MIDDËLBÜROSCHË C O U TSuwstïjmngen. N". 123. Zaturdag 14 October. BESTUREN en ADMINISTRATIEN. SDuiterftlanb. Jfevxtifeirijfc. MAATSCHAPPIJ TOT BEVORDERING DER TOONKUNST, Afdeeling Middelburg. belgis. Üleberlattbcti. liet Collegie van REGENTEN over het Arm-, Gast en IVeeshuiste VLISSINGEN, zal, op Dingsdag den 17 October 1843 des voormiddags ten 10 ure precies, in de Directiekamer Gesticht No. 1 Gasthuisin het openbaar aanbesteden de levering van de voor bovengenoemde Ge stichten, gedurende het jaar 1844, benoodigde LEVENS MIDDELEN, BRANDSTOFFEN, KLEEDINGSCHOEI SEL enz.omschreven in de conditiën van Aanbesteding welke dagelijks, met uitzondering van den Zondag, ter lezing liggen ten Huize van den Amanuensis en Rentmeester in de WagenaarstraatWijk I. No. 98. Het BESTUUR van voornoemde Afdeeling maakt bij deze bekend, dat de Cursus op de ZANGSCHOOL, onder leiding van den Heer JF. R. Ceulen, en welke in twee jaren afloopt, met 1 November aanstaande zal geopend worden dat aan de Leden dezer Afdeelingeene jaarlijksche contributie van f 10 betalende, behalve hunne gewone regten ook nog dat gegeven iséén hunner Kinderen of Pupillen op gemelde School gratis te doen onderwijzen wordende deze contri butie met f 5 voor ieder Kind meer verhoogd alsmede dat geene Kinderen beneden de 10, noch boven de 15 jaren oud kunnen worden aangenomen. En worden mitsdien de Leden dezer Afdeeling, welke van voornemen zijn hunne Kinderen of Pupillen op gemelde School te plaatsenen ook diegenenwelke tot bekoming van dit regt Leden verlangden te wordenbeleefdelijk uitge- noodigdzich dienaangaande schriftelijk of in Persoon vóór den 20 dezer, bij den Heer iVTr. G. A. Fokker, Penning meester der Afdeeling, of bij den ondergeteekende aan te melden. Namens het Bestuur voornoemd J. W. van SONSBEECK, Secretaris. LONDEN den 8 october. Van wege den senaat en de in gezetenen van de vrije stad Hamburgis dezer dagen door den heer Colquhounden zaakgelastigde dier handelplaats in deze hoofdstadeen adres overhandigdin hetwelkin schoonschrift, afgezet met goud en gekleurde letters, aan H. Britsche M. en de geheele Eugelsche natie de hartelijk ste dank van Hamburg betuigd wordt voor de groote mild dadigheid., welke door hen, ter verzachting van het lot der ongelukkige slagtoffers bij den feilen brand dier stad in mei 1842, om strijd ten toon gespreid is. Ofschoon de'jongste berigrafi uit Zuid-Walis nog mel ding maken van ettelijke geweldenarijen der zoogenaamde Rebeccaïstenbegint men echter de hoop te koesteren, dat aan de woelingen eerlang een einde zal komen. In de on rustige landstreken vangen namelijk de ingezetenen zelve aan maatregelen te nemenom de rust en orde te herstellen. Zoo is in den loop dezer week in het graafschap Cardiganeene bijeenkomst van- ruim 3000 pachterslandeigenaarswinke liers, werklieden en andere dergelijke lieden gehouden waar in men besloten heeftom aan den eenen kant middelen aan te wenden, ten einde de regtmatige grieven der bevolking- te doen wegnemen en om aan den anderen kant de benden die het land verontrusten en alom verwoestingen aanrigten te bestrijden. Een in den zin van dit besluit opgesteld adres zal aan H. M. de koningin worden toegezonden. Ook in andere plaatsen zijn de ingezetenen tot het houden van zoo- danige vergaderingen uitgenoodigd Met hartelijke blijdschap aan God en de edele weldoeners der lijdende menschheid, geven wij berigt, dat wij de tijding- ontvangen hebbenvan den geachten schoolonderwijzer J. van Dijke te 's Gravenpolder dat aldaar en te Zwnke ten be hoeve onzer zieken door de milddadige ingezetenen bijeen- gebragt is de zeer aanzienlijke som van f 40,15, namelijk: van N. 2, D.V.N. ƒ1,50, W.P. f 1 J.E.II. 0,35 N.N. ƒ1,50, B.B. 3 A.d.K. ƒ0,50, L.v.Z. ƒ3 v.D.M. 3, Mev. Coenen 5N.N. ƒ1,50, Mev. Chatelain 5,20, D.P. 1 J.F.P. 0,50, S.d.G. en Moeder 1,50, N.L. ƒ0,40, P.d.B. 0,40, E.R. ƒ0,25, P.W.W. 0,40, J.L. o,do N.N. ƒ0,40, A.M. ƒ0,50, J.M. ƒ0,25, C.v.L. 0,50C.v.D.G. 0,75P.v.L. 1J.Z. ƒ0,50, D.K. ƒ0,50, J.G. ƒ0,50, H.G. ƒ0,15, J-Z. ƒ0,50, J.R., 0,25, J.D.W. 0,50, L.R. 0,25 Wed. J.v.W. f 0,40. Bijzonder aangenaam was ons deze tijdingdaar wij deze week wederom vier dooden te betreuren hebben twee der- zelve waren daags te voren in ons ziekenhuis opgenomen .en die dan ook twee weduwen eene met 8 en eene met 6 kinderenin de grootste armoede gedompeld achterlaten. Wij wenschen en bidden God, dat deze ziekte, die reeds meer dan $0 slagtoffers geveld heeftspoedig ophoude te bestaan 1 Arnemuiden den 13 October 1843. Namens de Commissie i, II. IIAESEBllOECK, Presid. Hij die dezer dagen eene Karaf met bitteren Jenever ver mist heeftadressere zich aan het Commissariaat van Policie alhier. {FRANKFORT den 8 october. In berigten van den Bene- «dfin-Donau van 1 dezer leest men Men heeft hier over Konstantinopel de tijding ontvangen waa de- omwenteling in Athene. Onder de Grieksche bevol- ïking van het Turksche rijk is de mare van deze gebeurtenis «overalmet de levendigste geestdrift begroet geworden. De «Grieken gelooven dat dezelve het sein voor hunne bevrijding as eu liet begin van een nieuw tijdvak aankondigt. De onder ~de Grieksche raja's heerschende gisting heeft daardoor nieuw .voedsel gekregenen nieuwe pogingen tot opstand zullen daar van het gevolg zijn. Be Porte schijnt het gewigt der voor vallen in Griekenland geenszins te miskennenwant terstond .nadat zij het berigt daarvan had ontvangenwerd eene ver gadering van den divan .gehouden, waarin besloten werd het .grootste gedeelte der bij .Scutari en Adrianopel vereenigde troepen, ondanks het reeds gevorderde jaargetijde, hijeen te Ihouden ten einde ze ingeval van nood terstond te kunnen doen in het veld rukken. Ook met de gezanten der vreemde .mogendheden hebben de Turksche ministers onverwijld druk - k,e bijéénkomsten gehouden." krijgen moge. Te Parijs en Londen zou zoodanige voorslag waarschijnlijk geen tegenspraak ontmoeten. BRUSSEL den 9 october. Het regeringsblad maakt he den in het officieel gedeelte bekend: 1. de overeenkomst no pens de grensscheiding tusschen het koningrijk Belgie en het koningrijk der Nederlanden den 8 augustus 1843 te Maas tricht gesloten; 2. de ratificatie, den 30 september door Z. M. koning Leopolden die van Z. M. den koning der Ne derlandenden 27 september verleend; 3. de akte van uit wisseling dezer ratificatienwelke den 4 october door de Belgische en Nederlandsche commissarissen keeft plaats gehad. Na deze stukken deelt de Moniteur ook mede de overeen, komsten van gelijken aardgesloten tusschen het koningrijk Belgie en het groothertogdom Luxemburg. s GRAVENHAGE den 10 october. Heden is door Z. Exc. den minister van binnenlandsche zaken uit naam van Z. M. den Koningde tegenwoordige zitting der Staten-Generaal gesloten met de navolgende aanspraak Edel Mogende Heeren Gedurende de tegenwoordige zoo werkzame zitting, heeft de Regering zich bevlijtigd verschillende belangrijke wets-ontwerpen ter overweging aan te bieden. Onder degenen waaromtrent tusschen U Edel Mog. en de Regering een overeenstemmend oordeel bestond, verdien de datbetreffende de goedkeuring van het met Belgie ge sloten verdrag eene eerste plaats daardoor toch zijn einde- Het blijkt thans, dat de kolonel Malcolm, van wiens '00s toeSeschenen moeijelijkheden opgeruimd, en werd de j aankomst te Malta met het door den keizer van China be- 1 ê'e'sgenheid geopendom zich op eene meer afdoende wijze I krachtigde vredes-verdrag dezer dagen voorioopig melding is onlediS te houden met de regeling van de in de laatste jaren merkelijk verachterde financien. U Edel Mog. vereenigden zich al verder met onderschei dene wets-ontwerpen van justitielen financielen en admini- strativen aard, en dachten met de Regering eenstemmig, zoowel nopens de noodzakelijkheid tot het verleenen van onderstand aan de maatschappij van weldadigheid, als nopens de wen- schelijkheid 0111 de gemeenschap van Limburg met de overige deelen des Rijks door eenen straatweg te bevorderen. De RegeringEdel Mogende Heeren zag zich daar entegen te leur gesteld in de hoop van de regterlijke organi satie zoodanig te verbeteren, als veelzijdig wenschehjk werd geacht. Ook slaagde zij niet in hare pogingen om maatregelen in te voerenwaardoor de behoeften en middelen zonder een nieuw bezwaar op de ingezetenen te leggen in eene betere verhouding tot elkander werden gebragt. Het ontwerp van wet tot conversie der schuld door de Regering als het meest doeltreffend redmiddel beschouwd, moest in nadere overweging worden genomen; het daarop ge volgd voorstel tot het heffen eener belasting van zekere daar bij opgenoemde inkomsten werd ingetrokkenmaar de be- grootings-wetten ter voorziening in de gewone behoeften kwamen grootendeels tot standen hierdoor ziet de Rege ring zich in staat de aandacht meer onverdeeld op eene re- regeling der financien te vestigen. Met inspanning heeft de Regering getracht "s lands be langen door gepaste middelen te bevorderen. Hetzelfde doel bezielde U Edel Mog. Thans zal ons aller streven zijn 0111, onder den Goddelijken zegen, in bestaande behoeften verder te voorzien. In naam des Konings verklaar ik deze gewone zitting der Staten-Generaal te zijn gesloten." Volgens geruchten zou er bij de Regering thans ernstig sprake zijn van eene nieuwe conversie der 5 pets., welke men ditmaal zonder vermeerdering der schuld en dus eenvoudig- lijk in 4-1 pets. zou willen verwisselen. Ten einde zoodanige conversie tot stand te brengen zou daarmede wederom in verband staan de kapitalisatie van het Belgische schuld-aandeel, tot welke operatienaar men zegtreeds betrekkingen met het huis Rotkschild zouden aangeknoopt zijn. Aan den defi- nitiven minister van financien zalnaar men verzekerttot voorwaarde gesteld worden zich met deze eens gemaakte be palingen te vereenigen, Reeds sedert eenige dagen is gezegddat de heer mr, Iloltiusinspecteur-generaal voor de directe belastingen enz., tot minister van financiën bestemd zou zijn. Deze benoeming is nog niet geschiedmaar ex schijnt veel kans te bestaau dat zij zal volgen. In de tegenwoordige moeijelijke omstan digheden moet het vooral verwondering wekkenindien het gerucht waarheid behelst, dat verscheidene personen, tot dat departement in geen verband staande of in eenige andere 'hooge betrekking geplaatst, zich 'bij schriftelijk adres tot Z. M. gewend zouden hebben, met verzoek om met de por tefeuille van financien te worden 'begunstigd. De ter dood veroordeelde van St.euis is dingsdag jl. ter requisitie van den heer advokaat mr. H. A. A. van Berkel en den heer procureur A. P. T. Eyssellop het huis van arrest door den edel achtb. heer liloutlid der arrondis.-e- ments-regthank alhier (daartoe als regter-comnjis&aris gecom- krachtigde vredes-verdrag dezer dagen voorioopig melding gemaaktmet de Britsche stoomboot Akhbar regtstreeks uit China te Suez was aangekomenna den 1 augustus Hong- Kong verlaten te hebben. De met deze gelegenheid uit China ontvangen berigten vermelden niet alleen het bekrachtigen van het bedoeld vredes-verdrag door den keizermaar ook de afkondiging door den keizerlijken commissaris van een nieuw tarief der regten waaraan voortaan de invoer van Britsche goederen in de vijf voor den handel opengestelde Chinesche havens zal worden onderworpen. Dit tarief, hetwelk gezegd wordt zeer matig te zijn, zal, blijkens eene proclamatie van den keizerlijken commissaris, ook van toepassing zijn op den handel van alle andere natiën. Voorts was afgekon digd dat het nieuwe handelsstelsel te Canton den 27 julij in werking zou worden gebragt, en in de vier overige ha vensAmoyFu-Chow, Ning-Po en Schanghao, zoodra het daartoe betrekkelijk bevelschrift uit Peking zou zijn aan gekomen hetwelk tegen het begin van september verwacht werd. Sir Henry Pottinger had een en ander ter openbare ken nis gebragtbij eene den 22 julij van Hong-Kong gedagtee- kende proclamatie waarbij hij tevens alle Britsche onderdanen met bedreiging van gestrenge straffen ernstig aanmaant om al de bepalingen van de gesloten handels-overeenkomst ge trouwelijk na te leven en 0111 zich van alles te onthouden wat op den Britschen naam een blaam zou kunnen werpen of inbreuk maken op de wetten des lnnds eu de regten des keizers van China. PARIJS den 2 october. Men zeide heden ter beurs, dat de Noordsche hoven en die van Londen en Parijs het thans ten volle eens zijn over de huwelijks-que'stie van koningin Isabella IIen dit heeft medegewerkt tot merkelijke prijs verbetering der fondsen. Na de hoop op eene verbindtenis dier koningin met een prins uit het geslacht der Coburgen opgegeven te hebben zou namelijk het kabinet van Londen instemmen met het plan der Noordsche hoven om haar met den oudsten zoon van don Carloste vereenigen. Slechts eenige moeijelijkheden we gens den titel van den gemaal der koningin en de persoonlijke aanspraken van don Carlos zouden nog uit den weg te rui men zijn, Y°'Sens een hier uit Londen ontvangen brief, heeft de minister Aberdeen tijdens het bezoek te Eu de stellige verzekering ontvangen dat het tegenwoordig Fransch kabinet nimmer de geringste ondersteuning aan de lersche Repealers verleenen maar zelfs allen uitvoer van wapenen en ammunitie naar Ierland ten strengste beletten zal. Uit het kennis er langen van deze verzekering zouden de hevige uitvallen ver klaard moeten wordenonlangs te Dublin door (ECo'nnell te gen den koning der Franschen en diens bestuur gedaan. De stoomboot Feshvius is den 21 der vorige maand in de haven van Malta aangekomen en des avonds weder naar het eskader teruggezeild. Zij heeft berigt aangebragt, dat de Engelsehe admiraal O wen in zee tijding van den opstand te Athene gekregen en zijn smaldeel naar den Pyreus gerigt had. Het Turksche smaldeel lag eenige dagen vroeger nog voor Metilene maar maakte zkh zeilvaardig om maar Scio te ste venen. Men vreest hier langs'hoé meer dat de zaken van land aanleiding tot diplomatieke moeijelijkheden zullen geven en dat het hof van Petersburg de omwenteling van den 15 september niet zal willen erkennen. De minister'Gaisör zou eene nota van prins MetterriiAi ontvangen hebben waarbij deze verlangt dat Oostenrijk deel aan de 'beraadslagingen der drie beschermende mogendheden over de genoemde zaken ver- - v- ygwi-coiiiuM»»aris gecom- Grieken-j .mitteerd) gehoord, om inlichtingen te geven in een civiel n proces,, hetwelk te Utrecht zal worden geëntameerd. Volgens de bestaande wetgeving hebben de belanghebben den aan d.e arrondissements-regtbank te Utrecht een verzoek schrift .ingediend, om een voorioopig ge tuigen-verhoor te doen plaats hebbenop grond dat welligt het tegen van Sie- nis gewezen arrest zou kunnen worden geëxecuteerd en zfi

Middelburgsche Courant | 1843 | | pagina 1