ZEETIJDINGEN, AD YERTENTI EN. STOOMJAGTËN, PRIJZEN DER EFFECTEN. LEES HIER! De Notaris Pieter van de Graft zal op Woensdag den 7 Februarij 1844, des morgens 10 ure, op de Gemeente SEROOSKERKE in de Herberg aldaarbewoond door II. Broersepubliek aan den meestbiedenden presenteren te verkoopende navolgende vijf Perceelen WEILAND, te weten :u 5±ur. 5ï 6k'— vele leden beschouwd minder aanbeveling te verdienen. Als' middelen welke strekken om de belasting bezwarender te maken, en daardoor den prikkel tot deelneming in de leening te vermeerderen, is, onder anderen, in aanmerking gekomenom de belasting niet van alle belastingschuldigen naar denzelfden maatstaf te heffen maar in eene opklimmen de verhouding, zoodat, bij voorbeeld, de 10 eerste klassen ji- pet., de nde en 12de if pet., de 13de en 14de klasse 2 pet., en zoo vervolgens tot de 21ste klasse, welke 3pet. zou moeten betalen. Gisteren middag heeft door het kantongeregt alhier plaats gehad de ontzegelingzoo wel in het paleis in het Noordeinde als ten huize van den heer thesaurier van 'sKo- niags huis der goederen papieren enz. tot den boedel en nalatenschap van wijlen Z. M. Koning Willem Frederik, Graaf van Nassau, behoorende, welke aldaar aanwezig zijn en door hetzelve kantongeregt zijn verzegeld geweest. Men verneemt, dat de overblijfselen alsmede het slot je van de blikken doos, waarin de effecten van Z. Exc. den minister van marine Rijk geborgen warenbij het opgraven van het puin zijn gevonden. Bij de opgravingen zijn nog vele zaken van waarde gevonden waaronder ook goud en zilver. In navolging van hetgene in andere groote steden be staat is in deze residentie een aanvang gemaakt met het plaat sen aan de hoeken der straten en grachten van bordenwaar op met duidelijke letters de naam van de straat of gracht ver meldt wordt. Men blijft hier verzekeren dat het gesticht voor krank zinnigen, aangaande hetwelk dezer dagen eene prijsvraag is uitgeschreven, in het duin, niet ver van het Scheveningsche kanaalzal worden gebouwd. Het Zweedsch gouvernement heeft den graaf F Oriolla secretaris van legatie van Pruissen en den beambte bij de strandvonderij van den Bergte Ter Heide, met de rijks- medaille begiftigd tot belooning voor hun menschlievend en moedig .ggdr.ag bij het stranden van het Zweedsch jagt de Toende Sodskinde,, te Ter Heide, op den 13 october 1843. Ook verneemt mendat het gemelde gouvernement premieu heeft toegelegd aan sommige bewoners van genoemd dorp en van Scheveningen, terwijl aan andere personen, die, zoo als be kend iszich loffelijk gedragen hebben schriftelijke dank betuigingen zullen worden uitgereikt. Door iden heer P. Varkevisser te Scheveningen zijn, in zijne hoedanigheid als plaatselijk bestuurderaan K. de Graaf, G. Spaans G. Harteveldvisschers en T. Koningvoer man allen wonende te Scheveningen, uitgereikt geworden getuigschriften eu geldelijke belooningen van de Noord- enZuid- Ilollaadsche reddingmaatschappij voor den door die lieden betoonden ij ver en moedbij het redden van de equipagie van bovengemeld schip. ROTTERDAM den 31 januarij. Naar men verneemtheeft zich hier ter stede eene vereeniging gevormd, onder den naam van Werkvereenigingdie ten doel heeft den behoefti- gen door arbeid eenige verligting te verschaffenen alzoo te trachten eerlijke armoede te hulp te komen. Naar men ver der verneemtis de vereeniging voornemens met het doen reinhouden der straten te beginnen en zou de burgerij eerst daags bij circulaire, nader met de zaak bekend gemaakt en tot menschlievende medewerking uitgenoodigd worden. NIJMEGEN den 30 januarij. Wij vernemendat het voorloopige regterlijk onderzoek ingesteld tegen de perso nen van .7. KerstenG. Kosman A. Tyssen en Kosman te Mook en Groesbeek woonachtigis afgeloopennadat eene groote menigte getuigen zoo men wil ten getale van bijna 150) gehoord waren. Men zal zich herinneren, dat deze personen zijn beklaagd als zich te zullen hebben schul dig gemaakt aan moedwilligen manslag op den persoon van P, A. Stavennancommies der iste klasse, en aan gewel- dadige verwonding van den commies D. fVigman, beide ge- stationneerd te Wijchen gepleegd in den avond van den 13 november, buiten dezer stads Molenpoort. Verder vernemen wij, dat de drie eerstgenoemden bij bevelschrift der arron- dissements regtbank alhierwegens gezegde misdaden ten criminele zijn verwezen terwijl laatstgemeldeJ. Kosman in vrijheid en buiten vervolg is gesteld. MIDDELBURG den 2 februarij. Door Z. M. zijn, bij continuatietot leden der Commissie van Landbouw in Zee land benoemd de heeren mr. .7. Suouck J-Iurgronje .7. de Kater .7. Risseeuw en N. Kerckhaert. Bij onderscheidene vonnissen van de arrondissements- regtbanken te MiddelburgGoes en Zierikzee in den loop van het jaar 1843 gewezen zijn honderd-zevcn-en-dertig personen tot eene geldboete veroordeeldter zake van over treding op het stuk van maten en gewigten. Tejj opzigte van het verongelukken van het koopvaar dijschip de leeuw en de redding der schepelingenver meld in onze courant van 11. dingsdagwordt nog uit Zie- rikzee het volgende gemeld: Nadat het schip donderdag avond vastgeraakt en kort daarna vol water geioopen was hebben 20 man der equipa ge met. de barkas het wrak verlaten om zich zoo moge lijk te redden, en welke dan ook, na veel worstelens, behouden aan land en te Burghsluis zijn aangekomen. Later is de loodsboot van Vere op de noodschoten uitgekomen zijnde, op eenigen afstand het wrak genaderd; maar gee-n kans ziende 0111 er bij te komen werd er door de overblij- vendeii op het wrak besloten er hunne tweede en laatste sloep heen te zenden bemand met den opperstuurman en 4 matrozen ten einde met dezelve eenige gemeenschap daar te stellen. Aan de loodsboot gekomen zijnde, zijn deze op dezelve overgegaan; doch hebben naderhand, met achterla ting van den opperstuurman, met de jol van de meergemel de loodsboot beproefd het wrak te bereiken om de overi ge 16 manschappen, waaronder zich de kapitein tweede en derde stuurman, alsmede de doctor, bevonden, daar af te halen maar zijn toen door de branding voorbij geslagen en afgedreven. Alzoo was deze laatste hoop van redding voor hen jam merlijk vernietigden werd tevens hunnen toestand van oogenblik tot oogenblik hagchelijker daar de zeeën zooda nig over het wrak henen liependat zij niet anders dachten dan door de golven verslonden te worden. Het was in dien toestand dat zij vrijdag voormiddag twee vaartuigjes op hun zagen afkomen, zijnde twee hoogaarzen van Bruinisse, welke zich met oestervisschen bezig hieldenenop hunne bemerking dat er een schip in nood was, geen oogenblik aarzelden hun bedrijf te laten varen en pogingen te beproe ven om met hunne ranke vaartuigjes de golven te trotse ren. Door een dezer hoogaarzen gevoerd door schipper C. Goudswaardis dan ook de bovenvermelde jol met 4 manschappen opgenomenwelke met de golven worstelen de in eenen toestand verkeerdendie voor hun leven geen straal van hoop meer overliet. Middelerwijl was de andere hoogaars, gevoerd door schipper M. Verspooren waarin zich mede bevonden zijn zoon L. VerspoorC. Beekman en Jacob Boodhet wrak genaderd, en heeft deze, 11a onderscheidene vruchtelooze pogingen daartoe te hebben aangewend eindelijk de schip breukelingen bereikt, alsnu de onwaardeerbare zelfvoldoe ning smakende, om hun allen, met veel moeité en levens gevaar zoo voor hunzelven als voor de zich op het wrak bevindende te redden zijnde het alleen aan meergenoem- den L. Verspoor nog te danken dat de kapiteinde hoog aars misgesprongen en door dezen nog tijdig gegrepen zijnde is gered. Mogt men bij dergelijke vroeger vermelde edele daden de bewondering hebben geuit van dê kloekmoedige stoutheid van velen die hun leven op het spel hebben gezet voor anderen, niet minder verdienen deze, en vooral M. Ver spoor en de zijnen daaronder eene eervolle melding daar het toch niet te betwijfelen valtdatzoo deze niet op het oogenblik van hunne redding waren opgedaagdió menschen zeer waarschijnlijk de slagtoffers der vernielende golven ge worden waren." Zondag namiddag heeft in de nabijheid van het eiland Schouwen een allerdroevigst ongeluk plaats gehad. Schip per P. van Gi/stmet zijn knecht, E. Schoenmakerbeide van Bruinisse, hadden, met meerderen, hun vaartuigje aan de plaat het Noordland aan eene dreg gelegd met voorne men om aldaar bij laag water wrakhout te gaan zoeken dat daar mogt aangedreven zijn van het verongelukte schip de Zeeuw. Door eene opkomende bui en het keeren van den wind moet hun scheepje waarin reeds eenig hout ge borgen was, door eene stortzee zijn overstelptzonder dat er voor hen eenige mogelijkheid bestaan heeft om zichzel- ven bij het opkomende water te redden hebbende zij alzoo daar hun leven op eene ijsselijke wijs moeten laten. De overigen hadden nog tijdig vóór de bui de plaat verlaten denkende dat van Gilst hen spoedig zoude volgen. Heden morgen hebben zij het verongelukte scheepje nog op de plaat gevonden, doch daarbij geene lijken ontdekt. Beide laten weduwen met acht kinderen na. Amsterdam Werkelijke Sehuld 55 Idem Nieuwe Grootb. 100 Amortisatie-Syndic. 94£ 3£ pci. 79*- 139' Handel-Maatschappij Dito Leeninj; 1835/37 Opgezegde Dom. Losr. 99£ Rijn Spoorweg 94^ Leening 1837. Losr. 99^ Fransche 3 pet. - Engelsche gecons. - Portugal 2| pet. 48i - 49 den 31 Jannarij 1844. a 55J Rusland, Hope C. 108£ .i IO84 -IOO4 Leening W84-IO84 95' Idem 99i -100 80 Idem 1840. 91y - 92 - 110Spanje Ardoin "21 - 211 - Coupons - 23J - 24 -100 Oostenrijk Go/1. c. - - 96- 4 pet. - - 99 j- Metaliek .i 1094 - 110 - l'rüi&sen 1832. - - Denemarken, N. Lond. - Napelsche certificaten. - Mi doelvrij x ks van de volgende G nA s as enz. Middelburg, i Februarij 1844. Tarwede Ned. Mudde 7 50 Rogge-5,3° Gerst, - 4 10 Zetting van het Brood. Tarwenbrood 't Nederlandsch Pond 17 Cts. lloggcnbrood 13 VLISSINGEN den 2 februarij. Alhier zijn ter reede ge komen: the MaryT. J. Landaas, van Nieuw-York. naar Antwerpen, met katoen, rijst en tabak; GothaC. M. Sundberg, van Charlestown naar Rotterdam, met katoen en rijst, welke laatste heden buitenom naar zijne bestemming is vertrokken. J-]eden is zeer voorspoedig van eene DOCHTER beval len Vrouwe Florentine Jacobine Marttne Rethaan Macaré geboren Ontijdgeliefde Echtgenoot van Middelburg q a> rexhaan mACARÈ. den 2 Februarij 1844. J-Jeden overleed, op het onverwachtsonze geliefde Moe der en Behuwd-Moéder G. NAEREBOUTWeduwe J. L. POELMANin den ouderdom van ruim £4 jaren. Middelburg Uit aller naam den 1 Februarij 1844. T. M. PÓËLMAN. Eenige kennisgeving. Qe Veearts WILLEM HEYTte Grijpskei-keverzoekt een ieder die hem eenige Gelden schuldig is wegens Praktijk en wel voornamelijk te IVestkapelleom dezelve niet af te geven aan zijnen Broeder MACHIEL HEYT, 0111 verdere onaangenaamheden voor te komen. OPROEPING van CREDITEUREN. Op Bevel van den Heer Regter-Commissaris in het Fail lissement van TIJMEN SCHIPPERTimmerman te Axel, worden alle bekende en onbekende Schuldeischers in dat Faillissement, de bevoorregte en de Pand of Hypotheek heb bende daaronder begrepen opgeroepen om op Woensdag den veertienden Februarij achttien honderd vier-en-veertig des voormiddags ten tien ure voor gezegden Fleer Regter- Commissaris te verschijnen ter audiëntiezaal der Arrondis- sements-Regtbank te Goesten einde over te gaan tot de verificatie hunner Schuldvorderingen. Axelden een-en-dertigsten Januarij achttien honderd vier- eu-veertig. De Curator in gezegd Faillissement, S. H, van DIGGELEN. diegenen welke iets te vorderen hebben van, of ver schuldigd zijn aan Vrouwe CORNELIA van ERP Weduwe van den Wel-Edelen Heer PAULUS JOSEPH CONVENENT gewoond hebbende en overleden te 's Gravenhage op den 18 Januarij 1844, gelieven daarvan, binnen den tijd van drie weken uiterlijkopgave of betaling te doen aan den Heer .7. .7. Gosse/in, wonende op de Prinsengracht, Wijk V. No. 235 aldaar. 's Gravenhageden 1 Februarij 1844. £r wordt gevraagd op eerste Hypotheek eene Som van 2000 tegen 5 pCt.en de afbetaling te bepalen door den Verbandhebbendeop een hecht, sterk en onlangs nieuw gebouwd Huis staande in het beste der Stad Vlissingen. De genen welke hierop mogten reflecterenworden verzocht zich te adresseren met franco Brieven onder Lett. M. bij de Gebroeders AbrahamsBoekhandelaars te Middelburg. 1. 1 Bunder 8 Roeden 60 Ellen WEILAND, gelegen onder de Gemeente GrijpskerkeKadastraal bekend Sectie B. No. 81. Grondlasten, Water- en Dijkpen- ningen bedragen te zamen 18,58. 2. 52 Roeden 20 Ellen WEILAND gelegen als voren Kadastraal bekend Sectie B. No. 77. Grondlasten Water- en Dijkpenningen bedragen te zamen ƒ8,93. 3i- 64 Roeden 90 Ellen WEILAND gelegen als voren Kadastraal bekend Sectie B. No. 156. Grondlasten, Water- en Dijkpenningen bedragen te zamen 11 10. 4. 81 Roeden 90 Ellen WEILAND, gelegen als voren, Kadastraal bekend Sectie A. No. 92. Grondlasten Water- en Dijkpenningen bedragen te zamen 14, 78. 5. 71 Roeden 10 Ellen WEILAND, gelegen als voren, Kadastraal bekend Sectie A. No. 95. Grondlasten Water- en Dijkpenningen bedragen te zamen 12, 48. Alle welke Perceelen zijn buiten pacht, en kunnen dade lijk worden aanvaard. PUBLIEKE VERPACHTING, OP Donderdag den 15 Februarij 1844, des morgens om 10 ure in de Herberg te WAARDE bewoond bij P. Koster ten overstaan van den Notaris A. Kakebeeke Jz. gevestigd te Krabbendijkevan eene HOFSTEDE met daarbij behoo rende ruim 33 Bunders HOFBOOMGAARD WEI- en ZAAILANDEN staande en gelegen in de Gemeente en Pol der van Waarde thans nog en tot de maand Maart aanstaande in gebruik bij den Landman M. Krijnsen. Informatien zijn te bekomen bij den Eigenaar C. B. Tem merman te Hoofdplaaten ten Kantore van gemelden No taris te Krabbendijke. Qp Donderdag den 22 Februarij 1844, des namiddags ten twee ure precieszullen de Weduwe en Erfgenamen van Jacob de Boe in leven Landman te KRUININGEN in het Gemeentehuis aldaar, bewoond bij Jacobus Krijger, op bekomen Regterlijk bevel en door het ministerie van den Notaris Adam Willem Renibges, residerende te Kruiningen voornoemd, daartoe gecommitteerd publiek en aan de meest biedenden presenteren te verkoopeneerst in Perceelen en daarna in massa, eene kapitale HOFSTEDE, genaamd Voor- houtebestaande in Fleeren-Huizing, Boeren-Woninggroote en in 1837 nieuwgebouwde Schuur en verderen Timmer, gemerkt Lett. B. No. 37, staande en bijzonder aangenaam gelegen in de Gemeente van Kruiningenaan den Straatweg in het Dorp met de daartoe behoorende zeer vruchtbaren HOF BOOMGAARD WEI- en ZAAILANDEN allen gelegen in dezelve Gemeente ter Nombre van 55 Bunders a6 Roeden 95 Ellen. Voorts nog eene GRAFTOMBE inde Kerk der Hervorm den te Kruiningen, en eene ERFPACHT van 2 's jaars, gevestigd op twee Roeden negen Ellen Erve in Welhoek aldaar thans behoorende aan M. Boey. Alles breeder bij uitgezette biljetten vermeld. Nadere informatien te bekomen ten Kantore van genoem den Notaris. <- \/ersche gesp. Eng. en I11I. OESTERS bij LatneynPenning!?. 2?eèuwsche en gespeende OESTERS bij v. d./IbeeleMarkt. terstond een KNECHT benoodigd op het Koffijhuis de Beurs, te VLISSINGEN. Op BOTTERDAM enz., vice versa Van Middelt) urg Zondag 4,1s morg. iour Dingsdag 6, *Woensd. 7, Vrijdag 9, Zondag 11 5} 5i-~ 54- 4i Van Bo t ter dat Zondag 4,'smorg. Dingsdag 6, Woensd. 7 Vrijdag 9, Zondag 11, 8|- TER DRUKKERIJ VAN DE GEBROEDERS ABRAHAMS.

Middelburgsche Courant | 1844 | | pagina 2