MIDDELBURGSCHE COUR A T. IV. 119. Donderdag 5 October. BESTUREN en ADMINÏSTRATIEN. NIEUWSTIJDINGEN. Siittsrfilaub. - Sn Rsfecnbmatmigcn. fhtblicAtic. Jvankrijfc. Bcïgic. üJtcbcvlau&eu De abonnements-prijs dezer Courant is ƒ2,75 Voor drie maanden, en franco per Post ƒ3. De abonnementen worden voor niet minder dan drie maanden {jenomen en de betaling geschiedt comptantof bij het einde van ieder vierendeel jaars. De inzending der Advertentien behoort te geschieden des morgens vóór 10 ure indien men dezelve in het eerst uit te geven nummer wil geplaatst hebben. De Advertentien worden berekend tegen 22 cents de regelmet uitzondering van Huwelijks- Geboorte- en Doodbekendmakingen waarvan de prijs is van één tot zes regels 1 50 en voor iederen regel daarboven 22 cents. Dezelve behoeven niet op gezegeld papier geschreven te zijn, alzoo bij elke plaatsing eener Advertentie het Regt van Zegel (35 ets.) moet worden betaald. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad MID DELBURG maken bekenddat door de Stemgeregtigde In cn Opgezetenen dezer Stadop voet en wijze als bij het Reglement voor het Bestuur der Steden is voorgeschreven ter vervulling der vacature, bestaande in het Stedelijk Kies- collegie is benoemd de Heer Mr, Frangiscus Bonifacius Fock en zulks in plaats van Jonkheer Mr. P. J. Boddaertover leden. Gedaan ten Raadhuize der Stad Middelburgden 3 Octo ber 01843. Burgemeester en Wethouders voornoemd PASPOORT van GRIJPSKERKE. Ter ordonnantie van Hun Edel Achtbare A. M. BECIUS. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad MID DELBURG Gezien het besluit van den Heer Staatsraad Gouverneur dezer Provincie van den 25 dezer maand {Provinciaal Blad no. 100), betrekkelijk de Suppletoire Beschrijving voor de Personele Belasting.: Herinneren de In- en Opgezetenen aan de bepalingen van art. 27 en 42 der wet van den 29 Maart 1833 {Staatsblad 110. 4)omtrent de Belasting naar tijdsgelang en de Supple toire Aangifte volgens welke een iederdie door uitbrei ding.vermeerderingverwisseling of het aanschaffen van Be- lastings-voorwerpen der Grondslagen van het Personeel, komt te vallen onder toepassing van eenen nieuwen of verhoogden aanslag, in den loop des dienstjaars verpligt is, alvorens en naar gelang van het ontstaan der omstandigheden en op de boete bij art. 35 en 39 vastgesteld tot het indienen van be hoorlijke aangifte deswege invoege als bij art. 30 der wet is voorgeschreven kunnende daarvoor een Biljet ter invul ling .bij den Ontvanger worden -afgehaald. En opdat niemand hiervan onkundig blijve, zal deze wor den afgekondigd, mitsgaders in-dezer Stads Courant geplaatst. Gedaan ten Raadhuize der Stad Middelburg, den 3 Octo- -ber -1843. Burgemeester en Wethouders voornoemd, PASPOORT van GRIJPSKERKE. Ter ordonnantie van Hun Edel Achtbare, A. M. BECfUS. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad MID DELBURG brengen ter kennis der Ingezetenen dat door den Raad dezer Stad op den 1 Augustus jl. is gearresteerd en door Heeren Gedeputeerde Staten van Zeeland bij reso lutie van den 15 der vorige maand, goedgekeurd de navol gende Ampliatie op de Reglementen en Ordonnantiën op de heffing der Plaatselijke Belastingen welke Ampliatie van he den af in werking wordt gebragt, luidende dezelve aldus: Alle Kooplieden, TrafijkantenFabrijkanten Nering- doende Lieden, Schippers, Voerlieden en verdere Perso- nen, welke wegens hunnen Handel of Bedrijf in eenige betrekking zouden mogen staan met de Administratie der Plaatselijke Belastingen zullen ten dezen aanzien verant- woordelijk en regtstreeks aansprakelijk zijn voor de da- den van hunne Bedienden, Arbeiders of verdere onderge- schikte Personenvoor zoo verre die daden tot het door hen uitgeoefend Bedrijf betrekkelijk zijn." Wanneer zoodanige Koopliedenof andere hierboven breedcr opgetelde Personen bekeurd mogten worden ter zake van fraude of andere overtreding der Stedelijke Ver- ordeningenen zij tot hunne verontschuldiging zouden willen beweren, dat zulks door hunne Bedienden, Knechts of Arbeiders buiten hunne kennis ïs geschied zullen zij desniettemin, en ondanks hunne onbewustheid der daad, de ^boeten verbeuren op dusdanige overtredingen vastge- En opdat niemand hiervan onkundig blijve, zal deze wor gden gedruktafgekondigd en aangeplakt, mitsgaders in dezer tStads Courant geplaatst. Gedaan ten Raadhuize der Stad Middelburg, den 3 Octo- Iber 1843. Burgemeester en Wethouders voornoemd PASPOORT van GRIJPSKERKE. Ter ordonnantie van Hun Edel-Achtbare, A. M. BECIUS. De ADMINISTRATEUR van 's Rijks Schatkist in ZEE LAND adverteert dat, van af Maandag den 9 dezer, ten -zijnen Kantore zullen worden, uitbetaald alle de Pensioenen over het derde Kwart-aal 1843. Middelburg, den 5 October 1843. De Administrateur voornoemd P. P O u s. FRANKFORT den 28 september. Uit Warschau schrijft men van den 22dat Z. M, de keizer van Rusland den vo- rigen morgen de in de nabijheid der stad vereenigde troepen tusschen Marymont en Powonsk in oogenschouw genomen heett en voor zich doen defileren nadat Z. M. alvorens de godsdienst-oefening in de open lucht te midden der troepen had bijgewoond. Te Warschau terug gekeerd, heeft de kei zer de autoriteiten ontvangen en was de stad des avonds an dermaal verlicht. Naar men dacht, zou de keizer nog eenige dagen in de hoofdstad van Polen vertoeven. Volgens berigten uit Warschau van 23 dezer, had Z. M. de keizer van Rusland aldaar te tijding ontvangen dat de gemalin van den grootvorst troonopvolger gelukkig van eenen prins bevallen was. Volgens berigten uit Smyrna van den 10 dezer, was op het Turksche eiland Casso, niet ver van Kandia, een op stand uitgebarsten en hadden de overheden zich genoodzaakt gezien om naar Rhodus te vlugtcn. Gelijktijdig waren ook de Grieksche bewoners van Calymno in opstand geraakt. De omwenteling in Griekenland wordt door de meeste j dagbladen uit geen ongunstig oogpunt beschouwd. Men prijst de gematigdheid daarbij aan den dag gelegd en vleidt zich dat de drie beschermende mogendheden de grondwettige rege ring van Griekenland zullen waarborgen. Men acht alsdan de vooruitzigten voor de financien en de buitenlandsche Griek sche schuldhouders als voordeelig. PARIJS den 30 september. De pennestrijd der dagbladen over de vestingwerken van deze hoofdstad duurt met toenemen de hevigheid voorten bijaldien het waar isdat de ministers in de volgende zitting gelden tot wapening der forten willen aanvragendan laat het zich vooruitzien dat zoodanig ont werp sterke tegenkanting zal ondervinden. De oppositie tracht de natie in den waan te versterken dat die forten ten doel heb ben de hoofdstad in toom te houden wanneer zich bij het overlijden des konings, het ongenoegen over het regentschap van den hertog van Nemours in daden zou openbaren. Blijkens de laatst ontvangen berigten uit Katalonie, tot 26 dezerstaat de zaak der insurgenten ongunstig. Prim bevond zich tusschen Mataro en Girona, op den grootenweg, en sneed alle gemeenschap met Barcelona af, waardoor die stad in geval van langeren tegenstand weldra van levens middelen ontbloot zou wezen. Dagelijks ontving Prim ver sterking van troepenterwijl Ametler vruchtelooze pogingen aanwendde om de bewoners van het platte land onder zijne vanen te scharen. De generaal Sanz is den 25 op de cita del aangekomenen het opperbevel der troepen in Katalonie is hem door Araoz overgegeven. De insurgenten ontruimden het fort Ataraz&nas, en bragten de ammunitie naar de hoofd kerk over. Alles scheen eene spoedige onderwerping aan te kondigen. ANTWERPEN den 2 october. Men leest in ons Journal du Commerce het volgende: Eenige dagen geleden hebben wij uit de Shipping and Mercantile Gazette van Londen eenen brief overgenomen waarin gemeld werd dat de Hollanders van de gezagvoer ders van schepenkomende van deze stad en gaande naar zee, gevorderd hadden een bewijs van betaling van den Schel- de-tol te Antwerpen. Dit berigt was vergezeld van eenige aanmerkingendat deze formaliteit de strekking had om de vrije vaart op deze rivier te belemmeren. Uit de door ons ingewonnen informatien blijkt, dat de vertooning van het bedoelde bewijs slechts een maatregel van orde iswelke geen der gevolgen kan hebbenwaarvan de Shipping and Mercantile Gazette zoo hoog opgeeft. De for maliteit heeft plaats aan boord der schepen zeiventusschen den gezagvoerder en den loods en dus zonder dat eerstge noemde zich van zijn schip behoeft te verwijderen, of zelfs op de reede of in zee behoeft te ankeren. Zoo in het ge val hetwelk tot vorenstaanden brief heeft aanleiding gegeven, eenig oponthoud en tijdverlies heeft plaats gehadis zulks alleen te wijten aan een misverstand maar er zijn bevelen gegeven om de herhaling daarvan te voorkomen. De ongerustheid, door onsaandendag gelegd, was dus zonder grond, en wij haasten ons zulks te berigten, opdat nog hier, noch buiten 's lands, het denkbeeld ontsta, dat er eenige belemmering aan de vrije vaart op de Schelde is in den weg gelegd. Men leest in de Belgische dagbladen dat de bekende generaal dón Jiian van Halen te Brussel gearriveerd en door koning Leopold 411 particuliere audiëntie-ontvangen is. 's GRAVENIIAGE den 1 octoberIn de zitting van de Tweede Kamer der Staten-Generaal van den 29 september heeft de commissie belast geweest met het overbrengen van het adres van gelukwensching aan Z. M. wegens dc beval ling van H. K. H. Mevrouw de Prinses van Oranje, bij mon de van den heer van Hoorn van Burghverslag uitgebragt. De commissie is met het gebruikelijke ceremonieel op het paleis toegelaten en heeft het adres aan den Koning overhan digd. Z. M. heeft daarop het volgende geantwoord Edel Mogende Heeren Met welgevallen ontvang ik de betuiging der gevoelens en wenschendoor de Staten-Generaal bij de geboorte van mijn tweeden kleinzoon, ook uit naam der Natie, in dit adres uitgedrukt. Ik neem die betuiging met vertrouwen en in dank aan. Mijn strevenen ik houde mij daarvan verzekerdook dat der ouders van den jongen Prins zal steeds daarheen ge- rigt zijnom hem vroegtijdig tot alle goede hoedanigheden op te leidenen hem te bezielen met liefde voor het Neder- landsche volk, waaraan geheel mijn huis met innige gehecht heid verbonden is." Men verneemtdat H. K. H. Mevrouw de Prinses van Oranje, bij gelegenheid van hare gelukkige bevalling, aan onderscheiden inrigtingen van weldadigheid zoo in deze re sidentie als elders in het Vaderlandaanzienlijke giften in geld heeft doen uitreiken. Dit nieuw bewijs van belang stelling Hr. K. H. in het lot der behoeftigen zal voorzeker met deelneming en erkentelijkheid vernomen worden. Z. K. H. de grootvorst Michael van Rusland is 11. vrij dag uit deze residentie naar Londen vertrokken. Met genoegen verneemt men, dat de Britsche admira liteit, onder betuiging van hare tevredenheid, eene som van 20 p. st. heeft toegekend aan den schippef Linden van der Baudin en de verdere manschap van de Nederlandsche haring buis, de Tiendaagschc veldtogt, van Scheveningenter zake van het verleenen van hulp aan de equipagie van eene in nood zijnde Engelsche loodsboot op den 15 julij jl. Het ver dient bij deze gelegenheid vermelding, dat reeds in 1841 aan denzelfden schipper voor eene soortgelijke daad van mensch- lievendheideen vereerend getuigschrift door het Britsche consulaat te Rotterdam is afgegeven. ALKMAAR den 26 september. Naar wij vernemen heeft Z. M. onlangs concessie verleend tot indijking van ongeveer 1450 bunders aanwas, gelegen bij het dorp Winkel en be lendende de Wieringerwaardwelke polderbenevens de Beemster de schoonste polder van Noord-Holland genoemd wordt. Zoowel hier als in de omstreken is men algemeen van gevoelen, en uit de ligging langs genoemde Wieringer waard laat het zich gemakkelijk begrijpen dat de nieuw te bedijken gronden zeker niet minder van hoedanigheden zul len zijn en vooral vele jaren zonder bemesting zullen kun nen worden bebouwd. Met genoegen heeft men aldaar te vens vernomen, dat een geacht huis te Amsterdam zich be lasten zal met het negotiëren en administreren der gelden en belangrijke personen reeds deel genomen hebben zoodat men met grond mag verwachten, dat de werkzaamheden in het aanstaande voorjaar zullen kunnen beginnen en wel dra een der schoonste en vruchtbaarste polders aan de zee zal worden ontwoekerd waardoor aan vele menschen werk zal verschaft worden. GOES den 2 october. Ter teregtzitting van de arrondisse- ments-regtbank alhier, dato 28 dezer, is behandeld de zaak wegens het in der tijd in beslag nemen in de meestoof Neder land gemeente 's Heer-^rendskerke, van negen en twintig vaten met zand en aarde' overbelaste oorspronkelijke muilen. De drooger en stamper der gemelde stoof, Leendert van Driel en /Irij Goedgebure te dier zake schuldig verklaard aan het reeden van oorspronkelijke muilen bezwaard met aard- deelen boven het maximum van 20 ten honderdzijn dezel- ven veroordeeld ieder tot eene geldboete van honderd gulden en 'tot de kosten van den processemet verbeurdverklaring der in beslag genomen vaten. MIDDELBURG den 4 octoberIn de zitting van de Tweede Kamer der Staten-Generaal van maandag is ontvan gen eene missive van Z. Exc. den minister van financien ad interim, houdende eenige wijzigingen in de hoofdstukken van Justitie en Oorlog. Daarna zijn de discussien over het derde hoofdstuk, depar tement van Buitenlandsche Zakenvoortgezet. Nadat eenige leden het woord hadden gevoerd en Z. Exc. de minister van buitenlandsche zaken ad interim het ontwerp verdedigd hadis hetzelve met eene meerderheid van 34 te gen 19 stemmen aangenomen. Na deze stemming vat Z. Exc. de minister van buitenland sche zaken het woord op en doet opmerken dat nu dit derde hoofdstuk hetwelk geene grondwettelijke uitgave in- houdtis aangenomen de Regering de hoop koestertdat i van nu af aan ieder hoofdstuk op zich zelve zal worden be- oordeeldzonder dat consïderatieu buiten de begrooting zelve in aanmerking zullen komen. Naar aanleiding dezer eonsideratien door Z. Exc. den minister van buitenlandsche zaken in het midden gebragt verklaren als nu de heeren BrticeGouverneur, de Man van Pan'iuys Mutsacrsvan Goltstein en van Dam daar

Middelburgsche Courant | 1843 | | pagina 1