ZEETIJDINGEN. ADYERTENTIEN. STO OMJAGTEN, MiddelburgDordrecht Roller dam Stoomjagt de 8 l-ad Goriiielieni De Notaris P. van de Graft zalop HEDEN den 3 Oc tober 1843, des avonds ten acht ure, in het Nederlandsch Logement in de Abdij publiek bij opbod en afslag pre senteren te verkoopen Woensd. 4, 8 Donderd. 5, 9 Vrijdag 6, Zaturdag 7, Zondag 8, Dingsdag 5 Woensd. 5 BE STOOMBOOT DE SCHELDE 3 9k ■i iii H 3£ n duisterheid welke ails nog in den staat van 's Rijks finan- tot plaatsvervangers J. van der Burgt en IV. J. van Goorst cien gelegen is. Hij drong er voornamelijk op aan dat alle Catshoek, de uitgaven op de begrooting werden gebragtde geheel e achterstand bij eene wet werd geregeld, en de speciale fond sen werden afgeschaft. Hij verlangde meerdere waarborgen voor het batig saldo uit de Oost-Indische middelen en gaf onderscheidene middelen op om de botsingen voor te komen welke tusschen de algemeene rekenkamer en de verantwoor- luitenant J. Pvan l'isvlietthans 2de luitenanten tot eden 20. Benoemd en aangesteld in het kanton Sluistot plaatsvervanger C. Schout Feithuisin het kanton Heinkens- zand tot griffier mr. J. C. R. van der Bilt. Door Z. M. zijn benoemd bij liet half bataillon rus tende schutterij no. 1, in de provincie Zeeland, tot isten delijke ministers ontstaan. De spreker verlangde tot berei king van dit doelwijzigingen in de instructie voor de al gemeene rekenkamer tot stand gebragt te zien. De spreker drong ten slotte aan op eene stelselmatige bezuiniging in de respective takken van het bestuur. Hij zou tegen dit en de volgende hoofdstukken stemmen. De heer Luzac merkte op dat thans' twee portefeuilles ad interim wordende waargenomen hij de mogelijkheid voorzag dat de afstemming van een of ander hoofdstuk de verwijde ring van andere ministers kan ten gevolge hebben. Hij trad in eene breedvoerige beschouwing ten betoge dat het ver keerd zou zijnter zake van eene afstemming over een of ander onderwerp van administratie deszelfs ontslag te nemen. Eerst dan kan zulks te pas komenindien de Kamer toonde geen vertrouwen in eenen of anderen minister te stellen, of de geheele inrigting van het hoofdstuk afstemde. Beantwoor dende een vroeger spreker uit Overijssel, zeide de redenaar, dat eene herziening der Grondwet op dit hoofstuk alleen ƒ232,000 vermindering zou te weeg brengen. Hij verlang de daarbij onder anderen de indemnisatie van de leden van de Eerste Kamer op 1000 's jaars verminderd te zien; ge lijk hij tevens vermeentdat in de tegenwoordige omstandig- luitenant IV. J. Zip. Men meldt ons uit Vlissingen den 2 october Op gisteren heeft de schout-bij-nacht Lucas alhier zij ne functien aanvaard als directeur en kommandant der direc tie van de marine. Zr. Ms. fregat de Maas, als wachtschip ter reede gestationeerd, heeft des morgens ten 9 ure de schout-bij-nachts vlag geheschen en volgens gebruik dezel ve met dertien salut-schoten begroet. Ten 12 ure heeft de nieuw benoemde directeur en kommandant audiëntie verleend aan de aanwezende officieren der marine en de ambtenaren tot het departement behoorende." Te Parijs zijn den 28 september de volgende berigten uit Spanje ontvangen Bayonne 28 Sept. Den 25 des avonds werd Saragossa streng geblokkeerd door den kapitein-generaal; er was gebrek aan levensmiddelen. De insurgenten wilden eeft uitval beproeven doch hebben op het berigt van het verlies door Ametler geleden hiervan af gezien. Madrid was den 24 des avonds rustig." Perpignan 2G Sept. De junta van Girona heeft eergisteren eene dreigende heden de indemnisatie der leden van 'de Tweede Kamer kon proclamatie tegen de rustverstoorders gedaan. Ametler is des worden verminderddat het traktement van den vice-presi- I avonds met 14 soldaten aangekomen, rations voor 2500 man dent voor den Raad van State behoorde te worden vermin- vragende. Er was eene groote gisting." derden dat het getal leden van dit collegie op 8 werd te- ruggebragt. De heer van Rechteren ontwikkelde kortelijk zijn gevoe len hetwelk hem deed besluiten zijne goedkeurende stem aan dit hoofdstuk te weigeren. De heer de Man verklaarde zich tegen het tweede hoofd stuk. Hij verlangde meerdere duidelijkheid en klaarheid in het beheer der geldmiddelen, opheffing van de speciale fond sen, meer stelselmatige bezuinigingen enz. De heer Ferwey-Mejan sprak tegen dit hoofdstukomdat 1. over het algemeen de uitgaven niet door de inkomsten worden gedekt, en 2., uit hoofde in dit hoofdstuk niet die bezuinigingen zijn tot stand gebragt, als de welke noodig en noodzakelijk zijn ook in het belang der openbare meening. De heer van Goldstein verlangde meerdere bezuinigingen in dit hoofdstuk ook in het belang van den zedelijken invloed die daaruit moet voortvloeijen. Hij gispte de niet opneming van den hoogen raad van adel onder dit hoofdstuk. Dit alleen zon hem reeds voldoende voorkomen om zijne stem aan dit hoofdstuk te weigeren. De heer van Rosenthal sprak mede tegen dit hoofdstuk genoegzaam op dezelfde gronden als door den vorigen spre ker zijn aangevoerd. De heer van Heioma ontwikkelde nader zijn gevoelen en bedoelingen omtrent eene herziening der Grondwet. De heer van Rappard zeide, met betrekking tot de ge maakte aanmerkingen op het traktement van den vice-presi- dent van den Raad van State dat de Koning volgens de Grondwet alleen regelt de bezoldiging van 's Lands ambtena ren met uitzondering van die der regterlijke magt. Hij vermeende daarenboven dat de vice-president van den Raad van State op gelijke staatkundige hoogte moet staan van de hoofden van de andere departementen en uit dit oogpunt be schouwd kwam hem de bezoldiging van dien hoegen staats ambtenaar niet te hoog voor. De heer van Dam van Isselt drong nogmaals ten sterkste aan op eenige toezegging van de Regering betrekkelijk eene herziening der Grondwetbij gebreke waarvan hij verklaart tegen dit en de overige hoofdstukken te zullen stemmen. Na dat nog de heer Uitwerf Sterling zich tegen de wet verklaard had en de heeren van Nes en Bruce nader hun ge voelen hadden toegelicht, heeft Z. Exc. de minister van fi nancien ad interim dezelve breedvoerig verdedigd. Tot algemeene stemming overgegaan zijndeis het ont werp met eene meerderheid van .33 tegen 23 stemmen ver worpen. Daarna zijn de discussien over het 3de hoofdstuk depar tement van Buitenlandsche zaken geopend. De heeren Schooveveld en Boreel hebben tegen en de heer Rijckevorscl voor de wet het woord gevoerd terwijl Z. Exc. de minister van buitenlandsche zaken ad interim hetzelve zoo .wel uit een staatkundig oogpunt als ter zake van het cijfer, heeft verdedigd. Aangezien er nog onderscheidene leden waren ingeschré- Een felle brand heeft op den 16 dezer een derde gedeelte van het stadje Brecketfcld (niet ver van Elberfeldin asch gelegd waardoor niet minder dan honderd-twintig huisgezin nen van alles ontbloot en tot het grootste broodgebrek ge bragt werden. Het is immers bekend, dat de weldadigheid van onze land- en stadgenooten nooit te vergeefs ingeroepen wordt. Laat ohs dan nu ook der stem die men aan onze mededoogendheid rigtons oor niet sluiten en bijdragen om het lot dezer noodlijdenden door eenige liefdegiften te lenigen. Met de inzameling en overmaking daarvan belast zich te Middelburg, de heer P. Jonker, in de St.-Pieterstr. F. 52. VLISSINGEN den 2 october. Voor Antwerpen bestemd zijn alhier ter reede gekomen: IiousfordW. Bijersvan St. Domingo, met koffijde PhcenixG. Kuipers, van Liver- pool, met klipzout; JacobaJ. Bakker, van Bordeauxmet wijn; Perceverance C. de Vries, van St. Ubesmet zout; Concordia, A. Parmentier, vanmet stukgoederen; James JunnS. Junn, van Messina, met zwavel; Concord J. Lordvan Cowesmet suiker. Voorts: MhtervaB. H. Phussing, van Koningsbergen naar Gendmet boonenAurora, G. M. Gnodde, van Bor deaux naar Brussel, met wijn enz. Naar zee gezeild the SpyP. Ie Huguetvan Antwer pen naar Amsterdammet ballast; Paris, D. Robertson, van Sunderland (laatst van Vlissingen) naar Rotterdammet steenkolen. Deden werd voorspoedig verlost van eene welgeschapene DOCHTER, J. IV. de Cloedtgeliefde Echtgenoot van Middelburg Notaris S. II. van Diggelenresiderende te Axel zal, ten verzoeke van de Testamentaire Erfgenamen van wij len den Heer M. Maertens en Mejufvrouw Adriana Coppe- laaren krachtens authorisatie verleend door de Arrondisse- ments-Regtbank te Goes, op Dingsdag den 10 October 1843 des voormiddags ten 10 ure, in het Logement het Gulden Filesbewoond bij L. B. A. Roljf, binnen AXELpubliek verkoopen Een WOONHUIS en ERVEmet IIOUTSTALWIJN PAKHUIS en KELDER, Sectie G. No. 66, groot 3 Roeden po Ellen. Eene in Steen gebouwde SCHUUR, Sectie G. No. 29, groot 5 Roeden, en een in Hout gebouwd SCHUUR TJE en ERVE. Een PAKHUISJESectie G. No. 64, groot 11 Ellen. Eene partij ZAAILAND, in den Buth-Polder, Sectie G. No. 430, groot 8 Bunders 53 Roeden 90 Ellen. Eene partij DITO en DIJK, in den Grooten Noord-Pol der, Sectie G. No. 530 en 531, te zamen groot 6 Bunders 20 Roeden 30 Ellen. Eene partij WEILAND, in den Grooten Noord-Polder, Sectie G. No. 518, groot 3 Bunders 27 Roeden 90 Ell. Een WOONHUISJESectie G. No. 2, groot 3 Roeden 50 Ellen. Een zestiende PORTIE in de Meestoof de Sleutels, in den Ouden Egiantier-Polder, Sectie B. No. 209, groot 52 Roeden. Vijf-Achtste PART in de Meestoof genaamd de Schoone in den Polder Beoosten- en Bewesten-BlijSectie F. No. 81 en 82, te zamen groot 1 Bunder 4 Roeden 50 Ellen. Een-Vijfde in Twee-Zestiende PARTEN in de Meestoof de Sleutels, voornoemd. Een-Negende in Twee Halve Tiende PORTIEN- in de Meestoof de Schoone, voornoemd. Alles in de Stad en Gemeente Axel. J. BEEN, Bloemist van Rotterdammaakt aan het geëerde Publiek bekend dat hij is uitgepakt aan de Graanbeursmet eene mooije partij BLOEMEN en BLOEMBOLLEN, voor de Kamer en den vollen Grond ook witte Piramide-Potten met 13 Bollen, voor een civilen prijs; verzoekt ieders gunst en belooft eene prompte bediening. Blijft uitgepakt tot aan staanden Donderdag avond. e Zierikzee met November aanstaande benoodigd eene LINNENMEID, liefst van de Protestantsche Godsdienst en niet beneden de 25 jaren, die, behalve de gewone vereisch- ten voor zoodanige betrekking bezittende ook tevens be kwaam zoude zijn tot de gedeeltelijke waarneming van het Huishonden. De hierop reflecteretiden T adresseren zich voorzien van goede getuigschriften bij franco Brieven onder- de letter B. of in Persoon bij den Boekhandelaar van de Felde Olivierte Zierikzee. JTen JONGEN, niet beneden de 14 jaren, op een Kan toor benoodigd; adres K. 291. ]?en LEERLING benoodigd bij den Apotheker Priester. den 2 October 1843. K. MEERTENS. v,e:i is de discussie verdaagd tot hedenmaandag. .Bij Zr. Ms. besluit van den 24 dezer zijn, onderan deren in de provincie Zeeland i°. Herbenoemd en bij continuatie aangesteld tot derzelver tegenwoordige betrekkingen, de navolgende titularissen, als: in het kanton Middelburg, tot kantonregter mr. TV. T. Mun tendam tot grillier II. J. van Deinsetot plaatsvervanger mr. .7. Strcoband Jansein het kanton Vlissingentot kan tonregter J. A. Serlètot plaatsvervangers R. J. IFaltman en .7. IV. Calletifels; in het kanton Sluis, tot griflier T. J. Jansenin het kanton Oostburg, tot kantonregter ,7. Ris- sceuw tot griffier M. Theriein het kanton Goes, tot kan tonregter II. Lenshoek van Zwake in het kanton Éeinkens- zandtot kantonregter P. J. Buteuxin het kanton Cort gene tot kantonregter mr. F. N. van Dam, tot plaatsver vangers L. Vink en L. A. Paardekooperin het kanton Axel, tot kantonregter A. J. Paulustot griffier M. II. Telchuis tot plaatsvervanger .7. Janssen; in het kanton Hulst, tot griffier .7. J. Ferwilghentot plaatsvervanger F. M. Ser raus in het kanton Zierikzee, tot griffier J. N. van der Halen; in het kanton Brouwershaven tot kantonregter N. Vetten tot griffier G. van JVage tot plaatsvervangers J. de Kater •en .7. M. Schalkwijkin het kanton Tholen tot kantonreg- I xr A. de Fulder van Noordentot griffier M. M. de Langel ])e Directie der INDUSTRIE-SCHOOL berigt bij deze, dat erop Zaturdag den 7 Octoberdes middags ten 12 ure ten Huize van den lieer Goukazal gevaceerd worden tot aanneming van Leerlingen voor het onderwijs in het aanstaan de Winter-saizoen. De S'e,isn welke iets te vorderen hebben van of ver schuldigd zijn aan den Boedel van wijlen WILLEM WON- BERGEM in levep Broodbakker en Winkelier in de Ge meente Cortgeneworden verzocht daarvan opgave of beta ling te doen, vóór den 15 October 1843, ten Kantore-van den Notaris J. JF. Vader, te Cortgene. Brieven franco. Een HUIS en ERVE, genaamd de Spaarpot, staande en gelegen op de Noordzijde van den Dam Wijk N. No,. 1 op den Kadastralen Legger bekend Sectie B. No. 343 in de Grondlasten aangeslagen op 37, 18 en belast met een' Chijns ten behoeve der Stad Mid delburg van 7 's jaars. Het Huis is daags vóór en op den Verkoopdag, van des morgens Jo tot des namiddags 3 ure, te zien; waarvoor men een toegang-biljet ten Kantore van gemeldeu Notaris kan be komen, OPENBARE VERKOOPING op Vrijdag den 13 Octo ber 1843, des voormiddags ten 10 ure, op het Kerkeplein dor Hervormde Gemeente te HEINKENSZAND van eene groote partij BEELENEiken RIBBEN nieuwe en oude groote en kleine "STEEN, KALKTRASPANNEN en wat meerder zal worden gepresenteerd. "Vcrsche gespeende Engelscher OESTERS bij Lameyn Penninghock. Bovengenoemde maakt tevens zijnen geëerde Begunstigers bekend, dat hij geheel alléén en niet met zij nen Zoon onder eene firma zijne zaken uitoefent. ]Y[en vraagt te koop twee Koperen POMP-KRANEN adres bij de Uitgevers dezer Courant. J. WISSE Herbergier te SEROOSKEIIKE maakt bijrde ze zijnen Begunstigers bekenddat ten zijnen Huizeop- Donderdag den 5 October aanstaande zal gegeven worden MUZIJK voor den DANS. varende in het Beurtveer tusschen de Steden en op alle daar 1 netteken gelegen Plaatsen, October 1843. Van Middelburg Dingsdag 3,'smorg. 7jun 9i 10 -ioi 10, ii. Van Rot ferdant Dingsdag 3,'smorg. 9 ur. 4, 5, 6, Woeusd. Donderd. Vrijdag Zaturdag 7, Zondag 8 Dingsdag 10, Woensd. 11 8 8 5 5 5 5 5f- October 1843. ran Gorinchem j van Middelburg Dingsdag 3,'smidd. 12 tir. Woensdag 4,'smorg. plm. Donderdag 5,'smorg. 3 j Vrijdag 6, 10 Zaturdag 7, -5 j Maandag 9, 11 Dingsdag 10, 5 Woensd. 11,5' Van VLISSINGEN en ERESHENS vaart in de maand October op de volgende uren van Vlissingen 4 i 5: 6, 7 Dingsdag Woensd. Donderd. Vrijdag Zaturdag Zondag- Maandag Dingsdag to, Woensd. 11 Donderd. 12, Vrijdag 13, Zaturdag 14, Zondag Maandag 16, o5 voorm. 8-« ur. 9\ 10 11 8, ui 9, middag 12 v12,7 iiamidd. 1 U niet varen-, 15, namidd. 4 4 1 iv 1 4 5 5, 6, 7, middag 12 11J van Ereskens Dingsdag 3, voorm. 9iur- Woensd. Donderd. Vrijdag Zaturdag Zondag- Maandag Dingsdag Woensd. Donderd. Vrijdag Zaturdag Zondag Maandag 9, 10 11 12 5 13? I 4 3 15, 16, namidd. 1 H i niet varen. namidd. 5 5 TER DRUKKERIJ YAJN DE GEBROEDERS ABRAHAMS.

Middelburgsche Courant | 1843 | | pagina 2