4e petitien met eene genoegzame meerderheidter zijde zullen worden gelegd. Met scheepsgelegenheid heeft men te Havre berigten van de Sandwich-eilanden van tamelijk late dagteekening waar uit blijkt, dat er ook in dat oord tweespalt schijnt te heer- schen tusschen den Franschen consul en eene zekere Engel- sche commissiedie in naam van de overheden des lands werkzaam was, en den genoemden consul niet als zoodanig willende erkennen deszelfs woning met al wat daarin was had doen verzegelen. Vermits de admiraal du Petit Thouart na het onderwerpen van Otaheite aan de Fransche souverei- niteit, met eenige scheepsmagt naar de eerstgenoemde eilan den is gestevend en waarschijnlijk aldaar Engelsche oorlog schepen zal hebben aangetroffen ziet men met verlangen na dere berigten van daar te gemoet, en is men niet zonder vrees voor de eene of andere onaangename ontmoeting wel ke aanleiding zou kunnen geven tot eene min of meer ern stige verwikkeling. Maria Christina heeft het Spaansche grondgebied be treden zij is den 26 februarij te Perpignan aangekomen en daar met de haar verschuldigde eerbewijzen ontvangen. H. M. heeft aan vele deputatien audiëntie verleendonder anderen ook aan die uit Barceiona aaii welke zij met een glimlach verzekerde, dat zij al het verledene vergeten had, alleen de gelukkige oogenblikken niet welke zij in die schoone stad had doorgebragt. De koningin heeft vervolgens de mis in de hoofdkerk en eene revue over de troepen bijgewoonden daarna vele publieke gebouwen bezocht. In den avond van den 28 is de koningin te Figuièfes •aan gekomen en aldaar met veel geestdrift ontvangen zij zou den volgenden dag hare reis voortzetten, en wel tot Barce iona over land. De tweede zoon van don Franceseo de Paula don Hendrik is te Madrid aangekomen. De generaal Roncali heeft aam de Spaansche regering be rigtdat hij de vijandelijkheden tegen Alicante den 26 of 27 februarij dacht aan te vangen, en dat hij, zoodra die stad zich had overgegeven met al zijne strijdkrachten naar Car- thagena zou trekken. De generaal Pardo is naar Carthagena vertrokken om die stad te blokkeren. Op een der forten van die stad wapperde de Spaansche vlag reedsdit fort wordt door den generaal Concha bezet, en men zegtdat de insurgenten met hem over eene capitulatie willen onderhandelen. Mevrouw Lartetwelke zich door menigvuldige luchtreizen beroemd heeft gemaakt, heeft den 17 februarij te Cahors een nieuw blijk van haren moed gegeven zonder eenige vrees te doen blijken stapte zij in eene kleine van teenen gevlochten mandwelke op eenen afstand van twee ellen aan een ontzettend grooten ballon was vastgemaakt en in dezelve staande groette zij herhaalde reizen de toe schouwers terwijl de ballon met ongeloofelijke snelheid op steeg, tot dat die in de wolken verdween doch kort daar na zag men haar met bijna nog grootere snelheid nederda len haar val was zeer gevaarlijkzij viel in het midden van de rivier de Lot, omtrent op duizend ellen afstands van waar zij was vertrokken; deze val had echter geene erge gevolgen want twee visschers hebben haar uit den vloed gered met gevaar van hun eigen leven. Toen zij aan wal gebragt was ging zij te voet naar Cahors terug. Men meldt uit Algiers van den 20 februarij De Egerieheden nacht van Toulon aangekomen, heeft in zee ontmoet een schip, welks ekwipaadje bijna van hon ger omgekomen was. De Louiseeen schip van Vannes, had, van Marans komende, eerst Lorient aangedaan; het had jeeds eenige averij geleden; den 13 october van Lorient vertrokken, was. het eergisteren door de Egerie ontmoet, die naar Algiers koers zetteen hetzelve naderde op zijne noodteekenen de ekwipaadje had noch mondbehoeften noch water meer, en verkeerde in den uitersten nood. De Egerie heeft deze ongelukkige ekwipaadje ruimschoots van victualij voorzienwaarop beide schepen derzelver koerr vervolgd hebben. Sedert eenigen tijd hebben de panthers, door de sneeuw van den Atlas verdrevenin de passen van den Sahel eene schuilplaats gezocht. Een inboorling heeft een dezer dieren gedood onder eene werkelijk merkwaardige omstandigheid welke verdient vermeld te worden zoo veel moed en be daard overleg als door deze daad getoond werd. De Arabier had tot eenig wapen eene pistoolhij wilde dezelve niet te vergeefs afschieten hij wachcte dus het dier af enop het oogenblik dat het hem had nedergeworpenloste hij de pis tool op deszelfs borst en strekte het levenloos ter neder. Deze dieren hebben reeds veel schade aangerigt." BRUSSEL den 4 maart. In de zitting van de kamer van vertegenwoordigers van heden heeft de centrale afdee- ling verslag uitgebragt op de onlangs voorgestelde financiële wet. Dat verslag is, wat de hoofdzaak betreft, gunstig. Alleen heeft de centrale afdeeling voorgesteldom de wet in tweeën te splitsen zoodanig dat de conversie van de 5 pet. Belgische schuldbrieven en de leening voor den afkoop der 80 millioen aan Nederland verschuldigd in afzonderlij ke ontwerpen zullen worden vervat, die echter achtereen volgend behandeld zullen worden. Gok stelt de centrale af deeling voorom de geldleening voor de oprigting van het entrepot te Antwerpen in de conversie te begrijpen. De beraadslagingen over dit onderwerp zijn op donderdag den 7 dezer bepaald. MAASTRICHT den 24 februarij. Gisteren namiddag, ten 4 ure, had op het raadhuis alhier eene vergadering plaats van een groot aantal der voornaamste ingezetenen onzer stad. De commissie uit den koophandel deed, bij monde van den heer C/ermont, verslag van hare verrigtingen sedert hare in stelling, waaruit bleek dat, terwijl het beginsel, om voor rekening des Rijks spoorwegen aan te leggen door de Tweede Kamer niet schijnt te kunnen aangenomen worden men nu besloten heeft deze belangrijke en voordeelige onderneming door eene maatschappij tot stand te brengen. AMSTERDAM den 6 maart. Heden morgenomstreeks half 11 ure isbij den apotheker Boldootop den hoek van de N. Z. Voorburgwal en Kolksteegde helm van een dis teleer-ketel waarin alcohol gestookt werdgesprongen eenige glasruiten zijn door de geweldige ontploffing gebro ken, en de bediende heeft eenig letsel aan aangezigten han den bekomen. NIJMEGEN den 5 maart. De hooge stand onzer rivie ren blijft veel zorg verwekken hoewel de berigten van den Boven-Rijn meer geruststellende zijn, en eenen val des wa ters vermelden. Dientengevolge is sedert zondag 11. het wa ter ook alhier gevallen. Ook van den Rijn bij Arnhem alsmede van de Maas bij Grave en uit Keulen is hetzelfde te ver melden. Wij vernemen met genoegen, dat op den 22 dezer, aan het gouvernements-gebouw te Arnhem, zal worden aan besteed, het leggen van dat gedeelte van den griend weg op

Middelburgsche Courant | 1844 | | pagina 1