MIDDELBÜRGSCHE COü RA W\T. nieuwstijdingen. Diugsdag 23 Mei. BESTUREN en ADMINISTRATIEN. N°. 61. fJubücalic. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad MID DELBURG roepen, overeenkomstig de circulaire van den Heer Staatsraad Gouverneur van den 18 dezer maand (Pro vinciaal Blad no. 53) bij deze op de Miliciens Verlofgan gers van de ligting van 1842, welke, krachtens speciale be schikkingen in het genot van onbepaald verlof en nog onge kleed en ongeoefend zijn om op de hier navolgende dagennaar gelang van het Korps waartoe zij respectivelijk behooren des morgens ten half negen ure, te verschijnen op het Raadhuis dezer Stadten einde op de bepaalde tijdstippen aan den Heer Staatsraad Gouverneur dezer Provincie te worden over gegeven om gedurende den tijd van drie maanden in werke lijke dienst te worden gesteld als Op Donderdag den 25 Mei aanstaande, de Manschappen behoorende tot het Korps Pontonniers. Op Zondag den 28 Mei aanstaande de Manschappen be hoorende tot het Korps Rijdende-Artillerie. Op Dingsdag den 30 Mei aanstaandede Manschappen behoorende tot de llegementen Grenadiers, jagers en Artillerie. Op. Donderdag den 1 Junij aanstaandede Manschappen behoorende tot het 2de Regement Infanterie. En worden mitsdien gemelde Verlofgangers, ter vermij ding der Strafbepalingen tegen nalatigheid in deze vastgesteld, tot eene geregelde opkomst ten voorschreven dagenuren en plaatse aangemaand zullende, op dat niemand hunner hiervan onkundig zijdeze worden afgekondigd, mitsgaders in dezer Stads-Courant geplaatst. Gedaan ten Raadhuize der Stad Middelburg, den 22 Mei *843. Burgemeester en Wethouders voornoemd PASPOORT van GRIJPSKERKE. Ter ordonnantie van Hun Edel Achtbare A. M. BECIUS. Publicatie. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad VLIS- SINGEN Gelezen hebbende eene missive van den Heer Luitenant- Kolonel Plaatselijken Kommandant dezer Vesting, dato 16 dezer maand Brengen bij deze ter kennis van de In- en Opgezetenen, datbehalve het terrein op het Strand achter het Fort de Nolleeen tweede terrein ter oefening in het Schijfschieten voor de Infanterie van het Garnizoen is aangewezen en wel onder het Duin van den Oostdijkbuiten de Rammekens- Poortvlak tegen-overde Reede, alwaar inde ochtend-uren v.an eiken dag der week die oefeningen zullen plaats hebben, hetgeen door het uitsteken van een rood vlaggetje zal wor den aangeduid. En opdat .niemand hiervan onkundig zijzal deze worden afgekondigd en aangeplakt, ter plaatse waar zulks gebruike lijk is te geschieden mitsgaders in de Middelburgsche en Vlissingsche Couranten geplaatst. Vlissingen den 19 Mei 1843. Burgemeester en Wethouders voornoemd, A. VAN der SWALME. Ter ordonnantie van Hun-Ed. Achtbare, S. van der SWALME, Secretaris. VERIvOOPING van STRANDGOEDEREN. De OPPER-STRANDVONDER bewesten Schelde zalop Vrijdag den 26 Mei 1-843des voormiddags ten 10 ure, te Coljnsplaat en daarna aan den Anna Friso Polder en te Cam- perlaiu!in het openbaar, ad opus jus habentium tegen ge reed geld doen verkoopen eene partij STRAND-GOEDE- RENbestaande in zware Balken, Noordsche Deelen, een eind Mast, Ivnieneen Boeitonnetjeeene groote Sloep en eene zoo goed als nieuwe Roeiboot (liggende deze laatste te Camperland) Scheeps-Afbraak Brandhoutenz. Nadere informatien zijn te bekomen bij den Strandvonder ïn Noordbeveland te Wissen kerke. Sühtitechianb. FRANKFORT den 15 mei. De gebroeders von Rothschild hebben besloten, om alhier voor hunne rekening eene nieuwe zeer prachtige synagoge te laten bouwenwaarvan de kos ten op 350,000 gulden begroot worden. Tevens verneemt mendat de heeren von Rothschild dezer dagen eene som van 100,000 franken beschikbaar hebben gesteldals bijdrage voor den opbouw van een hospitaal en daaraan verbondene school voor Israè'liten te Jeruzalem. Dezer dagen is te Munster een werk van den aartsbis schop van Keulen, baron Droste-zu Vischeringin het licht verschenenOver den vrede tusschen de kerk en de staten," waarin hij de regten en de onafhankelijkheid der kerk tegen over het Wereldlijk gezag verdedigten een aantal tot nog toe niet bekende bijzonderheden nopens zijne wegvoering uit Keulen en de daarop gevolgde onderhandelingen tusschen hem eit de Pruissische regering mededeelt. Dit boekwaaraan men de uitbreiding van 21 vel octavo druks gegeven heeit en hetwelk ten gevolge daarvan zonder voorafgaande censuur heeft kunnen verschijnenbaart in Duitschland veel opziens. De Hamburger correspondent behelst het volgende ar tikel uit Berlijn Openbare dagbladen hebben sedert eenigen tijd bij her haling het gerucht verspreid, dat de Pruissische regering het voornemen koesterde, om kloosters in Pruissen te herstellen. Voor welonderrigte lieden is het naauwelijks noodig aan te merken, dat de behoefte aan eene herstelling van kloosters zich tot dusverre in geen enkel der Katholijke gedeelten van de monarchie heeft doen gevoelen, en dat, alle andere be denkingen daargelateneene regering, die reeds genoeg te doen heeft om ook op het gebied des kerkelijken levens slechts de wezenlijk bestaande behoeften te vervullen, niet ligt de hand zou leenen tot het herstellen van inrigtingendie in on zen tijd niét meer te huis behooren. Aan degenen die met dén staat van zaken minder bekend zijn, kunnen wij intus- schen de verzekering gevendat het bedoelde gerucht geheel en al van grond ontbloot is." Volgens berigten uit Athene van den 17 april, gaat de Grieksche regering op den door haar ingeslagen weg van spaarzaamheid voorten had men daardoor toen reeds ruim 1 millioen drachmen uitgewonnen. Buitendien was dezelve bedacht op nieuwe middelen tot vermeerdering der inkomsten. DUSSELDORP den 17 mei. Blijkens het aan den thans hier vergaderden landdag der Rijnprovincie door de regering gegeven programma van deszelfs werkzaamheden, zijn aan hetzelve dezelfde voorstellen gedaan als vroeger aan de ove rige Pruissische landdagen met wijziging echter in zooverre als voor onze provincie noodzakelijk is. (Broot-Bvittanjc. LONDEN den 17 imei. In het lagerhuis is den 15 dezer, na eene vermoeijende beraadslaging van verscheidene dagen het voorstel van den heer 11 Uiersom alle regten op vreemd graan af te schaffen, met 381 tegen 125 stemmen verworpen. In weerwil dezer schitterende overwinning, houdt de Times het er voor, dat de minister.Peel spoediger tot eene nieuwe verandering in de graanwetten zou kunnen worden gedwon gen dan het zich thans laat aanzien. De berigten uit Ierland luiden bij voortduring ongunstig. Van dadelijke rustverstoring verneemt men nog wel niet, maar het blijkt, dat, behalve in Dublin, in onderscheidene andere plaatsen des lands de spanning merkelijk is vermeer derd op het vernemen van de in het parlement door de mi nisters afgelegde verklaring, dat zij alle middelen zullen aan wenden 0111 de intrekking der unie te verhinderen en onlus ten te keer te gaan. In de eergisteren te .Dublin gehoudene wekelijksche vergadering van het genootschap tot intrekking der unie, is de heer (PConnell weder op .die verklaring terug gekomen, en heeft hij op nieuw eene zeer heftige taal ge voerd en gedreigd met tegenstandingeval het bewind zijne partij met geweld van wapenen mogt trachten te onderdruk ken. I11 het huis der gemeenten is de heer Peel eergisteren door een der leden op eene scherpe wijze herinnerd aan de in 1834 door het bewind afgelegde verklaring, dat de toe stand van Ierland verbeterd zou wordenen heeft men ge tracht van hem eenige inlichtingen, omtrent de ontwerpen van het bewind ten aanzien van genoemd land, uit te lokken. De minister heeft hierop in algemeene bewoordingen geantwoord, dat het bewind steeds voornemens is, om ten aanzien van Ierland in een geest van toegevendheidonpartijdigheid gematigdheid en regtvaardigheid te handelen. Voor het ove rige weigerde hij zich omtrent de te nemen maatregelen uit te laten. Sommigen meenen dat de koningin van hare voorge- nomene reis naar Ierland voor dit jaar zal afzienen dat de bewuste redevoering van den heer (yConnell niet weinig tot deze verandering van besluit heeft bijgedragen. De hertog van Wellington heeft, naar aanleiding eener woordenwisseling in het hoogerhuis over de Iersche aangele genheden gezegddat hij zijnen pligt zou doenzonder er zich aan te storen of de volksmenners hem onder de vijan den van Ierland rangschikten. De ingenieur Brunei, wicn den 3 april, onder het spe len met eenige kindereneen halve souverein in de keel was geschotenvan welk ongeval men de ergste gevolgen vrees de heeft eindelijk, den 13 dezer, dit geldstuk door den mond weder opgegeven, nadat hij, in eene voorover liggen de houding geplaatst, herhaalde malen sterk op den rug ge slagen en daardoor hevig aan het hoesten gebragt was. Ge durende de zes weken, dat de heer Brunei den halven sou verein inde luchtpijp gehad heeft, had dezelve volstrekt geetie ontsteking te weeg gebragt, en hij daarvan geen ander onge mak ondervonden dan nu cti dan een gevoel van drukking in de borst en van tijd tot tijd eenig hoesten. Gisteren was de beurs weder gedruktvoornamelijk naar het schijnt, uithoofde van den staat van zaken in Ier land. De 3 pet. gecons. resc. daalden tot 95I. Heden was de markt vooral niet williger, en zijn de 3 pet. gedaald tot 95Bij bet einde der beurs hebben de prijzen zich echter eeuigermate hersteld. Dezelve zijn 95J. h 95J gebleven. Luidens de jongste berigten uit de Vereenigde-Staten had zich de fondsenmarkt te Nieuw-York geheel herstelden waren de onderscheidene Staten-fondsen sterk gerezen. Er heeft sedert de vorige berigten van den 15 april eene rijzing plaats gehad in de 6 pets. Vereenigde Staten fondsen van 3 pet., in de 6 pets. op Nieuw-York van 4 pet. in de 6 pets. Kentucky's van 6 pet., in de 6 pets. Ohio's van ui pet., in de Illinoisvan ii en in de Indiana's van 6 pet. De banken deden ruime voorschotten op fondsen 5 pet. De aandeeleu in de Vereenigde Staten bankwelke vroeger reeds i» ii pet. verhandeld waren geworden, hadden tot 6 pet. ver beterd en bleven tot dien koers gevraagd. Voor deze aan deeleu waren groote koop-orders uit Europa ontvangen, wel ke echter bij gebrek aan verkoopers, en op geruchten dat on derscheidene Engelsche kapitalisten het voornemen hadden om de bank weder in werking te brengen onuitgevoerd moesten blijven. De geldmarkt was zeer gunstig en de handel had zich buitengewoon verlevendigd. MADRID den 13 mei. Ons nieuw kabinet heeft niet ver traagd met het bekend maken van zijn zoogenaamd program ma. Reeds den 11 dezer is het, door den president van den raadaan de beide kamers medegedeeld. Het belooft eerbied voor de constitutie en strikte in achtneming der parlemen taire regtenontwikkeling van den nationalen voorspoed en als gevolg der genoemde grondslagen, het eerlang inbrengen van eene wet op de ministeriele verantwoordelijkheid en van eene anderetot verleening van amnestie strekkende voor alle politieke misdrijven, naliet eindigen van den burgeroorlog bedreven voorts onthouding van allen invloed op de ver kiezingen 5 geen staat van beleg meereene betere organisa tie der nationale militie orde en hervorming in de fmantien de bespoediging van den verkoop der nationale goederen en de de handhaving en meerdere aanbinding der goede verstand houding met de buiteniandsche mogendheden alles behoudens de waardigheid van Spanje. Bijna al de nieuwe ministers staan als vrienden van den infant don Francesco de Paule te boek, waarom velen ver moeden dat zij met eenig voorstel tot een huwelijk tusschen de koningin en den oudsten zoon van dien prins ter bane zullen komen. üSdaie. BRUSSEL den 18 mei. De bisschop, die dezer dagen naar Guatemale is vertrokken, heeft den graaf von Hompesch, een der voornaamste bevorderaars van de Belgische kolonisa tieeen brief geschreven, waarin hij al de in omloop ge- bragte geruchten, nopens de ongezondheid van het klimaat, als ongegrond verklaart, en tevens verzekert, dat de Belgische volkplanting in dat oord in hem steeds een volijverigen be schermer zal vinden. Sedert eenige dagen spreekt men alhier van eene nieuwe kolonisatie, en wel op de Sandwich-eilandenin den Stillen Oceaan. Men beweert, dat een secretaris van den zooge- naamden koning dier eilandenbij den koning der Belgen zoowel als bij de ministersten gehoore is toegelatenen deswegens voorslagen heeft gedaan, die geenszins onaanne melijk zijn bevonden. iJtcbcvïanbc». 'sGRAVENHAGE den 19 mei. In de zitting van de Tweede Kamer der Staten-Generaal van heden is het verslag uitgebragt der centrale afdeeling nopens het ontwerp tot rege ling van 'sRijks openbare schuld. Dit verslag herinnert in den aanhef hoe de Regering, in navolging van hetgene elders beproefd of bereids voor een ge deelte met goed gevolg bekroond isen gebruik makende van gunstige omstandighedendoor vrijwillige verwisseling van nationale schuldbrieven, eene aanzienlijke besparing van ren ten en daardoor vermindering van de Staats-uitgaven wil tot stand brengen. Het verslag gaat kortclijk na al wat met deze voordragt is geschied en komt vervolgens tot de jongste beantwoording op de bedenkingen der afdeelingen. Men heeft over het algemeen opgemerkt (zegt het ver slag) dat aan de memorie van beantwoording die mate van volledigheid ontbreekt, welke men gemeend had daarin 'te mogen verwachten vooral ook omdat bij de ophelderingen die vroeger door den minister van fmantien aan de centrale afdeeling waren medegedeelden door middel van het voor- loopig verslag reeds ter kennis van de leden waren gekomen ten aanzien van onderscheidene punten nadere ophelderingen of meer bepaalde opgaven waren toegezegd welke men in de memorie van beantwoording óf in het geheel niet óf slechts op eene onvolledige wijze heeft gevonden. Men heeft daar bij in het bijzonder het oog gehad op die punten, welke. a De abonuements-prijs dezer Courant is 2,75 voor drie maanden, en franco per Post 3. De abonnementen worden voor niet minder dan drie maanden genomen en de betaling geschiedt comptantof bij het einde van ieder vierendeel jaars. De inzending der Advertentien behoort te geschieden des morgens vóór 10 ure indien men dezelve in het eerst uit te geven nummer wil geplaatst hebben. De Advertentien worden berekend tegen 22 cents de regelmet uitzondering van Huwelijks- Geboorte- en Doodbekendmakingenwaarvan de prijs is van één tot zes regels ƒ1,50 en voor iederen regel daarboven 22 cents. Dezelve behoeven niet op gezegeld papier geschreven te zijn, alzoo bij elke plaatsing eener Advertentie het Regt van Zegel (35 ets.) moet worden betaald.

Middelburgsche Courant | 1843 | | pagina 1