MIDDELBÜRGSCHE COURANT. AP. 115. Diugsdag fe M j vV sv '- 'v 20 September. BESTUREN en ADMINISTRATIEF Bcfccufemafcing. Publicatie. NIEUWSTIJDINGEN. S3uifscltl*inb. JVanfcirtjk. België. ilebetrlanben. SI SEMI® De abonnemeiits-prijs dezer Courant is 2 75 voor drie maanden'en franco per Post 3. De abonnementen worden voor niet minder dan drie maanden genomen en de betaling geschiedt comptantol' bij liet einde van ieder vierendeel ja.'irs. De inzending der Advertentien behoort te geschieden des morgens vóór 10 ure indien men dezelve in het eerst uit te geven nummer wil geplaatst hebben. De Advertentien worden berekend tegen 22 cents de regelmet uitzondering Tan Huwelijks- Geboorte- en Doodbekendmakingenwaarvan de prijs is van één tot zes regels 1 ,50 en voor iederen regel daarboven 22 cents. Dezelve behoeven niet op gezegeld papier geschreven te zijn, ah.oo bij elke plaatsing eener Advertentie het üegt van Zegel (35 ets.) moet worden betaald. De STAATSRAAD GOUVERNEUR van de Provincie ZEELAND brengt bij deze ter kennis van de belanghebben dendat, bij de vroeger aangekondigde en op den 18 dezer, maand, ten overstaan eener Commissie uit de Edel Groot Achtbare Heeren Gedeputeerde Staten van dezelve Provincie, in het openbaar gedane uitloting van de Obligatien uit de Provinciale Negotiatien van 290,000 en van f 20,000 zijn uitgekomen de volgende nummers te weten Van de eerstgemelde Negotiatie, de nummers 26, 28 51 53 S 6976 112 f38 157168., 212 221 222 en 272; en van de laatstgemelde Negotiatie de nummers 3 en 38. Welke mitsdien ingevolge de Plans dier Geldleeningen gearresteerd bij Koninklijke besluiten van den x December 1822 no. 70 en 29 Julij 1842 no. 56, met den eersten Januarij aanstaande, ten Kantore van den Administrateur van Vllijks Schatkist in Zeeland, tegen intrekking der Obligatien en van de daarbij uitgegevcne op dat tijdstip niet verschenen IntresoCoupons zullen worden afgelostdie der Negotiatie van f 290,000 nog daarenboven met bijbetaling van 9b pCt. Premie op de aflossing. Middelburg, den 22 September 1843. De Staatsraad Gouverneur voornoemd VAN VREDENBURCH. 'Achtervolgens artikel .3 van Zijner Majesteits besluit van den 6 Januarij 1831, no. (58 Staatsblad no. a), heeft Zijne Excellentie de Minister van Financienbij resolutie van den 21 September jL, bepaald de prijzen, het opgeld daaronder begrepen, waarvoor de Collecteurs, Splitters en .Debitanten der Koninklijke Nederlandsche Loterij,' de Lo ten en gedeelten van dienvoor de vierde week der trekking van de laatste klasse der 190ste Loterij, zullen mogen uitge ven te weten BIJ VERKOOP Gcheele Loten f 75, Halve ƒ37,50, Vijfde ƒ15, Tien de f j50 Twintigste 3 75. Wordende de belanghebbenden bij deze herinnerddat bij voornoemd artikel van Zr. Ms. besluit uitdrukkelijk 'IS vastgesteld dat de CollecteursSplitters en Debitanten ge houden zijn om zich naar die prijsbepaling te regelen en dezelve gedurig ter inzage voor het publiek beschikbaar te hebben. Middelburg, den 25 September 1843. De Staatsraad Gouverneur van de Provincie Zeeland Bij delegatie van denzelven De Burgemeester der Stad Middelburg, PASPOORT van GRJJPSKERKE. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad MID DELBURG Gezien het besluit van den Heer Staatsraad Gouverneur van Zeeland van den 16 dezer maand QProv. Blad no. 96) Brengenovereenkomstig den inhoud van hetzelveter kennis van elk en een iegelijk wien zulks aangaat, dat voor- loopigen tot dat deswege nader zal worden beschiktde werking van het bepaalde bij art. 1 van het 'Koninklijk be sluit van den 12 October 1825, no. 175, dat al wie geen werk heeft en onvermogend is in zijn onderhoud te voorzien, heide vinden kan, hetzij in de Bedelaars IVerkliuizen hetzij in de Bedelaars Koloniënen zich daartoe alleen bij de Plaat selijke Besturen behoeft aan te meidente rekenen van den 1 October aanstaande af aan, is geschorst. En opdat niemand van het bovenstaande onkundig zijzal ■deze worden afgekondigd., mitsgaders in dezer Stads Courant geplaatst. Gedaan ten Raad huize der Stad Middelburgden 25 Sep tember 1843, Burgemeester en Wethouders voornoemd PASPOORT van GRIJPSKERKE. Ter ordonnantie van Hun Edel Achtbare, A. M. BECIUS. TDe CENTRALE DIRECTIE van het Eiland Walcheren '«1, onder nadere approbatie van het Ministerie van Bin- ■•ïieit'.andsche zakenop Donderdag den 28 September aan staande in tegenwoordigheid van den Heer Hoofd-Ingenieur ■van den 'Waterstaat in de Provincie Zeeland, in -het Lokaal «der Directiein de Abdij te Middelburg des voormiddags ?ten 11 ure, publiek presenteren aan te besteden: «De leverancie van DIJKS-MATERIALEN voor het Dienst jaar 1844 benoodigd bestaande in PerkoenpalenHoi- iündsch Rijs HaringbandWalcheTsche Staken Bra- bandsch Rijs, Gaarden en Staken en Briksteen. Zullende de Conditiën, acht dagen te voren, ter lezing liggen ter Griffie van voornoemde Directie, en nadere infor matie te bekomen zijn bij den Opper-Commies S. Roe/se, te Middelburg. Middelburg den 28 Augustus 1843. BERLIJN den 19 september. Z. M. de keizer van Rus land is van hier naar Warschau vertrokken. De overige buitenlandsche vorsten hebben meerendeels insgelijks deze hoofdstad verlaten. De manoeuvres van de dezer dagen hier vereenigde troepen zijn afgeloopen. FRANKFORT den 20 september. Volgens brieven uit de aan den Donau gelegen vorstendommen, heeft zich daar eene vereeniging gevormd, welke zich ten doel gesteld heeft den invloed en de heerschzuchtige plannen van Rusland overal te gen te werken en eene verbroedering van al de Slavische volks stammen met uitsluiting van Rusland, tot stand te brengen. Deze vereeniging moet vooral in Hongarye en Polen en ver der ook te Parijs en te Londen deelnemers gevonden hebben. Blijkens diezelfde brieven wasvan het in het zuidelijke gedeelte van Rusland gestationneerd legereen gedeelte naar het binnenland verplaatst. j LONDEN den 20 september. In de eergisteren te Dublin j gehoudene vergadering van het genootschap tot intrekking der I unie, heeft de heer CPConnor (een der hoofden van de volks- beweging) aangekondigddat hij in de eerstvolgende bijeen komst een voorstel zou doen inhoudende de verklaring dat alle voorstanders van de intrekking der uriie geene landren ten pachten tienden annen-belastingnoch eenige andere op den grond drukkende belasting zullen betalen, zoo lang niet een eigen Iersch parlement zal zijn ingesteld. De aan kondiging heeft eene zeer groote opschudding in de vergade ring teweeg gebragten is door verscheidene leden met den meest mogelijken ernst bestreden als heilloos toor de zaak der intrekking van de unievermits men zich door de voor gestelde verklaring iu regtstreeksche tegenkanting zou stel len met de algemeene wetten des lands en aanleiding geven tot dadelijke botsingen met het bewind. De heer heeft zich door deze bedenkingen niet van zijn voornemen laten te rugbrengen en men heeft, te midden van een geweldig ru moer, bij herhaling gedreigd hem uit de vergadering te zullen uitwerpen, indien bijlanger volhield. Ook hierdoor heeft hij zich niet laten afschrikken, en de lieer J. O'Connell (welke, bij afwezigheid van zijnen vader, den heer Daniël O'Connell de vergadering bestuurde) heeft daarop aangekondigd dat hij in de volgende zitting zou voorstellen om den heer O'Connor van zijn lidmaatschap van het genootschap vervallen te verkla ren. De bijeenkomst is hierop onder een heftig gedruisch en in verwarring gescheiden. Hier meent men, dat het voor stel van den heer O'Connor indien het meer algemeen bij de bevolking bekend wordt, welligt een belangrijken invloed kan hebben op den verderen loop der zaken in Ierland. Volgens de Lissabonsche brieven steekt de partij van dom Miguel het hoofd weder meer open gelooven velen datinzonderheid in de provinciën zijne vroegere misstap pen en wreedheden blijken zouden nagenoeg vergeten te zijn wanneer hij eene poging tot herwinning van den troon waag denaardien zich de tegenwoordige ministers, door hunne drukkende en onstaatkundige maatregelenlangs hoe meer gehaat maken. De bekende Spaansche generaal Zttrbano isin boerenge- waad vermond den 6 dezer te Oporto gekomenmaar wel dra herkend .en op last van den militairen gouverneur gear resteerd. Men beschouwde zijne gevangenschap echter slechts als tijdelijk, tot dat de Portugesche regering weten kon hoe de tegenwoordige Spaansche ministers met hem gehandeld wilden hebben. PARIJS den 20 september. De heer Aston, gevolmagtigd minister te Madrid, is den 1 2 dezer te Bayonne aangekomen, en heeft zich van daar naar deze hoofdstad begeven. De Spaansche regering heeft een beredeneerd manifest aan gaande de gebeurtenissen te Barcelona uitgevaardigdwaarin de redenen ontwikkeld worden om welke zij zich tegen de vorming van eene centrale junta heeft verzet, terwijl alle goede Spanjaarden uitgenoodigd worden haar hunnen bijstand te verleenen, naardien de cortès geroepen zijn om alle vraag stukken op het heil van den Staat betrekkelijk, te beslissen. Den 15 waren de zaken in Barcelona nog in den vo- rigen toestand. De stad was steeds in de magt der centrale junta, of der bewegings-partij. Het kasteel van Montjouy hield zich onzijdig, en de bevelhebber van hetzelve scheen den verderen loop der zaken af te wachten. Aan den an deren kant bezettede de generaal Araoz de citadel met 5000 man doch zender iets tegen de opstandelingen te ondernemen. Het gerucht wildat de hertog van Augoulême op het uiterste ligt, Reeds driemalen is de bezetting van het kasteel van Hamalwaar de jonge Napoleon Buonaparte steeds" gevan gen wordt gehouden, veranderd. Mep wil, dat de gedach tenis san den keizer nog altijd cc tri gen invloed heeft op de denkwijze der militairen. BRUSSEL den 21 september. Het bezoek van koningin Victoria houdt nog steeds de openbare drukpers bezig. Over- al is zij goed ontvangen behalve in deze hoofdstad, alwaar hare komst zelfs aanleiding rot bespottelijke tooneelen heelt gegeven. Op het oogenblik dat H. M. van Ostende aan de station van den spoorweg te Brussel werd verwacht, is er twist ontsaan tusschen het gemeente-bestuur van laatstgenoem de stad en dat van de gemeente St. Josse-ten-Noode over den persoon welke het woord tot H. M. behoorde te rig- ten. Het gemeente-bestuur van Brussel heeft daarbij gezege vierd ten gevolge waarvan de gezamenlijke leden van het bestuur van St. Josse-ten-Noode hun ontslag hebben geno men. De burgemeester van Brussel is, naar men verhaalt, niet zeer gelukkig geslaagd in zijne redevoeringhij wordt berispt over eene verkeerde keuze van sommige uitdrukkin gen, en is, naar men van goederhand verzekert, zelfs te midden zijner aanspraak blijven steken. Bij vergissing heeft men de openbare ambtenaren uitgenoodigd om zich aan het paleis des konings_ te bevinden en zulks is de reden, dat bij de komst van koningin Victoria zich slechts weinige autori teiten aan de station bevonden hebben. Over het algemeen hebben er vele misslagen plaats gehad, doordien de stedelij ke regering zich niet met het hoog bewind en de ambtenaren aan het huis des konings verbonden had verstaan. Koningin Victoria is door de koele ontvangst in de hoofdstadzoo het schijnt, zeer getroffen geweest; heeft aldaar geene open bare gebouwen bezigtigd ofschoon zij overal werd ver wacht, en is den volgenden dag zonder Brussel aan te doen, van Laeken naar Antwerpen vertrokken alwaar zij alle merkwaardigheden en openbare gestichten en instellingen heeft bezocht. 's GRAVENHAGE den 22 september. Naar men ver neemt, heeft Z. M. de Koning den minister van financiën, jhr. van der Heitn van Dujvcnctifkc op deszelfs verzoek eervol als zoodanig ontslagen en het bestuur der geldmid delen ad interimaan Z. Exc. den minister van justitie, den heer van Hall, opgedragen. De leden van de Eerste Kamer der Staten-Generaal zijn opgeroepen om te vergaderen op woensdag den 27 dezer. In de zitting van de Tweede Kamer der Staten-Gene raal van heden heeft de voorzitter te kennen gegeven, dat de commissiedie door de afdeelingen is benoemdom een adres van antwoord op de koninklijke mededeeling wegens de geboorte van eenen Prins op te stellen hare taak vol- bragt heeft. Het alzoo ontworpen adres zal worden gedrukt en rondgedeeld en de beraadslagingen daarover worden be paald op aanstaanden maandag den 25 dezer. Er is in deze zitting ingekomen eene missive van Z. Exc. den minister van financien daarbij inzendende eene opgave van nadere wijzigingen in de begrooting van uitgaven, die het gevolg zijn van bet afstemmen der wet op de regterlijke or ganisatie. Is besloten om deze wijzigingen aau de afdeelin gen méde te deelen die zich nog heden met de laatst inge- komene staten wegens de begrooting zullen bezig houden. De beraadslaging over de begrootings-wetten in het alge meen, waaromtrent het algemeen verslag der centrale afdee- ling reeds voor geruimen tijd is uitgebragt, wordt vervolgens bepaald op dingsdag aanstaandeden 26 dezerdes voormid dags ten 11 ure. Eindelijk zijn nog verscheidene rapporten op verzoekschrif ten uitgebragtwaarna de zitting is verdaagd tot maandag 's middags ten één ure. Bij koninklijk besluit van den 9 dezer wordt bepaald dat de overeenkomst, op den 20 mei 1843, te Antwerpen, tusschen de Nederlanden en Belgie geslotenalsmede de daar bij behoorende reglementen mitsgaders de twee additionele artikelen, op den 7 augustus daaraanvolgende bij gezegde overeenkomst gevoegdin het Staatsblad zullen worden ge plaatst. De minister van marine heeft ter kennis van de zeeva renden gebragt, dat, blijkens eene bekendmaking van het ha ven-departement te Gibraltarvan den 27 augustus jl. den avond te voren het stoomfregat Missourivan de Vereenigde Staten van Noord-Amerikain de baai aldaar tot op het wa ter is afgebranden vervolgens achter zijne ankers gezonken 'is, in de diepte van vier vademen water, tusschen de bastions Oranje en Montagne, en dat, daar er voor het tegenwoor dige geene mogelijkheid bestond 0111 het wrak op te ruimen de schepen welke bij nacht de baai inkomen worden ge waarschuwd het zorgvuldig te vermijden, uit hoofde het door slecht weder of'andere omstandigheden zou kunnen gebeuren, dat het lichthetwelk des nachts van het meergemelde wrak zal worden vertoond wierd uitgebluscht. MIDDELBURG den 25 september. Door Z. M. zijn be noemd tot dijkgraven van de nagemelde polders in de provin cie Zeeland alsvan den polder ZonnemaireH. Moolen- burghin plaats van J. Moolenburghoverleden; van de watering van Baarland c. a.; K. Traasin plaats van J. Stcketeeoverleden; van den kruispolder, gemeente Iloate-

Middelburgsche Courant | 1843 | | pagina 1