ZEETIJDINGEN. ADVERTENTIEN. Yerkooping vau Boeken euz. STOOMJAGTEN, MiddelburgDordrecht Dotter dam STOOM JAGT GorincheniDordrecht Middelburg De Notaris D. J. van der Horst Serlé zal, op HEDEN den 27 Junij 1843 des avonds ten acht ure, in het Neder- landsch Logement in de Abdijbinnen Middelburgin het openbaar bij opbod en afslag verkoopen DE STAD G O RIN CHEM t TER DRUKKERIJ VAN DE GEBROEDERS ABRAHAMS. mm sten, die fief scheikundig onderzoek hebben opgeleverd. Het hof 'heeft (Harbij als bewezen aangenomen dat de pastei on- vergiftigd in de woning van den beschuldigde en vergiftigd uit zijne handen gekomen is. Daarna wordt opgegeven dat de beschuldigde "voor de eerstemaal arsenicum album ha<t-ge kocht, en tevens, op grond van. getuigenissen, als bewezen aangenomen dat de beschuldigde te gelijker tijd in het bezit van het vergif en van de pastei geweest isen te gelijker tijd dat bezit heeft verloren, en dat de beschuldigde het ge bruik der twee drachmen rattenkruiddie hij in het bezit had niet heeft kunnen aantoonen. Vervolgens wordt het belang aangeduiddat de beschuldigde bij het overlijden van zijnen oom en tante had; de geldelijke ongelegenheden, waarin hij zich in september jl. bevond de twisten die hij met zijnen oom heeft gehadhet daarop gevolgd vertrek van den be schuldigde naar Utrechthet aankoopen en gebruiken van calmerende en slaapmiddelen de gedragingen en gesprekken van den beschuldigdevan het oogenblik dat de misdaad is gepleegd zoo wel te Utrecht en op zijne reis naar de resi dentie als te 's Gravenhage in en buiten het huis van den overledene, enz. Het hof heeft het op grond san aanwij zingen en alzoo door wettige bewijsmiddelenals bewezen aangenomen, dat de beschuldigde het rattenkruid in de pastei heeft vermengdmet het doelom zijnen oom te dooden gelijk dit werkelijk het gevolg daarvan geweest is. Èene ontelbare menigte bevond zich in en buiten de ge- regtszaal. AMSTERDAM den 24 junij. Woensdag jl. werd alhier de gewone jaarlijksche vergadering van den raad der Neder- landsche Handel-maatschappjj geopendmet eene aanspraak van den heer staatsraad van der Hovvenpresident dier maat schappij behelzende een verslag van den gang en stand der zaken en aangelegenheden dier inrigtingeerst en meest met betrekking tot haar, met ultimo december 1842 geëindigd, achttiende boekjaar doch met vermelding tevens der voor naamste bijzonderheden tot het thans loopende boekjaar be- hoorende. Het bleek daarbijdat de fmantiele spanning op Java nog geenszins als geweken kan worden beschouwd noch de belemmering als opgeheven, welke de lijnwaadhandel der maatschappij, dientengevolge, aldaar blijft ondervinden; dat aan de verliezen der maatschappijin dien handelzich eene belangrijke schade voor haar heeft toegevoegd door den brand, welke op den 12 augustus 1842 te Sourabaya woedde en eene aanzienlijke hoeveelheid harer lijnwaden en lakens ver nielde, en dat, buitendien, dit tijdvak door eene voorgaande voorbeeldelooze daling in de prijzen der voornaamste koloniale producten en door verliezen voor den handel in het alge meen gekenmerktin meer dan één opzigtongunstige re sultaten voor de maatschappij heeft opgeleverdzoo door ver liezen op die producten als ten gevolge van wanbetalingen in Indie. Desniettemin bleef de maatschappij beantwoorden aan het nationaal doel harer oprigting. De bestaande kwijning', voor een goed deelgevolg van vroegere overdrijvingwas door haar af te wenden noch weg te nemendoch zij blijft trachten te voorkomen, dat dezelve overga in versterving, en, naar den aard en gang der omstandigheden hare werk zaamheden inrigtende, vaart zij voort, met aan handel, scheepvaarten nijverheid gewigtige diensten te bewijzen terwijl, onder dat alles, en niettegenstaande den drang van menigerlei ongunstige omstandigheden aan hare deelhebberen over 1842, nog eenig dividend is kunnen verzekerd worden. Bij het sluiten dezer 21ste gewone vergadering van den raadop den 23 dezernam de heer presidentals zooda nig met het einde dezes jaars aftredende met de meeste har telijkheid dankbetuigend en heilwenschend afscheid van de heeren commissarissen, die daaraan beantwoorden op eene voor Z. H. Ed. gestr. even aangename als vereerende wijze ook door het aanbod, van wege den raad, van een blijvend bewijs van erkentelijkheid en hulde. HAARLEM den 22 junij. Door den grooten kerkeraad der Nederduitsche Hervormde gemeente alhier is hedenuit het vroeger medegedeelde drietal van predikantenberoepen de wel-eerw. en zeer geleerde heer E. H. Cats, predikant te Almelo. ROTTERDAM den 23 junij. Uit het vroeger medege deelde twaalftalis heden door den breeden kerkeraad der Ne derduitsche Hervormde gemeente alhier het volgende zestal van predikanten geformeerddd. IV. P. R. Bonmante West zaandamD. Pijzei, te Dordrecht; A. M. Berkhout, te VlaardingenC. Krabbete ZutphenIV. Stormte Delft en J. A. IV. Molster, te Utrecht. GOES den 22 junij. Gelijk thans wederom de berigten van elders omtrent de vooruitzigten op den oogst hoogst gun stig zijn zoo mogen wij die ook van hier geven. De zwa- re "tarwe, welke men meende dat door de jongste regens veel geleden haddaar dezelve hier en daar tegen den grond was geslagen., is bij zonneschijn en oostenwind opgebeurd en staat zoo schoon als immer. MIDDELBURG den 26 junij. Den 23 24 en 25 dezer zijn te Vlissingen gearriveerd Zr. Ms. brik de Haai kapi tein ter zee van Limburg Stirum Zr. Ms. fregatten Jason en de Sambre kapiteins ter zee van der Plaat en Kisten Zr. Ms. korvet Castor kapitein-luit. ter zee Sö/ingenbe- hoorende tot het eskader naar de Noordzee bestemd. Den 21 dezer is op 's Rijks werf te Amsterdam van stapel geloopen Zr. Ms. korvet van Speyk van 26 stukken. De Staats-Courant van. 23 junij jl. behelst de officiële benoeming van den heer en mr. Pieter Merkus tot gouver neur-generaal van Neêrlandsch Indie en tot opperbevelhebber der land- en zeemagtbeoosten de Kaap de Goede Hoop zijnde deze benoeming door Z. M. geschied bij besluit van 11 october 1842. Wegens Spanje wordt door de laatste Parijsche dag bladen gemeld De stoomboot Isabella II is den 18 junij te Port-Vendre aangekomenoverbrengende de door de junta van Barcelona •afgezette generaals der partij van Espartero Het gerucht, AztZurbano door zijne soldaten was verla ten en door de boeren was opgehangenis geheel valsch be vonden. Deze generaal was den 12 te Lerida binnenge trokken. Ten gevolge van de laatste opstanden behooren alsnu al de havens der Middeilandsche zeevan de Fransche kust af tot aan Cadix, tot de insurrectie; dezelve zijn: Castello de Ampurias, Mataro Barcelona, TarragonaSan Carlos de Amposta Valentia met de Grao Alican'ta Carthagena Almeria en Malaga." jn een tot het gebied van Frankfort behoorend dorp heeft dezer dagen een hoogst bedroevend ongeluk plaats ge grepen. Een arm man had ettelijke thalers ter leen weten te krijgen en dezelve in schatkist-biljetten ontvangenhij legde deze papieren te huis op de tafel en verwijderde zich een oogenblik uit de kamerwaar zich slechts een zijner kinde7 ren bevond; toen hij terug kwam, vond hij het kind bezig die biljetten al spelende in stukjes te scheuren in zijne woe de bragt hij aan hetzelve zulk een hevigen slag aan het hoofd toe, dat het wicht levenloos nederstorttealle pogingen tot redding waren vergeefs. Door wanhoop gedreven, snelde de ongelukkige naar den zolder en hing zich op. De moe der, die afwezig was, werd bij hare terugkomst derwijze door het vreesselijke voorval getroffen dat eene beroerte haar het leven ontnam. Den 18 dezer zijn de rampzalige ouders die vijf onverzorgde weezen achterlaten, met hun kind be- graven. MIDDELBURG den 26 junij. Gisteren is naar zee ge zeild het schip Middelburg, kapitein J. Roderkerk, naar Batavia. Den 16 februarij 11. is kapt. Veeneman, voerende het schip Mercuriusna eene reis van 125 dagen, te Batavia aangekomen. Het schip was in goeden staatdoch de kapi tein en een gedeelte der equipage waren zeer ongesteld ge weest, doch begonnen nu weder te beteren. Den 17 februarij 11. is van Passaroeang naar Middelburg vertrokken de Paulinakapftein J. J. Brouwer Kapitein S. Veenstravoerende het schip de Twee Corne- lissen, den 21 dezer van Batavia in Texel binnengekomen, rapporteert, den 4 maart, bij het Menschenëters-Eilandge zien te hebben een naar Batavia stevenend oorlogsfregat, waarschijnlijk de Palembangkapt. ter zee IJ. II. Coops uit Texellaatst van de Kaap de Goede Hoopnaar Batavia. Een hecht, sterk en welgebouwd HUIS en ERF, staande en gelegen in de Bogaardstraatbinnen de Stad Middelburg Wijk D. No. 57. Hetzelve zal daags vóór en op den dag der Verkooping kunnen bezigtigd worden op vertoon van een toegang-biljet, ten Kantore van bovengenoemden Notaris te bekomen. Woensdag en Vrijdag, den 28 en 30 Junij 1843, Ver kooping op de Bovenzaal van het Koffijhuis bij T. Hellens Bruis, in den Langendelft, Wijk H. No. 14, te Middelburg ten overstaan van den Notaris Abm, van den Broeckc Az. van een' zindelijken INBOEDELwaaronder Mahonijhouten en andere Meubelen, een Kabinet, eene Hoekkas, Tafels, Stoelen SpiegelsJapansch Porcelein Schilderijen een Gouden Halsketting en een Bijbel met Goud Mans en Vrouwe Kleederen twee Bedden eene Pers geschilderde Zeilen een Draaibank en Wiel, een Slijpsteen en twee Dorpelstee- nen een Steenen Haardplaat, Ramen enz. Bovengemelde Goederen zijn daags te vorenvan des mor gens ten 9 tot 12 en des namiddags van 2 tot <5 ure, te zien. Jn lossing IV. Schellaerstvan Brusselmet VAAMHOUT Mutsaard en BuskolenBrusselsche Aarde en Brabandschc Speeken; ook maakt de ondergeteekende bekend, dat hij zij nen Kalanten en Begunstigers het oud en nieuw Langstraats HOOI zal leveren volgens den prijs van den dag, zoo als de markt is. L. de ZEEUW, TeerpakhuizenP. 255. |)oor toeval KAMERS te huur bij den Molenaar te DOM BURG adres bij de Uitgevers dezer Courant. ]?ene Burger DIENST- of aankomende MEID benoodigd van goede getuigenissen voorzienadres bij de Uitgevers de zer Courant. MAGAZIJN van InlaJidsche gemankte Heeren KLEED EREN Eabriek van OVERHEMDEN Depót van Satijnen COLS, HALSBOORDEN enz. Uitrustingen voor Oost- en PVest-Ifklie. De ondergeteekende berigt door deze het geëerde Publiek dat uit zijn Magazijn te Rotterdam alhier gearriveerd is een groot assortiment fraai bewerkte Heeren KLEEDEREN enz. VLISSINGEN 'den 26 junij. Voor Antwerpen bestemd zijn alhier ter reede gekomen: PÉclairJ. T. Jepsen, van jn ape genre, waarvan hij de vrijheid neemt hiernevens den Ostendemet stukgoederendrey GebruderB. H. Jewaldprijs 0p te geven van Pillau met lijnzaad; LedaFI. Zeplien, met hennip de Maria, E. H. Ahrens, met hout; AuroraG. J. Schift te, en Harmonie, H. Schouten, beide met lijnzaad, alle vier van Riga; TheodoreT. Rentrop van Memel, en de Ar go, A. G. Addmannvan Bjorneburg, beide met hout; Angus- ta, H. A. Lembkevan Riga, met hennipzaad la Jeune Clemence T. Smit, van Huil, met stukgoederen. Voor Gent: LouiseC. Ricklers, en Victoria, S. Wal- •"tersbeide van Rigamet lijnzaad. Deden overleed na een kortstondig lijden onze geliefde Moeder, JANNEKE HAARTSENWeduwe van JACOB de BLAAUWE in leven Dijkgraaf van den Hoofdplaat-Pol der, in den ouderdom van ruim 69 jaren. Hoofdplaat Uit aller naam den 22 Junij 1843. J. DE BLAAUWE. Eenige kennisgeving. Deden overleed, in den ouderdom van 52 jaren, mijn geliefde Echtgenoot, IIENDRICUS GILJOTna eene lang durige ziekte van 11 maanden. Middelburg CATHARINA WARNA den 25 Junij 1843. Wed. H. Giljot. Eenige kennisgeving. Deden morgen werd door den onverbiddelijken dood van mijn hart gescheurd mijn geliefde en veel belovende jongste ZoonB. J. FERLEMANLeerling aan de Provinciale Geneeskundige School alhier in den jeugdigen leeftijd van ruim 21 jaren. De stille hoop op eene zalige verwisseling is alleen in staat verzachting aan mijn diep gewond hart toe te brengen. Middelburg M. BUURMAN den 25 Junij 1843. Wed. L. M. Ferleman. Eenige kennisgeving. Qp Maandag den 10 Jiilij 1843 en volgende dagen, zul len de Boekverkoopers VAN BENTHEM JUTTING en J. OOMS te Middelburgop de GroenmarktWijk B. No. 28 ten overstaan van den Notaris D. J. van der Horst Serlé verkoopen twee extra fraaije Verzamelingen zeer goed ge conditioneerde LatjnscheFransche Engelse/ie Hoog- en Nederduitsche BOEKENin onderscheidene vakken van we tenschap kunst en smaakwaaronder vele voorname werken voorkomen;voorts eenige MUZIJKWERKEN, LAND KAARTEN PRENTEN en TEEKENINGEN alsmede eenige LIEFHEBBERIJEN, onder welke jAvee Piano-Fortes twee Liereneene Harmonicadrie Fluiteneen Chineesch Vuurwerkeene Chambre-Obscureeen Zon-Mikroskoopdif ferente Kijkers, twee Globes, eene Simplicia-Kastwee op getuigde Scheepjestwee Vogelvlugteneene Boekenkas enz. Zijnde de eerste Verzameling (die meestfft uit de beste Genees- en Heelkundige werken bestaat) grootöndeels nagelaten door den Wel-Ed. Heer J. II. van OPDORP, in leven Genees-, Heel- en Verloskundige te Arnemuiden en de tweede Ver zameling door onderscheidene Liefhebbers. Zijnde de Catalogus bij bovengenoemde Boekverkoopers voor tien Cents te bekomen. 'J'e huur tegen Augustus een IIUIS met een TUIN, digt j bij de Seisbrug, Wijk L. No. 37; te bevragen bij »deir Tim-1 merman Vrij berge op de Hoogstraat. Zomerbroeken in soorten 3 3 J 4 k 4,50 Wol-, koords Broeken gestreept ƒ6 k 7Lakensche dito /pk f 10; Heeren Kantoorjassen 7,50; Ochtendjassen 6; Everlaste Jassen 14; Cachemiren Vesten 2,75; Dito met Shawlkragen of Overslagen 3,50; Lakensche Vesten, dito superfine 4,50 Satijnen geribte Pikée-Vesten 3 Fluweelen of Pikée-Vesten ƒ2,50; Dezelve voor Kinderen 1,75; Half Zijden Vesten 3 Beste Zijden Vesten zwart en in kleuren 4 k 5 Dezelve voor Kinderen 3 Donzen en Flenellen Onderbroeken 2,25 Mans en Vrouwe Onderhem den gr. soort 1,25 k 1,50; Witte Overhemden 2; Su perfijne Cambrix Overhemden 2,50; Blaauwe of Paarsche Hemden beste soort 1,75 Flenellen Hemden voor Heeren en Dames 2,25; Manskraagjes per dozijn 90 ets.; Dito Superfijne ƒ1,50; Halve Hemden 40 ets.; Dito Superfijne 75 ets.; Rok, Broek en Vest van fijn Laken, naar den laat- sten smaak ƒ35; Jas, Broek en Vest, dito dito 42; Fijne witte jeems Baatjesgeschikt voor Oost- en West-Indie ƒ4,25; Dito dito Broek 3,50; Dito dito Vest ƒ2,50; Duffelsche PijekkersJassen Paletots 30. Benevens een groot assortiment Everlasten Satijnen Zijden en Paardenharen Stropdassen van 80 ets. en hooger; Echte Zijden Foulards 1,50 en hooger; Allerbeste Parfumerien van 15 ets. en hooger. Kleedingstukken welke niet meer naar de laatste mode zijn zullen ter verwisseling worden aangenomen. Des verkiezende wordt ook op het gekozen Staal de maat naar het lijf genomen waartoe men zich des morgens van 8 tot 10 ure aan huis zal laten ontbieden. Uitgepakt in het Nederlandsch Logementin de Abdij. J. J. C. GREEBE. varende in het Beurtveer tusschen de Steden en op alle daar tusschen gelegen Plaatsen. Junij 1843. Van Middelburg Dingsdag 27's morg. 11 ur. ♦Woensd. 28, 4 *Donderd. 29, 5b Vrijdag 30, 6 Ju lij. Zaturdag 161 Zondag 2, 7 Van Rotterdam Dingsdag 27,'smorg. 4 ur. Woensd. 28 Donderd. 29, Vrijdag 30, Ju lij. Zaturdag 1 Zondag 2, 5 5 6<_ 61. 7-1- varende tusschen en op alle daar tusschen gelegen Plaatsen. Junij 1843 van Gorinchem Dingsdag 27,'smorg. 4 ur. Donderdag 29, 6 Ju lij. Zaturdag 16 van Middelburg Woensdag 28,'smorg. 11 ur. Vrijdag 30,'smidd. 12 Julij. Maandag

Middelburgsche Courant | 1843 | | pagina 2