MIDDELBVRGSGHES C O U II A IV N". 128. Diugsdag 1842. 25 October. Jfvatifcrijfc. BESTUREN en ADMINISTRATIEN. iftatiottak Militie, Publicatie. Bcfccnbmafnttg. ©penfeatre Cïatibcetebiug- OPENBARE AANBESTEDING KRAMWERKEN." NIEUWSTIJ DINGEN. üclgic. De STAATSRAAD GOUVERNEUR van de Provincie ZEELAND Gezien de resolutie van Zijne Exc, den Minister van Fi- nantienvan den 30 September 1842, afdeeling 's Rijks uitgaven No. 69 Brengt, naar aanleiding dier resolutie, bij deze ter kennis van alle Autoriteiten, Collegien, Ambtenaren en belangheb benden. die zulks aangaat: 1. Dat in het vervolg stiptelijk de hand zal worden ge houden aan de wet van 8 November 1815 Staatsblad n0, SO> ten gevolge waarvan als verjaard beschouwd en dus onbetaald gelaten zullen worden alle Schuldvor deringen ten laste van den Lande, welke niet vóór of op den laarsten Junij van het jaar, volgende op dat waarover dezelve loopen, ter plaatse waar het behoort zullen zijn ingediend. 2. Dat de alzoo binnen den bepaalden termijn ingekomene Schuldvorderingen door de Collegien,, Autoriteiten of Ambtenaren niet het overnemen dier stukkeu belast zoo spoedig doenlijk na de genoemde dagteekeningen wel uiterlijk den 10 Julijzullen moeten worden op. gezonden aan de betrokkene Departementen van Alge meen Bestuur, ten einde daarvan, vóór den daarop volgenden 1 Augustuskrachtens art, 29 der wet van 5 October 1841 {Staatsblad 110. 40), mededeeling aan de Algemeene Rekenkamer kan worden gedaan. Deze Notificatie zal in het Provinciaal Blad worden ge plaatst en in den gebruikelijken vorm aan de Plaatselijke Be sturen ter affixie worden toegezonden. Middelburg, den 20 October 1842. De Staatsraad Gouverneur voornoemd VAN VREDENBURCH. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad MID DELBURG 'brengen bij deze ter kennis van de In- en Op gezetenen, dat op Maandag den 14 November aanstaande en volgende dagen eene algemeene Brandschouwing aan alle de Huizen, Pakhuizen en Gebouwen, door de Generale Direc tie over het Brand wezenvergezeld van den Heer Commis saris van Politie zal worden gehouden en manen mitsdien een ieder aan om voorschrevene Ambtenaren in derzelver be- trekkingen behoorlijk te erkennen in zijne Woningen en Ge bouwen toe te laten en inspectie te laten nemen"mitsgaders derzelver uitspraak omtrent het aanleggenverbetéren en veranderen der Vuurplaatsenschoonmaken van Schoorstee, nen verleggen van Brandstoffen als anderzins ten spoedig ste naar te komen en in alles zich naauwkeurig te gedragen, overeenkomstig de bestaande Reglementen van Politie en op het Brandwezenzullende op de nalatigen en overtreders worden toegepast de straffen en boeten, bij gemelde Regle menten vastgesteld. Gedaan ten Raadhuize der Stad Middelburg, den 21 Octo- ber 1842. Burgemeester en Wethouders voornoemd PASPOORT van GRIJPSKERKE. Ter ordonnantie van Hun Edel Achtbare A. M. B E C I U S. BEKENDMAKING. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad MID DELBURG Gelet op Art. 1 van het besluit van den Heer Staatsraad Gouverneur dezer Provincie, van den 26 September 1842, Provinciaal Blad No. 93). Verwittigen bij deze de Verlofgangers welke zich in de Gemeente bevinden, dat allen zich zullen moeten vervoegen op Zaturdag den 5 November aanstaandedes middags ten 12 ure, op de Heerenbeurs alhier, voorzien van de Kleeding en kleine Equipementstukkenwelke zij van hun Korps heb ben behouden, mitsgaders van het Attest HH., ten einde door den Heer Militie-Commissaris te worden geïnspecteerd; zullende van deze Inspectie slechts'zijn verschoond de zoo- danigen, die zich met een tijdelijk verlof in hunne Haard steden bevindenalsmede diegenen welke met hunne Korpsen nu of in dei tijd hebben afgerekend, en eindelijk dezulken cdie nog niet van Militaire kleeding zijn voorzien. En woiden mitsdien de belanghebbenden aangemaand, zich ten voorschreven uur en plaats te doen vinden, ten einde zich niet bloot te stellen aan de straf van Provoost-Arrest bij Art. 183 der wet vermeld, welke aan de zoodanigen die van de Inspectie afwezig zuilen blijven zonder wettige re denen daarvoor te doen blijken, door den Heer MilitielCom- mïssaris zal worden opgelegd. En ten einde een iegelijk hiervan kennis drage, zal deze -worden a%ekondigd, mitsgaders in dezer Stads-Courant ge plaatst. Gedaan ten Raadhuize der Stad Middelburg, den 21 Octo. Ber 1842. Burgemeester en Wethouders voornoemd, PASPOORT van GRIJPSKERKE. Ter ordonnantie van Hun Edel Achtbare, A. M. BECIÜS. 1 BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad MID DELBURG brengen bij deze ter kennis van de I11- en Op gezetenen dat bij Hun Edel Achtb. is ontvangen en aan den Ontvanger der Directe Belastingen ter invordering verzon den, het Suppletoir Kohier No. 4 van de Personele Belas ting voor het dienstjaar 1842 tnet uitnoodiging aan een ie gelijk wien zulks aangaat, om, 11a bekotnene kennisgeving van zijnen aansJag, ten spoedigste het door hem verschul digde te kwijten; onder herinnering tevens, dat de bezwa ren,- welke dienaangaande mogcen bestaan, binnen drie maanden 11a lieden behooren te worden ingediend. E11 opdat de belanghebbenden hiervan kennis dragenzai deze worden afgekondigdmitsgaders in dezer Stads-Courant geplaatst. Gedaan ten Raadhuize der Stad Middelburgden 24 Oc tober 1842. Burgemeester en Wethouders voornoemd PASPOORT van GRIJPSKERKE. Ter ordonnantie van Hun Edel Achtbare, A. M. BECIUS. De COMMISSIE uit het PROVINCIAAL GEREGTS- IIOF in ZEELAND, te zamen gesteld ter voldoening aan art. 11 der wet van den 9 Julij 1842 {Staatsblad no. 20), op het Notaris-ambt, tot het afnemen der examina van hen die verlangen mogcen zich in staat gesteld te zien om naar het ambt van Notaris te dingen maakt bij deze aan de be langhebbenden bekenddat zij tot liec bedoelde einde zal vaceren op Woensdag den 30 November 1842, des voormid dags ten tien ure, in een der Vertrekken van het Hofgebouw. De Commissie herinnert voorts de Adspirantenaan de voorschriften van art. 13 der voorschreven wet en verlangt overigens dat zoodanige stukken welke aan haar moeten worden ingediend, tijdig en portvrij zullen worden geadres seerd aan den Griffier, of overgebragc ter Griffie van den Hove. Middelburg, den 17 October 1842. Op lasc der Commissie, De Griffier van het Provinciaal Geregcs- hof in Zeeland A. VRÉKE. De DIREC1IE van de Watering van WALZOORDEN zal, op Zaturdag den 29 October 1842, des voormiddags ten 11 ure, ten Huize van G. Adriaansenste Walzoorden in het openbaar aanbesteden Het doen van eenig ZINK-, RIJS- en AARDEWERK, het maken van een TRAP aan het hoofd van Walz oorden, gelijk aan die te Fort Bath, en het leveren van 200 lasten zoo Doorniksche, Vilvoordsche als Briksteen. Bestek en voorwaarden leggen inmiddels ter inzage bij» den Dijkgraaf ce Hulsten op het Kantoor van den Ontvan ger der Algemeene Nederlar.dsche Maatschappij ter begunsti ging van de Volksvlijt, op den Iluize te Zandezullende de aanwijs ter plaats geschieden daags te voren des namid dags ten drie ure. VAN De DIRECTIE der Vereenigde Polders van OSSENISSE zal, op Zaturdag den 29 October 1842, des morgens ten 10 ure, ten Huize en Herberge van Comelis Tottéop bet Dorp van Ossenisse, overgaan tot de openbare aanbesteding- der WINTERMAT aan de Zeedijken van bovengemelde Wa tering bestaande uit ongeveer 59520 vierkante Ellenen zulks voor den termijn aanvang nemende met den dag der goedkeuring van de Aanbesteding, en eindigende den 1 Julij 1S43, met de leverantie der daartoe benoodigde Materialen. Het bestek en voorwaarden waarop die Aanbesceding zal plaats hebben, legt ter visie van elk en een iegelijk, bij den Dijkgraaf van bovengemelde Watering, den Heer P.F.Lem- sen te Ossenisse voornoemd terwijl de aanwijs in loco door den Polderbaas daags vóór de aanbesteding zal ge schieden. Zegt het voort. LONDEN den 19 october. Eergisteren heerschce in deze hoofdstad een zoo sterke mist, dat men midden op den dag het gazlicht heeft moeten ontsteken. Een nieuw werk van den algemeen geschten C. Dickens ziet hier in twee deelen het licht, en behelst zijne ontmoe tingen en opmerkingen gedurende zijn onlangs afgelegd bezoek in Noord-Amerika. De officiële depeches, waarbij de luitenant-generaal sir H. Gougk de verovering van Chapo in China mededeelt zijn thans «an regeringswege publiek gemaakt. Het blijkt daaruitdat de Engelschen 9 dooden en 51 gekwetsten waar onder verscheiden officieren gehad hebben, terwijl het ver lies der Chinezen op tusschen de 12 k 1500 man wordt geschat. Brieven van Jellalabnd geven reden om te veronderstel len dat de oorlog in Afghanistan thans welligc reeds geëin digd is. Akhbar-khan zou namelijk onderhandelingen geopend en de loslacing van al zijne gevangenen aangeboden hebben, mits hij de verzekering ontving dat Dost-Mahomed door het Indisch gouvernement ontslagen en Afghanistan door het En- gelsche leger ontruimd zou worden. Deze voorslagen waren door de generaals Potlock en Sa/e zoo gunstig ontvangen dac men de aanneming daarvan weldra te gemoet zag. Sommigen betwijfelen dit nieuws nog, uit hoofde het door geen der Indische dagbladen bevestigd wordt, maar zij die daaraan ge loof hechten vinden zulks zeer verklaarbaar, dewijl eene°te spoedige officiële openbaarmaking nadeelige gevolgen zou kun nen na zich slepen. Volgens nadere berigten uit Noord-Amerika, was de zitting der wetgevende kamers in Canada tot 14 november geprorogeerd maar men vermoedde dac zij voor dien tijd wel ontbonden zouden worden. PARIJS den 19 october. Z. M. is eergisteren, vergezeld door de hertogen van Nemours en Montpensier, alsmede door eenen aanzienlijken staT, te paard uitgereden en heefc het fort, hetwelk op den berg, genaamd Mont-Valérien is aangelegd in oogenschouw genomen. Z. M. is door de aldaar gestationeerde troepen met de meeste geestdrift ont vangen, en heeft zich gedurende eenen gerujmen tijd met de aldaar aanwezige officieren der genie onderhouden. Het fiegat la Belle Poule, hetwelk door den prins van Joinville gekommandeerd wordtwaarop zich ook zijn broe der, de hertog van Aumale, heeft ingescheept, is den 16 uit Brest naar Lissabon onder zeil gegaan. Dat fregat worde door eene korvet en een stoomschip begeleid. Naar men te Toulon verzekert, worden eerlang nie: alleen de gehuwde matrozen, die meer dan 18 maanden op. de oorlogs- vaartuigen van het rijk gediend hebben maar ook al de matrozen der ligting van 1836, naar hunne haardsce. den teruggezonden. Zulks geeft aanleiding tot bittere klagten der oppositie. Door dezen maatregelzegt zij, ontnéémc men aan de vloot hare best geoefende zeelieden, en geefc daardoor aan Engeland en Rusland de gelegenheid om de za ken van het Oosten, die niet minder verward zijn dan vroe ger geheel naar hunnen zin-te regelen. Uit Algiers wordt geschrevendat, terwijl de generaal Changarnier zijne troepen eenige rust verschaft heeft, de luitenant-kolonel Saint Arnaudkommandant van Milianah, den 2 dezer aan het hoofd van 1000 man is uitgetrokken, om de stammen te tuchtigen die geweigerd hebben de maga zijnen dier stad van gerst te voorzien. De wederverschij ning van Abd-el-Kader had eenige ongerustheid onder de stammen in het kalifaat van Milianah verwekt, maar men twijfelde niet of de herfst-veldcogt zou het vertrouwen bij hen herstellen. De generaal Baraguaj tTHilliers heeft het bevel over de divisie van Bona op zich genomen ter vervanging van den generaal Randondie naar Frankrijk wederkeert. Ten gevolge eener nieuwe verordening moeten de bak kers in Parijs hec brood dat zij verkoopen in tegenwoor digheid der koopers wegen, en deze, van hunnen kant, mogen geen brood meer aannemen voor dat hetzelve voor hunne oogen gewogen is. Het publiek moet, zoo als ook niet meer dan billijk is het brood slechts volgens deszelfs juist gewigt betalen, volkomen op dezelfde wijze als zulks bij den koop en verkoop van vleesch plaats heeft. BRUSSEL den 21 october. De aanspraak, waarmede Z. M. de koning der Nederlanden in 's Hage de zitting der wetgevende kamers heeft geopend, heeft hier te lande alge meen genoegen gegeven, en wel bijzonder, uit hoofde de zelve melding maakt van den gevorderden staat der onder- derhandelingen tusschen ons bewind en de Nederlandsche re gering. Men houdt zich thans overtuigd, dat ook koning Leopoldbij de opening der Belgische kamers, die afdoening als plaats gehad hebbende, of althans na ophanden zijnde, zal aankondigen. De algemeene aandacht blijft intusschen voornamelijk op de in Parijs gevoerd wordencfe onderhandelingen gevestigd. Gewoonlijk welonderrigte lieden gelooven dat men het aan vankelijk zal laten berusten bij het nemen van halve maat regelen, bij wijze van proeve. Zooveel schijnt zeker, dac er niets zal worden beslist, voordat de minister Testewel ke zich tegenwoordig te Lyoo bevindt, en nog waarschijn lijk gedurende eenigen tijd in het zuiden van Frankrijk zal verblijven, in Parijs zal zijn teruggekeerd. Sommigen wil len zelfs, dat de reis van dien minister voorbedachte/ijk is ondernomenom de zaak zoo veel mogelijk op de lange baan te schuiven. Men verneemtdat de Belgische stoomboot the British Q_ueen aanzienlijke schade heeft bekomen, en denkelijk, al vorens naar Antwerpen terug te keeren, in Engeland zal moeten binnenloopen ten einde te worden hersteld, JicbcflattiJCM- 'sGRAVENIIAGE den 20 october. In de zitting van de Tweede Kamer der Stacen-Generaal van lieden, heeft de I commissie, belasc geweest met aan Z. Ivl. de lijst der fean- didaten voor hec voorzitterschap aan te bieden, bij monde van den heer Romme verslag uitgebragcwaaruit blijkt, 1 d#c dezelve op het koninklijk paleis incc het gewone cere-

Middelburgsche Courant | 1842 | | pagina 1