MIDDELBURGS CIIE C O N TA vr N\ 21. Zalurdag BESTUREN en ADMINISTRATIEN. NIEUWSTIJDINGEN. jTv.tnfcrijf». 18 FeBruarij. M ZEETIJDINGEN. ^Publicatie. 'BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad MID DELBURG herinneren bij deze de In- en Opgezetenen, aan de wet van den 26 Ventose 4de jaar, zijnde van den navol- genden inhoud En willen mitsdien alle Eigenaars en Gebruikers van gron den, met Houtgewas beplant, met den meesten ernst hebben aangemaand omzoo in hun eigen als in liet belang hunner naburenstiptelijk na te komen de bepalingen in bovenge melde wet omschrevenen daardoor voor te komen de straf fen welke op de nalatigen in dezen zullen worden toegepast. En opdat niemand hiervan onkundig zoude blijven zal deze worden gedrukt, afgekondigd en aangeplaktmitsgaders in dezer Stads-Courant geplaatst. Gedaan ten Raadhuizc der Stad"Middelburg den 17 Februa ri 1843. Burgemeester en Wethouders voornoemd PASPOORT van GRIJPSKERKE. Ter ordonnantie van Hun Edel Achtbare A. M. BECIUS. Publicatie. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad MID DELBURG brengen bij deze ter kennis van de In- en Opgezetenendat bij Hun Edel Achtbare is ontvangen en aan den Ontvanger der Directe Belastingen verzondenhet Suppletoir Kohier No. 3 van het PatentregtDienstjaar 184.2 2de Kwartaal, met uitnoodiging aan een iegelijk wien zulks aangaatomna bek ome ne kennisgeving van zijnen aanslag ten spoedigste het door hem verschuldigde te kwijten onder herinnering tevensdat de bezwaren welke dienaangaande mogten bestaan binnen drie maanden na lieden behooren ;te worden ingediend. En opdat een iegelijk hiervan kennis dragezal .deze worden afgekondigd mitsgaders In dezer Stads-Courant ge plaatst. Gedaan ten Raadhuize der Stad Middelburg, den 17 Fe bruarij 1843. Burgemeester en Wethouders voornoemd PASPOORT van GRIJPSKERKE. Ter ordonnantie van Hun Edel Achtbare, A. M. BECIUS. ilebcrUnbsche Aanbel-Blaatschappij. De DIRECTIE maakt bekenddat de VOORIAARS- 'TIN-VEILINGEN der Maatschappij, van 1843, zullen ge- turnden worden op de dagen en plaatsen., en bestaan uit de boeveelheden Hieronder vermeld.; 'Te ROTTERDAM, op Woensdag den 15 Maart 1843, 2P,567 Blokken BANCA-TINliggende aldaar. Te AMSTERDAMop Erijdag den 17 Maart 1843, 24,162 Blokken BANCA-TIN, liggende aldaar. De Maatschappij geeft bij deze aankondiging de verzeke ring, dat zij vöör hare gewone Najaars-Veilingen van 1843, ;geca ander Tin dan de bovengemelde partijen aan de Markt ;zal brengen. 'De Notitien met de Veil-conditien zullen in tijds worden uitgegeven. Amsterdam, den 14 Februarij 1843. VAN DEN HOUVEN, President. KOOY, Directeur, fungerend Secretaris, "1 en gevolge van het sluiten der Noordpoort wegens de plaats hebbende vernieuwing van die Brug, zal de SEISPOORT van heden af. tot nadere aankondiging ook gedurende den nacht toegankelijk zijn. De COMMISSIE Loon voor Werk maakt weder met dankbaarheid melding van eene gift van 100, bij haar Me delid de Kanter ontvangen van P. Door deze milde gift kan zij de werkzaamheden, met name de Touwpluizerijnog langer aan den gang houden. De Commissie voornoemd Namens dezelve A. M. CRAMER, Pres. H. REKKER, Secr. Shnt0dsïrt«b. FRANKFORT den 11 februarij. De Augsburger Allge- tneine Zeitung geeft in haar nonnner van den 7 dezer eencn brief uit Brunswijk van den 30 januarijdie over verschil- lendc commerciële aangelegenheden handelt, en waarin on der anderen het volgende voorkomt De zaken op onze mis gaan zeer goed, waartoe de aan wezigheid van talrijke Hollandsche kooplieden veel bijdraagt. De Hollanders laten zich natuurlijk daardoor, dat zij in Duit- sche couranten op alle wijzen beschimpt worden, niet weer houden, om op onze en andere Duitsche missen voor zich zelve en hunne koloniën datgene te koopen, wat zij elders wel even zoo goed krijgenmaar niet zoo goedkoop beta len kunnen, omdat zij winnen bij de betaling met wissels, die voor Nederlandsche koloniale waren getrokken worden, en daarvoor meer bedragen, dan de Hollandsche aankoopen in Duitschland. Bij dit verkeer is Duitschland tot hiertoe wel gevaren, want het is hand over hand rijker geworden, en de bekwame Duitsche handelaren zouden de koloniale wa ren niet van Holland gekocht hebben, wanneer zij ze elders beter hadden kunnen koopen. Hun verkeer met Holland heeft al de zekerheid en de voordeden van een huishoudelijk en inwendig verkeer; en hoe hevig is toch niet daarop gesmaald geworden. Wanneer geene tollen te hebben het beste tol- stclsel is, dan zal het ook wel het beste wezen geen han delsverdrag met Holland te hebbenomdat men daarbij van weerskanten, en van de zijde van Holland wel het naauwste, rekenen moet Maar zijn er geene middelen om het Duitsche verkeer met Holland de hoogste vlugt te doen ne men en de vriend-nabunrlijke gemeenschap te verlevendigen? De tijden zijn voorbijtoen men in Duitschland tot het uit rusten der legers zijne toevlugt tot de dukaten der Hollan ders moest nemen, en dezen daarvoor den handel der Duit- schers aan zich trokkenmaar zoo wij 1111 al geene dringen de redenen hadden om hen tot onze vrienden te hebbendan mogen wij hen toch om gewigtiger belangendan het verkeer met hen, niet van ons afkeerig maken. Eene verstoring van het verkeer met hen zou voor onze missen en voor deze stad noodlottig zijn." PARIJS ijen 13 februarijGisteren is een kabinetsraad gehoudenin welke de betrekkingen tusschen Frankrijk en Spanjeen de houding die de ministers bij de discussien over de geheime fondsen zullen aannemende onderwerpen van beraadslaging moeten hebben uitgemaakt. Z. M. heeft gisteren verscheideneparticuliere audientien aan voorname staatslieden gegevenonder welke ook de graaf Molé andermaal werd opgemerkt. Den 22 zal de heer Guizot een groot feest geven. Na het diner moet er concert en vervolgens bal zijn. Reeds zouden ongeveer 2000 uitnoodigingenonderanderen aan vele bier wonende of vertoevende aanzienlijke Engelschen, geschied zijn. De koning zou een gedeelte van het mobilair der kroon ter beschikking van den minister gesteld hebben. De ongerustheid oniangs wegens den staat der zaken in Algerie ontstaan, is thans weder geheel geweken, door de officiële tijdingen tot den 5 deftrwelke heden ontvan gen zijn. Abd-el-Kader is in het aan de woestijn grenzend gebergte teruggedreven door den overmoeiden ijver van den gouverneur-generaal Bugeaud en de moedige standvastigheid van het dappere Fransche leger. De hertog van Aumale deelt in den roem van dezen schitterenden uitslag. De stammen van den Chetif, die deel genomen hebben aan de oproerige beweging, zijn gestraft. De generaal Changarnier is den 3 te Milranah weder binnen getrokken en de prins denzelfden dag te Medeah gearriveerd. Het oosten der provincie Algiers geniet eene volkomene rusten de markten zijn overvloedig van allerlei eetwaren voorzien. Gedurende de laatste, dagen is in de omstreken van Parijs zoo veel sneeuw gevallendat al de grachten der forti ficatiën daarmede zijn opgevuldzoodat men den arbeid heeft moeten staken. Ook in de meer zuidelijke departementen heeft het zoo overvloedig gesneeuwd, dat de gemeenschap op onderscheidene punten is afgebroken. Eerlang zalnaar gezegd wordthét plan tot een spoor weg rondom deze hoofdstadtot onderlinge verbinding der daarop uitloopende spoorwegen, en die langs de nieuwe for- tiftcatie-werkefl loopen zou, aan den raad van bruggen en wegen voorgelegd worden. fS- £- - a -v HebetrUtttbett. MIDDELBURG den 17 februarij. Den 14 dezer is het volgend berigt nopens Z. Él. den Graaf van Nassau uitge geven Z. M. verkeert in denzelfden toestand als gisteren." Bij besluit van 30 januarij jl. heeft Z. M. de bij be sluit van 20 october 1841 ingestelde Staats-commissie bestaan de uit de heeren E. Cannemanals voorzittermr. P. van Akerlaken en mr. G. J. Bruceals ledenen mr. L. Met man, als amanuensis, aan welke was opgedragen het voor stellen van maatregelendie ter zake van de maatschappij van weldadigheid genomen zouden kumien worden, ontbonden onder betuiging van hoogstdeszelfs fiooge tevredenheid over den betoonden onvermoeiden ijveren de oordeelkundige wijze op welke die commissie zich van hare taak heeft gekweten en de Regering heeft voorgelicht met betrekking tot het ge- wigtig onderwerp, waarvan de overweging aan haar was op gedragen. Bij besluit van 3 dezer heeft Z. M. de heeren E. Canne man, mr. D. J. van Ewyckjonkh. mr. II. J. Caan en C. J. Feith bij koninklijk besluit van 5 februarij 1836 benoemd, de beide eersten als commissarissen des Konings bij de maat schappij van weldadigheid en de beide laatsten om meerbij- zonder het gewoon én dagelijksch beheer dier maatschappij gade te slaan en daarbij voor's Rijks belang te waken, ontsla gen uit die betrekkingerf«onder betuiging van zijne hoogste tevredenheid over de wijze, waarop zij zich met onvermoei den ijver van de hun opgedragen taak hebben gekweten. Bij besluit van denzelfden dag heeft Z. M. de bij besluit van 15 december 1841 benoemde speciale commissie tot het bewerkstelligen van een onderzoek naar de administratie en de huishouding, het fabrijkwezen en den landbouw der maatschap pij van weldadigheid en harer koloniale inrigtingen_, welke be stond uit de heeren C. J. Feith, F. J. Mahieu en Worp van Peyma ontbonden onder betuiging van hoogstdeszelfs bij - zondere tevredenheid over de wijzewaarop zij zich van dien last heeft gekweten. Men verneemt dat aan de heeren Feith Mahieu en Worp van Peyma, door Z. Exc. den minister van binnenlandsche zaken op last des Konings, uitgereikt is geworden een geschenk in zilverwerk als een bewijs van Zr. Ms. goedkeuring over de wijze waarop genoemde heeren den hun opgedragen last heb ben volbragt. Bij gelegenheid van de uitwisseling der ratificatien van het traktaat van 5 november jl.heeft Z. M. den heer Smits minister van finantien van Z. M. den Koning der Belgen benoemd tot ridder grootkruis der orde van den Nederland- schen Leeuw. Bij arrest van den 8 dezer, heeft het provinciaal ge- regtshof van Noord-Braband den persoon van Martinus van Haaren schuldig verklaard aan het uitgeven van wit gemaakte blikjes voor goede dubbeltjesen hem veroordeel tot 2 jaren gevangenis. Men verneemtdat de processtukken in de zaak van Sten/s (beschuldigd van vergiftiging) dezer dagen bij het par ket van de regtbank van den prokureur-generaal terugge komen zijn. Men verwacht nu dat het rapport in deze hoogstmoeijelijke 'zaakwelke naar men verzekertmet zoo veel zorg en naauwkeurigheid door den heer regter-commissa- rismr. G. A. Cannemangeïnstrueerd isreeds in den loon dezer maand aan de raadkamer zal uitgebragt worden. Men wildat het openbaar ministerie bij het provinciaal geregts- hof in deze zaak zal worden waargenomen door den heer ad- vokaat-generaal mr. Piepers. De laatste berigten uit Spanje meldenuit Perpignan den 10 dezer, het volgende: De regent heeft aan de stad Barcelona kwijtschelding verleend van het nog te betalen gedeelte der oorlogs-contribu- tie. De dagbladen van den 8 behelzen den brief van den ge neraal Seoane aan het stedelijk bestuur en de kamer van koop handel, om dezelve met deze vergunning bekend te maken. De redacteur van de Papagaijo is in vrijheid gesteld." Gehuwde lieden, van zeer fatsoenlijke familie, zien zich met een talrijk huisgezin, geheel zonder fiun toedoen, in groote armoede gedompeld en nemen door dezen weg de 1 vrijheid de menschlievende hulp hunner Landgenooten in te roepen ten einde op eene of andere wijze in hunne behoef ten te kunnen voorzien. De uitgevers dezer courantvolkomen hiermede bekend zullen zich volgaarne met de inzameling en overmaking der liefdegiften belasten. DORDRECHT den 15 februarij. Volgens brief van ka pitein W. B. Derksvoerende het fregatschip Jacob Cats den 13 october van Batavia naar deze stad gezeild, had hij den 5 dezer, na van den 3 af met zwaren storm en woe dende zee geworsteld te hebbenen zooveel om de zuid gezet te zijn, dat hij den 5 tot 3 mijlen aan lei van het eiland Guernsey was, terwijl de wind uit het noorden bleef waai- jen ter reede van gemeld eiland eene schuilplaats moeten zoekendoch zou hij"bij den eersten goeden windde reis naar Brouwershaven voortzetten. Op 2 gr. noorder breedte zeilendeop eenigen afstand verzeld van eene bark, loste deze laatste in den vroegen morgen een kanonschot en liep met volle.zeilen op den Jacob Cats aan, kapitein Derks Art. 1. Binnen de tien dagen na de afkondiging dezer wet, zullen alle Eigenaars, Pachters en Gebruikers of andere, hunne eigene gronden ol die van anderen bebouwende elk voor zoo veel hem aan gaat verpligt zijn T>m de Boomen op de gronden staande van Rup sennesten te zuiveren of te doen zuiveren op poene vau eene boete van ten minste drie en ten hoogste tien dagen arbeids. Art. 2. Zij zullen op dezelfde straffen gehoudeu zijn de Rupsen nesten en iNetten van Boomen JTagen of Struiken afgenomen aan stonds te verbrandenen zulks op zoodanige plaatsen alwaar zulks zonder gevaar van Brand aan Bosschen Boomen of Struikennoch ook aan Huizen en Gebouwen zal kunnen geschieden. Ait. 3. I)e Bestuurders der Departementen (Gouverneurs) zullen binnen hetzelide tijdstip de Boomen welke zich op onverpachte Na tionale Domeinen beviuden van Rupsen doen zuiveren. Art. '1. De^ Agenten der Gemeenten en hunne Adjuncten (Burge meester en Wethouders of Assessoren) zullen, ieder in de zijne, ver- pligt zijn op de uitvoering dezer wet toe te zien; zij zijn verantwoor delijk voor het verzuim hetwelk ten dezen mogt worden ontdekt. Art. 5. De onimissarissen van het uitvoerend Bewind bij de Plaat selijke Regeringen zijn verpligt om binnen het tweede tiental dagen na de afkondiging der wet, eene schouwing te doen, op alle met Boometi HoutgewassenHagen of Struiken beplante gronden ten einde zich te overtuigen dat de wering van de Rupsennesten naar behooren is volbragt en om daarvan aan den Minister wien het aan gaat rapport te doen. Art. 6. T)e wering der Rupsennesten zal in de volgende jaren voor den 1 Ventose (20 februari)) moeten geschieden, op straffe als hier- boven bepaald. Art. 7. Indien eenige Eigenaar of Pachter hierin, op het gezegde tijdstip nalatig mogt zijn zullen de hoofden der Besturen en hunne Adjuncten zulks ten koste van den nalatigen door Arbeidslieden ter hunner keuze doen verrigten de kosten deswege zullen hij bevel van inhaarverklaring van den A rederegter op de (juitantien der Arbeids lieden vin de gezegde Kigenaars of Gebruikers worden verhaald, zonder dat de betaling daarvan van de boete zal kunnen verschooneu. De tegenwoordige wet zal op den 1 I'luviose (22 Januarij) op bevel van den Commissaris van liet uitvoerend bewind, door de zor« van de hoofden vau de Plaatselijke Besturen worden afgekondigd.

Middelburgsche Courant | 1843 | | pagina 1