MIDDELBURGSCUE GOÜRA IV". 132. Zaturdag 4 November. BESTUREN eti ADMINISTRATÏEN. ipofeltcatic. J3cfccut»ninfcutg. NIEUWSTIJDINGEN. Ctgopie. JVanfctrijfc. Hebevlaubcti. ''boten B43. GEWOON '\f' te %d BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad MID DELBURG, Ontvangep hebbend eene circulair® van den lieer Staats raad Gouverneur dezer Provincie van den 26 der vorige maand Provinciaal Blad 110. 106), houdende kennisgeving, dat er tegenwoordig meer dan vroeger vreemde Koperen Munten waaronder zoogenaamde Belgische Centenzijnde stukken vaa..Uü£e_£entimcsdie eene mindere waarde heb ben dan de Nederlandsche Centen in omloop worden gebragt Waarschuwenovereenkomstig de daarin vervatte aan schrijvingdezer Stads Ingezetenen tegen die verkeerde han deling waardoor het Rijkde Gemeenten en de Ingezete nen grootelijks worden benadeeldonder te kennengeving dat voorschreven Munten gcenen wettigen koers hebbende, noch in het Rijk gangbaar zijnde mitsdien aan alle publie ke Kassen moeten worden uitgeschotenen niemand kan ver- :pligt worden dezelve in betaling aan te nemen. E11 opdat niemand hiervan onkundig zijzal deze worden afgekondigd, mitsgaders in dezer Stads-Courant geplaatst. Gedaan ten Raadhuize der Stad Middelburg, den 3 No vember 1843. Burgemeester en Wethouders voornoemd PASPOORT van GRIJPSKERKE. Ter ordonnantie van Hun Edel-Achtbare, A. M. BECIUS. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad MID DELBURG, Gezien den Staat van ten achteren zijnde Belastingschuldi gen wegens de vervallene termijnen van de Personele Belasting over het loopende dienstjaar, opgemaakt door den lieer Ontvanger derzclve Belastingen binnen deze Stad Verwittigen mits deze de belanghebbenden, dat de Dwang bevelen tegen dezelve binnen kort aan hen zullen worden be- teekendonder aanmaning, 0111 alsnog, tot voorkoming van •vervolging, ten spoedigste hun verschuldigde te voldoen. Gedaan ten Raadhuize der Stad Middelburg, den 3 No- wember 1843. Burgemeester en Wethouders voornoemd, PASPOORT van GRIJPSKERKE. Ter ordonnantie van Hun Edel Achtbare, A. M. BECIUS. De COMMISSIE van Administratie over de Gevangenis sen te Middelburg zal, op Dingsdag den 14 November 1843 ten tien ure precies, openlijk aanbesteden de levering der onderscheidene Artikelen, benoodigd voor het onderhoud der Gevangenen, gedurende het jaar 1844, het Burgerlijk •011 Militair Huis van Verzekering aldaar; liggende de Con ditiën in dat Gesticht voor een iegelijk ter lezing. Het GEMEENTE-BESTUUR van HOEK zalop Dings dag den 14 November aanstaande, des voormiddags ten tien ure in de Raadkamer der voornoemde Gemeentein het openbaar presenteren te verpachtenvoor den tijd van zeven jaren, den KOREN-WINDMOLEN dezer Gemeente, in gaande 1 Januarij 1844. De DIRECTIE van de ZONDAG-SCHOOL bcrigt bij deze dat er wederom gelegenheid is om in dezelve te wor den opgenomenmits men zich daartoe aanmelde bij den Hoofd-Onderwijzer Gottkain de Stads- Armenschoolop MaandagDingsdag of Woensdagden 6 7 of 8 dezer des middags van 12 tot 1 ure. Middelburg, 3 November 1843. J. BORSIUS Secretaris. Middelburg, 1 November 1843. "De VEREENIGING tot het bezoeken der ARMEN binnen Middelburg berigt met welmecnende dankbetuiging, de ont vangst van drie Coupons 5 pets. Nation. Werkelijke Schuld zijnde numeris 58045805 en 7253 ieder A 25. De Directie der Vcrceniging voornoemd, F. Z. ERMERINS Voorzitter. M. J. BOONE Secretaris. 'ALEXANDRIE den <5 october. Alles vereenigt zich om «Ben pacha van Egypte den weinigen tijd, dien hij nog op marcle kan doorbrengente vergallen. De hardste slag heeft hem thans Ackmed-pacha toegebragtdie zich eindelijkna dat hij gedurende zes maanden onder allerlei voorwendsels geweigerd 'had naar Alcxaudrie te komenvoor onafhanke lijk van den -onder-koning en als stadhouder van Sennaar onder de Porte tegen een jaarfijkschen cijns van 200,000 talariverklaard heeft. Men zegt dat de pacha waarschijn lijk op aanraden van -y.ijnen zoon Ibraliimeene expeditie naar Sennaar wil zendenhetgeen zeer te betreuren zou zijnwant geld en mensehen zouden vruchteloos opgeofferd worden. S3uit0cïtlflttb. FRANKFORT den 29 october. De groote raad van het kanton Lucern heeft zich dezer dagen vereenigd met het door de regeringen der Zwitsersche kantons LucernÜriSchweitz, Untenvalden Zug en Freiburg genomen besluit, doelende op eene scheiding der Katholijke kantons van de overigen ingeval het, op den 31 augustus 11. door den Zwitserschen landdag betreffende de Aargausche klooster-questie genomen besluit niet weder onvoorwaardelijk wierd ingetrokken. Naar aanleiding daarvan heeft de regering van Bern onder dag- teekening van den 25, een antwoord aan Lucern gezonden eiT daarvan afschrift aan al de kantons medegedeeld, inhou dende dat het kanton Bern met alle magt zal beletten dat Zwitserland aan eenige kwalijk gezinden ten speelbal ver- strekkeen integendeel zal trachten iedere poging om het bestaan van het Zwitsersche bondgenootschap in gevaar te brengen en om zich van hetzelve te scheiden, met alle ge weld te keer te gaan." Volgens berigten van den Donauvan den 25duren de troepenbewegingen naar het Zuiden van Rusland nog al tijd voort. Men wildat het Russische legerkorps aldaar tot op eene sterkte van 50,000 man zou gebragt worden. De gebeurtenissen in Griekenland de gisting der Christelijke be volking in lurkije en nieuwe verwikkelingen in Waliachije vermeent men dat oorzaak van deze oorlogstoerustingen zijn. Aan 'let Kaukasische gebergte was in den laatsten tijd niets van belang voorgevallen. De bergvolken schenen zich tot eene groote onderneming voor te bereiden. De Russen hadden in de afgeloopen maanden weder nieuwe forten aan gelegd. Volgens over Triest uit Athene ontvangen berigtentot den 9 loopende, had koning Otto van Griekenland, bij ge legenheid van zijn verjaardagmeer dan 50 veroordeelden genade geschonken. Het stoomjagt le Tartare was den 8 uit Toulon in den Pyraeus aangekomen. De door de burgers van Athene aan den overste Kalergis geschonken eeresabel was door dezen naar de Irenenkerk gezonden om daar bewaard te worden. PARIJS den 28 october. De koning heeft een begin ge maakt met het bezigtigen van de afgezonderde forten rond om Parijsen heelt in de eerste plaats de werken van de ci tadel op Mont-Valerienwelke als eene der voornaamste dezer sterkten wordt aangemerkt, in oogenschonw genomen. Naar men verneemtzijn de werken van dat fort op eene zeer groote schaal aangelegd, en heeftZ. M.bij herhaling zijne bijzondere tevredenheid betuigd over de wijze, waar op zij zijn uitgevoerd. Bijna dagelijks houdt de maarschalk Soult bijeenkomsten met liet comité, aan hetwelk het toezigt over den aanleg der forten is opgedragen. Voor de bezetting der forten wordt eene krijgsmagt gevorderd van niet minder dan 24,000 man met eene wapening van ruim 1200 vuurmonden; meerendeels zoogenaamd paixhans-kanon of werpgeschut; waardoor de gelieele bezetting van Parijs, ook in vredes-tijd, niet minder dan 60,000 man zoude vorderen. Het getal der handteekeningen op de in de departemen ten ter teekeqipg voorgelegde petitien tegen de fortifiatien van Parijs wordt reeds op ruim 50,000 begroot. Ten gevolge van den toenemenden wederstand welken deze werken onder vinden zou de regering van het voornemen hebben afgezien om een nieuw krediet van 100 millioen frs.tot voltooijing daarvanaan te vragen. De heeren de Chateaubriand en Berryer begeven zich naar Schotland, waar zij den 10 november te Edinburg den hertog van Bordeaux zouden ontmoeten. -Naar men zegt, zou de heer Thiert het voornemen te kennen gegeven hebben om bij de aanstaande zitting de min of meer lijdelijke roldie hij het vorig jaar had vervuld te laten varen en eene hevige oppositie tegen het ministerie te voeren. Van elders hoort men daarentegen, dat er weder questic is 0111 den heer Thiers in het ministerie te brengen, en wel als minister van binnenlandsche zaken. Sedert eenigen tijd was het aan Russische onderdanen verboden Frankrijk te bezoeken. Dit verbod 1111 laatstelijk door den keizer opgeheven zijnde zoo ziet men thans hier een groot aantal Russen. Men merkt echter opdat geen dcrzelve zich aan het hof laat voorstellen. Een dagblad van Belfastde stad in Ierland waar het Protestantismus voorzeker het sterkst is, heeft het ontwerp medegedeeld tot eene petitie, om ingeval het herroepen der unie toegestaan mogt worden, van de koningin te verzoe ken dat de provincie Ulster tot eene afzonderlijke en van het verdere Ierland afgescheidene provincie verklaard zou mogen worden. De aanhef van dit ontwerp van petitie luidt aldus Wij zijnnoch zijn immer voorstanders geweest van de herroeping der uniewelke wij als een noodlottig iets voor de beide landen beschouwen en waarvan wij de verwezen lijking niet waarschijnlijk achten. Mogten de omstandigheden evenwel Uwe M. en hel parlement bewegen0111 dezelve toe te staan, zoo verzoeken wij dringend, dat Ierland geconsti tueerd moge worden, niet in een enkel, maar in twee ko- ningrijken en dat Belfast de hoofdstad van het noordelijke moge zijn. Wij zien dat de voorstanders van de herroeping, het onderscheid tusschcn de Saksische en Celtische stammen tot den hoofdgrond van hunne vordering maken. Wij voor ons beschouwen het maken van zoodanig onderscheid eerder als barbaarsch en heidenschdan als Christen-natien waardig. Maar wij protesteren tegen het daarstellen van Ierland tot een enkel koningrijk uit hooide dat een aanzienlijk gedeelte der inwoners er in opgevoed isom haat tegen ons te voe ren. En ingevalle dat de herroeping toegestaan mogt wor den vragen wij het daarstellen van de provincie Ulster als een afzonderlijk koningrijk." Te Caen heeft men tegenwoordig een paar verloofden van welke de man 89, de vrouw 72 jaren telt; voor beide* zal het niet minder dan het derde huwelijk wezen maar de inzegening moet nog eenigen tijd wachten omdat de vrouw nog geene volle tien maanden weduwe is, zoo als ten op- zigte van de weduwentot het aangaan van een nieuw hu welijk door het wetboek wordt geëischt. MIDDELBURG den 3 november. Bij besluit van den 24 october zijn door Z. M. benoemd en aangesteld Tot majoor en adjudant in het provinciaal kommande ment van Gelderlandde kapitein regements-adjudant P. B. M. Suyvan het 7de regement infanterietot majoor en adjudant in het provinciaal kommandement van Noord-Hol land de kapitein C. M. Douglasvan het 2de regement ar tillerie; tot majoor en adjudant in het provinciaal komman dement van Zeeland, de majoor L. Frankampvan het iste regement artillerie; tot majoor en adjudant in het provinciaal f kommandement van Vriesland, de kapitein H.de Greefvan het opgeheven 9de regement infanterie; tot majoor en adju dant in het provinciaal kommandement van Overijssel de ka pitein-kwartiermeester D. Schlifervan het opgeheven 4de regement ligte dragondersen tot majoor en adjudant in het provinciaal kommandement van Groningen en Drenthede kapitein J. L. Mullervan het 6de regement infanterie; ter wijl door Z. M. bij laatstgemeld besluit is bepaald, dat de kapiteins of luitenantsthans als provinciaal adjudant in Gel derland, Zeeland, Vriesland en Overijssel fungerende, eervol uit hunne betrekking van adjudant zullen worden Ontslagen, en aan hen zoodanige bestemming zal worden gegeven als het belang van de dienst zal medebrengen. Bij besluit van gemeldeu dag heeft Z. M. goedgevonden te benoemen Bij den plaatselijken staf, tot kolonelplaatselijken kom mandant van de iste klasse te Amsterdam, den hiitenant- k O ton cl J. J. JVagenerkommanderende het 4de regement infanteriete Nijmegen den kolonel D. G. Herr kom manderende het 2de regement infanterie, en te Maa'stricht, en uitenant-kolonel F. R. Mollingerkommanderende het is e regement infanterie aan welke hoofd-officieren tevens een eervol ontslag uit hunne tegenwoordige betrekking is ver leend tot kolonelplaatselijken kommandant van de 2de klasse te Venloden luitenant-kolonel R. Heijertnans van het regement grenadiers en jagerstot plaatselijk kom- mandant van de 2de klasse, te Grave den majoor 7. F van Nteuwkuykvan het 3de regement artillerietot majoor en plaatsmajoor der iste klasse, te Gorinchemden kapitein B. Dulmersvan het 4de regement infanteriete Neuzen, en kapitein G. Leersvan het 9de regement infanterie tot kapitein plaatsmajoor van de 3de klassete Venlo den isten luitenant ,7. Stengel, van het 2de regement infanterie; te Maastricht, den isten luitenant G. Perk van Lithvan het 4de regement infanterie; te Geertruidenberg den isteu luitenant G. M. A. B. Ilagedoomvan het 7de regement infanterie; tot plaatsmajoor van de 3de klasse te 'sllerto gcnbosch, den isten luitenant F. Bestebroer, van het 7de regement infanterie, en tot kapitein, den isten luitenant C..7. Hofman van Have, plaatsmajoor van de 3de klasse te Grave. J 1 Bij besluit van dien dag zijn nog benoemd en aangesteld lot kommandant van het regement grenadiers en jagersde kolonel J. Voet, kommandant van het opgeheven rege ment grenadiers; tot kommandant van het iste regement in fanterie de kolonel K. A. Goetzvan het opgeheven re^e" ment jagerstot kolonel en kommandant van het «de rege ment infanterie, de luit.-kolonel P. van Poolsum B~ooykom mandant van het ontbonden 9de regement infanterie, en tot kolonel en kommandant van liet 4de regement infanterie, de uit. vo onc C. II. DIenzokommandant van het opgeheven 10de regement infanterie, aan welke hoofd-officicren tevens een eervol ontslag uit hunne laatstgemclde betrekkingen is ver leend; tot kolonels, de luit.-kolonels G. .7. J. Rochel!kom mandant van het 8ste, S. T. A. Hubarkommandant van het 3de, en ,7. L. Madiol, kommandant van het 5de re«e- ment infanterie, en tot kolonel, zonder bezwaar van 's Rijks schatkist; jhr. .7. .7. van SpenglerA-la-suite van het rege ment grenadiers en jagers, adjudant van Z. M. Koning Wil lem Frederik Graaf van Nassau. De minister van marine heeft ter kennis gebragt van de zeevarenden, dat, blijkens eene bekendmaking van het Tri nity-huis te Londen van den 17 october, 1. het vuurschip van de Galloper, hetwelk tegenwoordig eene herstelling on- dcigaataan ieder der beide masttoppen een rooaen bal zal voeren zoodra het weder op zijne gewone ligplaats, in ste de van het thans aldaar tijdelijk aanwezige vuurschip, zal zijn vertuid zullende wijders de vertooning der lichten bij nacht op den voet blijven zoo als tot 1111 toe is geschieden 2. dat het vuurschip, hetwelk tegenwoordig liggende is op LP'.

Middelburgsche Courant | 1843 | | pagina 1