MIDDELBURGSCHE C O IV N°. 75. Donderdag 1842. Wm'Vv^V\ Él t.wms 23 Jutiij. *4^5v f BESTUREN en ADMINISTRATIEF publicatie. ;£lcbcrlaub0cïic ^auM-BUatsrcItajijrij. NIEUWSTIJDINGEN. Shiitscfüaub. (6root-I3rittftiije. JjjVaukrijfc. Bslgie, üebedaitbcn. -■y 'ï-c' BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad MID DELBURG In aanmerking nemendedat er geene genoegzame redenen bestaan om het bij Publicatie van den i dezer maand uitge vaardigd verbod, tegen het schuren van Straten, Stoepen en Huizen en het wasschen van Glazen langer te doen stand houden Hebben goedgevonden en verstaan, opgemeld verbod van heden af in te trekken, gelijk geschiedt bij deze. En opdat een iegelijk hiervan kennis dragezal deze wor den afgekondigd, mitsgaders in dezer Stads-Courant geplaats. Gedaan ten Raadhuize der Stad Middelburg, den 22 Junij 1842. Burgemeester en Wethouders voornoemd PASPOORT van GRIJPSKERKE. Ter ordonnantie van Hun Edel Achtbare, A. M. B E C I U S. De ADMINISTRATEUR van 's Rijks Schatkist in ZEELAND adverteert, dat, van af Maandag den 27 dezer, zoo ten zijnen Kantore als bij de Ontvangers hunner Woon plaatsen, zullen worden uitbetaald de Traktementen aan 's Rijks Ambtenaren in deze Provincie, over het tweede Kwartaal 1842. Middelburg, den 23 Junij 1842. De Administrateur voornoemd P. POUS. Iemand genegen zijnde tot den Post van bezoldigd OP ZIENER der JAGT en VISSCHERIJ, in het 2de Jagtdis- trict der Provincie Zeeland, mits ongehuwd en van goede getuigschriften voorzien, adressere zich vóór den 1 Julij aanstaandein Persoon of met vrachtvrije Brievenbij den Houtvester van voornoemd District, te Middelburg. Op Donderdag den 23 Junij aanstaande zal een begin worden gemaakt met eenige werkzaamheden aan de Ramme- ketis-Poot t der Stad VLISSINGEN, mitsgaders met het ver leggen van den Straatweg over den Aarden Dam buiten die Poort zullende dien ten gevolge de passage voor Rijtuigen door dezelve gedurende circa 14 dagen gestremd wezen, en alle Rij- en Voertuigen den weg moeten nemen door de Duinpoort dier Stad. De DIRECTIE maakt, ingevolge het 94ste der Artike len van overeenkomst, bekend, dat door den Raadin der- zelver zitting van heden, in overeenstemming met de bepa lingen van het 92ste en 9de der evengemelde Artikelen is besloten tot de uitkeering van een Dividend over het Boek jaar 1841, ten bedrage van vijf.en-veertig Guldenover elk aandeel, groot 1000, staande op naam en verwittigt dien ten gevolge de Houders van Aandeelen op naam, dat, over. eenkomstig den inhoud der bij die Aandeelen afgegevene nieuwe Dividend-bewijzen, tot de betaling, tegen intrekking van het zevende derzelve zal worden gevaceerd bij de Ne- derlandsche Bank te Amsterdamen wel te beginnen met Maandag den 1 Augustus 1842. Amsterdam, den 17 Junij 1842. VAN DER HOUVEN, President. KOOY Directeur, fungerend Secretaris. FRANKFORT den 16 junij. Den 27 mei heeft Z. M. ■de keizer van Rusland eene ukase van den 26 maart aan den dirigerenden senaat uitgevaardigd waarbij hoogstdezelve ken nis geeft van het door hoogstdenzelven met Oostenrijk, Frankrijk Engeland en Pruissen gesloten verdrag, tot onder drukking van den slavenhandel, verder gelastende, dat ieder Russisch onderdaan die mogt bevonden worden tetren het zelve gezondigd te hebben, volgens deszelfs bepalingen als zeeroovernaar s lands wetten zal gestraft worden Het bevestigt zich nader, dat de Russische regering voor memens is, om den eersten veldtogt tegen de wederspannige Kaukastsche volksstammen op eene groote schaal te doen en 3iet opperbevel aan den Russischen minister van oorlog, vorst C-zernitschefin eigen persoon op te dragen. Door he't kor telings plaats gehad hebbende overlijden van Guz Be<r een «ier gevaarlijkste opperhoofden der Circassiersen de' ver deeldheid die er onder de tegenwoordige opperhoofden iMansor en 7schamus zou bestaanvoorspelde men zich thans wan Ceze onderneming een gewenscht gevolg. I" i>ec Zwitsersch kanton Tessin heeft de vrije volks- •verkiezing van vijf leden voor den grooten raad ter vervan ging der politiek veroordeelde leden, aanleiding tot hevige vechtpartijen gegeven. Te Verzaska heeft de broeder van <een der veroordeelden zijne benoeming aan het overvvigt van stokken en steenen te danken gehad en te Olivone zijn vijf wf zes burgers zwaar gewond geraakt. Dr. Struussdoor zijn leven van Jezus en zijne beroe ping tut hoogleeraar te Zurieh algemeen bekend zal zich binnen kort in het huwelijk begevenen wel met eene ac trice aan het tooneel te Stuttgardtmet name Agnese Sehebest. LONDEN den 18 junij. Het hoogerhuis heeft nu voor goed zijn zegel gehecht aan de belasting op de inkomsten. In het lagerhuis heeft de heer Ferrant een voorstel ge daan om een millioen ponden sterling te stemmen ter leni ging van de bestaande verregaande behoefte in een aantal fa- brijk-districten in Groot-Brittanje. Dit voorstel heeft eer gisteren avond het gezamenlijk huis der gemeenten eenen ge- ruimen tijd onledig gehouden, doch is ren slotte met 106 tegen 6 stemmen, derhalve met eene meerderheid van 100 stemmen verworpen. De gevangene Francis heeft teregt gestaan en is schul dig bevonden aan het losbranden tegen de persoon der konin gin van een pistool geladen met buskruid en zekere andere onbekende vernielende zelfstandigheden, met oogmerk om haar te vermoorden. De nadrukkelijke wijs, waarop de ver oordeelde door den eersten regter is toegesprokendoet ve len niet verwachten, dat het doodvonnis zal veranderd wpr- den. Dit vonnis houdt in dat de veroordeelde zal worden opgehangenen na den dood onthoofd en gevierendeeld. Bij het uitspreken van dit vonnis scheen de gevangene zwaar getroffen hij viel in ontuagt. Van krankzinnigheid blijkt bij dezen moord-aanslag niet maar eerder van eene helsche zucht om van zich te doen spreken of wel om zijn lot zoo genaamd te verbeteren waaronder hier verstaan moet wor den het verkiezen van den kerker boven behoefte die in- tusschen het gevolg van slecht gedrag was. [Dit berigt heb ben wij reeds kortelijk in de laatste afdrukken van ons vorig No. medegedeeld.] I arcikuliere berigten uit Indie houden het treurige nieuws indat de Britsche bezetting van Ghuznee beloopende met inbegrip der zieken, ongeveer 25 officieren en 700 man schappen, welke tegen veiligen aftogt naar Kabul gecapitu- leeid had geheel door de insurgentenkort na het ontrui men van voornoemde vesting, neergesabeld is. PARIJS den 18 junij. De koning heeft in den ochtend van gisteren eene groote wapenschouwing over geheel de be zetting van deze hoofdstad gehouden die verscheiden uren geduurd heeft. Die omstandigheid strekt weder ten bewijze, dat de geruchten wegens den ongunstigen gezondheidstoestand des koningsdie op nieuw door sommige buitenlandsche bla den verspreid zijn, geenerlei grond hebben. Fleden is de koning op de Tuilerien gekomen en heeft er weder in den ministerraad voorgezeten. De hertog Bernard van Saxen-Weimar en zijn zoon hebben de groote manoeuvres bijgewoond, gisteren door on geveer vijftienduizend man van verschillende wapenen in het veld van Mars verrigt. Nadat de hertog van Orleans van genoemde doorluchtige vreemdelingen vergezeld de re vue over deze troepen gehouden had, heeft hij zich voor het groot paviljoen der militaire school geplaatst, waar de troepen voor hem gedefileerd hebben. Daarna is door de genoemde prinsen een bezoek in het hotel der Invaliden af- gelegd, waar zij door den luitenant-generaal Petitgouver neur ad interimen door de luitenant-generaals Pajol en Darriulc zijn ontvangen. Toen hem in de kapel de degen vertoond werd, door Napoleon te Austerlitz en Wagram ge- dragenherinnerde hertog Bernard hoe hem op het slagveld van Wagram het kruis van het legioen van eer, dat hij nog droeg, door dien keizer was geschonken. De Moniteur houdt de wet op den aanleg der ijzeren spoorwegen, door den koning den 11 dezer uitgevaardigd. De zich noemende hertog van Nortnandyedoor zijne vermeende aanspraak op de Fransche kroon als voorgewende zoon van Bodewijk XFIbekend, is gisteren te Neuilly ge arresteerd niet om eenige politieke redenen maar uit hoof de van bedriegerijen in eene der provinciën onder andere valsche namen gepleegd en welke hem onder het opzigt der politie aldaar hadden doen stellenaan hetwelk hij zich nu in stilte onttrokken had. Dezer dagen zijn maatregelen genomen om de bestra ting met hout in deze hoofdstad krachtdadig voort te zetten die ook voor waterleidingen en andere werken ouder deagrond als mede voor de fondamenten van gebouwen, als hoogst voordeelig wordt aangemerkt. In de omstreken van Nonancourt woont een molenaar, Hebert geheeten deze heeft een kind van drie jaarbene vens een hond. Onlangs viel dit kind in de rivier en werd door den stroom medegevoerd geene hulp scheen mogelijk want het geschrei van het kind werd niet gehoord doch de hond, die hetzelve had zien verdwijnen, springt in het wa- ter grijpt het bij den arm en brengt het naar den oever. De ouders waren evenwel op het laatste geschreeuw van het kind toegeschoten, en, de wijze ziende, op welke de hond hetzelve vasthield vreesden zijzoo al niet voor deszelfs levtjndan toch voor zijnen ann. Doch hoe groot was hunne verwondering, toen zij te vergeefs op den arm dein- drukselen der tanden van den hond zochten; zoo voorzigtig was deze geweest bij het redden van den drenkeling. Uit Algiers schrijft men den to dezer, dat dé gouver neur-generaal en de generaal Changarnicr zich toen teBlidah bevonden. Zeventien-duizend man waren aldaar verzameld. Het inzamelen van hooi werd ijverig voortgezet en was ner gens door de Arabieren gestoord. Het Spaansch ministerie bleef den 13 dezer nog altijd ongevormd, nadat de laatste pogingen tot zamenstelling daar van, althans gedeeltelijk, mislukt waren. Het gouvernement van Spanje zou met de bank van Sint- Ferdinand eene leening van 15 millioen realen hebben geslo ten, tot betaling der 6 eerste maanden renten van de buiten en binnenlandsche 3 pet. schuldbrieven. Katalonie wordt langs hoe meer door zwervende Carlis- tische benden verontrust. Behalve die van Felipwelke de talrijkste is, vindt men er eene van ongeveer 100 man, on der zekeren Gomez, en eene van 30 man, onder den voor- maligen chef Plantemunt. Felip had tusschen Berga en Ri- poli 13 soldaten overweldigd, 3 waarvan om het leven ge- bragt zijn terwijl hij de overige ontwapend en jaarna terug gezonden heeft. De bewonens der omstreken van Vich zijn naar die stad geweken. BRUSSEL den 18 junij. De minister van binnenlandsche zaken heeft gisteren kortelijk eenige vragen beantwoord, door den heer Delehaye in de kamer der representanten ge daan, ten opzigte der handel-negotiatien met Frankrijk en Spanje, en der politieke en finantiele negotiacien met de Ne derlanden. Omtrent het eerste punt zeide hij alleen dat men zich van de pogingen der regering overtuigd kon hou den tot afwending van den slag, die een der voornaamste takken van nijverheid treffen zou bijaldien de inkomende regten op de linnens en linnengarens in Frankrijk verhoogd wierden. Hij hoopte, dat de val van het ministerie Gonzalez eene vermindering der regten op de Belgische linnens in Span je ten gevolge zou hebben. Wat de moeijelijkheden met de Nederlanden betrof, de onderhandelingen werden voortgezet en men moest aan de eindelijke goede uitkomst niet wanho. pen. Het voor eenigen tijd verspreid gerucht, dat het Haag- sche kabinet zich op de groote mogendheden zou beroepen hebbenwerd door den minister wedersproken. s GRAVENIIAGE den 19 jutiij. Z. M. de Koning is vrijdag avond, van hoogstdeszelfs reis naar Luxemburg, Limburg en Noord-Braband in deze residentie terug gekeerd. Bij besluit van den 14 dezer heeft Z. M. de Koning tot ridder der orde van den Nederlandschet) leeuw benoemd den heer G. J. van Maanen secretaris der cijfers bij het departement van buitenlandsche zaken. De minister van finantien heeft berigt, dat het bedrag der giften voor de stad Hamburg, bij de ontvangers der ac- cijnsen overgebragtmet inbegrip van de vroeger bekend ge maakte stortingen f 65,214 39 beloopt. In de zitting van de Tweede Kamer der Staten-Gene- raal van gisteren is ontvangen eene koninklijke boodschap, ten geleide van een ontwerp van wetnopens den inkoop en de aflossing van schuld W1842. Hetwelk naar de afdee- lingen van mei is verzonden. Onderscheidene ingekomen verzoekschriften alle betrekkelijk het bij de Kamer aanhan gige wets.ontwerp over het notarisambtzijn naar de daar toe gestelde commissie verzonden; zij zijn van notarissen te Dordrecht en uit Noord-Braband. De beraadslagingen over het ontwerp van wet betrekkelijk de pensioenen alsnu aan de orde zijnde, geeft de voorzitter te kennen, dat de openbare vergadering alvorens zal overgaan in een comité generaalten einde nopens gezegd ontwerp eenige inlichtingen van Z. Exc. den minister van financien te ontvangen. Na een kort verwijl wordt de openbare zitting weder her vat en gaat men onmiddellijk over tot de beraadslagingen van het aan de orde zijnde ontwerp. Bij de hoofdelijke stemming wordt de wet met 31 tegen 12 stemmen verworpen. Voor hebben gestemd de heeren Tromp van Hoorn van Burgh Romme SchooneveldLuyben Cornelie van der Gronden Mutsaers Ingenhousz van Reckteren van Bleis- wijk en van Dam van Isselt. Bij het ontwerp van wet omtrent de aflossing en in trekking van schuld over 1842, in deze zitting ingekomen, wordt bepaald, dat op den 1 october 1842, ten gevolge van eene voorafgaande lotingzal worden afgelost een kapitaal van 500,000 schuldbekentenissen, rentende vier en een half pet., daargesteld volgens de wet van 27 december 1822 Staatsblad 110. 59). Voor den 1 october 1842 zal eene som van f 300,000 woiden aangewend tot weder-inkoop van schuldbekentenissen rentende drie en een half pet., daargesteld krachtens de wet van den 27 mei 1830 Staatsblad no. 10), en ten gevolge van het koninklijk besluit van den 1 juuij 1830 (Staatsblad no. 13). De uitgaven tot de voormelde aflossing en intrekking ver- eischtzullen worden gevonden: 1. Uit hetgeen de uitga ven vermeld in de onderscheidene hoofdstukken der Staats uitgaven over 1841 blijven beneden de sommen daarvoor toegestaan, nadat zullen zijn goedgemaakt de onvoorziene en andere uitgaven, bij wetten hierop aangewezen, 2 Uitliet geen de opbrengst der middelen tot en met 1840' meerde^ heeft bedragen dan voor dezelve is geraamd, nadat diaruic zal zijn genomen de som van acht honderd vijftig duizend gulden aan de Staats-inkomsten van 1841, en die van neten h f\ s7 /I f 1 rr A .J 1 J 1 I U^l j vil Olt Vlltl aonderd zestigduizend gulden aan de Staats inkomsten 1842 volgens dc wet toegevoegd. van

Middelburgsche Courant | 1842 | | pagina 1