AD YERTENTI EN. Nieuwe Gedichten Groote Harmonie, STOOMJAGTEN, MiddelburgDordrecht Kotier dam ZEETÏJDINGEN. Stoomjagt de Stad Gorinchem G orinchemDordrecht Middelburg Tabel, behoorende tot de vertoogen over de voorgestelde reorganisatie der Regterlijke Instellingenvoorkomende in de Middel- burgsche couranten van 3ó Aug., 2,5 en 7 Sept. II No. 104—107. 6 13 I04 94 '4 f 524 634 2 94 274 Mr. A. F. SIFFLÉ '34 64- 64- 34 44 44 hebben hier het saizoen doorgebragten niet weinig tot de vermaken en de vrolijkheid der stad bijgedragen. Zijn te j vroegtijdig sterflot heeft hier de treurigheid over alle klassen verspreid. De overledene was een bijzonder schoon jonge ling een bemiddeld koopman en slechts 24 jaren oud. Op dén .31 augustus jl. hield de maatschappij Tot Be vordering der Toonkunst hare 14de algemeene Vergadering al hier onder het voorzitterschap van den hoogleeraar Beyer- manen het secretariaat van den heer dr. Heye. Uit het verslag over het afgeloopen jaar bleek dat de meeste afdee- lingen met vrucht werkzaam waren geweestweshalve dan ook weder toelagen tot ondersteuning van hare bijzondere in- rigtingen werden toegestaan. Het groote doelde bevorde ring der compositie hier te landezal voortaan alléén door prijsvragen worden bevorderd wier getal meer dan vroeger zal worden uitgebreidook zullen kleinere muzijkstukken van de verdienstelijkste componisten voor rekening der maatschappij en buiten den handel worden gedrukten kosteloos aan elk lid worden medegedeeld. Voorts zal de maatschappij zich met eene inrigting ter ondersteuning van bejaarde of ongeluk kige iniandsche kunstenaars of van derzelver betrekkingen gaan bezig houden. Tot leden van verdiensten zijn op deze vergadering benoemd de heeren R. Schumante Leipzig F. Hillerte Romeen J. J. H. Verkuistte 's Hagetot corresponderend lid de heer A. Gathyte Parijs. Het is even onbegrijpelijk als te bejammerendat de in vloedrijke kunstminnaars in zoo vele plaatsen onzes vader- lands tot dus verre achterlijk blijven in het aanwenden van hunnen invloed tot uitbreiding eener maatschappij die den nationalen kunstroem zoo krachtdadig kan helpen bevorde ren en op welke de kunstlievende vreemdeling steeds met eerbied en belangstelling wijst. LEYDEN den 3 september. De breede kerkeraad der Nederduitsche Hervormde gemeente alhier, heeft, uit het vroeger gemelde drietal van predikanten eergisteren het be roep uitgebragt op den wel-eerw. zeer gel. heer C. Krabbe predikant te Zutphen. MIDDELBURG den 8 september. Men verneemtdat de Tweede Kamer der Staten-Generaal tegen dingsdag den 12 dezer weder bijeengeroepen isom hare werkzaamheden te hervatten. Men verzekertdat de bedenkingenwelke in de af- deelingen van de Tweede Kamer der Staten-Generaal gemaakt zijn ten aanzien der gewijzigde ontwerpen van wetuit makende de Staatsbegrooting voor 1844 en 1845, weder ver vat zouden worden in een voorloopig verslag der centrale afdeeling en dat de Regering op de bedenkingen weldra op nieuw zou antwoorden. Z. Exc. de minister van finantien heeft, bij resolutie van 31 augustus, vastgesteld de 191ste loterij, welke zal bestaan uit 24000 loten12000 prijzen en 53 premien. Er zullen 1200 geheele loten tegen den inlegprijs worden afgege ven. De collecte zal geopend worden op maandag poctober, en gesloten op zaturdag 21 dier maand. De trekking van de iste klasse zal aanvangen op 6 november 1843 en de laat ste 100 nommers zullen op vrijdag 26 januarij 1844 getrok ken worden. Bij dispositie van Z. Exc. den minister van finantien in dato 26 augustus II.is concessie verleend aan den heer J. Vrijhofte Nieuwsluisvoor eene stoombootdienst tus- schen Rotterdam en Arnhem vice, versa, tot overbrenging van pas.-.agiers en goederen. In de veiling van 390,619 balen Java koflij der Neder- landsche handel-maatschappijmaandag te Amsterdam gehou den, zijn de prijzen geloopen van i6i tot 32! cent. Van de opgehouden koopen der onderscheidene monster-nummers bedraagt het getal balen 131,300. In de Rotterdamsche Courant van den 7 dezer wordt melding gemaakt van eene opgravingdie in het werk ge steld wordt achter de buitenplaats Arnestein nabij deze stad, ten einde te ontdekkenof het vermoeden gegrond isdat te dier plaatse, een voor zeer geruimen tijd geleden, gezon ken schip in een poel zou bedolven liggen en dat de ei genaar van het weilandwaarin de poel zich bevindtde poging tot verdere ontdekking, voornamelijk met het mensch- lievend doel heeft ondernomen om een goed aantal werk- behoevende lieden arbeid te verschaffen. Dit berigt is niet van waarheid ontbloot, en wij zouden van dit voorval reeds vroeger melding gemaakt hebben wa ren wij niet verzocht dit nog niet te doen alzoo men ons van de aanleiding tot dit onderzoek en de ontdekking waar toe hetzelve tot heden geleid heeft, een waar en omstandig verslag wilde toezenden zoo als wij dan ook in ons vol gend No. dit onzen lezeren hopen mede te deelen. Uit 'sGravenhage wordt het volgende gemeld: De wensch van de Roomsch-Katholijke ingezetenen van Apeldoorn om ook een kerkgebouw te bezittenschijnt derzelver vervulling te naderen. Reeds is een plan en tee- kening van eene kerk en pastorie ontworpen door den heer H. Baueropzigter van den waterstaat aldaar een terrein tot daarstelling van dezelve op het Loo aangewezen, endoor Z. M. Koning Willem Frederik Graaf van Nassau eene bijdra ge van 10,000 tot dat einde toegezegd. Men kan dus de openbare aanbesteding van dit werk te gemoet zien." Te Parijs is den 4 dezer de volgende tijding uit Bayonne ontvangen De heer Astongevolmagtigd minister van Engeland heeft den 28 augustus, in eene daartoe opzettelijk verzochte audiëntieaan het ministerie van buitenlandsche zaken kennis gegeven dat zijn gouvernement het provisioneel bestuur van Spanje had erkend, en dat de betrekkingen van goede ver standhouding en vriendschap, welke tot beden tusschen de beide landen hebben geheerscht, even als te voren zouden voortduren. Dit berigt is in de offieiele courant van den .31 gcplaats." Volgens berigt uit Madrid bleek hetdat de opstand van een batai'lon van het regeinent der prinsesis voorafge gaan door de ontdekking van een complot door een zeker getal nationale gardes tegen de hoofden der gematigde partij gevormd. Volgens de Fransche dagbladen scheen het zekerdat de koningin van Engeland tot donderdag morgen den 7 op het kasteel van Eu zoude verblijven. In den avond van dien dag werd H. M. reeds te Brighton verwacht. Om redendat 200 wel door den schrijver der Bedenkin gen enz. als door den steller der vertoogen over de voorge stelde reorganisatie der Regterlijke Instellingenverwijzingen zijn gedaan naar den afstandswijzer voor de berekening der reiskosten van getuigen, en het verschil dat daarin moet te weeg gebragt worden of de oproeping naar Middelburg dan wel naar 's Gr.avenhage geschiedtzoo wordt hierbijals Bijlage de onderstaande Tabel medegedeeld waaruit van de deugde lijkheid der gemaakte berekeningen ten duidelijkste blijken zal. NB. Aan het einde der eerste zinsnede van het slot-artikel der bovengemelde vertoogen 'MiddCour. no. 107) staat: doch met gelijke ambtsbediening lees met ongelijke ambts bediening. Vergelijking van de Reiskosten aan één' getuige in de onderslannde gemeenten van de provincie Zeeland woonachtig verschuldigd, volgens bestaande tarieven en afstandswijzers wanneer die naar Middelburg dan wel naar 's Gravenhage wordt opgeroepen; gedwongen verblijf en oponthoud hierbij niet begrepen Gemeenten in .ZEELAND, Middelburg. Westkapelle Vlissingen Sluis Oostburg Goesi. Kolijnsplaat Axel Hulst Zierikzee Brouwershaven. Tholen Uren afstands heen en weder van Middelburg. 9 18 23 23 T AXES. 0,4/a 1,65b 0,47c 4,9<S 4,25 3j54s 3,545 7,08 8,86 4,96 6,38 8,86 Uren afstands Leen cn weder van 's Hage. 42 48 45 55 39 33 681 33 TAXES. f 16,65 18,78 - 17,72 - 21,97 - 20,555 - 15,24 - 13,11 - 26,935 - 24,8o5 - 11,695 - 10,63 - i3,n 55,Q35 Dus gemiddeld per getuige f 4,59 Amsterdam Werkelijks Schuld 52 Idem Nieuwe Grootb. Amorlisatie-Syndic. 3f pet. 991 93' 774 183' 1034 Hand el-Maatsch app ij Dilo Leeninj 1835/37 Opgezegde Dom. Losr. 100 Rijn Spoorweg 88 Leening 1837. Losr. 99 Fransche 3 pet. Eogelsche gecons. Portugal 24 pet. 43, den a 532 -1002 - 93 i - 77= - 1331 -102» -100.' - 89 - 931 441 6 September 1843. Rusland Hope C. 107» a 108» 108* -108» 99»- 99J 904- 91 17»- I84 Leenin<; Ide 1 II 1 8 TXT 2"3" liin TliJÏ' Idem 1840. Spanje, Ardoin Coupons Oostenrijk GolL C. 4 pet. Metaliek Pruisseu 1832. Denemarken, N. Lond. Napelsche certificaten. Van Antwerpen zijn de Schelde afgekomen en van onze reede naar zee gezeildthe RacerJ. Prcradnaar Cadix 5 NeptunisH. Christensen, op avontuur; CatharinaJ. H. Hindmann, naar Nieuw-York; Francis&Ann, W. Jackson, en Laurens, J. Sraithbeide naar Nieuw-Orleansde twee GebroedersJ. Ricke, naar LiverpoolHoppetJ. P. Fors- lund, naar Gothenburg; LucinaJ. H. Parrow, naar Dant- zig, en Jonkrouw Maria, K. J. van Wijk, op avontuur, alle met ballast. Bij Predikanten der Ned. Herv. Gemeente te Middelburg is wederom met dankzegging ontvangenvoor de Weduwe L. van Hoeke te Vlissingen Bij Ds. Slotemaker 31 Aug. 2,60 van A. D. Uit de voormiddag-collecte in de OostkerkZondag den 3 Sept.bezorgd bij Ds. Borsius2,60. ]\/[ijne EchtgenootHendrika Verheijenverloste heden, avond omstreeks tien ure vrij voorspoedig van een' welge schapen ZOON. Middelburg D. JONK Mr. Kleermaker den 7 September 1843. Eenige kennisgeving. Voor al de bewijzen van deelneming, ons betoond bij het overlijden onzer waarde Moeder en Behuwd-Moeder, op den 18 Julij jl.betuigen wij bij deze onzen hartelijken dank. Middelburg Uit naam mijner Broeders en Zusters, den 18 September 1843. J. LIENS KOK. ƒ211,20 f 17,60 f 4,59 Verschil per getuige 13,01 Dus over 350 getuigen, die, in 1842 in criminele zaken voor het hof te Middelburg zijn opgeroepen, f 4553,50. a.j Simpele taxe voor verlet. b.) Berekend ad één frank per myriameterals binnen het arrondissement. c.j Simpele taxe. NB. De taxeswaarbij geen merk staatzijn berekend h 1 frank 50 centimes per myriameter. Westkapelle is genomen als het verste punt op Walcheren. Ko lijnsplaat is genomen in plaats van Cortgeneop den afstandswijzer niet vermelden overigens zijn de zetels der Kantons ten grondslag genomen. PRIJZEN DER EFFECTEN. J^OOPDAG aan de Bank van Leening te VLISSINGEN den 13 September 1843, van alle openstaande PANDEN, verpand tot ultimo Junij 1842. Dingsdag namiddag van twee tot vier ure te bezien. JJit de hand te koop, tegen comptante betaling, eene in 1838 nieuw gebouwde en sedert goed onderhoudene BOEI- JERSCHUIT, groot 22 Tonnen, genaamd Livina Johanna voorzien van Zeilen, Ankers, Touwwerk, en al hetgeen verder tot eenen completen Inventaris behoortwaaronder een geheel nieuw Zeilzijnde te bevragen bij den Eigenaar P. C. Swemer, te COL1JNSPLAAT. Jfen IIUIS te huur of te koop in de Langeville adres bij RentergemTimmermanin de Latijnsche Schoolstraat. NB. Bij denzelven is een stel TOONVATEN met Stel ling en Voorstuk te koop zoo goed als nieuw. De Apotheker de Blaecke de Ligny verlangt een LEER LING in of buiten den Kost, terstond of tegen November. Den fatsoenlijke BOODSCHAPS-JONGEN benoodigd adres bij van Benthem Jutting. J^ij de Stadsdrukkers J. C. W, ALTORFFERte Mid delburg en verder alomis heden de Inteekening open gesteld op VAN Lid van het Zeeuwsch Genootschap der Wetenschappen te Middelburgen van de Maatschappij van Neder- landsche Taal- en Letterkunde te Leyden. Dit werk zal worden uitgegeven in twee gr. 8vo. Boek- deelen (te zamen plus minus 26 vel druks) gedrukt op fraai velijn Papier en smaakvol in half Moiré gebonden en het geheel, in geen geval hoegenaamd, den prijs van/ 4,2ste boven gaan. VoorwaardenInhoud enz. in het deswege uitgegeven Berigt, breeder omschreven. op aanstaanden Zondag, bij gunstig weder, door het Korps Stafmuzijk van het 2de Regement Infanterie, in BELLEVUE op den GROOTEN ABEELE bij J. Bom aanvang half-vijf ure. ten Middelprijzes van de volgende Gras es enz Middelburg, 7 September 1843. Tarwe, de Ned. Mudde 8 50 Rogge- 5 5o Gerst - 4 50 Groene Erwten *5,5° Aardappelen- t 27^ Zetting van hel Brood Tarwenbrood 't Nederlandsch Pond ,18 Cts, lloggenbrood varende in het Beurtveer tnsschen de Steden en op alle daar tnsschen gelegen Plaatsen. September 1843. Van Rotterdam Van Middelburg Zaturdag 9,'smorg. 4jbr Zondag ia, Dingsdag 12, *Woensd. 13, Donderd. 14, Vrijdag 15, Zaturdag 16, Zondag 17, 5 7 Zaturdag 9, 'smorg. 5 ur. Zondag 10, 6 Dingsdag 12, 6 Woensd. 13, 61 Donderd. '4, 6,! Vrijdag '5, 7' Zaturdag 16, 7=! Zondag 17, 9 MIDDELBURG den 8 september. Gisteren zeilde van de Roompot naar zee het schip de Stad Zierikzee kapitein J. C. Hoekbestemd naar Batavia. VLISSINGEN den 8 september. Voor Antwerpen be- j- stemd zijn alhier ter reede gekomen Friedrichs Minde M. E. Hyorth, van Thronsley met granen; Jenny, D. Fran- covichvan Bahia, met lijnzaad; de Rupel, J. van den Kerkhoven, van Amsterdam, met suiker; AugusteL. J. Blaisvan Havre-de-Gracemet móhoniehout. J Voor Gent: de drie GebroedersC. Mtiys, van Amster- dam, met suiker. 1 Varende tusschen en op alle daar tnsschen gelegen Plaatsen. September 1843. van Gorinchem Zaturdag 9,'smorg. 4 ur. Dingsdag 12, 5! Donderdag 14,7 Zaturdag 16, 7I van Middelburg t Maandag 11'smidd. 1 2 ut» Woensdag 13,'smorg. 2 Vrijdag 15, 3 Maandag 18, 5 TER DRUKKERIJ VAN DE GEBROEDERS ABRAHAMS.

Middelburgsche Courant | 1843 | | pagina 2