MIDDELBÜRGSCHE C ■jb# V N. 24. Zaturdag 25 Februarij. NIEUWSTIJDING EN. ZEETIJDINGEN. ADVERTENTIEN. tHfOOIIOO f i-i' ï^i Jfcanfcirtjfc. ^eberlattbctt De abonnements-prijs dezer Courant is 2,75 voor drie maanden, en franco per Post ƒ3. De abonnementen worden voor niet minder dan drie maanden genomen, en de betaling geschiedt eomptantof bij het einde aan ieder vierendeel jaars. De inzending der Advertentien behoort te geschieden des morgens vóór 10 ure indien men dezelve in het eerst uit te geven nummer wil geplaatst hebben. De Advertentien avorden berekend tegen 22 cents de regel met uitzondering van Huwelijks- Geboorte- en Doodbekepdmakingenwaarvan de prijs is: van één tot zes regels ƒ1,50 en voor iederen regel daarboven 22 cents. Dezelve behoeven niet op gezegeld papier geschreven te zijnalzoo bij elke plaatsing eencr Advertentie het Rcgt van Zegel (35 ets.) moet avorden betaald. PARIJS den 20 februarij. Men verzekert, dat de koning zich op den 5 maart, den dag van het overlijden van Na poleon, naar het hotel der invalides zal begeven, ten einde den eersten steeij te leggen van het graf, dat het stoffelijk overschot des voormaligen keizers zal bevatten. De keizerlijke kroon, de hoed van Napoleon en de door hem te Austerlitz gedragen degen, die zich nog altijd in de kapel van het hotel der invaliden op 's keizers lijkkist be vondenzijn, daar het toemetselen van de deur van die ka pel thans bewerkstelligd zal worden, van daar genomen en in groote plcgtigheid naar een der tot de ontvangst ingerigte vertrekken van het hotel overgebragt geworden. Lr worden weder geruchten in omloop gebragt wegens door den hertog van Bordeaux in het werk gestelde kuipe rijen welke een aanslag tegen het in Frankrijk bestaand gou vernement ten doel zouden hebben. Die prins zou onverwijld pogingen tot dit einde willen aanwenden terwijl de hertogin van Angoulême en andere leden zijner familie hem aanraden het afsterven van Lodewijk Filips af te wachten; maar hierin zou de geheele verbannen tak der Bourbons het eens wezen, dat men zich gereed moet houden om bij de eerste geschikte gelegenheid handen aan het werk te slaan. De reis van Hen- d>tk van Fiankrijkzoo als de legitimisten hem noemen, naar Veiietjeheeftvolgens deze geruchten, ten oogmerk gehad de geschiktste middelen te beramen 0111 spoedig in dat .rijk te komen. Bij dit alles voegt men, dat het hof der Tuilerien een wakend oog op al de bewegingen van den jongen prins houdt, wel oveituigd dat zijne bedoelingen het land in groote moeije- 1 ijk heden zouden kunnen wikkelenzoodra het tegenwoordig hoofd van den Staat mogt komen te overlijden. Te Caen is den 1 <5 dezer eene dame, welke, na eene langdurige ziekte, zoo men meende was overledentwee da gen daarna uit eene diepe bezwijming weder bijgekomen. Zij bevond zich alstoen 111 eenen weinig hoop gevende toestand.... doch men ijst op het denkbeeld aan het verschrikkelijk uit einde dat haar verbeidde, indien haar toestand van gevoel loosheid nog eenige uren langer had geduurd. - In een berlgt uit de vallei van Aran, inde Pyreneën leest men: Eene groote ramp heeft onze bevolking getroffen. Ne gen muilezeldrijvers met I4 muilezels, door verscheidene marskramers vergezeld, vertrokken zaturdag 11., om van Esterry naar de vallei van Aran terug te keeren. Bij den in gang van de Bonne-Aigue zijn deze muilezeldrijvers met hun ne dieren in de door warrelwinden in beweging gebragte sneeuw die hen overstelpte, gestikt. Men weet niets van de marskramers maar vreest, dat zij het lot hunner onge lukkige reismakkers hebben gedeeld. De Pyreneën zijn met eene groote hoeveelheid sneeuw bedekt. Bij plotselingen dooi zou een overstrooming te vreezen zijn." Te Geneve is het tot eene overeenkomst tusschen de regering en de oproerigen gekomen. Door de eerste is den 14 dezer eene proclamatie van den volgenden inhoud uitge vaardigd Burgers van Geneve! gisteren hebben betreurenswaardige •ongeregeldheden het vaderland bedroefd. De aanslag tegen de v aardigheid van de nationale vertegenwoordiging is de voor bode van den burger-oorlog geweesthet bloed der burgers is vergoten,; de dood van eenigen hunner dompelt de repu bliek in onherstelbaren rouw. Opend de oogen voor de ge varen die -u omringen. Wrijft ons vaderland geene hatelijke vlekken aan, die het van het standpuntwaarop het geplaatst ns zouden doen vervallen. Dat de voor het oogenblik verdwaalden zich Weder •met de zaak der in gevaar verkeerende algemeene orde vereenigenhaar herstel alleen kan de eer en de veilig- j van. Geneve bewaren. Beide te verdedigen is de pligt Te dien einde heeft zijop hare verantwoor- -delijkheidover de openbare magt beschikt, volgens het regt .dat-de constitutie haar geeft, en zij heeft den kolonel Dufour tot kommandant der militie benoemd. Deze zal dit komman- aio bckleeden tot dat orde en rust volkomen hersteld zijn Medeburgers! mogten alle Genevezeu, geleerd door de -droevige ondervinding-, welke de burgertwisten ons gegeven •hebbeneene opregte begeerte gevoelen om z'ich weder0 met alkander te verzoenen, en dat de onheilen, die wij betreu ren., dienen mogen om onder ons de overeenstemming en de •eendragt weder te brengen die onsgedurende vele jaren ttot ééne enkele familie hebben gemaakt." Den volgenden dag kondigde zij het volgende besluit af: Volle en onbepaalde amnestie wordt verleend voor alle dadenwelke gedurende de dagen van den 1.3 en 14 dezer hebben plaats gegrepen, betrekkelijk tot eene botsing te Geneve tusschen de burgers ontstaan." Terstond daarop lebben de radicalen hunne wapenen afgelegd de wachtposten aan de politie overgeven de versperringen weggeruimd en den doortogt hersteld. 's GRAVENHAGE den 22 februarij. De ziekte-toestand van Z. M. Koning Willem FrederikGraaf van Nassau heeft sedert kort eene zoodanige gunstige wending genomen, dat men de gegronde hoop mag koesteren zich spoedig in eene volkomen herstelling t? zullen verheugen. Heden is het volgend bulletin uitgegeven De beterschap van Z. M. blijft toenemende." Heden heeft de Tweede Kamer der Staten-Generaal eene zitting met gesloten deuren gehouden. Men verneemtdat daarin over de begrootingswetten is gehandeld. Na den afloop van die vergadering zijn al de afdeelingen der Kamer weder bijeengekomenom de overwegingen over de ontwerpen ten aanzien der Staatsbegrooting voort te zetten. Zoo men verneemt, is bij de herhaling der aanvraag aan de korpsen infanterie van het leger, voor iste en 2de luite nants voor de dienst in de Oost-Indische' bezittingen de am- pliatie gevoegd dat gemelde daartoe genegen officieren f 200 meer dan de gewone gratificatie zullen bekomen. Het Staatsblad 110. 3 behelst de wet van den 4 dezer tot goedkeuring van het verdrag tusschen de Nederlandsche en Belgische gevolmagtigden op den 5 november 1842 ge sloten. Deze wet is den 7 dezer uitgegeven. Het Staatsblad no. 4 höudt een besluit in bepalende dat de conventie van handel en scheepvaartop den 5 novem ber 1842 tusschen de Nederlanden en Belgie gesloten, in het Staatsblad zal worden geplaatst Dit besluit is den 13 dezer uitgegeven. Het Staatsblad 110. 5 bevat de wet van den 10 dezer, be trekkelijk de zaken der maatschappij van weldadigheid wel ke wet den 12 dezer uitgegeven is. Daarbij wordt aan de Regering een crediet geopend ten beloope van ƒ240,000, om daaruitwanneer eene overeenkomst met de maatschappij van weldadigheid mogt worden aangegaan, onder de waarbor gen welke het belang van den Staat vordertaan die instel ling over het jaar 1843 zoodanige betalingen te doen als uit die overeenkomst zullen voortvloeijen. Te dien einde zal daarenboven beschikt kunnen worden over eene som van f45445 uit de fondsen, begrepen in het 6de artikel der 7de afdeeling van hoofdstuk X der begrooting van Staatsuitgaven over 1843. Bij het niet aangaan van zoodanige overeenkomst zal uit dé vermelde gelden onder de voorwaarden en tot de einden als zullen worden noodig geachtaan de maatschappij van weldadigheid kunnen worden verstrekt eene som van 112,600,36!, onder aftrek evenwel van hetgene reeds zal z'ju gegeven tot voorziening in het onderhoud en de werk verschaffing der koloniale bevolking. Wijders zullen de gel den in het eerste lid genoemdtot de evengemelde .voorzie ning kunnen worden aangewendvoor zooverre dit in het belang van den Staat zal noodig zijn. In beide gevallen zul len de kosten, welke uit de te nemen maatregelen kunnen voortvloeijen uit dezelfde gelden bestreden kunnen worden. Uit Arnhem wordt gemelddat de stedelijke regering aldaar in den aanvang van dit jaar de traktementen der agen ten van policie heeft verhoogd, met het doel om daardoor een aloud gebruik, of liever gezegd misbruik, te doen ophouden, bestaande in de nieuwjaars-, vrijmarkts-, kermis-, sint-nicolaas en dergelijke fooijen, die zij bij de ingezetenen ophaalden, cn hetwelk steeds tot-vele onaangenaamheden aanleiding gaf, vooral wanneer sommige burgers naar de schatting dezer agen ten-te weinig of in 't geheel niet gaven. Deze nieuwe maat regel, die ook reeds elders is ingevoerd, heeft bij de burgerij veel genoegen gegeven en wordt als allezins doelmatig be schouwd, terwijl het van de zijde der policie-bedienden eene betere en ordelijker dienst doet verwachten. Wenschelijk is het dat deze handeling meerder navolging zal vinden. MIDDELBURG den 24 februarijOp vrijdag 17 maart aanstaande des voormiddags ïi ure zal van wege de eerste directie van fortificatiën, te Ylissingen, 111 het Hu tel de Com- merce aldaar in het openbaar worden aanbesteedhet gewoon éénjarig onderhoud van en het doen van eenige herstellingen aan sRijks militaire gebouwen, metsel- en timmerwerken, te Vlissingen en onderhoorige fortenalsmede aan de garnizoens ziekenzaal te Middelburg, van en met den 1 mei 1843 tot en met den 30 april 1844. Door Z. M. zijn de volgende benoemingen gedaan Tot burgemeester der gemeente Catzand de heer M. Schee- Ie lid van den raad dier gemeente in plaats van deh heer ,7. Eiasmus Az.op zijn verzoek eervol ontslagen; tot secre taris der gemeente Wolphaartsdijk, de heer B. de Regtin plaats van den heer A. llet'ditilt, op zijn verzoek eervol ontslagen. Dok is door Z. M. aan den heer F. van Sorgeop des- zelfs verzoek eervol ontslag verleend als secretaris der ge meente Biggekerke PRIJZEN DER EFFECTEN. Amsterdam Werkelijke Schuld Idem Nieuwe Grootb. Amortisatie-Syndic. 34 pel. 554 101 974 82 4 129 Hand el-Maatschappij Dito Leenini; 1835/37 102 Opgezegde Dom. Losr. 100. Rijn Spoorweg 94 I.eening 1837. Losr. 100, i ranscln: 3 pet. Engelsche gecons. Portugal 24 [pet. 39 j den i 564 -1014 - 97» - 83 - 130 - I03J -101 - 944 - 1004 401 22 Februarij 1343. Rusland Hope C. Leening 4444. TH Pin laai j.uem TirtrT Idem 1840. Spanje Ardoin Coupons Oostenrijk Goll. C. 4 pet. Metaliek Pruissen 1832. Denemarken, N. Lond. Napelsclie certificaten. 107 n IO64- 98|- 90 - I84- 224- 107». 1074 994 904 19 23 Middelerijzes van de volgende Gras es enz. Middelburg, 23 Februarij 1843. Tarwe de Ned. Mudde 8 Rogge (nieuwe) Gerst, f Zomer Winter Zetting van bet Brood. Tarwenbrood 't Nederlandsch Pond i7iCts. lloggenbrood, 15" 99 y> 99 99 99 99 7 4 4 10 80 MIDDELBURG den 24 februarij. Gisteren- morgen is naar zee gezeild het fregatschip de Zeeuwkapitein C. Abra- hamszbestemd naar Batavia. VLISSINGEN den 24 februarij. Voor Antwerpen be stemd zijn alhier ter reede gekomen: la RosalieF. Dubose, van Duinkerken met ballast; J'antinaJ. J. Dasvan Grieffs- wa'ld, en de EendragtO. G. Stuit, van Neuberg, beide metgarst; ConcordiaR. Lovius, van GrieffswaldGebina, H. H. Walker, van Straalsunden Earl of SutherlaudJ. B. Watsonvan Glasgowalle drie met tarwe. De stoomboot WilberforceJ. Stranach, van Londen naar Antwerpenmet passagiers en stukgoederen, heeft eeni ge avarij aan de machine gehad, is daardoor later aangeko men en langzaam de Schelde opgevaren. J-Jeden overleed na eene kortstondige doch hevige onge steldheid, in den ouderdom van bijna 77 jaren, onze waarde Moeder CATIIARINA JANSE JONGEPIER laatst Wedu we van JOHs. A. BAKSbevorens van HENDRIK JOBSE. Koudekerke Uit aller naam den 20 Februarij 1843. WILLEM HENDRIKSE JOBSE. Heden overleed zeer subiet, onze veelgeachte Moeder DINA APPEL, Wed. N. SPIER, in den ouderdom van 73 jaren. Middelburg Mede uit naam van Broeders den 23 Februarij 1843. en Zusters, J. N. SPIER. Voor de fatsoenlijke doch door onvoorziene tegenspoeden in armoede gedompelde familie, waarvan in onze couranten van den n en 18 dezer is melding gemaakt, is bij de onder- geteekenden ontvangen onder dè letter Z. 3 onder de letter Q. 2 60 en onder de letter M. 4. DE GEBROEDERS ABRAHAMS. AANKONDIGING. Bij Vonnis der Arrondissements-Regtbank te Middelburg in dato den zevenden December 1842bij verstek gewezen behoorlijk in Debet geregistreerd en beteekend, is het Hu welijk bestaan hebbende tusschen JOHANNES MARINUS WILHELMUS BESTELINK, Houtzager, wonende te Mid delburg en ADRIANA de JAGERzonder Beroep mede te Middelburg woonachtig, door Echtscheiding ontbonden en dientengevolge. Scheiding van Goederen uitgesproken. Geschiedende hiervan aankondiging, ter voldoening aan de Artikelen 828 en 8irvan het Wetboek van Burgerlijke Regts- vorderingin verband met Artikel 244 van het Burgerlijk Wetboek. Voor uittreksel deugdelijk verklaard door mij ondergeteekende Procureuren als zoodanig voor Johamies Marinus Wilhelmus Beste link op den door hem ingestelden Eisch tot Echt scheiding, geoccupeerd hebbende. M. C. VERVENNE. Directeuren van een wel gevestigd BEGRAFENIS-FONDS te 's Gravenhagehetweik "reeds verre over de 10,000 Deel hebbers telt en eene reserve-kas van 27,000 bezit, wensch- ten dit gaarne te Middelburg of Flissingendoor middel van Agentschap, uit te breiden. Ingezetenenwelke de vereischte soliditeit aanbieden en wenschen zouden deze betrekking tegen een daarvoor vastgesteld honorarium waar te nemen gelieven zich te vervoegen met gefrankeerde Brieven onder Lett. K aan den Heer P. C. MATTHIJSSmidswater I iAó '1-0 's Gravenhage. Uit.de hand te koop een HUIS binnen deze Stad, in een goeden stand en geschikt voor Velerhande Winkeliierlim, In formatici! bij de Uitgevers dezer Courant.

Middelburgsche Courant | 1843 | | pagina 1