JWIDDELBUI1GSCHE C O R A N". 135. Bonderila 1842. 10 November. BESTUREN en ADMIN1STRATIEN. Befccnbrnafcing» NIEUWSTIJDINGEN. jfranferijls, Bclgic. üledcrlait&ctt» <Or De abonnements-prijs deser Courant is 2 voor drie maanden, en franco per Post f 3. De abonnementen worden voor niet minder dan drie maanden genomen, en de betalin geschiedt comptant, of bij het einde van ieder vierendeel jaars. De inzending der Advertentien behoort te geschieden des morgens vrfdr 10 ure, indien men dezelve in het eerst uit te geven No. wil geplaatst hebben. De Advertentien worden berekend tegen 22 Cents de regel, met uitzondering van Huwelijks- Geboorte- en Doodbekendmakingen, waarvan de prijs van gén tot zes regels isft.5o en voor iederen regel daarboven 22 Cents Dezelve moeten niet op zegel geschreven zgn, alzoo het regt van zegel werdt betaald. De COMMISSIE uit den Raad der Stad ZIERIKZEE, belast met de werkzaamheden voortvloeijende uit de amor tisatie der gevestigde Schulden ten laste deze Stad brengt bij deze ter kennis van de belanghebbende Houders van Ste delijke Obligatien dat op heden heeft plaats gehad de acht tiende j aar lij ksche uitloting, en dat in dezelve de navolgende Obligatien zijn uitgelootals 1. N° 50 gr. 1575.82!- ligt. 8 Februarij 1650. Rent 2 pet. 99 99 99 99 99 7 26 83 2. 3. 4. 5. C. 7. 8. 10. i 11. j, 14 12. 59 13. 30 Zuilende het 20 20 201 157 99 99 99 99 99 99 r> 99 99 99 99 99 4 4 5 4 5 4 5 5 44 2 4 n 52 600,00 23 Maart 1792. 600,00 22 September 1788. 50,00 12 April 1804. 600,00 25 Maart 1791. 50,00 i2 April 1804. 600,00 22 September 1788. 50,00 12 April 1804. 50,00 12 April 1804. 694,40 19 Mei 1804. 500,00 24 October 1767. 600,00 17 April 1794. 600,00 17 April 1794. laatst-uitgetrokken nummer niet verder kun nen uitbetaald worden dan de fondsen zulks zullen coelaten. Wordende de Houders der uitgelote Obligatien uitgenoo- digd om hunne Obligatien over ce brengen ten Kantore van Jonkheer K. IV. de Jongeals Lid^ler Commissie van amor tisatie, te rekenen van den 20 December aanstaande tot den 30 September des volgenden jaars, ten einde op dezelve af lossing te ontvangen tegen de navolgende koersen als die van 2 percent tegen 26§ percent. 3 j, 40 53j 56f 5 66f ïfiet bijbetaling der Interessen op dezelve, in dit Ioopende jaar verschenenof anders stellig te komen verklaren dat zij geene aflossing tegen den hierboven bepaalden koers begee- ren aan te nemen; zullende, bij gebreke van dien, geene Interessen meer worden betaald. Zierikzeeden 26 October 1842. De Commissie voornoemd, DE CRANE Vt. Ter ordonnantie van dezelve, De Secretaris H. A. van IJSSELSTEYN. FRANKFORT den 4 novemberDe tegenwoordig ver gaderde commissie uit de Wurcembergsche kamer van afge- vaardigden welke te Stutgardt bijeengeroepen is om te be- raadslagen over het vraagstuk der ijzeren spoorwegen, heeft hare werkzaamheden voortgezeten zoude zich, naar men zegtmet eene groote meerderheid voor den aanleg op eene uitgebreide schaal verklaard hebben. Berigten uit Berlijn maken gewag van een vreeselijk onheil, den graaf Schlippenbachadjudant van prins Karei van Pruissen overgekomen. Bij gelegenheid eener jagtpartij door dien prins in het Grundwald gegeven volgde de graaf, bij gemis van zijn paard, dat ziek geworden wasde overi ge jagers te voet. I11 het woud aangekomen ging zijn ge weer hetwelk hijuit hoofde van den regenonder zijnen mantel geborgen had, los, en de graaf werd doodelijk ge troffen. Toen de prins twee uren daarna van de jagt te rug kwam, vond hij het lijk van zijnen getrouwen vriend, en gaf lucht aan zijne hevige aandoeningen. De weduwe ■blijft in zeer gunstige omstandigheden achter. Van Bieslau den 30 october wordt gemeld Gisteren morgen wérden zes soldaten van het alhier in garnizoen liggend regement die in eene kamer en een daar aan grenzend vertrekje sliepen door kolendamp verstikt in «enen geheel bezinningloozen toestand gevonden. Een 'van ■hen heeft men, in weerwil van alle aangewende pogingen, niet in het leven kunnen terugroepen bij de anderen had'- den de in het werk gestelde middelen een gelukkiger gevolg .ofschoon ook zij zich nog des avonds laat buicen&kennis be vonden. Terwijl van den eenen kant de uitgeweken Servierszich «over de wreedheden beklagen, door de nieuwe regering van dat vorstendom uitgeoefend hangt de officiële courant van Belgrado een vreeselijk tafereel op van moordenarijen en an dere geweldadighedendie op Jast van den nu verdreven vorst Michaélzijne moeder Liubitzka en zijne beide ooms gedurende den tijd dat zij nog aan het roer der zaken ston dengepleegd zouden wezen. LONDEN den 5 november. In den geheimen raad op woensdag 11. gehouden, is het parlement tot 13 december ver der geprorogeerd geworden, zonder bepaling dat het alsdan werkelijk tot het verrigten van zaken vergaderen moet. In dezelfde zitting van dien raad is de vereischce officiële koninklijke goedkeuring tot het huwelijk van prinses Augusta van Carobridge met den ecfg^otbercog van Meckelenbtirg- Screlicz gegeven. De nieuw benoemde lord-maire dezer hoofdstad voor het j aanstaande jaar is de heer John llumphery een geacht koop man en wiens voorzaat van moeders zijde, sir IV. JVebbe dien post reeds ten tijde van koningin Elizabeth vervuld heeft! Ten jare 1832 en later behoorde de heer Humphery tot de leden van het lagerhuis, als vertegenwoordiger van Southvvark. liet verdient opmerking en wordt door de conservative bladen als een bewijs voor het goed beleid der tegenwoor dige ministers aangevoerddat gedurende de laatst^ 20 jaren nooit zoo weinig als thans van oneenigheden of ongeregeld heden in Ierland vernomen is. Dat gedeelte des rijks geniet thans werkelijk eene zeldzame mate van rust, en de welvaart der ingezetenen schijnt in betrekkelijke mate toe te nemen. Na een zeer moeijelijken overtogtten gevolge van het stormachtig weder, is de Oostenrijksche aartshertog Fr e der ik van Glasgow te Liverpool aangekomen, .en heeft daar, even als later te Manchester, de voornaamste openbare inrigtin- genen eenige fabrijken bezigtigd. Z. K. H. zou, na Ox- hezocht te hebben, herwaarts terugkeeren vervolgens naar Portsmouth en van daar naar Brighton gaan waarna hij nog omtrent 14 dagen in deze hoofdstad doorbrengen en dan I^ngeland verlaten zal. Het Nederlatidsch fregat de Rijnnaar5 de Middelland - sche Zee bestemd is eergisteren avond te Spithead gearriveerd. Kort na hunne aankomst hebben de officieren van dat schip deel aan een bal genomen hetwelk door den admiaal Codring- ton gegeven werd, én dat ook door de officieren vaii het Oostenrijksch fregat Bellona is bijgewoond. Bij gelegenheid dat zekere Mary Ann JValkerén eenige andere vrouwen, die tot de partij der chartisten behooren aanspraak maken op het regc om de natie in het parlement te vertegenwoordigen, herinner» men zich uit oude schrijvers, dat enkele vrouwen voormaals zitting in hooge raadsvergaderin gen gehad hebben. De abdis Iiilda presideerde een kerke lijk synode; in den grooten raad, ten jare 694 gehouden, namen verscheiden abdissen aan de overwegingen deelvier abdissen werden onder de regering van Hendrik III en Eduard I in het parlement geroepen en iets dergelijks is in het 35ste jaar der regering van Eduard III geschied wanneer zij zich echeer door andere leden lieten vertegenwoordigen. In the Timet leest menn De uicvoér van goud en zil ver naar Indie, China, Hamburg en Frankrijk is gedurende de laatste drie maanden grooter geweest, dan in eenig vroe ger tijdperk. De waarde daarvan heeft gedurende de maan den augustus en september 1,250,000 p. st. beloopendie voornamelijk voor de betaling der troepen welke onder den genereal Pollock, in Afghanistan, en onder sir H. Pottinger in China, oorlog voeren, bestemd waren. Om deze sterke aanvraag naar gereed geld te kunnen bestrijden, is men aan de koninklijke munt dagelijks bezig; wordende door elkan der wekelijks voor 300,000 p. st. (ƒ3,600,000) geleverd. Daar zijn zes scoom-muntmachines onophoudelijk in bewe ging. Niettegenstaande men aan de bank sedert den 13 oc tober II. met het uitbetalen der devideiideu is bezig geweest, is op dit oogenblik in die nationale instelling aan edel me taal en gemunt geld. voor eene som van nagenoeg 10,000,000 p. st. 120,000,000) voorhanden. Dat bedrag is in ja ren zoo groot niet geweest, en de buitengewone hoogte daarvan wordt, behalve aan de aanvragen 0111 specie, die men met de aanstaande brievenmaal uit Indie voor de be hoeften der Oost-Indische compagnie verwacht, ook aan den laatstelijk genomen maatregel cot het vermunten der ligce heele en halve souvereinen toegeschreven." - Een koopman in juweelen IVolfvolgens opgave uit Berlijn beweerde onlangs te Londen dat men hem in den schouwburg eene doos met juweelen uit den zak ontstolen had en beloofde voor de terug erlanging eene belooning van 1000 p. st. De nasporingen der politie hebben doen blijken dat de waarheid van zijn voorgeven zeer twijfelachtig schijnt dat hij aanzienlijke sommen schuldig isen dat hij, ten einde een nader ondetzoek te vermijden, plotseling uit Londen naar Brussel is afgereisd. Een zijner Engelsche schuldeischers heefc hem daarop eenen gevolmngcigde achterna gezonden en hem te Brussel in verzekerde bewaring doen nemen. Te Manchester is in den avond van den 3 dezer in de uitgestrekte kacoenf#brijk van de heeren Pooley een hevi ge brand uitgebarsten. De vlammen braken uit op een oogen blik dat de machines nog aan den gang waren en in het nieuwste gedeelte der fabrijk, hetwelk niet zoo als de ove rige gebouwen enkel uit ijzer en steen is zamengesteld en dus als tegen brand beveiligd wordt aangemerkt. De groote trap werd zeer spoedig eene prooi der vlammenhetgeen liet ongelukkig gevolg had, dat de in de zalen aanwezige werklieden niet allen in staat waren om zich bij tijds te redden. Hun hulp van bulten te verschaffen was door de bijzondere gesteldheid der gebouwen en het snel toenemen van den brand onmogelijk, en men rekent alzoo, dat 21 menschenwaaronder vrouwen en kinderen, den dood in de vlammen hebben gevonden. Daar men echter, na het stui ten van den brandnog slechts 9 lijken onder de puinhoo- pen gevonden had, vleidde men zich, dat de berekening van het aantal omgekomenen overdreven was. De schade aan de fabrijk wordt op 10,000 p. st. i20,ooo) begroot Aan het 27ste regementdat zichonder de bevélen van kapitein Smith111 de gevechten tegen de uitgewekenen van Port-Natal onderscheiden, en daarbij zoo vele v«iie«n en ontberingen geleden heeftis order gezonden om zich naar hei vasteland van Indie in te schepen. PARIJS den 5 november. Het is nu buiten twijfel dat in de aanstaande zitting der kamers geen ontwerp van een han delcraktaat met Belgie ter tafel zal worden gebragt De' bladen der voorstanders van zoodanig verdrag troosten zich echter met de hoop, dat de regering daarop later, en mee goed gevolgterug zal komen wanneer de gemoederen meer bedaard zullen wezen. nPf'n0^"5 ,de nh0-fdStaj te verlaten' heeft de koning der Beigen een langdurig onderhoud met Z. M., in tegenwoor digheid van den minister Guizotgehad, en zou hij daarbij de volle overtuiging verkregen hebben, dat gezegd handel- traktaac vooreerst niet tot stand zal kunnen komen. Bij een koninklijk bevelschrift van 25 october, het welk in den Monitcur van heden wordt openbaar gemaakt zijn, ten gevolge van door de prefecten ingezondene opga' ven wegens eene nieuwe volkstelling in Frankrijk, staten der bevolking van het koningrijk vastgesteld, die van den 1 dezer af geldig zijn. De slotsom dezer staten is, dat de ge heele bevolking- van Frankrijk 34,494.875 zielen bedraagt verdeeld over 363 arrondissementen, 2,846 kantons en 37 L'0 gemeenten. a' 'u'tu De minister van marine heeft een besluie genomen krachtens hetwelk van de thans in dienst zijnde linieschepen 8 geheel uitgerust zullen blijven, terwijl i2 eene soort van reserve zullen vormenen dus op de reedeu der oorlo-s- havens gedeeltelijk gewapend zullen blijven liggen Den 1 dezer wilde de heer Kirschin Viticênnes een tuin bij Bordeaux zich met een luchtballon in een schuitje oplaten. Bij het oplaten sneed men het touw, waaraan de ballon boven aan was vastgemaakt, niet schielijk genoeg af waardoor dezelve zulk eene schuinscbe rigting nam dat hec schuitje, waarin de heer Kirsch stond, omwentelde' en hij zelf naar beneden stortte. Bij toeval echter was ook het touwhetwelk zich met een' ijzeren haak in hec schuitje be vond, om zich desnoods neder te kunnen laten ook uit hec schuitje gevallen, en was de haak in het schuitje vastse bleven; in den val greep hij dit touw en slingerde hetzelve om zijnen arm. Intusschen was de ballon tot eene aanmer kelijke hoogte gestegen zoodat hec hem onmogelijk zoude geweest zijn liet- touw langer vast te houden. Hij bad ech ter de tegenwoordigheid van geestom van hec touw mét zijne andere hand eene soort van beugel te makenwaardoor hij een steunpunt verkreeg. De ontstelde menigte staarde hem na, en om dezelve gerust te stellen, wuifde de heer Kirsch mee zijnen hoed en wierp denzelven naar beneden Na nog eenigen tijd in dezen moeijelijken toestand verkeerd te hebben, kwam hij eindelijk zonder letsel bij Pessac ne der, en haastte zich om de nog steeds in angst zittende toeschouwers zijne redding bekend te maken Het beroemde uurwerk van den Straatsburger toren is op den 28 september, gedurende de aanwezigheid der natuur onderzoekersvoor hec eersc-weder aan den gang gebragt nadat een bekwaam horlogiemaker zich vier jaren lan°- mee het in orde brengen van hetzelve had bezig gehouden0 Die uurwerk isgelijk men weeceen der merkwaardigst van Europa; mee wetenschappelijke juistheid duidt het de bewe gingen van ons gansche zonnestelsel rondom de zon aan Zeven figuren verbeelden de zeven dagen der week en ieder derzelve verschijnt op den daarvoor aangewezen d'ag De vier ouderdommen vertoonen zich om kwart-uren te slaan terwijl de dood de heele uren slaat. Ten twaalf ure komen de twaalf apostelen, de een na den ander, ce voorschijn en buigen zich neder voor den Zaligmaker, die hun den zegen schenkt. Op hetzelfde oogenblik klap: een haan met de wieken en kraait driemaal- ANTWERPEN den 7 november. Met de British Queen is het belangrijk berigt aangebragcdat de regering der Ver- eenigde—Staten toegestemd heefc in de teruggave der hooge tonnegeldenwelke vroeger op dat schip en op de Mercator geheven waren, en dat de Belgische vlag voortaan, gelijk vroegerin die havens op den voet der vlaggen van de meest bevoorregte natiën zal worden behandeld. 's GRAVENHAGE den 7 november. I11 den avond van zaturdag den 5 dezer is aan het departement van buiianland-

Middelburgsche Courant | 1842 | | pagina 1