MIDDELBURGSCI1E COURANT. N°. 80. Donderdag BESTUREN en AMINISTRATIEN. 6 Julij. NIEUWSTIJDINGEN. Publicatie. Publicatie. ISekenbmafting. SOcjJrttrlcmcnt tian JfinancicH. Hcbcviaub$cltc #rtttbcl~i$laat0cïirt|j{jij. (B-tres?!- 23 villa njc Jjeaufcrijfï. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad MID DELBURG Gezien het besluit van den Heer Staatsraad Gouverneur van Zeeland, van den 10 dezer maand (ProvinciaalBlad no. <n), houdende mededceling der door Zijne Exc. den Minister van Finantien daargestelde bepalingen, tot uitvoering van het Koninklijk besluit van den 28 Apru 1843, omtrent de we- dertoelating van den afkoop der aan 's Rijks Domeinen be- hoorende eeuwigdurende Erfpachten, Rentés, Uitgangen, Cijnzen, Tijnzen, Legsc'iatten en andere Prestatiën, bij welke bepalingen het belang der Prestatie-schuldigen vooral in het oog is gehouden, als wordende dezelve daardoor in de gelegenheid gesteld om zich door den afkoop hunner schuld te vrijwaren voor de kosten van de overbrenging der voor de bedoelde Prestatiën bestaande Hypothecaire Inschrijvingen vin de nieuwe Registers der Hypotheken. Brengen ter voldoening aan den inhoud van voormeld be sluit ter kennis der belanghebbenden dat opgemelde bepa lingen ter Stedelijke Secretarie voor een iegelijk ter lezing liggenen prijzen den daarbij toegelaten afkoop aan dezelve aan, als ee:i geschikt middel tot afdoening van schuld tegen eenen matigen prijs, en ter voorkoming van kosten welke anders, uit kracht van art. 5 der wet van den 4 Julij 1842 (1Staatsblad no. 16), van den Debiteur geheel zullen wor den gevorderd. En opdat een iegelijk hiervan kennis drage, zal deze wor den afgekondigd mitsgaders in dezer Stads-Courant geplaatst. Gedaan te;i Raadhuize der Stad Middelburg, den 23 Junij 1843. Burgemeester en Wethouders voornoemd PASPOORT van GRIJPSKERKE. Ter ordonnantie van Hun Edel Achtbare A. M. BECIUS. BURGEMEESTER eii WETHOUDERS der Stad MIDDELBURG, Hoofdplaats van de Provincie Zeeland Brengen ter keunis van de Ingeschrevenen voor de Schutterij vim dit jftör dat de Commissie welke ingevolge nrt. 15 der wet van 11 April 1827 op de Schutterijen voor dit jaur biunen deze Gemeen te is znmengesteld tot liet onderzoekeu van en beslissen omtrent de redenen van vrijstelling en uitsluiting t derzelver zitting zal beginnen op het Raadhuis dezer Stadop den 12 Julij aanstaande des voor middags ten tien ure. ~Wordende overigens dezulken, welke vermeenen redenen van vrij stelling of uitsluiting aan de Commissie te kunnen voordragen in dachtig gemaakt op de navolgende bepalingen van Zr. Ms. besluit van 28 Junij 1828 dus luidende Art. 9. Geene vrijstelling of uitsluiting van de dienst zal mogen worden verleend aan personen welke in de artikelen 8 en 4 der wet niet worden opgenoemd of die zich in de daarbij omschrevene ge vallen niet bevinden. Art. 10. Aan personen die voorgeven met ziekten of gebreken be licht te zijn zal geene vrijstelling worden verleend op vertoon van attesten maar zullen de zoodanigen worden onderzocht door den Ge nees- en Heelkundige bij de Commissie. Hij die buiten staat is voor de Commissie te verschijnen zal in zijne woning moeten onderzocht worden. Art. 11. De onvoorwaardelijke vrijstelling op grond van ziekten of •gebreken, zal alleenlijk mogen worden verleend op grond van de zoo danigen welke in het reglement op het onderzoek der manschappen, bij onze beschikking van den 15 Januari} 1821 no. 59 vastgesteld worden opgenoemd als voor de dienst volstrekt buiten staatof een volstrekt ot een betrekkelijk onvermogen tot de dienst daarstellende Daar welke laatste de Commissie vooral met bijzondere oplettendheid onderzoek zal doen; Zij die bij rimnmervcr wisseling in dienst tre den moeten in alk opzigten gezond zijn en vrij van alle gebreken. Art. 12. Als Geestelijken bij de onderscheidene gezindhedenen «Is Studenten in de godgeleerdheid, zullen alleen worden vrijgesteld diegenen welke als zoodanig volgens de verordeningen op het stuk der Nationale Militie regt op vrijstelling van deze dienst hebben. Ter bekoming van deze vrijstelling zullen dezelfde bewijzen moe ten worden overgelegd welke voor de vrijstelling van de dienst der Nationale Militie worden gevorderd. Art. 13. De voorwaardelijke vrijstellingenvermeld in art. 3 der wet, sub lit e g h k l en mzullen alleenlijk moged worden verleend ingeval de belanghebbenden de volgende bewijsstukken overleggen als t'. De Hoogleeraren en Lectoren aan de noogescholen Athenoce en Seminaria bet besjuit of de acte van aanstelling of be noeming nis zoodanig. gDe uit de dienst van den Staat te Land of ter Zee eervol ont slagene of gepensioneerde Officierenbet eervol ontslag of de akte van pensioen. A. De Officieren eervol uit de Schutterij ontslagen wegens veran dering van woonplaats het besluit van ontslag. Af. De Broeder van hemdie reeds in persoon en voor zichzel- ven bij de Schutterij dient: behalve een schriftelijk bewijs van <*leze dienst, door den Kommandant der Schutterij af te geven, r«en schriftelijk bewijs van het Plaatselijk Bestuur', dat de die- neude Broeder met hem bij zijne Ouders inwoont. Die aangesteld zijn voor de dienst der Nacht- of Brandwachten «en der Brandspuiten een schriftelijk bewijs deswege van het Plaatselijk Bestuur. mu De Lijl-eu Huisbedienden een certificaat van den Persoon bij welken zij als zoodanig dienstbaar zijn, gecertificeerd door het Plaatselijk Bestuur. Zij die voortdurend uit Armenkassen bedeeld of in de Armen-Gestichten opgevoed en onderhouden wordeneene schriftelijke en door het Plaatselijk Bestuur gecertificeerde ver klaring van Bestuurders der Gestichten, houdeude waarin de Ledeeling bestaaten sedert wanneer en op welke tijdstippen •dezelve genoten is. Art. 16. Diegenen welke voor de Commissie van Onderzoek niet opkomen zullen gehouden worden geene redenen tot vrijstelling te hebbenenvoor zoo verre zij dienstpligtige nummers .getrokken Wbbende niet vallen in de termen van art. 3 der Wet, sub a, b, v-J e,n 4 mlIc" z'.i Lij de Schutterij worden inge lijfd blijvende het hun evenwel vrij om hunne redenen tot vrijstel- "9R lil een volgend jaar te doen gelden. En eindelijk, dat zij, welke vermeenen mogten op, grond van art. 86 der wetaanspraak te kunnen maken om bij de Reserve te worden geplaatst of op finaal ontslag, derzelver reclames bij de Com missie moeten doen gelden met overlegging van een extract uit het otamböek der Schutterij waarbij zij hebben gediend. En opdat niemand hiervan onkundig zij, zal deze worden gedrukt, afgekondigd en aangeplakt, mitsgaders in dezer Stads-Courant geplaatst. Gedaan ten Raadhuize der Stad Middelburg den 3 Julij 1843. Burgemeester eu NV ethouders voornoemd, HASP'.ORT vit GRIJPSKERKE. Ter ordonnantie van Hun Ed. Achtb. A. M. R E C I U S. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad MID DELBURG Gezien den Staat van ten achteren zijnde Belastingschuldi gen wegens de vervallene termijnen van de Grondlasten over het loppende Dienstjaaropgemaakt door den Heer Ont vanger derzelve Belastingen binnen deze Stad Verwittigen mits deze de belanghebbenden dat de Dwang bevelen tegen dezelve binnen kort aan hen zullen worden be- teekend, onder aanmaning, om alsnog,, tot voorkoming van vervolgingten spoedigste hun verschuldigde t&.fyoldoen. Gedaan ten Raadhuize der Stad Middelburg, den 3 Julij 1843.. Burgemeester en' Wethouders voornoemd PASPOORT van GRIJPSKERKE. Ter ordonnantie van Ilnn Edel Achtbare, A. M. BECIUS. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad VERE brengen ter kennis van de belanghebbenden datten gevolge van eene noodzakelijke herstelling aan de Brug voor deZan- dijksche Poortde passagie door die Poort van en met den 10 Julij tot en met den 9 Augustus, voor Paarden en Rij tuigen zal gestremd zijndat om van die zijde in de Stad te kunnen komengebruik zal kunnen worden gemaakt van den Aarden- of zoogenaamden Smidsweg, naar de Warwijk- sche Poort geleidende. De ADMINISTRATEUR van 's Rijks Schatkist in ZEE LAND adverteert, dat, van af Maandag den 10 dezer, ten zijnen Kantore zullen worden uitbetaald alle de Pensioenen over het tweede Kwartaal van 1843. Middelburg, den 6 Julij 1843. De Administrateur voornoemd P. POUS. ADMINISTRATIE DER DOMEINEN. Agentschap Sas-van-Gest. De AGENT van het DOMEIN te Sas-van-Gent brengt bij deze ter kennis van de belanghebbenden, dat bij Konink lijk besluit van den 28 April 1843, No. 48, de afkoop van aan 's Rijks Domeinen behoorende Erfpachten Renten Uitgangen Cijnsen Tijnsen Legschatten en andere Presta tiën, wederom is toegelaten, en zulks op den voet als bij opgemeld besluit is omschreven en vervat is in dedaarvan door den ondergeteekende opgemaakte en in de Gemeenten alwaar demet Prestatiën bezwaarde goederen gelegen zijn aangeplakte Bekendmaking. De Agent van het Domein voornoemd T. W. van ZUYLEN'van NIEVELT. De DIRECTIE brengt ter kennisse van de Stemgeregtigde Deelhebbers, dat, ingevolge het 91ste der Artikelen van overeenkomstdein de Vergadering van Commissarissen goedgekeurde Balans,- over het achttiende Boekjaargeëindigd zijnde met ultimo December 1842, van den 5 tot den 19 Julij 1843, voor Jien ter visie zal leggen, ter Secretarie van de Directie te Amsterdambij de Agenten der Maatschappij te Rotterdam, Middelburg en Dordrecht, aan het Lokaal der Kamer van Koophandel en Fabrijken te Leydcn en op het Raadhuize der Stad 's Gravenhage. Amsterdam, den 1 Julij 1843. DE CLERCQ, waarnemend President. KOOY, Directeur, fungerend Secretaris. De Leden der Afdeeling Middelburg van het Nederlandsch BIJBEL-GENOOTSCHAP worden bij deze uitgenoodigd om de Vergadering bij te wonen welke op Donderdag den 6 dezerdes middags ten één urein het Museum alhier ge houden zal worden, tot het doen der jaarlijksche Rekening, en het kiezen van Directeuren in plaats der aftredenden. Middelburg, den 3 Julij 1843. A. M. CRAMER, Secr. LONDEN den 1 julijI11 het huis der gemeenten heeft gisteren avond de heer Hume bij gelegenheid van het zich in comité van onderstand begeven van gemeld huis, deSzelfs toegezegde motie betreffende de noodzakelijkheid om het van parlementsvvege vroeger verleende pensioen van 21,000 p. st. aan den hertog van Cumberland thansdaar gezegde hertog reeds sedert enkele jaren koning over Hanover isonverwijld in te trekken, in omvraag gebragt; doch is ten slotte het gedane voorstelop de verklaring van sir RPeel dat het bewuste pensioen vroeger aan den hertog van Cumberland van parlementswege levenslang toegestaan is en het derhalve met de goede trouw van het parlement onbestaanbaar zijn zou om het bedoelde pensioen thans in te trekken ofschoon de primitive noodzakelijkheid liet onderhoud van meergenoem- den hertog al mogt opgehouden hebben te bestaan met eene meerderheid van 106 stemmen verworpen, hebbende 91 leden voor en daarentegen 197 leden tegen inr. 'Hn-me's mo tie gestemd. Donderdag avond heeft men zich in hetzelfde huis op nieuw eenen geruimen tijd met het verder in comité behande len van de lersche wapenen-bill onledig gehouden doch heeft men alstoen op nieuw, ten gevolge van den blijvenden tegen stand tegen dezen maatregel van wege een aantal ledenslechts een tweetal clausulen kunnen afhandelen. De plegtige voltrekking van het huwelijk tusschen H. K. H. de prinses Augusta van Cambridge en Z. D. H. den erf-groothertogFrederik van Mecklenburg-Strelitz, heeft woens dag' avond omstreeks negen ure, in de koninklijke kapel van het Buckingham-paleis plaats gehad. Berigten van de Kaap de Goede Hoop, loopende tot fef,J pnI' blijven, ten opzigte van de vroeger bestaan hebbende onlusten in die Britsche kolonie met de boeren van Port-Natalbij voortduring gunstig luiden. Ontvangene berigten uit Nieuwyork gedagteekend van den 16 junij houden geen ander staatkundig nieuws in, dan dat de voorzitter der Vereenigde-Statende heer van Buren, zich op eene reis door de noordelijke Staten dier republiek bevindten overal door de ingezetenen met de aan zijnen stand verschuldigde eerbewijzen en met geestdrift ontvangen wordt. Vooits blijken de thans plaats vindende woelingen in Ierland ter herroeping der bekende unie ook in de Vereenig- de Staten en wel bij de lersche bevolking aldaargroote sensatie en goedkeuring weg te dragenzoo dat er zelfs geldelijke bijdragen door hen ter bevordering van dit doelwit gedaan worden. Overigens gewagen deze zelfde berigten nog van eenen vreesselijkeu branddoor welken nieuwelings de stad Tallahassein Florida bestaande eeniglijk uit hou ten gebouwen geheel in de ascb gelegd en hierdoor eene schade van ongeveer een half roillioen dollars veroorzaakt is. PARIJS den 1 julij. De hertog van Aumale is eergiste ren uit Algerie te Marseille gearriveerd en wordt moreen te Neuilly verwacht. In liet begin van augustus zal de hertog van Nemours het kamp bij Rennes bezoekenverscheidene zeehavens van Bretagne in oogenschouw nemen en zich ver volgens naar het kamp bij Lyon begeven. De kamer der gedeputeerdendie het budget van uit gaven met eene groote meerderheid aangenomen heeftis daar op tot de behandeling van het wets-ontwerpstrekkende tot opening van een crediet voor de Grieksche leening overge gaan en heeft het, met 221 tegen 13 stemmen, goedgekeurd. Gisteren en heden zijn weder verscheidene depeches om trent Spanje publiek gemaakt. Bijna de geheete bevolking van Barcelona had zich den 27 junij uit vrees voor het bom bardement, buiten de stad begeven. Dien dag stond Espartero op slechts weinige uren van Valencia. Intusschen breidt de op stand zich naar alle kanten uit. Valladolid heeft het voorbeeld van Palencia gevolgd. Vittoria en het garnizoen dier plaats zijn den 28 den regent afgevallen, de bezettingen van Estella en Guetaria, de stadjes Lucena en Ubeda insgelijks. Men kan dus niet langer zeggen dat in de Baskische provinciën alles stil blijftmaar de politieke regter van Guipuscoa en de stedelijke regering van St.-Sebastiaan hebben verklaard den regent tot in het uiterste oogenbiik te zullen ondersteunen. Het Lampourdansche heeft meer dan 10,000 gewapende man schappen aan Castro geleverdwiei.-s magt reeds op ruim 50,000 mail wordt geschat. Dit alles wordtin meerdere of mindere mate door de dagbladen en particuliere correspondentien aangevuld. De eersten behelzen verscheidene proclamatiendoor de junta van Barcelona aan de inwoners uitgevaardigd. In de eerste zeg gen zijdat de gouverneur van Montjouy aan de consuls be loofd heeft hen te zullen waarschuwen alvorens de stad te beschietenin de tweede dat zij besloten heeft de magt van hen welke zij de onderdrukkers noemtin hare verschan singen aan te vallen en in de derde eindelijkhoe zij den eisch van Zurbanotot ontruiming van al de punten door constitutionele troepen bezetmet verontwaardiging van de hand heeft gewezen. Barcelonezen (dus eindigt dit hoog gestemde stuk), uw naam, van nu af aandien der Numan- tiers gelijk bereidt der geschiedenis een harer schitterendste en heldhaftigste feiten. Dat wij vertrekken 5 de poorten der stad zullen dag en nacht open blijven. Laat heil onze wo ningen verbranden wij zullen op de puinhoopen daarvan vrij ademenen bij onze vaderlandslievende zangen zullen de lage tirannen, met schande en smaad bedekt, bezwijken. Leve de constitutie leve de koninginleve de centrale en weg met EsparteroHet is te wenschen dat :e leden der junta wanneer Espartero mogt zegevieren niet de eer- f ten zuilen zijn om zich te onderwerpen of op het een óf

Middelburgsche Courant | 1843 | | pagina 1