Hötel de FEuropé, STOOMJAGTEN, MiddelburgDordrecht Do tier dam O er ine hemDordrecht Middelburg ZEETIJDINGEN. ADVEÏITENTIËN. 7 7 7 8f 9i 82 8§ STOOMJAGT BE STOOMBOOT DE SCHELDE, raonieel is ontvangen, binnengeleiden inde tegenwoordig-! heid van Z. M. toegelatendoch dat te dezer gelegenheid de militaire honneurs op het buitenhof (welligc door eenig verzuim) aan dezelve op de gewone wijs niet zijn bewezen geworden. Daarna is voorgelezen een koninklijk besluit, waarbij jhr. mr'. D. T. Gevers van Endegeest benoemd wordt tot voor- zicter van de Tweede Kamer der Staten-Generaaldie den voorzittersstoel aanvaard heefc met de volgende aanspraak: Door het vertrouwen der Staten van Holland in deze "Vergadering gebragt zoo kort na dit tijdstip door de keuze van U Edel Mog. tot den voorzittersstoel geroependoor 's Konings benoeming op denzelven gevestigd ben ik opeen standpunt geplaatst, naar mijne schatting van die waarde, •dat ik er geen ander voor zou willen ruilen. Zijn er na deze weinige woorden wel meerdere noodig tot betuiging mijner gevoelens van erkentelijkheid jegens hen die mij de blijken van zoo veel vereerende onderscheiding wilden geven Neen Edel Mog. Ileeren vestigen wij lie ver het oog op het groote gewigt der pas geopende zitting. Een nieuw reglement van orde, met moeite tot stand gebragt, zal den loop onzer werkzaamheden besturen. De invoering van dit belangrijk voorschrift, en de proef, of het gemeen overleg er door bevorderd zal worden is aan deze zitting beschoren. Een voornaajn gedeelte van het nieuwe wetboek van strafregt is ons reeds medegedeeld. Na een 3ojarig gebruik van het Fransche Code Pénal verwacht het Vaderland einde- dijk een eigen lijfstraffelijk regt gezuiverd van de gebreken des vreemden en overeenstemmende met de behoefte des tijds. Het grondwettig voorschrift der tweejarige begrooting zal voor de eerste maal letterlijk nageleefd kunnen worden. Er is nu tijd van beraad geweest, en er is tijd om rijpe lijk te overwegen voor handen. Er zal gearbeid worden niet aan een' maatregel als het ware van overgang, maar aan een' duurzamer maatstaf van behoefte en van middelen, aan een' duurzamer grondslag van vertrouwen of van bezorgdheid. Zal de instellingwaar het lot van 10,000 behoeftige landgenooten reeds aan hangt, voortdurend blijven bestaan, en nog door den vreemdeling worden bewonderd Of zal zij voor geldelijke aangelegenheden moeten zwichten? In deze zitting al wederom zal dit vraagstuk oplossing erlangen. En hoe veel onderwerpen nog zullen in het begonnen tijdvak het gemeen overleg der Regering met de Staten-Ge neraal waarschijnlijk behoeven Edel Mog. Heereri 1 Mogen wij ze onder den zegen van God, overwegen met naauwgezetheid met kalmtemet een eenig doel, het welzijn van Nederlandbij gestrenge handhaving der grondwet. Het welzijn van Nederland sluit alles in; den Vorst, het altijd te eerbiedigen Opperhoofd van den Staat, en het Volk. Naar welke zijde de schaal meer overhange dan de grondwet heeft gewild, altijd zal dit overwigt nadeelig wezen. Mijne beste pogingen zullen strekken, 0111 ijverig en on partijdig te trachten de taak te volbrengen, mij door U Ed. Mog. opgelegd de leiding dezer Vergadering in den geest der grondwet; gelukkig indien ik er in slagen mag, zoo als het mijn waardige voorganger is te beurt gevallen zoo ais hij het mij hartelijk heeft toegewenschr. Waar mijne krach ten te kort mogen schieten, zij het mij vergund, op uwe welwillendheid te rekenen. Van dit oogenblik af roep ik die met ernst, maar ook vertrouwend, in." Vervolgens is ingekomen eene koninklijke boodschapten geleide van een ontwerp van wet, met eene memorie van toelichting, houdende verandering in artikel 12 der wet op de regterlijke organisatie en het beleid der justitie. Deze stukken zullen gedrukt en naar de te trekken afdeelingen ver zonden worden. Wijders is ontvangen eene missive van den Hoogen Raad' der Nederlanden houdende kennisgeving van het overlijden van het voormalig lid van dat collegieden heer Ardesch 'met toezending tevens van eene lijst van zes candidaten strekkende tot aanbeveling om dien heer op te volgen. Eindelijk worden de afdeelingen voor de maand october getrokken waarna zich de leden naar de sectien begeven om aldaar over te gaan tot de verkiezing van de voorzitters en tweede voorzitters der afdeelingen, alsmede, ingevolge de bepalingen van het nieuwe reglement van orde tot de ver kiezing eener commissie tot opstelling van het adresin antwoord op de troonrede. Niets meer aati de orde van den dag zijnde, gaat de Ver gadering uiteen tot morgen ten 12 ure, als wanneer zal wor den beraadslaagd over de toelating der leden wier verkie zing tot eenige aanmerk-ing aanleiding heeft gegeven, dehee- ren graaf van den Bosch en Brouwer. De generaal Serrarisonlangs door Z. M. tot denNe- derlandschen adelstand verheven, is dezer dagen door den Koning tot kommandeur der orde van de Eikenkroon be noemd. Bij besluit van 18 october, no. 58, heefc Z. M. aan de heeren G. L. Blume en Ph. von Siebold vergunning ver leend tot de oprigting eener koninklijke Nederlandsche maat schappij tot aanmoediging van den tuinbon w en heeft Z. M. zich tevens verklaard tot beschermheer van gemelde maat schappij. 's GRAVEN11AGE den 21 october. Men verneemt, dat de Eerste Kamer der Staten-Generaal in hare zitting van hedenden heer jhr. E. van IVeedc van Dijkveltdie tot lid der Kamer benoemd is, als griffier derzelve een eervol ontslag heeft verleend, en dat de Kamer, in zijne plaats, tot griffier derzelve gekozen heeft den heer ,7. L. IV. baron de Geer, thans griffier der Tweede Kamer. I11 de zitting van de Tweede Kamer van heden is, na langdurige beraadslagingen, met 42 tegen 7 stemmen, tot de j toelating van den heer Brouwer als lid der Kamer besloten. Daarna is mee 37 tegen 12 stemmen beslist, dat de toela ting van den heer graaf van den Bosch geadjourneerd zal wor den. E-eue later in omvraag gebragte 'vraag, of aan den graaf van den Bosch door den griffier der Kamer kennis zal worden gegeven van eenig ontbrekend vereischce in zijne ge loofsbrieven, is met 48 stemmen tegen ééne ontkennend be antwoord. Ten slotte is goedgekeurd, dat aan den graaf van den Bosch een termijn van drie weken voor het aanvul len zijner geloofsbrieven werd toegestaan. Het- Nederlandsche Nieuwsblad behelst uit 's Hage den 21 dezer het volgende: Wij vernemen van goederhand, dat op eergisteren het verdrag met Belgie, door de wederzijdsche onderhandelaars, is geparafeerd geworden, en alzoobehoudens de ratifica tie voor de beide Regeringen verbindend is. Wij verne men tevens, dat de minister van financien gisteren naar Ber lijn is vertrokken ten einde met Koning Willem Frederik eenige daarmede in verband staande belangen te regelen waarbij ook de te Brussel gevestigde algemeene maatschap pij ter begunstiging van de volksvlijt betrokken is. De af wezigheid van den minister zal slechts zeer kortstondig zijn', en onmiddellijk 11a deszelfs terugkomst zal tot de formele onderteekening der traktaten worden overgegaan." Hetzelfde dagblad wederspreekt op eene stellige wijze het kortelings door de dagbladen vermelde gerucht van be staande huwelijks-onderhandelingenwaarbij de namen van een onzer Prinsen en die van eene doorluchtige Prinses ge noemd zijngeworden." LEYDEN den 20 october. Gisteren tegen den avond ont lastte zich over onze stad en omstreken een hevig doch kort onwedervergezeld van'hagel. De bliksem die zeer fel was, is, naar wij vernemen, door den korenmolen te Ley- derdorp geslagen, denzelfden die vóór zes jaren door een ofiweder in brand geraakte en geheel afbrandde. Het is ech ter den eigenaar gelukt den op gisteren oncscanen brand' spoe dig te blusschen, zonder dat er merkelijke schade veroor zaakt is. Heden overleed, tot onze bittere droefheid, ons geliefd oudste Dochtertje, ADRIANA THERESIA HENDRIKA in den nog jeugdigen leeftijd van bijna vijf jaren. Goes J. TIMMERMANS. Menschlievetide Medeburgers Werd uw medelijden meermalen ook voor vreemden met vrucht afgesmeektthans wordt uwe milddadigheid ingeroe pen voor eenen uwerwelke onder u steeds gunstig bekend stond, en door een ongunstig lot plotseling zich zijn be staan en vermogen zag ontnemen. Michiel Harte, schipper van Neuzen op Eilewotusdijk (vroegervarende op Vlissingen)een oppassend en braaf man, won door zijn bedrijf den kost voor zijne vrouw en zes kinderen. Om passagiers naar Zietikzee gevaren zijnde en van daar terugkomende, trof hem in de Zuidwatering ondanks alle pogingen door den bekwamen zeeman in het werk gesteld, het. ongeluk van, bij zwaren wind, door eene tjalk te worden overzeild, waardoor zijn scheepje (waaraan hij nog kort geleden f 600 had vertimmerd) op de hoogte van de Schoone Waardin van een werd geslagen. Van zijn bestaan beroofd werd hem door de goedgunstige beschik king van Z. Exc. den Heere Staatsraad Gouverneur dezer pro vincie toegestaan, het iste en 5de district door te gaan om de offers te ontvangen, welke de liefdadigheid hem zoude toebescbikketidan dit middel bleek bij de uitkomst niet ge noegzaam om tot zijn vorigjiestaan te komen, en niet voor dat hij deze overtuiging had verkregenmeende hij zich toe 11 te moeten wenden, om langs dezen weg uwe bekende liefdadigheid in te roepen. De ondergeteekende, met den persoon en omstandigheden van Harte bekend, voldoet gaarne aan diens verzoek, door zich bereid te verklaren te ontvangen wat uwe milddadig heid moge afzonderen, om eenen in zijnen stand nuttigen burger voor armoede-en gebrek te beveiligen, en iedere gift hoe gering ook, zal dankbaar aangenomen en van .dezelve door dit blad melding gemaakt worden. Middelburg,,den 25 October 1842. D. van ECKAdvocaat, Sint-PieterstraatA. No. 72. den 21 October 1842. A. TIMMERMANS, gef). Kaas. VLISSINGEN den 23 october. Voor Antwerpen bestemd zijn alhier ter reede gekomen: OceaneJ. Hagen, van Keil- le, met raapzaad; de Onderneming, J. Ndiimkerg, van Baijon- ne, met wijn en stukgoederen; de CeresJ. von Hem, van de Belt, met tarwe; Niels Gelder, H. Bolt, van Livorno, met wijn; de ActiveG. Lanibs, van Callandsborgmet raapzaad Themistocles P. Cacascio, van Napels met graan de Active, P. W. Petersen Hermann, J. J. de Bubr, van Carolinenseelmet haver; Delphitie, J. M. Sehumacher, van Bordeaux, met wijn en brandewijn; Ju He Mar ie, J. C. Bartelsvan Liverpoolmet zout en stukgoederen Lon den1, J. Gibson, van Londen, met tarwe; la Ville de Bruxel- lesD. Stendt, van St. Ubes, met zout; die TaubeJ. van Ehren, van Villa-Nova met vijgen; Loitisa S. Geelsvan Odessa, met tarwe. Voor GentSusanna B. II. Bulce van Rostock met garst. Van Antwerpen zijn de Schelde afgekomen en van 'onze reede naar zee gezeild: ie Sans Repos, J. Sahlfeld naar Londen met stukgoederen Baunfester Ra mm H.Niemann; Edward der Gluckige A. Abrends en Astrea P. Niemann alle drie naar Rostock, met ballast; the ArrowJ. Mils naar Cork, met schors; HenrietteJ. Luchies, naar Sand wich, en Johannes J. S. Deknacel, naar Hamburg, beide met stukgoederen; Felix S. Reuning en la Jeune Caro line, J. Gallebeide naar Rostock; Eli zeE. Pogge en Caroline EmelieW. Blankbeide naar Nevvcastle; Einigt- heden, W. Philipsenaar Christianiaen Balder A. de Bie, naar Noorwegen, alle zes met ballast. Heden beviel van een' ZOON, M. A. C. DeenikEcht- genoote van Middelburg T. J. GERSEN. den 20 October 1842. Men wordt verzocht deze algemeene kennisgeving ook als bijzondere te beschouwen. BÜ Vonnis der Arrondissements-Regtbank te Middelburg in dato den negentienden dezer loopende maand, behoorlijk beteekend, is MARIA THERESIA JOIIANNA VOSSUR ook wel genaamd THERESIA VOSEUR wonende te Mid delburg, ter requisitie van het Openbaar Ministerie, onder Curatele gesteldwaarvan bij deze aankondiging wordt ge daan ter voldoening aan Artikel 498 van het Burgerlijk Wet boek. Middelburg, den 24 October 1842. De Officier van Justitie bij de Arrondis sements-Regtbank vernoemd N. J. van EEKELEN. OPENBARE VERKOOPING door den Notaris PVou- tersen op Woensdag den 26 October 1842, 's namiddags om 3 ure, in het Schuttershof te DOMBURG, van een al daar, in de nabijheid van het Badhuis, goed gelegen HUIS, SCHUUR, ERF en TUIN, gemerkt A. No. 74. Men zal op Dingsdag den 1 November 1842, des mor gens om 10 ure, op BRIGDAMME voor het Huis ge naamd de Rijzende Zon, gemerkt 81, ten overstaan van den Notaris A. Stuart Makkers en getuigen, verkoopen een' zuidelijken INBOEDEL, bestaande in een Eiken Kabinet, dito Bureau ronde en andere TafelsStoelen Spiegels Schilderijen, Bedden met derzelver toebehooren, Mansklee deren, Koper, Tin, Blik en Ijzerwerk, Porselein, Glas en Aardewerk, Bakkers-Gereedschappen Winkel-en Tappers- Gereedschappen 2 VarkensHoenderseen Steekwagen en meer andere goederen. Deze goederen kunnen op Maandag den 31 October, van des morgens 10 tot des namiddags 3 ure, door een ieder bezigtigd worden, £)e Notaris D. J. van der Horst Serlé zal op Woens dag den 2 November 1842, des avonds ten acht ure, in het Ncderlandsch Logementin de Abdijbinnen de Stad Middelburg, in het openbaar bij opbod en afslag, verkoopen: Een hecht, sterk en voor alle Nering geschikt WINKEL HUIS; mitsgaders een daarnevens staand WOONHUIS, met derzelver ERVEN; alles staande en gelegen bin nen de Stad Middelburg, in de Gravestraac, Wijk I. No. 272 en 273 in de Grondbelasting over 1842 aangeslagen op ƒ20, 86. De voorschrevene ferceelen zullen eerst ieder afzonder lijk en daarna te zamen worden geveild en zullen daags vóór en op den dag der Verkooping kunnen bezigtigd wor den, des voormiddags van 9 tot 12 en des namiddags van 2 tot 4 ure, op vertoon van een Toegang-Biljet, ten Kan tore van den bovengenoemden Notaris te bekomen. W"ordt te ,i:ooP of te huur gevraagd een tot Winkelnering geschikt HUIS adresmet opgaaf van Wijk Nummer en Straat, onder de Letter D.bij de Uitgevers dezer Courant. J)e ondergeteekende J. de WITT heefc de eer bij deze aan zijne geachte Begunstigers in het bijzonder, en aan liet Publiek in het algemeen; bekend te maken, dat het geheel nieuw door hem ingerigte HOTEL in de lange Houtstraat, in deze Residentie is geopend. Hij vleic zich door zijne onvermoeide pogingen, het vertrouwen en de gunst van zij ne bezoekers aan het HUIS TEN DETL waardig te heb ben gemaakt, en hij zal niets onbeproefd laten als houder van het Hótel, hetwelk hij thans heeft geopend dat ver trouwen en die gunst bij voortduring te verwerven. Ilec Magazijn van den ondergeteekende aan het Huis ten Deyl is altijd met alle soorten van solide en smaakvolle RIJTUIGEN voorzien. 's Gravenhage 4 October 1842. J. de WITT. varende in liet Beurtveer lusschen de Steden en op alle daar lusschen gelegen Plaatsen. October 1842, Van Middelburg Dingsdag 25 's morg. 6f ur. Woensd. 26, Vrijdag 28, Zaturdag 29, Zondag 30, Maandag 31 5ï 52 Van Rotterdam Dingsdag 25*,'smorg. ójur. Woensd. 26, Vrijdag 28, Zaturdag 29, - *Zondag 30, *Maandag 31 varende tusschen en. op alle daar lusschen gelegen Plaatsen. van Gorinchem Dingsdag 25 's morg. 6 ur. Donderd. 27, 8 Zaturdag 29, 9! van Middelburg Woensdag 26'smorg. 4' ur. Vrijdag 28, 5* Maandag 31, - van Vlissingen Dingsdag 25, namidd. 2|ur. Woensd. 26, 3! Donderd. 274 Vrijdag 28 niet varen. Zaturdag 29voorm. 8 van Breshens Dingsdag 25, namidd. 3|ur. Woensd. 26, Donderd. 27. 5. Vrijdag 28, niet varen. Zaturdag 29, voorm. 9 TËIt I) it U K KER1J VAN DE GEBROEDWllS AU IIA II A MS*

Middelburgsche Courant | 1842 | | pagina 2