MIDDELBVRGSCHE C O N°. 84. Zalm-dag e BESTUREN en ADMINISTRATIEN. NIEUWSTIJDINGEN. De STAATSRAAD GOUVERNEUR van de Provincie ZEELAND brengt bij deze ter kennis van de belangheb benden dat door Zijne Exc. den Heer Opper-IIoutvester met overleg van Hun Edel Groot Achtbare de Gedeputeerde Staten is bepaalddat de Jag't op GanzenEenden en Wa tersnippen in deze Provincie zal geopend zijn op den I Au gustus aanstaande met dien verstande echterdat dezelve wat de publieke Jagt aanbelangtalieen op het water, langs de stranden en oevers van waterplassen en op lage moeras sige gronden zal geopend worden en bepaaldelijk zal ge sloten blijven in en langs de Bosschen, alsmede op Bouw en Weilanden, tot het gewone Jagtveld behooreude. Zullende de opening van de Groote Jagt nader worden bekend gemaakt. Deze Notificatie zal in het Proviuciaal Blad worden ge plaatst mitsgaders de noodige Exemplaren daarvan aan de Stedelijke- en Gemeente-Besturen ter affixie worden toege zonden. Middelburg, den 12 Julij 1843. De Staatsraad Gouverneur voornoemd VAN VREDENBURCH. Scpartcmcut van Jftnauciett. Bestuur der Domeinen. Provincie Ze el AS D. OPENBARE VERPACHTING van LANDEN, gelegen in den SAFTINGER-POLDER Op Woensdag den 26 Julij 1843, des voormiddags om 10 ure, zal door den Agent van het Domein, te Sas-van-Gent als daartoe behoorlijk gemagtigdin het Logement genaamd het Wapen van Zeelandte HULST, ten overstaan van den Notaris E. F. Noël, residerende te Hontenisse, worden over gegaan tot de Openbare Verpachting, voorden tijd van ze- wen jaren ingaande met het rooven van den Oogst van het jaar 1843 voor zoo veel de Zaailanden betreft en voor zoo veel de Wei- en Onderlanden aangaat, met den 25 December van hetzelfde jaar 1843, van: Vijftien Perceelen WEI-ZAAI- en ONDER-LANDEN gelegen in den Saftiuger-I'old&rGemeente Clinge Provincie Zeeland. De voorwaarden dezer Verpachting bevattende tevens de omschrijving der te verpachtene Goederenzullen te lezen liggen te Clinge, ten Raadhuize der Gemeente aldaar; op den Cauter, in de Herberg genaamd de Mosselbank; te Hulst, in de Logementen genaamd het Wapen van Zeeland en den Arendte Hontenisse, ten Kantore van den Notaris Noël •en te Sas-van-Gent, ten Kantore van den Agent van het Do mein, bij vvien nadere inlichtingen te bekomen zijn. De Agent voornoemd T. W. van ZUYLEN van NIEVELT. en armverzorgersweduwen en weezen zich wendenen moeten wij om uw hart te roeren11 verzoeken met ons de woningen der ellende binnen te treden, en zult gij dan uw hart en hand gesloten houden al is het dat er in deze dagen veel van uwe liefde gevraagd wordtals gij daar schepselen met u van eenen en' denzelfden Schepper als gij daar kin deren met u eenen en denzelfden Vader aanroepende, als gij daar eenen vader en eene moeder benevens een vijftal kinderen, op een strooleger uitgestrektmet ziekte en dood ziet worstelen zonder eenig dekselvoedsel of verkwik king of elders eene moeder ziet grafwaarts dragefiterwijl eene dochter voor de ziekte dreigt te bezwijken en een va der ziek te huis wordt gebragt Komt bewoners van Zee land, volgt het voorbeeld der ingezetenen van Middelburg en Koudekerke en stelt ons in de aangename verpligting u langs dezen gebruikelijken weg den welmeenenden dank te kun nen toebrengen doet dan wel en ziet niet om u des Heeren woord herinnerendevoor zoo veel gij dit eenen van deze mijnen minsten broeders gedaan hebt, zoo hebt gij dat mij ge daan wetendedat het penningsken der arme weduwe niet vergeten zal worden in den dag der dagen. Handelt zoo als gij zult wenschen gehandeld te hebbenwanneer gij met ons zult staan voor den Regter van hemel en aarde Op dien God zij en blijve het oog van ons vertrouwen geves tigd en naar Zijne oneindige goedheid zegene Ilij dit middel en beware u en ons bij de gezondheid en hare voorregten Gaarne zullen zich de predikanten te Middelburg, bene vens de heer van Schalk Serlé en de ondergeteekendemet de ontvangst der giften belasten. Bij gemelden heer Serli is den 10 dezer van A.Z., f 2,60 ontvangen. Arnemuiden 13 Julij 1843. Namens het Armbestuur, H. HAESEBROECK, Predikant. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad VERE zijn voornemensonder nadere goedkeuring van den Stede- lijken Raad, op Vrijdag den 21 Julij aanstaande, des voor- middags ten elf ure, ten Stadhuize aldaar, publiek aan den laagsten inschrijver of minstbiedendeu aan te besteden het BUITEN-SCHILDERWERK van het Raadhuis en Toren binnen gemelde Stad alwaar de conditiën of voorwaarden ter Stedelijke Griffie, van heden, des morgens van 10 tot 12 rare, 'ter lezing liggen. Vere den 8 Julij 1843. Burgemeester en Wethouders voornoemd, J. KLEINMAN. Ter ordonnantie van dezelve, W. N. MEIJER L. S. De ZAAMSLAGSCIIE KERMIS zal dit jaar beginnen Maandag den 17 Julij en eindigen den 20 derzelve maand. Het is een aangename pligt die gij ons vervullen laat, •geachte school-onderwijzer van Koudekerke, A. H. Bodewijk ■daar gij op de uitnoodiging van onzen school-onderwijzer P. dswekkeboomu wel hebt willen belasten om iets voor de ar men en zieken te Arnemuiden bijeen te zamelenontvang Txenevens uwe geachte ingezetenen, die door hunne giften «daartoe bijgedragen en onze verwachting verre overtroffen hebbenden welmeenendeninnigen en hartelijken danke fiamelijk van P. ƒ5,20, wan J.L. ƒ3, van J.A. 1 van ÏI.M.B. f 3, van J.L. 75 ets., van J.v.H. 50 ets., van J.Jz.K. 50 ets., van P.A. f 1van W.K. fi, van A.H.L. 1,50, van P.M. f 3, van J.W.R. 40 ets., van S. 10 van Mev.L. /'io, van Jv.S./10. Maar duidt het ons nietten kwade dat wijbij het klimmen der ziekte en de daardoor ■verwekte armoede op u even als op de geachte ingezetenen van Middelburg, die meermalen in den nijpenden nood voor zien hebben, en die wij daarvoor ook bij deze gelegenheid den warmscen dank toebrengen het oog gevestigd houden ja het is tot ubewoners der provincie Zeelanddat armen JDuitsdilaub. •KEULEN den 10 julij. Te Miihlhausen in Thuringen zijn gelijk vroeger op andere plaatsen in Duitschland, wegens de duurte van het koren en daaruit meestal voortspruitende ver denking van opkoop den eersten dezer maand wanorden ont staan die de tusschenkomst der gewapende magt noodzake lijk gemaakt hebben. De verwachting op eenen goeden oogst in dit tegenwoordig jaar, eene verwachting, welke door de verbetering van het weder zoo zeer versterkt wordt, zal, naar men hoopt, de oorzaak tot zoodanige tooneelen doen ver dwijnen. Nog heden merkt onze courant aan, dat, volgens schrijven uit Mentz, er eene dubbel rijke oogst, in vergelij king met andere jaren te gemoet gezien wordt. Er zijn ko renaren gevonden waarin men tot 92 korrels geteld heeft. Jfcaukrtjfc. PARIJS den 10 julij. Bij koninklijke ordonnantie js de hertog van Aumale tot den rang van luitenant-generaal bevor derd. De verheffing van den prins van Joinville tot den rang van contre-admiraal wordt terstond na zijne aankomst te Eu te gemoet gezienalwaar het hof eenigen tijd zal gaan door brengen. Het gerucht der gevangenneming van den luitenant-ge neraal Lamorictère door de Arabieren wordt officieel tegen gesproken. Met een schipdat de baai van Akaroa in Nieuw Zee land den 24 februarij verlaten haden nu te Havre gearriveerd is heeft men hier berigtdat de benoemde Engelsche gou verneur der kolonieden 2 dier maand aan boord van de brik Victoriate Akaroa gekomen is, en, na eene langdurige woordenwisseling met den kommandant der Fransche station, den 9 de Engelsche vlag in genoemde haven heeft geheschen zonder van eenige vormelijke instructie zijner regering voor zien te wezen. De heer Berartkommandant der korvet le Rhin, die den heer Levaud op gemelde station heeft ver vangen had gemeend tegen deze in bezitneming te moeten protesteren, in afwachting van orders der Fransche regering om te vertrekken. Eene kopij van dat protest is naar Frank rijk opgezonden. De te Akaroa verblijf houdende Franschen hadden den 16 februarij insgelijks geprotesteerd. De schepen die onder het bevel van den vice-admi- raal de Mackau de haven van Toulon moesten verlaten, ten einde op de kusten vaii Italië te gaan kruisen hebben be vel ontvangen niet van Toulon te vertrekken, daar de ernsti ge gesteldheid der Spaansche zaken hunne tusschenkomst nood zakelijk zou kunnen maken. iScügie.. BRUSSEL den 22 julij, Men leest in sommige Engelsche dagbladen van den 8 dezer i Woensdag heeft eene bezen ding van leden van het vredes-genootschap de eer gehad aan Z. M. den koning der Belgen aanbieding te doenvan het onlangs door gemeld genootschap gearreste'erde adres aan de gouvernementen der beschaafde wereld, over het gewigtïge van voortaan in alle traktaten tusschen natiën eene Clausule op te nemen bij welke partijen zich verbinden hunne mo gelijke verschillen aan de beslissing van eene of van een paar bevriende mogendheden te zullen onderwerpen. Z. M. heeft verklaard zich met het beginsel van beslissende bemiddeling ten volle te kunnen vereenigendaar alle oor log op het vaste land was wat men het zorgvuldigst be hoorde te vermijdenterwijl hij voorts het geval van zulk een oorlog als onmogelijk beschouwde zoo lang Oostenrijk Frankrijk en Engeland het omtrent het handhaven des vredes eens zullen zijn. ^eberfanben. 's GRAVENHAGE den 11 julij. Men verneemt, dat men zich bij de departementen van algemeen bestuur, in de laat ste dagenheeft bezig gehouden met het opmaken der be- grootingen voor 1844 en 1845, eii verzekert, dat zij aan zienlijke bezuinigingen zullen bevatten. Men wildat tot gecommitteerde der Regering bij de maatschappij van weldadigheid zou benoemd zijn de lieer mr. Noiret de Bruinadvokaat alhier, en tot assistent van dien gecommitteerde, de heer F. van Sorge mede woonachtig alhier. Bij Zr. Ms. besluit van den 6 maart jl.is de heer F. V. A. de Sttterskolonel bij den generalen staf van het Nederlandsch Indisch leger, tot den Nederlandschen adelstand verhevenmet den titel van ridderovergaande op zijne wettige mannelijke descendenten bij regt van eerstgeboorte. In de Engelsche bladen leest men „De directeur-generaal der posterijen, lord Lowter, heeft onderhandelingen geopend met de directie der posterijen in Belgiede Nederlanden, Pruissen, Oostenrijk, Saksen, De nemarken, Zweden en Rusland, ten aanzien van den ver voer der brieven en dagbladenop dezelfde voorwaarden als die vastgesteld bij de post-overeenkomstwelke onlangs met Frankrijk is vastgesteld, en die sedert den 1 junij in werking is. Eene der voornaamste bepalingen zou bestaan in het op houden der verpligting tot het frankeren van brieven. Deze onderhandelingen zijn op het pnnt op eene voldoende wijze gesloten te worden." De heer mr. J. Polsreferendaris bij het departement van finantien alhier, dieeenigen tijd tot dat einde te Londen heeft doorgebragtwordt binnen weinige dagen terug verwacht. De volgende berigten uitCurapao, gedagteekend 1 mei, zijn hier te lande ontvangen Voor eenige dagen kwam alhier binnen van St. Domin go, de Haïtische brik E/eonora, met 45 emigranten aan boordonder welke zich bevinden de luitenant-generaal Car- rié, gouverneur van het oostelijk departement Haïti, en de kolonel Carriê. Curacao heeft sedert eêne lahge reeks van jaren tot wijk plaats gediend van de uitgewekenen van Venezuela en Nieuw- Grenada. Bij het vertrek der Grenadasche uitgewekenen naar Venezuela dachten wij dat deze de laatsten zouden zijn, die hier eene toevlugt zouden komen zoeken, en ziet, onver wachts krijgen wij uitgewekenen van Haïti of St. Domingo. Er zijn onderscheidene vaartuigen met levensmiddelen van hier naar de zuidelijke havens van Haïti gezeild. Vol gens de jongste berigten van daar had er nog geene reactie of terugwerking plaats gehad. Men hoopte, dat de partij van Boyer zulks niet zou ondernemen, daar Boyer, reeds be jaard zijndezelf niet wenschen zou om het moeijeiijk be stuur nogmaals in handen te krijgen. Ook is de omwenteling geene verandering van dynastiehet is maar eene verandering in de constitutie." AMSTERDAM den 12 julij. De eerste haringjager is niet 32J- ton haring aangekomendezelve is door tegenwind herwaarts lang opgehoudende vangst was nog niet veel en het weder was ruwzoodat het te hopen en te verwachten is dat de vangst bij meer bestendig weder zal beteren. VI.AARDINGEN den 12 julij. Eergisteren is alhier aan gekomen dè eerste jager welke den 2 dezer uit de vloot thuis zeilde, met 32g ton haring. Nadat daarvan dadelijk de ge wone geschenken per expressen waren afgezonden aan de Ko ninklijke familieis de eerste openbare verkoop geschied te gen 700 de ton. De haringvloot welke dit jaar in de provinciën van Holland is uitgerust, bestaat uit 128 schepen, als: van Vlaardingen 79, Delfshaven 2, Zwarlewaal 6, Middelharnis 5, Scheve- ningen 1, Schiedam 1Maassluis 15, Énkhuizen 6de Rijp 6 en Arasterdam 7. Van de 7 haringjagers wordt de voi- I gende op Maassluisde 5de op Amsterdam C11 de overigen te Vlaardingen verwacht. LEEUWARDEN den 10 julij. In den tuin van den-heer J. C. Putschnotaris alhier, bloeit tegenwoordig eene plant tot het geslacht Heraclcurte's behoorende meer algemeen be kend onder den naam van het Wagenrad. Dit gewas over treft in grootte alle andere, welke gedurende de laatste ja ren, in onderscheidene tuinenhebben gebloeid. Deze fïaai- je «clienn-pknt heeft namelijk de buitengewone hoogte van 3,60 N> el, de dikte van den stengel is 27 N. duimen, het grootste blad is 1,20 N. el lang en 0,60 N. el breed aan den top der plant prijkt eene schoone scherm-bLoem welke 0jS7 N* el in diameter isomgeven door eene menigte kleine schermen. jv J.t - De abonuements-prijs dezer Courant is 2,75 roor drie maanden, en franco per Post 3. De abonnementen worden voor niet minder dan drie maanden genomen en de betaling geschiedt comptantof bij het einde van ieder vierendeel jaars. De inzending der Advertentien behoort te geschieden des morgens vóór 10 ure indien men dezelve in het eerst uit te geven nummer wil geplaatst hebben. De A'dverlentien worden berekend tegen 22 cents de regelmet uitzoudering van Huwelijks- Geboorte- en Doodbekendmakingenwaarvan de prijs is van één tot zes regels 1 50 en voor iederen regel daarboven 22 cents. Dezelve behoeven niet op gezegeld papier geschreven te zijnalzoo bij elke plaatsing eener Advertentie het Regi van Zegel (35 ets.) moet worden betaald.

Middelburgsche Courant | 1843 | | pagina 1