MIDDELBURGSCHE C O IJ R A N T. N°. 77. Donderdag 1813. 29 Junij. BESTUREN en ADIINISTRATIEN. NIEUWSTIJDINGEN. ^Departement nan Jfttiauctett. Agentschap van het Domein te Mtddblbvro. De AGENT van het DOMEIN te Middelburg informeert een ieder welken zulks zoude kunnen -aangaandat ten zijnen Kantorealsmede ten Kantore van de betrokkene Ontvan gers der Registratie, dagelijks, behalve des Zondags, gele genheid is tot den afkoop van Renten en Erfpachten aan het Domein verschuldigdop den voet en de wijze vastge steld bij Zijner Majesteits besluit van 28 April jl. No. 48 ■en breeder vermeld in de gedrukte Bekendmakingen welke in de Gemeenten waaronder de met voorschrevene Renten en Erfpachten bezwaarde Goederen zijn gelegen, zijn aange plakt. Middelburg, den 27 Junij 1843. De Agent van het Domein J. C. de BRUYN. flublicAtie. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad MID DELBURG Gezien het besluit van den Heer Staatsraad Gouverneur van Zeeland, van den 10 dezer maand {ProvinciaalBladno. ói), houdende mededeeling der door Zijne Exc. den Minister van Finatitien daargestelde bepalingentot uitvoering van het Koninklijk besluit van den 28 April 1843, omtrent de we- -dcrtoelating van den afkoop der aan 's Rijks Domeinen be- hoorende eeuwigdurende Erfpachten RentenUitgangen CijnzenTijnzenLegschatten en andere Prestatiën bij welke bepalingen het belang der Prestatie-schuldigen vooral in het oog is gehoudenals wordende dezelve daardoor in de gelegenheid gesteld om zich door den afkoop hunner schuld te vrijwaren voor de kosten van de overbrenging der voor de bedoelde Prestatiën bestaande Hypothecaire Inschrijvingen in de nieuwe Registers der Hypotheken. Brengenter voldoening aan den inhoud van voormeld be sluit ter kennis der belanghebbendendat opgemelde bepa lingen ter Stedelijke Secretarie voor een iegelijk ter lezing liggen, en prijzen den daarbij toegelaten afkoop aan dezelve aan, als een geschikt middel tot afdoening van schuld tegen eenen matigen prijs, en ter voorkoming van kosten welke anders, uit kracht van art. 5 der wet van den 4 Julij 1842 {Staatsblad no. 16), van den Debiteur geheel zullen wor den gevorderd. En opdat een iegelijk hiervan kennis dragezal deze wor den afgekondigd mitsgaders in dezer Stads-Courant geplaatst. Gedaan ten Raadhuize der Stad Middelburg, den 23 Junij 1843. Burgemeester en Wethouders voornoemd PASPOORT van GRIJPSKERKE. Ter ordonnantie van Hun Edel Achtbare A. M. BECIUS. SUvcirtetttie. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad VLIS- SINGEN Brengen ter kennis van de daarbij belanghebbendendat de KERMIS of JAARMARKT binnen deze Stad een aan vang zal nemen op Maandag den 10 Julij aanstaande, en eindigen op Vrijdag den 21 daaraanvolgende; zullende op die Kermis geene Bedelaars Draaiborden GochelaarsHo roscooptrekkers Loterijspelers of Kwakzalvers worden toe gelaten noch zulke Personenwelkezoo ver gevorderd wordt, van geen Patent zijn voorzien. Wordende de Kooplie den enz. uitgenoodigd om zich vóór den 4 Julij aanstaande, met franco Brieven en met opgave in Nederlandsche maat, aan den Marktmeester alhier te adresserenter bekoming der benoodigde Standplaats. Vlissingen, den 8 Junij 1843. Burgemeester en Wethouders voornoemd, A. van der SWALME. Ter ordonnantie van Hun Edel Achtbare S. van der "SWALME Secretaris. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad VERE .brengen ter kennis van de belanghebbendendatten gevolge van eene noodzakelijke herstelling aan de Brug voor de Zan- üijksche Poortde passagie door die Poort van en met den to Julij tot en met den 9 Augustus, voor Paarden en Rij tuigen-, zal gestremd zijn; dat om van die zijde in de Stad te kunnen komengebruik zal kunnen worden gemaakt van üen Aarden-'of zoogenaamden'Smidswegnaar de Warwijk- •sche Poort geleidende. De COLLECTEUR van het Stedelijk Middel der Lanta ren-gelden enz. is den belasting-beschrevenen over de Dienst ■dezes loopenden jaars bij deze aanmanende tot voldoening van hun verschuldigde in opgemelden Dienst; - en brengt •de nalatigen over het afgeloopen jaar 1842 ter kennis, dat met de opmaking der Dwangbevelen hunnes opzigtens is begonnen; strekkende deze kennisgeving ter ingeiegenheid «telling der zulken om het door hun verschuldigde, alsnog vóór of óp den 7 Julij eerstkomende buiten kosten van ver volging te voldoen. Middelburg29 Junij 1-843. DE TROIJE Nj. CÏAukottbigtttg. De COMMISSIE van BESTUUR over de Provinciale School tot aankweeking van Heelmeesters en Vroedvrouwen, in de Provincie Zeelandte Middelburg gevestigdbrengt bij deze ter kennisse van de belanghebbenden Vooreerst: Dat de zoodanigen die verlangen met den eerst- volgenden Cursus, in de maand Augustus 1843 als Leerlin gen bij gezegde School te worden ingeschrevenzich in per soon of met vrachtvrije brieven van henzelvenof van hun ne Ouders of Voogden zullen behooren aan te melden bij den Secretaris der Commissieen aan denzelven zullen behooren over te leggen of te doen toekomen een Extract uit het Register van geboorte en een Certificaat van goed gedrag afgegeven door den Heer Burgemeester hunner woonplaats als wanneer hun nopens hunne verdere verpligtingen de noo- dige teregtwijzigingen zullen worden gegeven. Ten tweede Dat de aanvang der Lessen van den eerstvol- genden Cursus zal plaats hebben op Dingsdag den 8 Augus tus 1843 na dat op Maandag den 7 Augustus, des namid dags ten één ure in het gewoon Lokaal der Schoolzal zijn geregeld de rangschikking der Leerlingenbij welke een ieder hunner zal behooren tegenwoordig te zijn. En, ten derde: Dat de Lijst der onderscheidene Lessen, welke gegeven zullen wordenaan de Voorpoort van het Lo kaal der School zal zijn aangeplakt. Middelburg, den 28 Junij 1843. Namens de Commissie voornoemd, VAN BAKELGEM Secretaris. I2ebetrlatib$c(ic 45atibcl~illaat0cltappij- De DIRECTIE maakt, ingevolge het 94ste der Artikelen van overeenkomst bekend, dat door den Raadin deszelfs zitting van heden in overeenstemming met de bepalingen van het 92ste en 9de der evengemelde Artikelen is besloten tot de uitkeering van een Dividend over het Boekjaar 1842 ten bedrage van twintig Gulden over elk aandeel groot 1000, staande op naamen verwittigt dientengevolge de houders van Aandeelen op naam datovereenkomstig den inhoud der bij die Aandeelen afgegevene nieuwe Dividend-Bewijzen tot de betaling tegen intrekking van het achtste derzelve zal worden gevaceerd bij de Nederlandsche Bankte Am sterdam en wel te beginnen met den 1 Augustus eerstko mende. Amsterdam, den 23 Junij 1843. VAN DER HOUVEN President. KOOY, Directeurfungerend Secretaris COMMISSARISSEN van het BEGRAFENIS-FONDS ónder de Zinspreuk uit Voorzorgalhier gevestigd onder Di rectie van D. de Oudeberigten bij dezedat de Rekening van het Fonds over het jaar, verschenen 30 April 1843, door hen is opgenomen en in de meest volledige orde be vonden en dat tot goedmaking der Begrafenis-kosten in het afgeloopen jaar uit het Fonds bestreden, een omslag van 14 procent van ieders inleg zal verschuldigd zijnterwijl de Rekening gedurende de maand JunijJulij en Augustus aan staande bij den Directeur ter inzage zal leggen. Commissarissen nemen deze gelegenheid te' baatom de meer algemeene deelneming in dit Fonds bij vernieuwing aan te bevelenniet alleen aan minvermogendenmaar ook aan meer gegoeden en aanzienlijken, opdat deze door hun voor beeld de minvermogenden aanmoedigen tot het doen eener geringe jaarlijksche opofferingwelke zoo zeer geschikt is om hunne nageblevene betrekkingen tegen de anderzins veelal bezwarende uitgaven voor begrafenis vrij te waren. Middelburg, den 28 Junij 1843. Commissarissen voornoemd DE STOPPELAAR, President. C. VIS. 11. D. FOCK Secretaris, 53uitscltl«iub. BERLIJN den 23 junij. Z. M. de koning isvergezeld van Z. M. den koning van Denemarken in den namiddag van den 18 te Straalsund aangekomen. Na dien dag en den volgenden morgen te zamen te zijn geweest, verlieten HH. MM. Straalsund wederde eerste om zijne reis voort te zetten de laatste om ïiaar zijne staten terug te keeren. I11 den vroe gen morgen van gisteren is Z. M. in deze residentie uit Pom- meren teruggekeerd en naar Pillnitz vertrokken. PARIJS den 24 junij. Door de kamer van afgevaardigden is het voorstel der commissie om het effectief van het leger, in strijd met het gevoelen der regering, met 14000 man te verminderengisteren verworpen. In de zitting van heden zijn de beraadslagingen over het 'budget van oorlog verder voortgezet. Sedert-acht dagen is het aanzien ónzer Noordelijke de partementen geheel veranderd na onophoudelijke'regens heeft het schoone weder hoop en vreugde ondet de landbouwers verspreid. De graanprijzen dalen op onze marktende hooi oogst gaat druk voortde uitzaai van het koolzaad gaat naar wenschalles geeft hoop op eenen overvloedigen oogst van alle aardvruchten. ^tebctrlanben. AMSTERDAM den 26 junij. Gisteren in den achtermid dag ontlastte zich over deze stad en haren omtrek eene vrij zware donderbuiverzeld van hagel en slagregen. Men verneemt, dat daarbij het bliksemvuur op verscheidene plaat sen ingeslagen is, op de Keizersgrachtbinnenzijde, tusschen de Utiechtsche straat en Reguliersgracht, is van de kroon lijst egner huizing de helft van een der vier daarop staande vazen afgeslagenals ook het dak eenigzins beschadigd buiten de stad is, niet ver van de Duivendrechtsche brug, een watermolen naar men beweert door dezelfde oorzaak in brand geraaktzijnde de kap en een gedeelte der wiekeu verbrand het overige slechts met hulp van eene brandspuit ge- bluscht; iets verder van deze stad, bij Nichtevechtis e'en hooiberg in brand gezet en naar men zegt geheel in den asch gelegd. Voorts heeft menofschoon zulks in geen verband stond tot het vroeger gevallen onweder gisteren avond om streeks tien urealhier op het Rokinhet zonderlinge schouwspel gehad van de van Utrecht komende diligence met een der wielen in brand te zien voorbij rijdenen hetzij om- at e voerman het geroep der omloopende jongens mistrouw de hetzij omdat hij begreepte kort bij zijne stalling op den Dam te zijnom ter blussching op te houdenaldus zijnen weg te zien vervolgen. Het geval is waarschijnlijk veroor zaakt geweest door het te heet worden van eenen nieuwen as. Eergisteren is alhier gehouden de vroeger aangekondig de besteding van het leggen van het roosterwerk en van spoorstaven (rails) voor den Rijn-spoorweg op het gedeelte begrepen tusschen de stad Amsterdam en den Heykop nabij Breukelen benevens de uitvoering van eenige aardewerken daarmede in verband staande. Het iste 2de en 4de perceel dier werken is aangenomen door D. de Jongh Cz. te Ameide, gezamenlijk voor den prijs van ƒ136,000, en het 3de per ceel door P. van Gilste Terheiden voor 48,800. De constructie der gebouwen in te rigten voor de repara- tien van locomotieven en rijtuigen en tot bergplaats van coke op het stations-plein te Amsterdamis aangenomen door j. Bremkerste Strijeu voor 14,400. MIDDELBURG den 28 junij. Zijne Exc. de nieuw be noemde minister van financien jhr. ridder van der Heim van Duyvendykeheeft deszelfs betrekking den 25 dezer aanvaard. Den 24 zijn de onder-officieren en manschappen uit makende het garnizoen der residentie, in de caseïne buiten gewoon onthaald gewordenen zulks op persoonlijke begeerte des Koning» hebbende Z. M. bij en na afloop 'der revue op zaturdag 11. hoogstdeszelfs bijzondere goedkeuring over de hou ding en bedrevenheid der troepen van verschillende wapenen waaruit die revue was te zamen gesteldin zeer vleijende be woordingen te kennen gegeven. Men wil datonder meerdere bezuinigingendie men bij de marine te gemoet zietook deze behooren zou dat de korpsen muzijk op de schepen en vaartuigen van oorlog zullen worden ontbonden. Men verneemt, dat in den voorgestelden maatregel tot sup pressie der muzijk bij de infanteriede keur-korpsen niet zijn begrepen en dientengevolge de grenadiers en jagers hunne muzijk zullen behouden. Ook loopt het gerucht, dat de reorganisatie van het' leger dezer dagen zoude zijn vastgesteld men zegt, dat een rege ment infanterieeen gedeelte van eeii regement kavallerie en eenige batterijen rijdende artillerie zouden zijn gesuppri meerd. Voorts dat het derde ot flank-bataillons van elk rege ment zoude worden ontbonden en ingedeeld bij de overige veld-bataillons van hetzelve welke daardoor op zes kom- pagnien zouden gebragt worden hierdoor zouden de kosten van tien bataillons-staven worden bezuinigd. Verder is er nog sprake van het supprimeren van een der bataillons van het regement jagers en van het pensioneren van verscheiden officierenwelke door hunne ver gevorderde jaren geene billijke aanspraak meer op avencement kunnen ma ken. Door Z. M. zijn benoemd, tot ontvangers der directe belastingenen accijnsen: te Oude-TongeNieuwe-Tonge en Herkingen, de heer S. J. Hofman, thans ontvanger te St. Annaland c. a.en te St. Annaland c. a. de heer J. JV. Spies, thans ontvanger te Oostvoorne. Zr. Ms. fregat de Rijn is gisteren uit 's Rijks dok te Vlissingen gehaaldten einde zich bij de overige schepen van het eskaderdat zich aldaar ter reede verzameltte voegen. In het groote liefdegesticht te Brussel bevindt zich ze kere Jonkerden 15 april 1735, uit Belgische ouderste Leyden geboren en die dus den ouderdom van reeds twee maanden boven de 108 jaren bereikt heeft. Ter zijner eere is op den laatsten Sint-Jansdag in dat gesticht een vrolijk feest gevierd. De zaken van Spanje hebben volgens de jongste be rigten een nieuw belangwekkend aanzien bekomen. De re gent Espartero had besloten in persoon den opstand aan te tasten en ditmaal door Vaiencia op te rukken. Hij was den 21 Vertrokken, vergezeld door de generaals Linage en Ver ras, benevens den minister van oorlog. De troepen van het garnizoen te Madrid waren daags te voren' uitgetrokken er bleef nu aldaar slechts een regement kavallerie. Zurbano had Lerida verlatenom op een ander punt te opereren

Middelburgsche Courant | 1843 | | pagina 1