MIDDELBURGSCUE C O U R A W. 62. Donderdag 1S43. 25 Mei. BESTUREN en ARMINISTRATIEN. NIEUWSTIJDINGEN. Jranfenjk. fJuMtcattcn. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad MID DELBURG roepenovereenkomstig de circulaire van den Heer Staatsraad Gouverneur van den 18 dezer maand. (Pro vinciaal Blad no. 53) bij deze op de Miliciens Venofgan- gers van de ligting van 1842, welke, krachtens speciale be schikkingen, in het gehot van onbepaald verlof en nog onge kleed en ongeoefend zijnom op de hier navolgende dagennaar gelang van het Korps waartoe zij respectivelijk behooren des morgens ten half negen ure, te verschijnen op het Raadhuis dezer Stadten einde op de bepaalde tijdstippen aan den lieer Staatsraad Gouverneur dezer Provincie te worden over gegeven 0111 gedurende den tijd van drie maanden in werke lijke dienst te worden gesteld, als: Op Donderdag den 25 Mei aanstaande, de Manschappen behoorendc tot het Korps Pontonniers. Op Zondag den 28 Mei aanstaandede Manschappen be hoorende tot het Korps Rijdende-Artillerie. Op Dingsdag den 30 Mei aanstaandede Manschappen behoorende tot de Regementen Grenadiers, Jagers en Artillerie. Op Donderdag den 1 Junij aanstaandede Manschappen behoorende tot het 2de Regement Infanterie. En worden mitsdien gemelde' Verlofgangers, ter vermij ding der Strafbepalingen tegen nalatigheid in deze vastgesteld, tot eene geregelde opkomst ten voorschreven dagenuren en plaatse aangemaand zullende, op dat niemand hunner hiervan onkundig zij deze worden afgekondigd, mitsgaders in dezer geplaatst. Raadhuize der Stad Middelburgden 22 Mei Stads-Courant Gedaan ten 1843. Burgemeester en Wethouders voornoemd PASPOORT van GRIJPSKERKE. Ter ordonnantie van Hun Edel Achtbare A. M. BECIUS. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad MID DELBURG Gezien het besluit van Heeren Gedeputeerde Staten dezer Provincie van den 28 April jl. No. 4 Provinciaal Blad no. 46) houdende mededeeling van den uitslag der in de maand Februarij jl. plaats gehad hebbende Keuring der Spring- stieren Brengen, naar aanleiding van art. 16 van het Provinciaal Reglement op de Springstieren ter kennis der belanghebben de In- en Opgezetenen de namen der navolgende in de Ge meente aanwezige Stierenhoudersmitsgaders de meerdere of mindere deugdzaamheid der gekeurde Springstieren, als: haak Midavaineeen driejarige zwart-bonte Stier, tame lijk goed. Cornelis Rynierseeen tweejarige zwart-bonte Stier, tame lijk goed. haak van Hellemond, een driejarige zwart-bonte Stier, goed. Abraham Gidionseeen tweejarige zwart-bonte Stier, ta melijk goed. En opdat de belanghebbenden van deze mededeeling de noodige kennis dragen zal deze worden afgekondigd mitsga ders in dezer Stads-Courant geplaatst. Gedaan ten Raadhuize der Stad Middelburg, den 22 Mei 1843. Burgemeester en Wethouders voornoemd, PASPOORT van GRIJPSKERKE. Ter ordonnantie van Hun Edel Achtbare, A. M. BECIUS. VERKOOPING van STRANDGOEDEREN. De OPPER-STRANDVONDER bewesten Schelde zalop Vrijdag den 26 Mei 1843, des voormiddags ten 10 ure te Colijmplaat en daarna aan den Anna Friso Polder en te Cam per/and in het openbaarad opus jus habentium tegen ge reed geld doen verkoopen eene partij STRAND-GOEDE- REN, bestaande in zware Balken, Noordsche Declen, een eind Mast, knien, een Boeitonnetje, eene groote Sloep en eene zoo goed als nieuwe Roeiboot (liggende deze laatste te Camperland) Scheeps-Afbraak Brandhoutenz. Nadere informatien zijn te bekomen bij den Strandvonder in Noordbeveiand te JVissenkerke. Suitöcïilanb. FRANKFORT den 1 mei. Volgens berigten uit Weenen van den 13, is de nieuwe Oostenrijksche leening, tot' bevor dering van den bouw der ijzeren-spoorwegen, nu stellig af gesprongen. (Broot-Iatrittanjc. LONDEN den 20 met. Lord Stanleyde secretaris van staat voor de koloniën, heeft gisteren in het hoogerhuis een ontwerp van wet op den invoer van koren en meel uit Canada ter tafel gebragt, hetwelk de strekking heeft om den land bouw in die kolonie te begunstigendoor den invoer der voortbrengselen daarvan in liet moederland gemakkelijker en voordeeliger voor de kolonisten te maken. Tot dat einde wordt onder anderen voorgesteld het thans bestaand vlottend regt van tusschen één en vijf schellingen met een vast regt van vier schellingen te verwisselen. Ook slaat het ontwerp voor, de Amerikaansche tarwe, bij liet inkomen in Canada, met een regt van drie schellingen te belasten. De voormalige minister Labouchère verzette zich ten sterk ste tegen het beginsel waarop het ontwerp rustteverweet den minister Stanley dat hij bereidszonder de bekrachtiging van het huis der gemeenten in eene schikking met het wet gevend ligchnam in Canada getreden wasen wierp derhalve de verantwoordelijkheid op hem, bijaldien de verwerping der bill eenige nadeelige gevolgen mogt 11a zich slepen. Nadat nog verscheidene leden voor en tegen het woord t hadden ge voerd zijn de beraadslagingen over dit onderwerp tot maan dag geadjourneerd. Ter beurs was gisteren het gerucht verspreid, doch wel- ligt alleen met oogmerk om verdere daling in de fondsen te weeg te brengen, dat sir R. Peel zal aftreden, bijaldien het voorstel wegens den invoer van granen uit Canada door het. lagerhuis mogt verworpen worden hetwelk sommigen meenen dat liet geval zal zijn. Zoodanige aftreding zou vooral bij den tegenwoordigen staat van spanning in Ierland, van ver uitziende gevolgen wezen. yConnell blijft ijverig bezig in het opruijen der Ieren tegeu de unie en wordt daarin langs hoe meer door de hoof den der R. K. geestelijkheid ondersteund. Bij een maaltijd hem te Mullingar gegeven, onder voorzitting van den bis schop van Meath'en tot bijwoning waarvan de in vloedrijkste voorstanders der herroeping genoodigd waren, heeft de bischop van Ardagh verklaard, dat al de R. K. geestelijken in Ierland ijverige aanhangers van .h5t.pl au. tot her roeping warenen dat men op hunne medewerking rekenen mogt. Na zijne terugkomst van Mullingar te Dublin is door CConnell weder eene vergadering der associatie bijgewoond, waarin hij onder anderen gezegd heeft, dat men den burger oorlog zoo lang mogelijk moest vermijden en door geene an dere dan wettige middelen het doel trachten te bereiken maar dat echterwanneer het gouvernement de Ieren tot het voeren van den burgeroorlog dwong, ieder lid der associatie verkla ren moest daaraan deel te zullen nemen. Hij hooptedat de Engelschen zeiven, wanneer zij van hunne tegenwoordige be goocheling zouden genezen zijn sir R. Peel voor de regt- bank zouden aanklagen dat hij in naam der koningin gevoe lens geuit hadwelke onmogelijk de haren wezen konden. Gisteren in den vroegen morgen heeft te Liverpool we der een hevige 'brand gewoed, waardoor twee pakhuizen, ieder verscheidene verdiepen hoog, en met katoen, salpeter en andere goederen opgevuld, nagenoeg geheel vernield zijn terwijl ook sommige der naburige woningen groote schade heb ben geleden. PARIJS den 20 mei. Eergisten is de kamer der gedepu teerden tot stemming over het amendement van de minderheid der commissie tot onderzoek der suikerwet gekomen en heeft zich daarmede, tot groote ergernis der meeste ministers, vereenigd. Gisteren is het geheel der wetnadat daarin deze groote verandering gemaakt was, met 286 tegen 97 stemmen aangenomen. Het regt op de beetwortelsuiker zal dus nu aan te vangen met 1 augustus 1844, jaarlijks met 5 francs worden verhoogd, tot dat het, na verloop van 4 jaren, met dat op de koloniale suikers gelijk zal staan. De tegen standers van het aangenomen amendement oordgelen dat de koloniale nijverheid hierdoor geenszins gered is en dat de binnenlandsche nijverheid evenzeer als door het ontwerp van de regering vernietigd zal worden met dit aanmerkelijk ver schil alleen, dat zij nu geene schadevergoeding erlangen zal. I11 diezelfde zitting is ook het ontwerp van wet, waarbij eene jaarlijksche ligting van 80,000 man bepaald wordt, met 244 tegen 12 stemmen goedgekeurd. Het gerucht, dat de wet op de suikers niet aan de ka mer der pairs voorgelegd, maar, in weerwil der aanneming daarvan door de gedeputeerden ingetrokken zal worden wordt door de ministeriele dagbladen tegengesproken. Gisteren avond hebben al de ministers zich naar Neuil- Iy begeven waar onder voorzitting des konings een groote raad is gehoudendie tot middernacht zou hebben voortge duurd. Heden morgen heeft de heer Gi/izot eene vrij lange con ferentie met den Engelschen gezant lord Cotvley en met den Oostenrijkschen ambassadeur graaf Appony gehad. - Men zegtdat het nieuwe Spaansche ministerie de be middeling van Frankrijk, in de twisten tusschen Spanje en den Pauselijken Stoel', heeft aangenomen. Ook verwachtte men te Madrid dat het toegezegd programma van amnestie binnen weinige dagen het licht zou ziciw IJcIgtc. BRUSSEL den 20 mei. Donderdag 11. moet te Gent, tusschen de leden van de Nederlandsch-Belgische commissien die fot dat einde door de beide regeringen zijn benoemd eene overeenkomst getroffen zijn betrekkelijk de uitlozing van de wateren uit Vlaanderen in zee, over het Nederland - sché grondgebied. Deze overeenkomst wordt als wan belang rijken aard beschouwdomdat men bij twee verschillende gelegenheden, in de 17de en 18de eeuw, vruchteloos tot het zelfde einde onderhandelingen gevoerd had. De heeren Snouck Hurgronje en van der Iieim van Duivendykeleden van de Nederlandsche commissiezijn te Brussel aangekomen. Uit Antwerpen schrijft men, dat zich onder de reizi gers, die zich met de stoomboot naar Rotterdam begeven hebben, bevonden twee hoofd-ambtenaren van de algemeene maatschappij tot begunstiging van de volksvlijt, die in last hebben de werkzaamheden tot het sluiten van de verevening tusschen de maatschappij en het Nederlandsche bewind voort te zetten. iflcbevlattbeti. 1 ,S ^^Y^NHAGE den 19 mei. In het verslag der cen- tiale afdeeling van de Tweede Kamer der Staten-Generaal nopens het ontwerp tot regeling van 's Rijks openbare schuld in de zitting van heden uitgebragtwordt ook nog het vol gende aangemerkt Onder de successivelijk daargestelde 5 pets. werkelijke schuld, waarvan de conversie of aflossing bij art. 2 van het ontwerp is voorgedragen is door de Regering mede begre pen geworden het kapitaal van 18 millioen tot dekking van den achterstand, bedoeld bij de wet van 27 december. 1840 Staatsblad no. 78). Zulks had de aandacht der leden ge trokken omdatvolgens de voorzeide weteen derde ge deelte van dit kapitaal eerst zou kunnen uitgegeven worden wanneer van de behoefte der schatkist uit de nader te doene mededeelingen en verrekeningen wegens den toestand van 's Lands finantien zou gebleken zijn, en men dus in de ver onderstelling verkeerde dat de uitgifte van dat gedeelte nog geen plaats zou hebben gehad. Daar intusschen uit het ant woord der Regering, onder 18 der memorie gegeven, aan de leden is kenbaar geworden dat de inschrijving van het geheele kapitaal reeds vóór april van het loopende jaar be werkstelligd is geworden, en wel zonder dat eene publieke deelneming daarbij is opengesteldheeft zulks bij vele leden eenen onaangenamen indruk te weeg gebragt, die verklaard hebben de uitgifte van die schuld op het oogenblik dat er een wets-ontweip aanhangig waswaarbij de conversie daarvan werd voorgedragen in geenen deete te kunnen goedkeuren evenmin als dat zulks onder de hand is gedaan, en derhalve zout er voldoenden waarborg dat de plaatsing op de voor- deehgste wijze is geschied. Sommige dier leden oordeelden ook dat deze handelwijze niet geacht kan worden te stroo- Ken met het bepaalde bij de wet van 27 december 1840. Door allen werd opgemerktdat daardoor de conversiekos- ten wegens de verwisseling van die zes millioen thans tot a pet. voorgedragengeheel noodeloos zijn verloren gegaan. Na deze punten van meer algemcenen aard en strekking vooruitgezet te hebben gaat de centrale afdeeling nu be- knoptelijk het gewijzigd wets-ontwerp zelf na. Onder anderen verlangen eenige leden inlichtingen nopens de wijze van ver vreemding der Belgische inschrijving en het aanwenden van de opbrengst daarvan betuigen vele leden hunne verwonde ring dat aan het vroeger geuit verlangennopens het stel len van eeu meer bepaald minimum van prijs tegen welken de Belgische inschrijving verkocht zal mogen wordendoor de Regering geen gevolg is gegevenheeft men opge merkt dat op de vraagof men de zekerheid had beko men dat Belgie zich tevreden zal stellen met de aflossing van ingetrokken 5 pets. inschrijvingen en losrenten ten laste van de Overzeesche Bezittingendoor de Regering geenszins op eene beslissende wijze was geantwoorden' heeft men op gelet dat de Regering schijnt te hebben afgezien van haar voornemen, om Belgische inschrijving tegen werkelijke schuld bij wijze van ruilingverkrijgbaar te stellenwaartoe vroe ger de minister had verklaard zich de bevoegdheid te willen voorbehouden. Nopens de voorgestelde rentevermindcringte verkrijgen door vermeerdering van het kapitaal (art. 2 en 3), heeft men zich overliet algemeen gedragen aan de bezwaren, bereids bij het voorloopig verslag 111 het breede opgenoemd en welke men niet voldoende opgelost acht. Vele zelfs diegenen die zich reeds aanvankelijk tegen zoodanige wijze van conversie hadden verklaard betuigden daarin thans versterkt te zijn ge worden nu de voordragt der Regering tot aanneming van eenen lageien rentetaks en dien ten gevolge tot nog aanzien lijker verhooging van het kapitaal der schuld verstrekt. Men meendedat hierdoor het uitzigt benomen zou worden 0111 in het vervolg den schuldenlast te verminderen en dat men alzoo, tegen het oogenblikkelijk genot van eenige meerdere rentebesparing, welke toch niet voldoende scheen om redding te kunnen aanbrengende gelegenheid zou prijs geven om later meer krachtdadige besparingen tot stand te kunnen breu- De abonoements-prijs dezer Courant is 2,75 voor drie maanden, en franco per Post 3. De abonnementen worden voor niet minder dan drie maanden genomen en de betaling geschiedt comptantof bij het einde van ieder vierendeel jaars. De inzending der Advertentien behoort te geschieden des morgens vóór 10 ure indien men dezelve in het eerst uit te geven nummer wil geplaatst hebben. De Advertentien worden berekend tegen 22 cents de regel met uitzondering van Huwelijks- Geboorte- en Doodbekéndmakingenwaarvan de prijs is van één tot zes regels 1 50 en voor iederen regel daarboven 22 cents. Dezelve behoeven niet op gezegeld papier geschreven te zijn, alzoo bij elke plaatsing eener Advertentie het liegt van Zegel (35 ets.) moet worden betaald.

Middelburgsche Courant | 1843 | | pagina 1