MIDDELBURGSCUE c o u r a ar t. W: A*°. 40. OiriKSilas j?fe' 4 April. BESTUREN ca ARMINISTRATIEN. NIEUWSTIJDINGEN. ©fuol-Bvittanjc. Jfiranlmjfc. Hebarlattbct*. ë&il a a c h u ur ut g BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad MID DELBURG Ontvangen hebbende eene missive van den Heer Luitenant- Kolonelkommanderende liet iste Regement Infanterie hou dende, dat op Woensdag den 5 dezer maand en vervolgens gedurende het goede saizoen op Woensdag en Donderdag van elke week van des morgens zes ure tot nadenmiddag op den Dijk tussclien den zoogenaamden Galgenpolder en het Fort Rammekensdoor het Garnizoen dezer Stad naar den Schijf zal worden'geschoten. Brengen het bovenstaande, ter voorkoming van ongelukken bij deze ter kennisse van- een iegelijk. Gedaan ten Raadhuize der Stad Middelburg, den 3 April 1843. Burgemeester en Wethouders voornoethd, PASPOORT van GRIJPSKERKE. Ter ordonnantie van Hun' Edel Achtbare, A. M. BECIUS. publicatie. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad MID DELBURG brengen bij deze ter kennis van de In- en Op-' gezetenendat bij Hun Edel Achtbare is ontvangen en aan den Ontvanger der Directe Beiastingen ter invordering ver zonden, het Primitief Kohier No. 1, voor de Belasting ten behoeve van het Vee-Fonds over het Dienstjaar 1843, met uitnoodiging'aan een iegelijk wien zulks aangaat, om, na bè- komene kennisgeving van zijnen Aanslaghet door hun ver schuldigde op den bij de wet bepaalden tijd te kwijten. En opdat een iegelijk hiervan kennis drage, zal deze wor den afgekondigd mitsgaders in dezer Stads-Courant geplaatst. Gedaan ten Raadhuize der Stad Middelburg, den 3 April 1843. Burgemeester en Wethouders voornoemd PASPOORT van GRIJPSKERKE. Ter ordonnantie van Hun Edel Achtbare A. M. BECIUS. Middelburg den 3 April 1843. DIAKENEN der Nederduitsche Hervormde te Middelburg brengen bij deze hunnen hartelijken dank aan den edelen ge ver voor de op heden bij Broeder E. Ilendrikse ontvangene aanzienlijke gift van 100, gemerkt A. C. en moetende strekken tot vermeerdering van den opbrengst der Kerk-col- lectenten einde daardoor in staat te worden gesteldde Ar men hunner administratie voortdurend te kunnen blijven on dersteunen. Zij verblijden zich over dit blijk van deelneming in het lot •dier Behoeftigen en wepschen vuriglijk dat dit bij de Ge meente navolging vinden mogeen de opwekking daartoe op gisteren gedaande gewenschte vruchten moge dragen. Ook maken Diakenen dankbare melding van eene gift van f 2,6o met het opschrift: voor buitengewone bedoelingop gisteren namiddag in de Oostkerkin de gewone Kerk-col- lecte gevonden. Diakenen voornoemd, J. C. STEIN, Praeses. N. VERHULST Wz.Scriba. i£Dmt0citImtb. FRANKFORT den 27 maart. Volgens berigten uit Wee- men van den 21 zal de hertog Ferdinand van Saksen.Co- iburg-Gothamet zijne beide zonen, den prins Augustde bruidegom van prinses Clementina van Orleansen den prins Leopoldthans 19 jaren oud, naar Parijs vertrekken, en la ter met zijn jemgsten zoon van daar, over Madrid, naar Lis sabon op reis gaan. Nog schrijft men uit Weenen, dat naar alle waarschijnlijk aldaar eene kettingbrug over den Donau gemaakt zal worden. Deze brug, het grootste werk van dien aard in Europa, zou 230 vademen Lang zijn en ook door de spoorwagen-trei nen gebruikt moeten worden. De baron Anselm von Rothschild is eergisteren onver wachts van hier weder naar *s Gravenhage vertrokkennaar men meentter voortzetting of hervatting van de onderhan delingen wegens verkapitalisatie van het Belgische aandeel in de Nederlandsche schuld. De Augsburgsche courant spreekt van een gesloten han dels-traktaat tussclien Nederland en Griekenland en dat bij die gelegenheid koning Otto aan Z. M. den koning der Neder landen het grootkruis der Grieksche orde van den Verlosser zou hebben toegezonden. Het door zijne druk bezochte paardenmarkten beroem de stadje Buttstedt, nabij Weimar, is den 21 dezer dooreen feilen brand geteisterd geworden waardoor 3*5 huizen in den asch gelegd en nagenoeg 100 gezinnen ongelukkig geworden zijn. In het Ziyitsersch kanton Lucerne zouden velen der zoogenaamde radicalen verklaard hebbendat zijbijaldien de nieuwe wet op de drukpers mogt worden aangenomen, tot de Evangelische godsdienst zullen overgaan. De met den laatsten post uit Konstantinopel aangebragte berigten van den 8 dezermeldendat de Porte heeft toe gegeven aan het verlangen der mogendheden betreffende de opdragt van het bestuur over het Syrische district Dschebail aan den Kaimakanof bewindvoerder der Maronietenen ook de Albauesche troepen uit Syrië heeft terug geroepen. LONDEN den 29 maart. Het blijktdat het in bezit ne men van de Australische eilandsgroepen door de Franschen, in Engeland eenen onaangenamen indruk heeft gemaakt. In beide de huizen van het parlement hebben de ministers Aber- deen en Peelop daartoe gedane vragen, verklaard, dat zij geruststellende verzekeringen van de Fransche regering hadden ontvangen over de bescherming, die de Engelsche onderdanen en vooral ook de Engelsche Protestantsche zendelingèn op Ota- heite zouden genieten. Over de inbezitneming zelve heb ben zij zich niet uitgelaten. Na jaren arbeids en het besteden van omstreeks 600,000 p. st. (ƒ7,200,000), is thans de Tunnel of onderaardsche gang onder de Theems geheel voltooid. De plegtige opening van dezen nieuwen doorgang heeft den 25 dezer plaatsgehad. Men rekent, dat dien dag 50,000 menschep, door den Tunnel zijn gekomen en den gestelden tol van één pence (5 centen Nederlandsch) hebben betaald. PARIJS den 29 maart. De kamer der afgevaardigden heeft aangenomen het ontwerp van wet, houdende definitive regeling van de ontvangsten en uitgaven over 1840. Het blijkt uit de aan de kamer overgelegde documentendat de uitgaven over 1840 de inkomsten zijn te boven gegaan met de aanzienlijke som van 138,004,529 fr. 64 centimes, welk te kort zal gevonden worden uit de buitengewone hulpmid delen, aangewezen bij de wet van den 25 junjj 1841. - Brieven uit Petersburg meldendat de vorst D behoorende tot eene der aanzienlijkste familien van Rusland en die sedert eenigen tijd Parijs bewoonde, bevel heeft ont vangen om Frankrijk te verlaten en onmiddelijk naar zijn va derland terug te keeren. De oorzaak dezer terugroeping zoude gelegen zijn in de uitgave van een werkjeonlangs door dezen vorstonder den aangenomen naam van graaf van Almagro alhier in het licht gegeven, en getiteld: Aanteekeningen om trent de voornaamste Russische familien. Hetzelve bevat wel is waar, slechts eene chronologische naamlijst der leden en van de rangen dier familien; maar het schijnt desniettemin, dat het geschrift van den vorst D eenen diepen indruk aan het hof van den keizer heeft te weeg gebragt. Vooral moet dat gedeelte hetwelk betrekking heeft tot het geslacht der vorsten Trubetzkoyden keizér mishaagd hebben. De schrijver verhaalt daarin de verkiezing van Michael Romanow hoofd van het regerend stamhuisen heeft gemeend bij die gelegenheid te moeten herinnereu aan het bestaan eener con stitutie, plegtiglijk door den eersten souverein van dit geslacht bezworenen waarvan zijne opvolgers tot de laatste sporen toe hebben doen verdwijnen. 's GRAVENHAGE den 31 maart. Uit het voorloopig centraal verslag, betreffende het ontwerp nopens de schuld conversie enz., blijkt, dat de leden der Tweede Kamer, hoe ook hun oordeel over dit onderwerp mogt zijnhetzelve met de meeste belangstelling hebben ontvangen en overwogen en men zich gaarne vereenigen wil, om eene zoo belangrijke en met het welzijn van het Vaderland zoo naauw verknochte wetvoordragtals een bewijs aan te merken van de bevoegd heid der Regeringom de Rijks-financien op eenen goeden voet te brengen en daardoor het crediet van den Staat te be vestigen en te vermeerderen. Het beginselom de uit Belgie te ontvangen kapitalen tot rent^-vermindering aan te wenden wordt eenparig goedge keurd. Ook achtte men het tegenwoordige oogenblik geschikt, om tot eene zbo lang gewenschte eindregeling der financiële aangelegenheden van het Rijk te geraken. Thanszoo im mer is het oogenblik gekomen dat met vrucht aan de ver betering van den financielen toestand des Rijks zal kunnen, en dus ook zal behooren gedacht te worden. Zal echter de maatregel eener rente-vermindering aan het doel kunnen beantwoordenen tevens het crediet van den lande in stand kunnen blijven, dan behoort de wet, waarbij tot denzelven wordt besloten het ketjmerk te dragen van groote duidelijkheid en eenvoudigheiden bij iederen onpar- tijdigen beoordeelaar den indruk te verwekken, dat .de Sta- ten-Generaal niet op enkel vertrouwen, maar uit volle over tuiging van de doelmatigheid van het voorstel der Regering, daaraan hunne goedkeuring hebben gegeven. Een vast en welberaden plan is noodig. Tot haar leedwezen heeft de meerderheid der leden bevon den dat het voorstel aan die vereischten niet genoegzaam be antwoordt. Haars inziens is het ontwerp te veel omvattend en deszelfs strekking en inhoud daarom onduidelijk. Voorts is men algemeen vhn oordeel geweestdat de voordragt niet genoegzaam de middelen doet kennenwelke de Regering voornemens is te bezigenom de beraamde maatregelen te kunnen bewerkstelligen. Men zou wenschen dieper ingeleid te worden in de plannen van uitvoering. Alle leden hebben gewensebt, den termijn te kennen, binnen welken dezelve hun beslag zouden erlangen. (Z. Exc. de minister heeft, ter voldoening aan dit verlangentoegestemd dien termijn op minstens viêr jaren vast te stellen.) De meening over de rente-vermindering met kapitaals-verhooging was het voorstel niet gunstig. (De minister heeft verklaard, dat eene reductie zonder zoodanige verhooging weinig kansen op slaging zou aanbiedenen slechts eenige weinige besparing zou te weeg brengen.) Men heeft veel bezwaar gevonden in de onbeperkte lastge- vingwelke aan de Regering zou worden gegeven-. De constitutionele bevoegdheid daartoe werd door sommigen in twijfel getrokken. (De minister heeft erkend dat in de daad bij de voordragt vertrouwen van de vertegenwoordiging wordt gevraagd maar tevens aangemerktdatzonder vertrouwen de beraamde financiële maatregelen niet uitvoerbaar zijn.) In al de afdeelingen heeft men voorts den wensch geuit om ten aanzien van den staat der financien des lands nadere en meer volledige inlichtingen te bekomenen wel bepaalde lijk om nopens het te kort over 1841 en 1842 geheel an dere opgaven en berekeningen te ontvangen, dan in den staat C vervat zijnzoo ook nopens den toestand van het amorti satie-syndicaat, van 'sRijks achterstand, den invloed der schikking, met Belgie hierop, den toestand der losrenten benevens eene volledige opgave van alle speciale en gedepo neerde fondsen eene naauwkeurige opgave van het te kort, en de stellige verzekering dat de begrooting over 1844 en 45 geen zoo jammerlijk te kort zal opleveren als die over 1842. De minister heeft zich bereid verklaardvele dier opgaven mede te deelen. Z. Exc. heeft verklaard dat de raming der middelen over 1844611 1845 naar beste overtuiging en weten schap is opgemaaktevenzeer als de raming der bijdragen uit de geldmiddelen van de overzeesche bezittingen, omtrent welk punt de minister echter verlangde dat zijn ambtgenoot voor het departement van koloniën als daarbij regtstreeks betrokken, in de gelegenheid mogt gesteld worden zich te verklaren. Zoo als het was liggende zou de meerderheid der Kamer zich bezwaarlijk met de voordragt kunnen vereenigendoch ongepraijudicieerd hun gevoelenhebben de leden dezelve ook in de bijzonderheden onderzocht. Onderscheiden leden hebben den wensch te kennen gegeven, dat bij deze gelegenheid op nieuw met ernst zou worden aangedrongen op de noodzakelijkheid, om dadelijk meer krachtdadig door te tasten en afdoende maatregelen te bera men tot herstel van het verbroken evenwigt tusschen de ge wone Rijks uitgaven en middelen. Die leden waren van ge voelen, dat de lasten waaronder de natie gebukt is, en die nu reeds zwaar en moeijelijk te dragen zijn geheel ondrage lijk zouden wordenindien men in vollen vredeen zonder buitengewone rampenniet alleen tot dekking van vroegere tekorten, maar ter bestrijding van gewone jaarlijksche behoef ten telkens op nieuw de schuldenlast moest verzwaren en alle middelentot herstel van 's lands financien aangewend schipbreuk lijden op de te groote behoefte der schatkist. Dat zoodanigen staat niet kan aanhouden maar tot de treu rigste uitkomsten moet leiden behoeftnaar het gevoelen dier leden geen betoog. MIDDELBURG tien 3 april. In de zitting van de Twee de Kamer der Staten-Generaal van 11. vrijdag is ingekomen eene koninklijke boodschapten geleide van een ontwerp van wet, waarbij, in afwachting van het tijdstip waarop een nieuw tarief der regten op den in-, uit- en doorvoer in werking zal kunnen komen, een verminderd regt van doorvoer en eene meer gelijkmatige vordering en toepassing van hetzelve wordt vastgesteld. In dezelfde zitting heeft de centrale afdeeling haar rapport uitgebragt omtrent het ontwerp van wet, hou dende wijzigingen in de wetten op de personele belasting van den 29 maart 1833 Staatsblad no. 4), en van den 29 de cember 1835 Staatsblad no. 43). De openbare beraadsla ging over dat ontwerp van wet is vastgesteld op den 5 de zer. Voorts zijn door de commissie voor de" verzoekschrif ten verscheidene rapporten op petitiën uitgebragt. De-residentie 's Gravenhage werd 11. vrijdag middag op eene verrassende wijze verlevendigd door een schouwspel hetwelk bij nieuwheid ook belangrijkheid voegde. Een trein uit een tiental fraaije rijtuigen zamengesteldalle voortreffelijk bespannendeed een togt over de voornaamste pleinen en wandelwegen na bevorens het paleis van Z. M. te zijn voor bij gereden en zich ook aan het paleis in het noörd-einde te hebben vertoond. Het waren de Omnibussen der heeren Jonker Co., bestemd om den'spoorweg-dienst van Leyden, De abonnements-prijs dezer Courant is 2,75 TOor drie maanden, en franco pervPost/3. De abonnementen worden voor niet minder dan drie maanden genomen en de betaling geschiedt comptantof bij het einde van ieder vierendeel jaars. De inzending der Advertentien behoort te geschieden des morgens vóór 10 ure indien men dezelve in het eerst uit te geven nummer wil geplaatst hebben. De Advertentien worden berekend tegen 22 cents de regel met uitzouderiug van Huwelijks- Geboorte- en Doodbekendmakingen waarvan de prijs is van één tot zes regels 1 50 en voor iedercn regel daarboven 22. cents. Dezelve behoeven niet op gezegeld papier geschreven te zijn, alzoo bij elke plaatsing eener Advertentie het Regt van Zegel (35 ets.) moet worden betaald.

Middelburgsche Courant | 1843 | | pagina 1