MIDBELUÜHGSCME C o W T. uvfom fes NV1Ö8. Z-aturdas 9 September. BESTUREN en ADMINISTRATIEF NIEUWSTIJDINGEN. C- BL'IEE3i- „ZKSHB0E Jlotificatic. fhtblicAtle. Rcmüsijeiung. SuitotfilAttb. JflTAIlfevijfe» ilgbetrlattbett. De abonnemeHts-prijs dezer Courant is f 2,75 voor drie maanden, en franco per Post f 3. De abonnementen worden voor niet minder dan drie maanden genomen en de betaling geschiedt comptantof bij het einde van ieder vierendeel jaars. De inzending der Advertentien behoort te geschieden des morgens vóór 10 ure indien men dezelve in het eerst uit te gieven nummer wil geplaatst hebben. He Advertenties worden berekend tegen 22 cents de regelmet uitzondering van Huwelijks- Geboorte- en Doodbekendmakingen waarvan de prijs is van één tot zes rebels 150 en voor iederen regel daarboven 22 cents. Dezelve behoeven met op gezegeld papier geschreven te zijn, alzoo bij elke plaatsing eener Advertentie het Regt van Zegel (35 ets.) moet worden betaald. De STAATSRAAD GOUVERNEUR van de Provincie ZEELAND brengt bij deze ter kennis van de belanghebben den dat door Zijne Excellentie den Opper-Houtvestermet overleg van Hun Edel Groot Achtbare de Gedeputeerde Sta ten, is bepaald, dat in deze Provincie, voor dit jaar, de Groote jagt zal geopend zijn op Vrijdag den 15 dezer in het iste District, en op Maandag den 11 dezer in de vier ove rige Districten; mitsgaders dat, met betrekking tot de Lange Jagt, op het Publieke Jagtveld in het iste, 3de, 4de en 5de Districtis vastgesteld a. Dat dezelve slechts tweemaal 's weeks, als: in het iste District des Woensdags en Zaturdags, in het 3de District des Maandags en Vrijdags en in het 4de en 5de District des Dingsdags en Vrijdags zal mogen uitgeoefend worden. b. Dat niet meer dan vier Hazen telken reize zullen itio- gan worden gevangen. c. Dat geen vereenigde Jagt met lange Honden zal mogen gehouden wordenen dat degenenwelke die Jagt uit- oefenensteeds duizend Ellen of ongeveer eene rtader- landsche Mijl van eikanderen verwijderd zullen moe ten zijn. Dat voorts niet zal mogen worden gejaagd op Gronden waarop de Oogst nog niet zal zijn afgeloopenwordende de Eigenaren van privative Jagten, grenzende aan de Zee of Ri vieren, aandachtig gemaakt, dat dezelve mede aan de zijde van die wateren behooren afgepaald te worden en wijders de belanghebbenden onderrigt, dat degenen, die Wild zullen wenschen te vervoerennaar Provinciën alwaar de Jagt nog niet geopend is, zich tot het bekomen van consent-biljetten tot dat einde bij de Houtvesters zuilen kunnen vervoegen. Deze Notificatie zal in het Provinciaal Blad geplaatst, én in den gebruikelijken vorm, aan de Plaatselijke Besturen ter affixié' toegezonden worden. Middelburg, den 7 September 1843. De Staatsraad Gouverneur voornoemd Bij deszelfs afwezigheid SPRENG er, Lid der Gedeputeerde Staten. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad MID DELBURG brengen bij deze ter kennis van de In- en Opr gezetenen dat bij Hun Edel Achtbare is ontvangen en aan den Ontvanger der Directe Belastingen verzondenhet pri- mitive Kohier No. 1 van het Patentregtdienstjaar 184I', met uitnoodiging aan een iegelijk wien zulks aangaat, om, na bekomene kennisgeving van zijnen aanslag, ten spoedigste het doof hem verschuldigde te kwijten onder herinnering tevensdat de bezwaren welke dienaangaande mogten be staan binnen drie maanden na heden behooren te worden ingediend. En opdat een iegelijk hiervan kennis dragenzal deze worden afgekondigdmitsgaders in dezer Stads-Courant ge plaatst. Gedaan ten Raadhuize der Stad Middelburg, den 7 Sep tember 1843. Burgemeester en Wethouders voornoemd PASPOORT van GRIJPSKERKE. Ter ordonnantie van Hun Edel Achtbare, A. M. BECIUS. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad MID DELBURG brengen bij deze ter kennis van de In- en Op gezetenen dezer Stad dat de Patenten over het dienstjaar 184J, ingevuld, gereed liggen, en dat tot de afgifte van dezelve ten Stadhuize zal worden gevaceerd des TVoensdags en Zaturdags van iedere weekdes morgens van tien tot twaalf ure, en zulks gedurende het tijdvak van den 13 dezer anaand tot en met den 7 October daaraanvolgende. En worden de belanghebbenden mitsdien aangemaand om "binnen den bovenbepaalden tijd de voorschrevene Patenten in "Persoon te komen afhalenbij gebreke waarvan dezelve namens het Stedelijk Bestuurvolgens Art. 2 van Zr. Ms. 'besluit van den 17 October 1820 Staatsblad no. 22), door de Deurwaarders der Directe Belastingen tegen voldoening van tien Centsaan hen zullen worden uitgereikt, terwijl zij zich bovendien blootstellen in eene boete te vervallen van vijftien Gulden, indien zij, des aangevraagd, hun Patent of üfschrift van hetzelve niet kiinnen vertoonen. Gedaan ten Raadhuize der Stad Middelburgden 7 Sep tember 1843. Burgemeester en Wethouders voornoemd, PASPOORT van GRIJPSKERKE. Ter ordonnantie van Hun Édel Achtbare, A. M. BECIUS. PRESIDENT en Leden van het Hervormd Armbestuur te SINT-KRUIS zullen onder nadere goedkeuring van Zijne Excellentie den Heer Staatsraad Gouverneur dezer Provincie Zeelandten overstaan van den te Aardenburg residerenden Notaris van den Broeckeop Donderdag den 21 September 1®43s des namiddags 0111 vier ure, in de Herberg de Vier Heemskinderenter gemelde Gemeente van Sint-Kruis, in het openbaar bij opbod te pachten veileneenige Perceelen ZAAI- en WEILAND vermeld in de Aanplakbiljetten dezer Verpachting. Nader onderrigt te bekomen bij den Ontvanger van het Hervormd Armbestuur, te Sint-Kruis voornoemd. Men adverteertdat de gewone KERMIS te NEUZEN dezen jare, zal aanvangen op Maandag den 18 September, en den daaropvolgenden Donderdag, den 21 dier maand, zal eindigen. Nog mogen wij met hartelijke dankzegging vermeldendat wij door bezorging van den geachten schoolonderwijzer van Domburg, A. Kesteloo, van de edele ingezetenen dier plaats ontvangen hebben, de som van f 3 50zijnde alzoo de ge- heele som die wij van daar gekregen hebben tot ƒ12x ,50 gestegen. In de namiddag-godsdienst-oefening van den 3 dezer, te Arnemuiden, onder de letters A. V. K. 2 60. Bij den heer kV. van Scha'ik Serléuit de collecte in dé Nieuwe-kerkvan eene behoeftige weduwe 25 ets. den 4 uit idem maandag avondmet de zinspreuk V is beter laat dan nooit50 ets. Bij de boekverkoopers van Bent hem Juttingvan eenen onbekenden uit Vlissingen f 2 60, van L. uit idem f i 50 met de woordenGod heeft den bijmoedigen gever lief. Met innige dankzegging vermelden wij deze giften daar zij ons êenige vergoeding schenken tegen den laster, waar mede ,men de zorg der commissie gelieft te bezwalken, en wij wenschen en bidden dat God ons krachten blijve geven, om op het ingeslagen spoor voort te gaan, op dat onze ijver niet verflaauwen moge, door den laster van hen die Welligt nimmer het huis der pestilentie zouden bëtrëdénën tïêt niet véi-dragen kunnendat ziekenarmenweezen en weduwen ondersteund en verzorgd wordenmaar lien liever tot Ver meerdering hunner schatten zouden zien vervolgd en ver drukt. Eerlijker voorwaar handelden de zulkën wanneer zij niet door zoogenaamde schimpschóten de commissie bij ande ren zochten verdacht te makenmaar hetgeen Zij tegen ons hadden op schrift bragten, opdat wij ons in de mógelijkheid mogten bevinden, hen te doen verstommen, of de vermete le, nietswaardige lastertaal tot zwijgen te brengen. Het getal der zieken in en buiten de ziekenzaal bedraagt thans nog een goede twintigdoch wij mogen ons over eene mindere hevigheid verblijden. Arnemuiden, den 8 september 1843. Namens de commissie H. HAESEBROECK. FRANKFORT den 3 september. Ongeveer 150,000 man Russische troepenwelke met verlof naar hunne haard steden terug waren gekeerd zijn tegen deze maand tot prac- tische oefeningen opgeroepen. De keizer denkt, op zijne aan- staande reis naar Warschau, te Wosnesensk in het gouver nement Chersonéenë groote revue over déze troepen te houden. Volgens de op heden uit het kanton Walliserland ont vangen berigtenloöpende tot den 29 augustus, .,is de rust aldaar verre van hersteld. Den 28 zijn de zoogenaamde pa triotten van St. GingolphBouvry en Monthey te Moritz binnengerukt, en den 29 naar Martinach opgebroken, om zich met de patriotten dier stad te vereenigen en van daar te za- men naar Sitten, de hoofdplaats van het kanton, op te trek ken. De regering van Walliserland had van hare zijde drie bataillons van het eedgenootschappelijk contingent in allerijl naar Sitten opontboden en had dezelve eenen krijgsraadon der het voorzitterschap van eenen eedgenootschappelijken ma joor benoemd. Den 28 en 29 augustus heeft de groote raad van het kan ton Aargau beraadslaagd omtrent de Aargausche klooster-questie, en is men tot het besluit gekomen omin plaats van drie zoo als vroeger toegezegd werdal de vrouwenkloostersten getale van vier, te herstellen, onder voorwaarde dat de Zwitsersche landdag, nog gedurende de tegenwoordige zit ting, de Aargausche klooster-questie voor afgedaan vérklaren zou. In het tegenovérgestc'.d géval zou de groote raad zijhé gedane inwilligingen terug trekken eri zou het uitvoerend bewind gelast worden 0111 in deszelfs eerstkomende zitting het noodige voor te dragen betreffende den verkoop van al de kloosters. Dit besluit is onverwijld aan den landdag opgezonden-, dié vervolgens, den 31 augustus, met meerderheid van stemmen verklaard heeft, genoegen te nemen met deze inwilligingen. PARIJS den 4 september. Men vindt in de Fransche dag bladen de volgende bijzonderheden ten aanzien van de aankomst van de koningin Victoria in de haven van Treport. Bij het eerste door het geschut der haven gegeven sein vertrokken de koning en de geheele koninklijke Fransche familie uit het kasteel van Eu. De koningin der Franschen de koningin der Belgen en de prinsessen bleven op de kaai wachtenterwijl de koning met de hertogen van Aumale en Montpensier alsmede lord Cowley gezant van Groot-Brit- tanje, de ministers van buitenlandsche zaken en marineen zijne adjudanten in de koninklijke sloep de koningin van Engeland te gemoet ging. De koning ging over aan boord van het jagtwaarop H. M. zich bevond. Vervolgens stapte de koningin Victoria en prins Albert in de koninklijke sloep. Bij de landing werden de doorluchtige personen ontvangen door H. M. de koningin der Franschen en de overige prin sessen. Op hetzehde oogenbiik lieten de troepen, welke langs het strand geschaard stonden driemalen den kreet vanleve de koninghooren welke herhaald werd door de ontelbare zamengevloeide menigte. De muzijk speelde God save the Queen. De stoet begaf zichna een oogenbiik in eene daartoe op geslagen tent vertoefd te hebben in opene rijtuigennaar het kasteel van Eu. In de eerste koets, met acht paarden bespannen, bevon den zich de koning de drie koninginnenprins Albert en de koninklijke prinsessen. De prinsen vergezelden den stoet te paard terwijl dezelve begeleid werd door de eskadrons van het iste regement karabiiiiers. Eene groote menigte was langs den. weg geschaard. Ten zeven ure kwam men op het kasteel aan voor het welk de nationale garde, de Jiuietroepen en het regement kar rabiniers geschaard stonden. De koning vertoonde zich met de koningin Victoria op het baleon op de herhaalde kreten van leve de koning leve de koningin van Engeland', waarbij de muzijk wederom het God save the Queen aanhief. Vervolgens werd de koningin Victoria uitgenoodigd om zich aan het banket te plaatsen. Regts van den koning zat koningin Victoria en links de koningin der Belgen. Prins Albert was naast de koningin der Franschen gezeten. Ten half elf ure begaven zich de doorluchtige personen naar hunne vertrekken. Den volgenden morgenzijnde zondag, den 3 'september' heeft eene plegtige stilte op het kasteel van Eu den woelwen dag van den 2 doen vervangen. De koning, die de Engel- sche gebruiken kent, heeft gewild dat de koningin van Groot-Brittanje vrijheid zoude hebben om even als°te Lon den of te Windsorhare godsdienstoefening te Eu te houden. Uit Bayonne wordt bij telegrafische depeche gemelddat het bataillou del Principe in den nacht van den 29 op den 30 augustus te Madrid aan het muiten geslagen isde aan het zelve beloofde afscheids-verloven eischende. Het is onmid dellijk ontwapenden er zijn 5 sergeanten, 2 korporaals en 1 soldaat gefusilleerd geworden. Madrid was overigens vol komen rustig. AMSTERDAM den 6 september. De volgende alhier over Londen ontvangen brief uit Lyme Regisin het Engelsch graafschap Dorsetshire j beneden Weymouth, van 31 augustus* bevat bijzonderheden omtrent een ongeluk daar ter plaatse onzen stadgenoot, den heer Jan Jacob de Bruyn den jong- sten der broeders van de firma C. de Bruyn Zonende alom bekende suikerraffinadeurs alhierovergekomen. Het koninklijk stoomjagt de Victoria en Albertmet de koninklijke vlag in top, en met H. M. en gevolg aan boord kwam gisteren ten 11 ure des voormiddags de haven voorbij. Het zoo nabij onze stad verschijnen van H. M. was geheel onverwacht, ofwel zou er een koninklijk saluut van het ha venhoofd gedaan zijn gewordeu. Op de hoogte van de ha ven gekomen, wendde het jagt zijn koers naar de landpunt; werwaarts eene algemeene beweging was van te zamen stroo- mende lieden, die toesnelden om II. M. te zien, hetwelk, wij hebben zulks tot ons leedwezen te vermelden op een droevig ongeluk is uitgeloopen. Onder meerdere heeren te paarddie naar de landpunt redenbevond zich ook de heer Jan Jacob de Bruyn. Zijn paardeen moedig dierreed in vollen draf op dén rand vaii de steile rots toeWaar zij het diepste van de kloof oplevert. Aan den rand gekomen stuitte het paard onverwachts zijne vaarten men veronder stelt dat de heer de Bruyn, het gevaar ziende en van liét paard willende springen daardoor in den verschrikkelijkén afgrond is ter neder gestorteene diepte van 200 voeten. De ongelukkige jongeling heeft den val slechts anderhalf uuf overleefd. De toestand^ van zijnen broederen van zijne vrien den die van uit liet eigen rijtuig van den verongelukte ge tuigen waren van het ijsselijk toónecllaat zich eerder gevoe len dan beschrijv'èn. De heer de Bruyn en zijn broeder

Middelburgsche Courant | 1843 | | pagina 1