MIDDELBURGSCUE C O ül A 'N T. f N°. 41. Donderdag 1843. 6 April. BESTUREN ea ADMINISTRATIEN. 43>ctr»fc bcr RUten c» (Scwigtcn. NIEUWSTIJDINGEN. (Bvoot-SSviltattjc. GEDEPUTEERDE STATEN van ZEELAND, {Vervolg en Slot Art. 7. De Arrondissements-IJkers zullenbetrekkelijk de door dezelve in iedere Gemeente in welke zij hebben ge vaceerd gedane Verificatie en Herijk een relaas opmaken en daarbij' opgeven de Ambtenaren publieke Administratien en Particulieren welke in de vorengeinelde lijsten begrepen zijnde hun niet zijn gebleken aan derzelver verpligting be trekkelijk den Herijk te hebben voldaan. Afschriften dezer relazen zullen door de Arrondissements ijkers, na den afloop van den termijn, gedurende welken de Herijk is opengesteld aan ons worden gezonden. Art. 8. De Arrondissements-IJkers zullen ten minste twee maal in het jaar, op onbepaalde tijden, en voorts zoo dikwijls zij zulks noodig achten vergezeld van den Commissaris van I'olicie, of bij ontstentenis van zoodanig Ambtenaar, vaneen Lid van het Plaatselijk Bestuurin al de Gemeenten van der zelver District visitatien doen in de opene Werkplaatsen Ma gazijnen en Winkels op de MarktenVleeschhallen publieke Wagen en op de Molensen zich daarbij verzekeren dat in dezelve geene dan de nieuwe Maten en Gewigten aanwezig zijnen dat dezelve behoorlijk zijn herijkt. Zij zullen de oude afgeschafte Maten en Gewigten, alsmede die welke niet zijn herijktin beslag nemen en met het deswege op te maken Proces-Verbaal aan den Officier bij de Arrondissements- llegtbank van hun ressort inzenden van hun verrigtte te dezen en van het resultaat hunner bevinding in elke Gemeente 1 zullen zij bij derzelver aan ons in te dienen rapporten, om standige'opgaven doen. Art. 9. Dien onverminderd zullen de Burgemeesters der Gemeenten te platten Lande naar aanleiding van art. 62 en 87 van het Reglement op het Bestuur te platten Landeten minsten viermalen in het jaar gelijke visitatie doen, en zor gen dat afschriften van de daarvan opgemaakte Processen - Verbaal, overeenkomstig laatstgemeld artikel, aan den Staats raad Gouverneur worden ingezonden. En worden Burge meesters en Wethouders der Steden uitgenoodigd, om de ver- eichte orders te stellendat gelijke opneming door den Com missaris van Policie of het Lid van het Bestuur hetwelk met de Policie is belastworde gedaan. Art. 10. Het wordt aan alle op publiek gezag aangestelde of beëedigde LandmetersWegers en Meters verbodeneenige Certificaten, Weeg- of Meetbrieven af te geven, waarin de Maat of het Gewigt anders dan in de nieuwe alleen wettige benamingen is uitgedrukten zullen door dezelve geene an dere dan de wettig' erkende Maten en Gewigten mogen wor- gebezigd. Art. 11. Insgelijks wordt aan de Plaatselijke Besturen, Godshuizen of Armbesturen en aan alle Ambtenaren en publie ke Administratien verboden, eenige acten plans, bestekken of beramingen te doen opmaken aan te nemen of daarop re- gard te slaanin welke de hoeveelheden en afmetingen niet in de nieuwe Maten of Gewigten zijn opgegeven. Art. 12. Aan alle Ambtenaren, publieke Administratien en Ingezetenen binnen deze Provincie wordt bij deze der zelver verpligting herinnerd 0111 de door hen gebezigd wor dende Maten en Gewigten binnen den in Art. 1 bepaalden termijn te doen herijken bij gemis van welke formaliteit de ■door hen gebezigd wordende of in derzelver opene Werk plaatsen Magazijnen of Winkels bevonden wordende Maten •en Gewigten in beslag kunnen worden genomenen degenen die bevonden worden dezelve te hebben gebruikt, of in hun ne opene Werkplaatsen Magazijnen of Winkels voorhanden te hebben, volgens de bepalingen van het Koninklijk besluit van den 30 Maart 1827 Staatsblad 110. 13), zullen worden verwezen in eene boete van f 10 tot 100. .Aan dezelve worden tevens herinnerd de bepalingen van Art. 14 van het Koninklijk besluit van den 18 December 1819 Staatsblad no. 57) volgens welke alles, wat met de Maten voor drooge waren in dat besluit opgegeven, wordt gemeten, jnet den Strjjkel behoorlijk moet worden afgestreken en dus allen, die van zoodanige Maten gebruik makenook van ütrijkels voor dezelve behooren te zijn voorzien, van welke die voor de halve en voor de kwart Mudde ook moeten worden Geijkt en geverifieerd wordende de Plaatselijke Besturen alsmede de Arrondissements-IJkers aangemaand0111 voor de nakoming dezer verordeningen te waken, en daarop bij hunne visitatien, voor zoo veel een ieder aangaat, te letten; terwijl van de .bevinding te dezen in de bij art. 7 en 9 bedoelde Processen-Verbaal of relazen speciale melding zal moeten worden gemaakt. Art. 13. Alle, Ambtenaren en publieke Administratien wor den uitgenoodigd, aan de nakoming van het tegenwoordig Besluit de hand te houden en worden de Plaatselijke Bestu ren aangeschreven 0111 de Arrondissements-IJkers in de uit oefening hunner functienzoo veel mogelijk behulpzaam te zijn, en speciaal op derzelver aanvrage dadelijk den Commis saris van Policie of daar waar zoodanig Ambtenaar niet aanwezig 'isof verhinderd wordt de vereischte assistentie te verleenen een Lid van het Plaatselijk Bestuur te delegeren ogi dezelve bij de door hen voorgenomene visitatien van Win kels en Werkplaatsen te vergezellen. Art. 14. Dit Besluit zal, door insertie in het Provinci- aai-blad gebragt worden ter kennis van de Districts-Com- missarissen Burgemeesters en Wethouders der Steden Bur gemeesters en Wethouders of Assessoren der Steden en Gemeenten te platten Lande in deze Provinciemitsgaders van de Arrondissements-IJkers, tot informatie en narigt; en wijders door de zorg der Plaatselijke Besturen worden afgekondigd en aangeplakt in al de Steden en Gemeenten dezer Provinciete welken einde een genoegzaam aantal in plano gedrukte exemplaren van hetzelve aan voornoemde Be sturen zal worden toegezonden; zullende wijders exemplaren van dit besluit worden gezonden aan het Provinciaal-Geregts- hof, den Procureur-Generaal bij hetzelve en door diens tus- schenkomst aan de Ambtenaren'van het openbaar Ministerie bij het Provinciaal-Geregtshofen bij de Arrondissements- Regtbanken en aan de Kanton-Regters in deze Provincie. Middelburg, den 24 Maart 1843. Gedeputeerde Staten voornoemd, VAN VREDENBURCH. Ter ordonnantie van dezelve, H. DU BUISSON BECIUSl. g. De ADMINISTRATEUR van 's Rijks Schatkist in ZEE LAND adverteert dat, van af Maandag den 10 April 1843, ten zijnen Kantore zullen worden uitbetaald alle de Pensioe nen over het eerste kwartaal 1843. Middelburg, den 6 April 1843. De Administrateur voornoemd P. P O U S. De ondergeteekende Collecteur van het Stedelijk Middel der LANTAARN-, BRANDSPUIT- en NACHTWACHT GELDEN binnen deze Stad, bij resolutie van den 24 Maart jongstl., ten fine van invordering van Hun Edel Achtb. ont vangen hebbende het door den Heer Staatsraad Gouverneur dezer Provincie, in datoden 14 derzelve maand Maart, execu-' toir verklaarde Kohier over hetzelve Middel, Dienst 1843; brengt bij deze ter kennis van een iegelijk der Belasting-beschre venen dat de Biljetten van Aanslag uit voorschreve Kohier, allen naar behooren opgemaaktaan hunne woningen zijn bezorgd en dat hij dezelve alzoo opmerkzaam is makende vooral te willen zorgen dat de' verschuldigde aanslagen op hunnen tijd worden aangezuiverdterwijl diegenen welke geene Biljetten van Aanslag mogten hebben ontvangen dezelve als nog gedurende den loop dezer maandten zijnen Kantore op de gewone uren van vacering, gratis kunnen bekomen. Wordende wijders diegenenwelke alsnog achterlijk zijn ge bleven in de voldoening van hun verschuldigde over het af- geloopen Dienstjaar 1800 twee-en-veertigbij deze aange maand, tot eene onverwijlde voldoening van hetzelve, ter voorkoming van verdere Vervolging, waaraan zij zich bij na latigheid dezes blootstellen. Middelburg, den 6 April 1843. DE TROIJE Nz. WATERING VAN WALZOORDEN. OPENBARE AANBESTEDING van ZINK-, AARDE-en RIJSWERK nevens het RIJSBESLAG op de Zandplaat tegen over den Molenpolder, welke zal plaats hebben ter Ilerberge van G. Adriaansenste WALZOORDENop Dingsdag den 11 April 1843, des voormiddags ten 11 ure; de aanwijs ter plaats zal geschieden op Maandag den 10 bevorens des na middags ten 4 ure. Bestek en conditiën leggen ter inzage bij den Dijkgraaf der Watering, en bij den Ontvanger der Domeinen van de Algemeene Nodcrlandsche Maatschappijte Kloosterzande. PROVIN Q IE ZEELAND. Ct.mbcc'lcbing- Op Vrijdag den 21 April 1843, des middags ten 12 ure, zalonder nadere approbatie door de Kerkmeesters van de R. K. Gemeente te 's HEERENIIOEK111 het Gemeentehuis bij de Weduwe van Hertumaldaar worden aanbesteed Het bouwen van een STAL en KOETSHUIS, met de uit voering van onderscheidene herstellingen aan de PAS TORIJ van voornoemde Gemeente met al de daartoe vereischte Materialen en Bouwstoffen. Deze aanbesteding zal geschieden bij inschrijving en opbod. liet bestek en de voorwaarden op hetwelk de bovenge noemde Aanbesteding zal plaats hebben, leggen ter lezing bij het Kerkbestuur te 's Heerenhoeken bij den Opzigter van den Waterstaat J. Bottrdrez, te Middelburg. Zullende op Dingsdag den 18 April de noodige aanwij zing in loco worden gedaan en voorts nadere informatien te bekomen zijn bij den Opzigter voornoemd. Namens de Kerkmeesters voornoemd H. L. VE11MUE. ÜDtu40c!ïIiFiti&. FRANKFORT den 31 maart. Van de Russische grenzen wordt, onder dagteekening van 22 maart, aan de Augsbur- ger AUgemeinc Zeitung gemeld Men verneemt hier langs een buitengewonen weg uit Pe tersburg, dat een Russisch courier van daar met gewigtige depeches naar Konstantinopel was vertrokken, waarbij aan den heer von Butenief gelast wordt, het meergemelde schrij ven des sultans aan keizer Nikolaas in geen geval naar Pe tersburg op te ?,endcu, voorts alle diplomatieke betrekking met de Turksche regering af te breken en de Turksche hoofd stad te verlateningeval de Porte in hare weigeringom de keuze van een nieuwen vorst voor Servie te doen plaats heb ben, mogt volharden. Intusscben moet de Russische gezant tevens in last hebben ontvangenom ten aanzien van het Ser vische vraagstuk op twee punten aan de wenschen der Porte toe te geven, ten bewijze van de vredelievende en vriend schappelijke gezindheid van keizer Nikolaas te haren opzigte." LONDEN den 1 april. H. M. de koningin doetniette genstaande hare zwangerschap ten einde looptnog dagelijks wandelingen in de tuinen van het Buckinghamsche paleis en geniet steeds de beste gezondheid. Men wil thansdat de koningin in augustus aanstaande met haren gemaal eene reis door Ierland zal doenen dat er te Dublin reeds toebe reidselen voor de ontvangst Hr. M. worden gemaakt. Het regement huzaren van prins Albert heeft bevel ontvangen, 0111 zich naar de genoemde hoofdstad te begeven, en zou ge durende de voorgenomene reis aan de koningin tot geleide strekken. s De kroonprins van Wurtemburg is, 11a met de stoom boot de Batavier een voorspoedigen overtogt van Rotterdam naar Londendie .24 uren heeft geduurdte hebben gedaan op den middag van 30 maart alhier aangekomen. Gisteren heeft Z. K. H. zijne opwachting bij de koningin gemaakt, en met H. M. en de overige leden van het koninklijk huis op het Buckinghamsche paleis het middagmaal gebruikt. Berigten van de Kaap de Goede Hoopgedagteekend van den 2 februarij 11.houden indat kolonel Iiarewel ke op den 17 januarij de Oranje-rivier dacht over te trekken, hierin vooreerst, ten gevolge van zware regenvlagen en" slecht weder, verhinderd was. Intusschen schijnt ook door den majoor Smith bij het Kaapsche gouvernement versterking van troepen aangevraagd te zijnten einde de boeren in de na buurschap van Natal in bedwang te kunnen houden. PARIJS den 1 april. Thans is weder de koning zelf op het punt geweest 0111 een ongeluk met het rijtuig te krijgen. Tijdens zijn jongste toertje was op den weg van Neutlly omstreeks de vestingwerken, het stof zoo digt, dat de paar den van den weg af geraakten. Reeds reed een wiel van het rijtuig eenen hoogen steenhoop op, toen men het gelukkig tot staan bragt. Madame Adelaïdezuster van Z. M.is zoo ongestelddat zij hare vertrSSken moet houden. De genees- heeren hebben aan deze werkzame prinses allen arbeid en' in spanning verboden. De kamer der afgevaardigden heeft gisteren zitting ge houden en het ontwerp van wet strekkende tot regeling der buitengewone en suppletoire credieten voor de dienstjaren 1842 en 1843, met 173 tegen 82 stemmen aangenomen. De zitting van heden was gewijd aan onderwerpen van plaatse lijk belang. Men zegtdat de raad van ministers een besluit genomen heeft omtrent het vraagstuk betrekkelijk de spoorwegen. De lijn naar de Belgische grenzen van Parijs over AmiensAr- rasDouai Valenciennes en Rijssel, alsook die naar het ka naal over Bethune, Saint-Omer en Calaiszijn op eene de- finitive wijs door het kabinet vastgesteld, en, 300 als mén zegt, is 11. woensdag het bestek van aanneming geteekend geworden. - Men verzekert, dat aanstaanden maandag het ontwerp van wet aan de kamer van afgevaardigden voorgelegd zal worden als ook twee andere ontwerpen betrekkelijk de spoorwegen van Tours naar Orleans en van Avignon. Bijzondere berigten uit Algiers, van den 19 maart, ge wagen van roemrijke wapenfeiten door den hertog van Aumale bedreven. Onderrigt dat de stam der Beni-Djoad bescher ming hadden verleend aan den vijand der Franschen Ben-Salem is de hertog tegen dien stam opgetrokken welke zich daar op beijverd heeft hare onderwerping aan te bieden. Vervol gens is de prins op den stam der Nzliona op den regter oever van den Isserafgetrokken. Twee broeders, HonoréFabre 20 jaren oud, enBaudile Fabreeenige jaren jonger, in het dorpje Vailhonne in het departement der Opper-Pyreneën te huis behoorende waren op den 11 maart bezig eenig vee te hoeden iu het gebergte. Zij bemerkten weldra dat een bijzonder groot wild zwijn op korten afstand langs hen was heengegaanen met hunne ge weren in de hand gingen zij zoeken waar het mogt gebleven zijn. Baudile zag het dier achter eenen rotsklomp liggen in een zeer digt kreupelbosch. Hij brandde los en het zwijn dat niet doodelijk gekwetst was, wierp zich op den aanval ler, dien het met woede omver rende. Het gevaar ziende waarin zijn broeder verkeerde, loste Honoré zijn schot met overhaasting. Zijn geweer was geladen met groven hagel en eenen kogeldie Baudile iu het gelaat troffen en hem'oogen- blikkelijk doodden. Op het jammergeschrei van den ongehikkigen jongeling, kwamen eenige kolenbranders toeschieten die slechts nutte- looze hulp aan Baudile konden toebrengen. Honoré Fabre begaf zich naar Argelês0111 den vrederegter van dit noodlot tig voorval te onderrigten en zich ter beschikking te stellen van de justitie. Het zwijn, dat eene tweede wonde bekomen had werd eenige schreden verder gevonden. BRUSSEL den 2 april. Wij vernemen uit eene gewisse bron (zegt het blad le Commerce Beigedat 'de handelszen- - ~.Jgfa >..U

Middelburgsche Courant | 1843 | | pagina 1