MIDDELBURGSCHE COURANT. N". 44. Donderda I 843. 13 April. RESTUREN en ARMNJSTR ATIEN. NIEUWSTIJDINGEN. JT'anferijfc. €T publicatie. Publicatie iScfccnbtua&itig. voot-isrittatt je De STAATSRAAD GOUVERNEUR van de Provincie ZEELAND Herinnert bij .deze alle belanghebbende Administratien en Partikulieren in de Provincie, aan de bepalingen der wet van den 8 November 1815 No. 36 (Staatsblad no. 51), volgens welke van alle Schuldvorderingen ten laste van het Rijk over den jare 1842, de Rekeningen, Memorien of Declara- tien vóór of op den laatsten Jttnij aanstaande bij zooda nige Administratien Collegien Autoriteiten of Ambtenaren als welke de orders tot het doen van Leverantien of» ander zins gegeven hebben behooren te zijn ingediend op poene van te worden gehouden voor verjaard of vernietigdmet uitnoodiging verder, om dit uiterste tijdstip voor de 'indie ning der gemelde Pretentien niet af te wachten maar dezelve onverwijld te bewerkstelligen. Middelburg, den 3 April 1843. De Staatsraad Gouverneur voornoemd, VAN VREDENBURCH. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad MID DELBURG brengen mits deze ter kennis vaneen ieder, wien zulks zoude mogen aangaan 2 i°. Dat de Raad, uit aanmerking der noodzakelijkheid tot het herzien der bestaande verordeningen omtrent het verkoo- pen van Versch Vleesch binnen deze'Stad, heeft goedgevon den A. Met betrekking tot het Reglement op het verkoopen van Fleeschin de Fleesch'tal, gearresteerd den 14 Mei 1823, de Artikelen 1 en 7 van hetzelve te wijzigen als volgt Artikel 1. Geen versch geslagt Vleesch van Runderen, Kalveren of Schapen zal binnen deze Stad in het openbaar ver kocht, gevent of uitgestald mogen worden, dan in de Stads Vleeschhalen in zoodanige Gebouwen of Woon huizen welke met toestemming van Heeren Burgemees ter en Wethouders daartoe zullen worden ingerigt, voor- behoudens aan dezelve om aan de te verleenen goedkeu ring zoodanige bepalingen te hechten als in het belang der Policie zullen worden noodig geacht. Artikel 7. De overtreding van Art. 1 zal gestraft worden met eene Boete van tien tot vijftig Gulden of drie dagen ge vangenis^ zullende het daarbij betrokken Vleesch kunnen worden aangehouden, tot de Boete zal zijn betaald of geconsigneerd. De overtredingen tegen de overige Artikelen zullen worden gestraft met eene Boete van drie Gulden of een dag gevangenis. En 13. Met betrekking tot het Reglement op de invordering van het additioneel op s Rijks Accijns op het Geslagt, gear- resteerd den 18 December 1822, en goedgekeurd bij Koninklijk Besluit van den 26 Maart daaraanvolgende' No. 40 1. Te wijzigen Art. 12 als volgt: Intrekking der kwitantien en invoer in de Fleeschhal. De kwitantien van den betaalden Impost zullen bij verkoöp in partikuliere Gebouwen of Woonhuizen te gelijk met het schatmerk aan de daartoe bevoegde Beambten moeten worden afgegevenzoo dra zal ge bleken zijn dat het Vleesch van zoodanig Vee geheel zal zijn uitverkochtof, ingevolge Art. 13 der Wet van den 2 Augustus 1822 (Staatsblad no. 31), als afgehakt kan worden beschouwd; terwijl, bij verkoop in de Vleeschhaldezelve dadelijk bij den invoer aan - den aldaar geplaatsten Beambte zullen moeten worden ter hand gesteld zullende het inbrengen van Vleesch in de Hal niet anders vermogen plaats te hebbendan een hall uur na poortklokluiden tot tien ure des mor-" gens. De overtreding van eene dezer bepalingen zal ge straft worden met eene Boete van tien tot vijftig Gulden. E11 •2. In te trekken en buiten werking te verklaren de be paling, voorkomende in Art. 7; opzigtelijk den ver koop van Versch Vleesch. 2°. Dat de in het Reglement op de invordering van het additioneel .boven omschrevene wijzigingen door Heeren Ge deputeerde -Staten zijn goedgekeurd, bij resolutie van den 21 Maart jl. No. 21 En 0 3°. Dat de bepalingen in deze Publicatie vervat in wer king zullen worden gebragt met den eersten Mei aanstaande. En opdat.niemand hiervan onkundig blijve, zal deze wor den gedrukt, afgekondigd en aangeplakt, mitsgaders in dezer Stads Courant geplaatst. Gedaan ten Raadluiize der Stad Middelburg den 7 Aoril *843. F Burgemeester en Wethouders voornoemd PASPOORT van GRIJPSKERKE. Ter ordonnantie van Hun Edel Achtbare A. M. BECIUS. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad VLIS- SINGEN; Gelezen eene missive van den Heer Luitenant-Kolonel Plaatselijken Kommandant dezer Vesting, dato heden No. 75 Biengen bij deze ter kennis van de In- en Opgezetenen, dat de Infanterie van het Garnizoen, met morgen den 12, des voormiddags ten acht urede oefeningen in het schieten naar den Schijf zal beginnen, en wel op het Strand achter het Fort de Nollemet de Schotlijn naar het Westen welke oefening alle" dagen der week ten zelfden tijd van den dag voortgang zal hebben zoo dikwijls de weersgesteldheid dit toelaatzullende er zoo lang die oefening voortduurteen rood vlaggetje van de belendende Duin' waaijen. En opdat niemand hiervan onkundig zijzal deze worden afgekondigd en aangeplakt ter plaatse waar zulks gebruikelijk is te geschieden, mitsgaders in de Flissingsche en Middel- burgsche Couranten geplaatst. Vlissingen den n April 1843. Burgemeester en Wethouders voornoemd A. van der SWALME. Ter ordonnantie van Hun Edel Achtbare S. van der SWALME. Secretaris. De COMMISSIE uit het PROVINCIAAL GEREGTS- HOF in- ZEELAND te zamen gesteld ter voldoening aan Art. 11 der Wet op het Notaris-ambt, van den 9 Julij 1842 (Staatsblad 110. 20) tot het afnemen der examina van hen die verlangen mogten zich in staat gesteld te zien om naar het ambt van Notaris te dingen maakt bij deze aan de be-_ langhebbenden bekenddat zij tot het bedoelde einde zal va ceren op pFoensdag den 17 Mei. 1843, des voormiddags ten tien ure, en volgende dagen, is het nood in een der Ver trekken van het Hofgebouw. De Commissie herinnert voorts de adspirantenaan de voorschriften van Art. 13 der voorschreve Weten verlangt overigensdat zoodanige stukken welke aan haar moeten worden ingediendtijdig en portvrij zullen worden geadres seerd aan den Griffierof overgebragt ter Griffie van den Hove. Middelburg, den28Maart 1843. Op last der Commissie De Griffier van het Provinciaal Geregts- hof in Zeeland A. VRÉKE. De ondergeteekende Collecteur van het Stedelijk Middel der LANTAARN-, BRANDSPUIT- en NACHTWACHT GELDEN binnen deze Stad, bij resolutie van den 24 Maart jongstl., ten fine van invordering van'Hun Edel Achtb. ont vangen hebbende het door den Heer Staatsraad Gouverneur dezer Provinciein dato den 14 derzelve maand Maartexecu toir verklaarde Kohier over hetzelve Middel, Dienst 1843; brengt bij deze ter kennis van een iegelijk der Belasting-beschre venen dat de Biljetten van Aanslag uit voorschreve Kohier, allen naar behooren opgemaaktaan hunne woningen zijn bezorgd en dat hij dezelve alzoo opmerkzaam is makende vooral te willen zorgen dat de verschuldigde aanslagen op hunnen tijd worden aangezuiverdterwijl diegenen welke geene Biljetten van Aanslag mogten hebben ontvangen dezelve als n°g 5 gedurende den loop dezer maandten zijnen Kantore op de gewone uren van vaceringgratis kunnen bekomen. Wordende wijders diegenenwelke alsnog achterlijk zijn ge bleven in de voldoening van hun verschuldigde over het af- geloopen Dienstjaar 1800 twee-en-veertigbij deze aange maand tot eene onverwijlde voldoening van hetzelveter voorkoming van verdere vervolging, waaraan zij zich bij na latigheid dezes blootstellen. Middelburg, den 6 April 1843. DE TROIJE Nz. PROVINCIE ZEELAND. !3Uul>i:£fcbitig. Op Vrijdag den 21 April 1843, des middags ten 12 ure, zalonder nadere approbatiedoor de Kerkmeesters van de R. K. Gemeente te 's IIEERENHOEK, in het Gemeentehuis bij de Weduwe van Hertumaldaar worden aanbesteed Her bouwen van een STAL en KOETSHUIS, met de uit voering van onderscheidene herstellingen aan de PAS TORIJ van voornoemde Gemeente met al de daartoe vereischte Materialen en Bouwstoffen. Deze aanbesteding zal geschieden bij inschrijving en opbod. Het bestek en de voorwaarden op hetwelk de bovenge noemde Aanbesteding zal plaats hebben, Jeggen ter lezing bij het Kerkbestuur te s Heerenhoeken bij den Opzigter van den Waterstaat Bourdrez, te Middelburg. Zullende op Dingsdag den 18 April de noodige aanwij zing in loco worden gedaan en voorts nadere informatien te bekomen zijn bij den Opzigter voornoemd. .Namens de Kerkmeesters voornoemd, H. L. VERMUE. MADRID den 3 april.. De zitting der cortes is heden geopend. Auch de inlaut de 1'aulc uoeh iemand der zijnen was daarbij tegen woordig. De koningin had zichbeneyens hare zusters in staatsie naar de vergaderzaal begeven maar de openingsrede werd door den regent Espartero uitgesproken. Daarin wordt gezegd datsedert het eindigen der vorige zitting geene opmerkelijke verandering in de betrekkingen met andere gouvernementen is voorgevallen. Ten op- zigte van den binnenlandschen toestand wordt aan de leden der reg- terlijke magt over het algemeen lof toegezwaaid wegens hunne stip°te regtsbedeehng in weerwil der nog bestaande gebreken in de wetge ving en der onvolledige zamensteliing van de regtbanken. De staat der finantien, zegt de. regent verder" vereischt inzonder heid de aandacht der cortes. Zoo wel omtrent het beheer en de comptabiliteit der openbare inkomsten als in het stelsel volgens het welk de nationale eigendommen verkocht werden hebbe°n groole hervormingen plaats gegrepen maar bij gebrek der noodige bron nen om zelfs de gewone uitgaven voor de openbare dienst te dekken zou het met eiken dag bezwaarlijker worden tot eene volkomene en voldoende organisatie van dezen zoo voornamen tak van beheer te <-e- raken. Tevens met liet budget zullen de andere wets-ontwerpen daartoe en tot de verbetering van hut nationaal crediet betrekkelijk aan de cortes voorgelegd worden. De marine is het voorwerp van bijzondere zorgen geworden en in de organisatie van het leger zouden welligt afdoende bezuinigingen gebragt zijn toen een onverwachte opstand het noodwendig maakte deze nog uit te stellen^n tot beteugeling van dat kwaad di" geheele openbare magt aan te wenden. Het leger heeftin het tijdig dem pen van dien opstand zich den roem van dapperheid en trouw waar dig getoond. Daardoor en door de medewerking der nationale gar de is de rust hersteldile materiele belangen bekomen dagelijks meerder uitbreidinglandbouw en nijverheid openen nieuwe bronijea voor den handelen het openbaar onderwijs mag zich in aanmerke lijke verbeteringen verheugen. Het slot dezer aanspraak luidt aldus Wetten welke den Staat op hechte grondslagen zullen doen rusten en berekend zijn om de bronnen der openbare welvaart te openen ziedaar wathet land wenschtwat het vaderland en kon'mgin Isabella II waardig is. Wanneer H. M.opliet naderend gelukkig tijdstip de teugels des bewinds in handen zal nemen moge zij geen hinderpaal ontmoeten voor het heil dat haar edelmoedig hart haar volk voorbereidten moge Zij in de zegeningen en toejuichingen welke zij van dat volk zal hooren de kostelijkste vrucht onzer zorgen en opofferingen pluk- In eene dezer dagen gehouden vergadering zou de minister van finantien Calatrava stellig verklaard hebben dat de ministers voor nemens zijn af te tredenzoodra de kamers geconstitueerd zullen we zen. Reeds vroeger zouden zij zulks gedaan hebben, indien de re gent hun niet verzocht had daarmede te toeven lot men den geest der nieuwe cortes volkomen kennen zou. LONDEN den 8 april. De openbare inkomsten van het rijk hebben in de met 5 dezer geëindigde 3 maanden 1,748,945 p. st. meer dan in dezelfde 3 maanden van het vorig jaar en over het geheele jaar eene vermeerdering van 714,983 p. st! opgeleverd. Deze verbetering spruit inzonderheid voort uit de belasting op de inkomsten - de meerdere opbrengst der posterijenen het zilvervolgens de bepalingen van het traktaat met China, ontvangen. Het hoogerhuis heeft, op voordragt van lord Brou- ghamen in weerwil der tegenwerpingen van den marquis van Lansdowneeen adres van dankzegging aan lord Ashburton voor het gelukkig ten einde brengen der onderhandelingen met de Vereenigde-Staten gestemd. De houders van Amerikaansche effecten, de noodzake lijkheid inziendeom niet in het bepleiten van derzelver be langen (waarbij zoo vele bijzondere fortuinen zijn te gronde gegaan) te verfiaauwenhebben vrijdag 11.door eene be zending uit hun middeneen adresvan ruim 900 ondertee- keningen voorzien aan den Ainerikaanschen gezant alhier den lieer Edward Everettdoen overhandigen. Zijne Exc. heeft dit adres met de meeste deelneming en welwillendheid ontvangen en beloofd hetzelve aan den presi dent te zullen overzenden, daarbij echter opmerkende, dat het algemeen gouvernement in geenen deele beschouwd kan worden als eene der partijen, die bij zie contracten met de afzonderlijke Staten aangegaan betrokken zijn. Ten slotte heeft Z. Exc. aan de bezending geantwoord: Ik geloof niet dat er in de wereld-geschiedenis eenig voorbeeld gevonden wordt van eenen Staat, die in zoo kor ten tijd zoo zeer van het toppunt der welvaart in de diepte van algemeene ellende vervallen is, als nu met de Vereenigde- Staten in de laatste zes jaren het geval is geweest, en even wel, mijne heeren, de veerkracht en de kiem tot herstel zijn sterker, dan zij, die.de zaak niet van nabij kunnen gade slaan, immer zouden kunnen gelooven." .Volgens berigten uit Halty tot den 3 maart, had de opstand tegen den president Boyer toen aldaar een zeer beden kelijk aanzien bekomen. De tegen de opstandelingen uitge zondene regementen hadden zich met hen vereenLd. PARIJS den 8 april. De overeenkomst nopens het post wezen tusschen Frankrijk en Engeland is den 3 dezer te Lon den gesloten geworden. Ten gevolge van dien zal liet brie- venport tot op de helft worden verminderd. Daarentegen verneeraf men, dat de onderhandelingen tot een verdrag van commercie tusschen beide rijken geheel af gebroken zijn. Men schrijft uit Valenciennesden 7 dezer, 's avonds ten 5 ure: Sedert een paar dagen bemerkte men onder scheidene scheuren in Onzen ouden kerktorenen verschei dene groote steenen vielen op het plein genaamd la place du commerce. Het stedelijk bestuur liet terstond dag en nacht aan de noodige reparatien werken doch het laatste uur had voor den toren geslagen. Zoo even begint ze van alle kan ten in storten met een vreesselijk gedruischen begraaft al de werklieden onder zijne puinhoopen. De ontsteltenis in de gansche stad is onbeschrijfelijk. Later berigt. De arbeid der opruiming wordt met alle

Middelburgsche Courant | 1843 | | pagina 1