MIDDELBURGSCHE COURANT. W. 96. Zaturdag 18 43. 12 luguslus. BESTUREN en AD1INISTRATIEN. Hlattoiicile RlUitic. NIÉUWSTIJDINGEN. ^Sbucvtcutic. flebcvlanbcu. Jfvanftvijk. BEKENDMAKING. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad MID DELBURG Gelet op art. i van het besluit van den Heer Staatsraad Gouverneur dezer Provincie, van den 26 September 1842 O1 rovinciaal Blad 110. 93) Verwittigen bij deze de Verlofgangers, welke zich in de Gemeente bevinden dat allen zich zullen moeten vervoegen op Zaturdag den 19 Augustus aanstaande, des middags ten 12 ure, op de Heerenbeurs alhier voorzien van de •Kleeding. en kleine Eqxiipementstukken welke zij van hun korps hebben, behouden; mitsgaders van het Attest IIH.ten einde door den Heer Militie-Commissaris te worden geïnspecteerd zullende van deze Inspectie slechts zijn verschoond de zoodanigen die zich met een tijdelijk verlof in hunne haardsteden bevin den alsmede diegenen, welke met hunne korpsen nu of in der tijd hebben afgerekend en eindelijk dezulken die nog niet van Militaire Kleeding zijn voorzien. En worden mitsdien de belanghebbenden aangemaand zich ten voorschreven uur en plaats te doen vinden, ten einde zich niet bloot te stellen aan de straf van Provoost-arrest, bij art 183 der wet vermeld, welke aan de zoodanigen, die van de Inspectie afwezig zullen blijven zonder wettige rede nen daarvoor te doen blijken door den Heer Militie-Com missaris 'zal worden opgelegd. En ten einde een iegelijk hiervan kennis drage zal deze worden afgekondigd mitsgaders in dezer Stads-Courant ge plaatst. Gedaan ten Raadhuize der Stad Middelburgden 11 Au gustus 1843. Burgemeester en Wethouders voornoemd, DE SPOPPELAAR L. P. Ter ordonnantie van Hun Edel Achtbare A. M. BECIUS. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad MID DELBURG verwittigen bij deze een iegelijk dien zulks zoude mogen aangaan dat tot de Publieke Aanbesteding van het Verlichten der StratenKaaijen en Pleinen van dezelve Stad zal worden overgegaan ten Stadhuize op Donderdag den 17 dezer maand, des namiddags ten één uur, en wel voor vijf achtereenvolgende jaren op de bij den Raad de zer Stad gearresteerde conditiënwelke van heden af, van des morgens tien tot des middags ten twaalf ureop de Se cretarie ter lezing zijn nedergeiegd. Gedaan ten Raadhuize der Stad Middelburg den 3 Au gustus 1843. Burgemeester en Wethouders voornoemd PASPOORT van GRIJPSKERKE. Ter ordonnantie van Hun Edel Achtbare A. M. BECIUS. WATERING van WALZOORDEN. Op Zaturdag den 19 Augustus 1843, des voormiddags ten elf ure, ten Huize en Herberg van G. Adriaanscnste WALZOORDENGemeente Hontenissezal openbaar wor den aanbesteed, eetiig ZINK-, RIJS- en AARDEWERK, aan gezegde Watering zoomede het herstellen der Zee- en Binnensluizen levering van PUIN R1JS-MATERIALEN en wat dies meer zij. De aanwijzing der te doene werken zal op Vrijdag den 18 bevorensdes namiddags ten twee uredoor de Directie worden gedaan; terwijl bestek en conditiën ter inzage leggen ten Huize van den Dijkgraaf te Hulsten ten Kantore van den Ontvanger van 's Koning* partikuliere Domeinenop het Huis te Zandcin de Gemeente Hontenisse. - De laatste berigten uit Spanje zijn als volgt Perpignan den 7 augustus. De junta van openbaar wel zijn te Valencia heeft zich den 30 julij ontbonden, aan de burgerlijke en militaire autoriteiten de vrije uitoefening harer functien overlatende. Den 1 was er geen nieuws uit Valencia. De Vélocedie te Roses voor anker heeft gelegen is gisteren avond te Port-Vendres aangekomen. Dit schip had 13 passagiers aan boord, waaronder een luitenant-kolonel en 10 artillerie-officieren in Spaansche dienst, welke het te Cadix had ingenomen. Deze officieren hadden zich gered door zich naar Sevilla te begeven." Het meest algemeen gevoelen isdat Espartero de wijk naar Havannah nemen zal. De vereeniging van wreedheid en lafhartigheiddie zijne laatste verrigtingen kenmerken •hebben de belangstelling welke sommigen nog voor hem be toonden door diepe minachting doen vervangen. Men weet hog met geene zekerheid wat van zijne handlangers Van Halen en Carratala geworden iswant dat de eerste door Concha 'gevangen genomen, de ander, met eenige officieren, op een vaartuig geweken zou zijn berust nog slechts op losse ge ruchten. Men meent nu met zekerheid te weten, dat het plan van EsparteroSeoane en Zurbanohierin bestond, Sevilla en Madrid gelijktijdig aan te vallenom na het bezetten dezer laatstgenoemde stad, de koningin eerst naar Sevilla en verder naar Cadix mede te voeren. De manmoedige verdediging van Sevilla is inzonderheid be stuurd door den generaal Figueras, die vroeger ook als staats- j man gevvjgtigé diensten aan zijn vaderland bewezen heeft en thans den tijd hem door de schorsing van de werkzaam heden der wetgevende kamers vergund in rust binnen ge noemde stad doorbragt. De gcheele bevolking heeft zijne pogingen eenparig ondersteunden niettegenstaande des avonds van den 23 reeds meer dan 900 bommen, granaten en kogels binnen de stad geworpen waren had zij vast besloten zich nimmer vrijwillig over te geven. 'sGRAVENIIAGE den 8 augustus. I11 de zitting van de Tweede Kamer der Staten-Generaal van heden heeft de heer van Dam van Isseltna de voorlezing van de notulen der zitting van gisteren, gemeend te moeten doen opmerken, dat de geachte voorzitter der Vergadering gisteren den hamer zoo spoedig had laten vallen dat daardoor het middel werd be nomen 0111 verder eenige denkbeelden te wisselen over het- gene er met het besluitomtrent welks onderteekening eeni ge aanmerking gemaakt werd, zou hebben moeten geschieden. Thans neemt hij actedat hij buiten de mogelijkheid geweest Is zijne denkbeelden mede te deelen over een besluit, dat hem toeschijnt ongrondwettig te zijn ingerigt. Daarna heeft de commissie tot de verzoekschriften verslag uitgebragt op eenige in hare handen gestelde adressen en is door de Kamer besloten, dezelve ter griffie neder te leggen, uitgenomen een adres van grond-eigenaren op de Veluwc tot behoud van hunnen grond welke voor het aanleggen van eenige waterwerken gebezigd zal worden waaromtrent tot de orde van den dag is overgegaan. Niets meer aan de orde van den dag zijnde, zoo wordt de Vergadering tot nadere bijeenroeping gescheiden. Men verzekert, dat het onderzoek der aanhangige ontwer pen van wet reeds morgen in de afdeelingen van de Kamer eenen aanvang zal nemen. Ook zullen alsdan de afdeelingen het nader onderzoek van het ontwerp van wet, houdende voorziening met betrekking- tot het rekenpligtig beheer der schcepssoldijen voortzetten. De centrale afdeeling zal morgen over dezelfde voordragt vergaderen. Aan de leden is thans rondgedeeld een gewijzigd ontwerp van wet betrekkelijk het regt van successie. Dit ontwerp is gegrond op de overweging, dat eene uitbreiding van het regt van successie geschikt is, om mede te werken tot de ver- meerdering van 's Rijks inkomstenwelke door het bedrag der Staatsbehoeften gevorderd wordt. Dit ontwerp behelst deze volgende artikelen Art. 1. Art. 17 der wet van den 27 december 1817 PARIJS den 7 augustus. Heden is de koninklijke familie maar het kasteel van Eu vertrokken, en zal denkelijk nteti (^Staatsblad 110. 37), wordt vervangen door de navolgende voor tegen het laatst van .november naar deze hoofdstad te- rugkeeren. Dezer dagen is in deze hoofdstad eene verkooping van handschriften van beroemde personen gehouden. Een brief van la Fontaine drie bladzijden groot, heeft 300, een van mevrouw de Sevignê 222, een van Fenelon .307, een van ko ningin Maria Antoinetta 170 fr. opgebragt. Weinig minder Is voor de brieven van sommige vermaarde buitenlanders be- - .steed, onder anderen voor een van Calvin 133, voor een van Kant 151 voor een van den admiraal Ne/son 120, voor een van Pope 166 voor een van Garrick 93 en voor een) van lord 'Byron 80 fr. Van den gouverneur-generaal van Algerie zijn rappor ten tot den 19 julij ingekomen, die de onderwerping van den 'stam der Flrttas en verscheidene behaalde voordeelen in de provincie Oran behelzen. De stam der Flittas is minstens .40,000 zielen sterk. Tc Algiers zal eene uitgebreide zijde- en katoenspinnerij en weverij opgerigt worden waarvan men zich voor dezen tak'Van nijverheid grootc voordeden belooft. bepalingen Er zal voor regt van successie geheven worden, wanneer 'in eigendom wordt geërfd of verkregendoor kinderen of hunne afstammelingenvan oudersgrootouders of verdere bloedverwanten in de opgaande linie, een ten honderd voor datgene hetwelk hun ab intestato is of zou zijn aangekomen, en vier ten honderd voor datgene, hetwelk zij meerder erven of verkrijgen. Het regt van 1 ten 100 zal, in de voren bedoelde geval len, tot jl ten 100 verhoogd worden, bijaldien de waarde van het dopr eiken verkrijger, en onverschillig in welken graad hij den erflater bestond, geërfde'of vèrkregehemeer dan f 25,000 bedraagt, en tot 2 ten 100, wanneer dezelve meer bedraagt dan ƒ50,000, door ouders en grootouders van kinderen en verdere afstammelingen, 4 ten xoo voor datgene hetwelk hun ab intestato is of zou zijn aangekomenen 6 ten 100 voor datgene hetwelk zij meerder erven of verkrij gen; door den eenen echtgenoot van den anderen, geen kind of kinderen te zamen in huwelijk verwekt, of afstammelin gen derzelve nalatende, 6 ten 100,-bijaldien de waarde van het geërfde of verkregene meer dan f 5000 bedraagten 4 ten 100, wanneer dezelve die som niet bereikt; door broe ders of zustersvan broeders of zusters6 ten 100 voor datgenehetwelk hun ab intestato is of zou zijn aangeko men, en 10 ten 100 voor datgene hetwelk zij meerder er ven of verkrijgen; voormeld regt van 6 ten 100, zal maar 4 ten xoo bedragen wanneer het door den broeder of de zuster geërfde of verkregene niet meer dan f 25,000 bedraagt; door neef of nicht, naneef of nicht, van oom of moei, oudoom of oudmoeiof omgekeerddoor oom of moei oudoom of oudmoeivan neef of nicht, naueef of nicht, 8 ten 100 voor datgene, hetwelk hun ab intestato is of zou zijn aangekomen, en 10 ten roo voor datgene, hetwelk zij meerder erven of verkrijgenvoormeld regt van 8 ten 100 zal maar 6 ten 100 bedragen, wanneer het door den neef of nicht, naneef of nanicht, oom of moei, oudoom of oud-, moei, geërfde of verkregene niet meer dan f 25,000 be draagt; door alle andere verwante of niet verwante perso nen, 10 ten 100. Voor datgene, wat enkel in vruchtge bruik wordt geërfd of verkregen, zal het regt van successie de helft bedragen van het hiervoor bepaalde. Wettiglijk er kende en natuurlijke kinderen worden, mits de bewijzen daarvan worden overgelegdvoor de heffing van het regt met wettige afstammelingen gelijk gesteldvoor datgene ab intes tato is of zou zijn aangekomen, en voor datgene, hetwelk meerder wordt geërfd of verkregenmet niet verwante per sonen. Er zai worden geheven voor regt van overgang van onroerende goederengelegen binnen dat Rijken geërfd wordende van iemanddié geen ingezeten is van het Rijk op het in eigendom geërfde, in de regte nedergaande wetti ge linie, 4 ten 100; door alle andere verwante of niet ver wante personen, 8 ten 100. Voor datgene, wat enkel in vruchtgebruik wordt geërfdzal de helft van voormeld regt worden geheven. De vordering van regt van overgang en van boete, ingeval van verzuimde aangifte, verjaart door verloop van dertig jaren. Art. 2. Art. 28 der wet van den 31 mei 1824 Staats blad no. 36), wordt vervangen door de navolgende bepalin gen vreemde fondsen en buitenlandsche effecten nagelaten inboedels, waarvan regt van successie is verschuldigdzul len voor de berekening van gemeld regtworden verhoogd met de helft van derzelver aan te geven waardede onbe taalde interessen en uitdeelingenvoor zoo ver die onder dezelve waarde in de volgens art. 11 der wet van den 27 december 1817 'Staatsblad no. 37), uitgegeven prijs-cou- ranten zijn berekend, daaronder begrepen, behoudens dat die verhooging niet verder in aanmerking zal konxen dan ten bedrage Van de helft van het zuiver saldo. Onder vreem de fondsen en buitenlandsche effecten worden voor de toe passing dezer wetverstaan alle geldleeningen geldbeleg gingen of renten ten laste van vreemde mogendheden sta ten vorsten corporatien provinciën steden gemeenten dijk- of polder-besturen zedelijke ligchamen banken ree- derijen gestichtengenootschappen vennootschappen of ondernemingende negotiatien ten laste van bijzondei*e per sonen buiten 's lands woonachtigdie ten laste van ingezete nen dezes Rijksdoch gevestigd in of ten laste van goede ren buiten 's lands gelegen mitsgaders de certificaten schuld brieven aandeelen of actiën op of in zoodanige vreemde fondsen of buitenlandsche effecten afgegeven de aandeelen in akkers land en plantaadjeiiin mijnen of op eenige on derneming van handel of nijverheid op of in vreemd grond gebied gelegen of gevestigd. (Het vervolg hierna,j Bij besluit van 24 november 1842 heeft Z. M. den gepensioneerden luitenant-kolonel G. A. L. von Helbig inge lijfd in den Nederlandschen adelstandmet het praxdicaat van jonkheer. Dén 6 dezer is in het Vlie binnengekomen de Harlin- ger Gi'oenlandsvaarder Spitsbergenkommandeur J. Both met één visch en 3100 robben, of 100 kwartdeelen spek. AMSTERDAM den 9 augustus. Gisteren morgen ten 9 ure werd de 59ste algemecne vergadering der maatschappij tot Nut van V Algemeenals naar gewoontein de Luthersche Nieuwe Kerk alhier, in het bijzijn van zeer aanzienlijke ge- noodigdenhoofdbestuurdersafgevaardigden en leden der maatschappijen eene talrijke vrouwenschaar plegtig geo pend door den algemeenen voorzitterden wel-eerw. heer N. S#art, met eene redevoering, bevattende: Handhaving van het onderwijs der maatschappij tot Nut van Algemeen, tegen het verwijt van onchristelijkheid. Na het uitspreken der redevoering, werd door den voor zitter berigtdat in het afgeloopen jaar een aantal van 103 personen onderscheidingen waren toegewezen voor het ver- rigten van edelmoedige of menschlievende dadenvoor wel ke de bestemde eei'eblijken aan die departementen zullen wor den toegezonden welke daarvan de opgaven gedaan hebben. Des namiddags ten één ure werden de eigenlijke werkzaam heden dezer algemecne vergadering in de Doopsgezinde kerk aangevangen met een uittreksel uit het algemeen verslag door den secretaris voorgelezen. Daarbij werd, onder an deren vermeld datin den loop van het jaar wederom elf nieuwe departementen waren opgerigten de maatschappij thans 256 departementen en 13,958 leden telde. Na het berigtdat tot algemeenen voorzitter voor de al gemecne vergadering 111 1844 gekozen wasen zich deze keuze had laten welgevallende wel edele heer TV. H. Suriti-

Middelburgsche Courant | 1843 | | pagina 1