MIS) DELSIÏJII/GrSCHE W°. 74. Dingsdag BESTUREN en ADMINISTRATIEN. ££L\atrö'Clt«ttmt0. 2ücbcvl!«iRfc>echc 45aMbcl-iïlfiat0chrt}ijrij. NIEUW STIJI) INGEN. ÏDuiisdtlAttb. Jranfenjk. üclgiö. Hcbetiatiben, De abonnements-prijs dezer Courant is/2,75, voor drie maanden, en franco per Post 3. De abonnementen worden voor niet minder dan drie maanden genomen, en de betaling geschiedt comptant, of bij het einde van ieder vierendeel jaars. De inzending der Advertentien behoort te geschieden des morgens vétir 10 ure, indien men dezelve in het eerst uit te geven No. wil geplaatst hebben. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad MID DELBURG, Ontvangen hebbende eene missive van den Heer Luitenant- Kolonelkommanderende het iste Regement Infanterié houdende: da: op Woensdag den 15 dezer maand en vervol gens, gedurende het goede saizoen op Woensdagen Donder dag van elke weekvan des morgens zes ure tot na den middag, op den Dijk cusschen den zoogenaamden Galgen polder en het Fort Rammekensdoor het garnizoen dezer Stad naar den Schijf zal worden geschoten. Brengen het bovenstaande, ter voorkoming van ongeluk ken, bij deze ter kennis van een iegelijk. Gedaan ten Raadhuize der Stad Middelburg, den 13 Junij 1842. Burgemeester en Wethouders voornoemd PASPOORT van GRIJPSKERKE. Ter ordonnantie van Hun Edel Achtbare, A. M. B E C I U S. De KERMIS of JAARMARKT te WESTKAPELLE zal dit jaar aanvangen den 1 en eindigen den 8 Julij; zul lende den 1 naar de Gaai geschoten en den 2 naar den Ring gereden wordenterwijl ongeoorloofde Spelen zullen worden geweerd. Westkapelle, den 18 Junij 1842. De Burgemeester der Gemeente, L. van SIGHEM. De DIRECTIE maakt, ingevolge het 94ste der Artike len van overeenkomst, bekend, dat door den Raad, in der- zelver zitting van heden, in overeenstemming met de bepa lingen van het 92ste en 9de der evengemelde Artikelen is besloten tot de uitkeering van een Dividend over het Boek jaar 1841, ten bedrage van vijf-en-veertig Guldenover elk aandeel, groot 1000, staande op naam en verwittigt dien ten gevolge de Houders van Aandeelen op naam, dat, over eenkomstig den inhoud der bij die Aandeelen afgegevene nieuwe Dividend-bewijzen, tot de betaling, tegen intrekking van het zevende derzelve zal worden gevaceerd bij de Ne. derlandsche Bank te Amsterdamen wel te beginnen met Maandag den 1 Augustus 1842. Amsterdam, den 17 Junij 1842. VAN DER HOUVEN, President. KOOY Directeur, fungerend Secretaris. De COMMISSIE onder de zinspreuk LOON FOOR WERK berigt door deze, dat het openbaar Verslag harer werkzaam hedengedurende den afgeloopen Winter, zal worden ge daan op Woensdag den 22 Junij aanstaande, des middags ten 12 ure, in de Luthersche Kerk alhier, en noodigt elk en een iegelijk uit tot bijwoning van hetzelve. Kaartjes van toegang zullen aan de Inteekenaren worden bezorgd; terwijl die, welke van dezelve voorzien zijn, verzocht worden door de deur op de Bree te willen inkomen. Middelburg, den 15 Junij 1842. De Commissie voornoemd, namens dezelve, A. M. CRAMER, President. H. REKKER Secretaris. FRANKFORT den 15 junij. Het ontwerp eener nieuwe staatsregeling van het kanton Genevezoo als het, na lang durige beraadslagingen door de staatsregelende vergadering was vastgesteld is aan de goedkeuring der kies-vergaderin- •gen onderworpen gewordenen bij de opneming der stem men is gebleken, dac zich 4837 stemmen voor, en 543 te gen hetzelve verklaard hebben. De nieuwe constitutie is ■dienvolgens aangenomen en de staatsregelende vergadering Sieeft zich ontbonden. Eerstdaags zullen de verkiezingen der nieuwe overheden aanvangen en alzoo weldra een ein de komen aan den voorloopigen en onzekeren staat van za ken waarin het kanton zich sedert ettelijke maanden bevindt. Volgens berigten uit Hanovervan den 13 dezer, is de Hanoveraansche stenden.vergadering aldaar bezig met te beraadslagen over het budget van ontvangsten, dac is over de bewilliging der belastingen. Tegen veler verwachting heeft de finautiele commissie geene vermindering der belasting voor gesteld, niettegenstaande de ontvangsten van het afgeloopen jaar de ramingen zooverre overtroffen, dat het loopende reke- ningsjaar met een batig saldo van ruim 1,000,000 th'lr, slui ten zal. Het dagblad van Augsbitrg behelst het volgende berigt uit Stokholm 31 mei „Een gerucht, dat niet weinig opzien gebaard heeft, is sedert eenige dagen in omloop. Men verzekert namelijk, dat er in Stokholm een aantal afschriften verspreid zijn ge worden van een ontwerp, dat niets geringers ten doel zou hebben, dan om eene algemeene Noordsche vereeniging tus- schen Denemarken, Zweden en Noorwegen te stichten. Dit plan, hetwelk, naar men verzekert, door een geheim ge nootschap in Denemarken ontworpen en aan enkele vertrouw de personen toegezonden iswil van de drie rijken eene ver- eenigde republiek maken onder eenen op gezetce tijden af tredenden voorzitter, die telkens door een der drie rijken op deszelfs beurt zou benoemd worden. Men kan niet zeg gen dat dit ijlhoofdige ontwerp hier veel bijval vindt." Volgens brieven uit Konstantinopel beijvert de Porte zich om de onlusten in den Libanon als volkomen gestild te doen aanmerken en te verzekeren dat de Maroniten met hun nen tegenwoordigen toestand en met de bemoeljingeij van Omer- pacha zeer tevreden zijn. LONDEN den 15 junij. Het huis der gemeenten heeft gisteren avond de beraadslaging over het nieuwe tarief van regten op den in- en uitvoer ten einde gebragt. In de bepaling der regten op den uitvoer van steenkolen die oor spronkelijk gesteld waren op 4 sb. per ton heeft de mi nister Peel eene wijziging voorgesteld, waarbij dezelve ge bragt werden op 2 sh. per ton voor de groveen 1 sh. per ton voor de fijne kolen. Verscheidene leden hebben de- deze regten als nog te bezwarend en dus nadeelig voor de inlandsche kolenmijnen, ernstig bestredendoch het gewij zigde voorstel des ministers is met eene groote meerderheid van stemmen aangenomen. De regten op de koflij hebben insgelijks nog aanleiding gegeven tot eene levendige beraad- slaging. Door eenige leden is verlangddat van de buiten- landsche koffij in plaats van 8,7 stuivers per pond gehe ven zou worden; doch de ministers hebben zich met nadruk daartegen verzet, voornamelijk op grond, dat het voorge stelde hoogere regt behouden moest worden, ten einde, bij onderhandelingen met andere mogendheden eene verminde ring van dac regc te kunnen doen dienen als equivalent voor het ontlasten van Britsche koopwaren. De meerderheid der vergadering heeft aan deze bedenkingen haar zegel gehecht, en het voorstel tot vermindering der regten op de buitenland- sche koffij verworpen. Een gelijk Int heeft ondergaan eene motie, om de vreemde koffij, welke reeds in entrepot is op geslagen of voor 1 augustus nog zal aangevoerd worden tegen het thans bestaande regt van 7 stuivers toe te laten, H. M. is eergisteren alhier teruggekeerd en heeft op het paleis van Buckingham eene cour en geheimen raad ge houden in welken laatsten zij de verklaring harer goedkeu ring van de huweiijks-verbindtenis tusschen prins George van Cumberlandkroonprins van Hanoveren prinses Maria van Saksen-Altenburg heeft afgelegd. Behoudens den eerbied etr de genegenheid die alle wei denkenden voor de koningin voeden, ïieefc men zich echter dezer dagen aan de verregaande vleijerij van een der nieuws papieren geërgerd hetwelk zegt zich overtuigd te houden dat de algemeene liefde jegens de persoon der vorstin zoo sterk isdat hare onderdanen gewillig op-den groocen weg zouden gaan nederliggen om haar rijtuig over hunne ligchamen te laten gaan bijaldien zij slechts wisten dat de weg daar door zachter zou worden. Het eerste Arabische oorlogschip dat ooit in Engeland gezien werd is laatstleden zondag te Deptford aangekomen. Aan boord daarvan bevonden zich vier kostbare Arabische paarden en andere geschenken, door den koning van Muskat aan koningin Fictoria gezonden. Over Konstantinopel zijn hier gunstige tijdingen uit Per- zie oncvangen. De shah heeft van alle aanmoediging der Aifghanezen door het zenden van troepen tegen Herataf gezien en ook omtrent de Russische politiek te Teheran ten opzigte van Engeland, schijnt alle reden van tevredenheid te bestaan. PARIJS den 15 junij. Den 12 heeft de hertog van Or- leansdie van zijne reis naar Luxemburg terug isaan ver schillende personen audiëntie verleend. De prins van Join- ville is niet naar Toulon gereisd, gelijk eerst gemeend was, maar naar Ilavre, om van daar over Caen naar Cherburg te gaan. Van regeringswege zijn thans de geruchten tegenge sproken die wegens eenen opstand in de oostelijke gewesten van Algiers in omloop zijn geweest. De Moniteur van he den zegt deswegens: De geruchten welke sedert twee da gen nopens de provincie Constantine verspreid zijn geworden, zijn ten eenenmale ongegrond. De regering heefc geenerlei tijding van eenig belang nic die provincie ontvangen." De telegraaf heeft tijdingen uit Madrid tot den n de zer aangebragt. Volgens den door de ministeriele bladen be kend ge ma akten inbond derzelyen was er in den avond van genoemden dag nog geen ministerie tot stand gekomen. Men verzekerde echter, dat de graaf Aitnoduvar en de hecrcn De Advertentien worden berekend tegen 22 Gents de regel, met uitzondering van Huwelijks- Geboorte-en Doodbekendmakingen, waarvan de prijs van één tot zes regels is/i,5o en voor lederen regel daarboven 22 Cents. Dezelve moeten niet op zegel geschreven zqn, alzoo het regt van zegel wordt betaald. LanderoRamonCalatrava, Labolada, Capaz en Fadilio ministeriele portefeuilles zouden aannemen, onder voorzitter schap van den generaal Rodil. BRUSSEL den 16 junij. In Vlaanderen begint veel ar moede er, zelfs gebrek te heerschenzonder dat 'er uiczigc is op eenige duurzame verbetering. Men is zeer bèduehc dat de Fransche ministers zich eerlang genoodzaakt zullen zien eene verhooging van de regten op den invoer van vreemd garen en linnen te bevelen. Daar zijn liedendie niets onbeproefd Iacen om Belgie van dien maatregel te doen uitsluiten, vermits dezelve alleen tegen de Britsche en niet zoo zeer tegen de Belgische fabrikanten gerigt is.' Men wil om daartoe te geraken, de Belgische regering doen besuitenom den invoer der Britsche linnens te verbieden doch het zal te bezien staan of de Fransche regering zich met dergelijk verbod, in een land, in hetwelk de sluikhan del zoo gemakkelijk kan worden gedreven, zal vergenoegen. De Belgische stoomboot the British Queendie "deti 8 mei van Southampton vertrokken was, is den 28 daaraan volgende te Nieuw-York aangekomen. GENT den 15 junij. De heer I. F. van der Eecken beeedigd schatter alhier, heeft van Z. M. Koning Willem II een gouden ring met brillanten ontvangen, als een bewijs van hoogstdeszelfs tevredenheid en erkentenis voor het aanbie den van het vaandel, hetwelk behoord heefc aan het oude bataillon jagers no. 36 van het Nederlandsche leger. De brief, waarmede dit geschenk vergezeld ging, was van den volgenden inhoud: Dat Z. M. getroffen is over de gevoe lens, welke den heer van der Eecken hebben bewogen, zich in het bezit te stellen van dit vaandel, het getrouw te be waren en het in de handen van den souverein, hoofd van het leger der Nederlanden te komen brengen." 's GRAVENHAGE den 16 junij. Z. M. de Koning Groothertog heeft Luxemburg in den avond van den 12 ver laten den weg naar Trier nemende, en, even ais hij hoogst deszelfs reize naar gemelde stad, door Duitschland hetstrik- ste incognito bewarende. Reeds in den ochtend had Z. K. fl. de Prins van Oranje Luxemburg verlaten insgelijks den weg naar Trier nemende, alwaar Z. K, H. deszelfs koninklijken vader aantreffen zou. Z. M. heeft onderscheidene personen tot ridders der orde van de Eikenkroon benoemd. In den avond van maandag is Z. M. te Maastricht aange komen en aan het gouvernements-hotel afgestapt, langs het welk daarop door de geheele bezetting voor den Koning gede fileerd werdwaarna Z. M. deel nam aan een diner van 40 couverts, gedurende hetwelk door de harmonie muzijkstuk- ken werden uitgevoerd. Des avonds was er illuminatie. Eergisteren morgen ten 9 ure werd door Z. M. aan de mili taire en burgerlijke overheden benevens aan véle bijzonde re personenaudiëntie verleendbij welke gelegenheid op nieuw de behoeften van het hertogdom eerbiedig aan Z. M. zijn voorgedragen en wenschen geuit voor het welslagen van hoogstdeszelfs pogingen voor Limburgs welzijn, door de voor dragt van een ontwerp van wettot het aanleggen eens spoorwegs van Maastricht naar Akën. Ten 11 ure begaf zich Z. M. naar de door hoogstdenzeiven aangekochte buitenplaats Vaeshartel, op drie kwartier uurs van Maastricht gelegen, van waar hoogstdezelve ten half-twee ure teruggekeerdh is! Ten 5 ure was er diner aan het gouvernements-hotel; des avonds zou Z. M. het baldoor de leden van den scëdelij- ken raad gegevenmet hoogstdeszelfs tegenwoordigheid ver eeren en in den naclu wederom van Maastricht vertrekken om des morgens ten 8 ure, over Roermond, te Weert aan te komen. Morgen wordt Z. M. de Koning in deze resi. dentie terug verwacht. Z. K. H. de Prins van Oranje is gisteren avond alhier te- ruggekeerd. 's GRAVENHAGE den 17 junij. De Tweede Kamer der Staten-Generaal heeft, in hare zitting met gesloten deuren van gisterenhare voorloopige beraadslagingen over het ont werp van het nieuwe reglement van orde der Kamer voort gezet en naar men verneemtten einde gebragt. Thans zal het bij herhaling en zelfs gedurende de gehouden beraad slagingen gewijzigde reglement van orde der Kamer tot een gebeel gebragt en alzoo aan de discussien onderworpen wor den. Het schijnt nog onzekerof .die beraadslagingen in comité-generaal dan wel in het openbaar zullen worden ge- 1 houden. Morgen ochtend zal de Kamer beraadslagen over het ont- j werp nopens de burgerlijke pensioenen hetwelkblijkens het laatst uitgebragte centrale verslag, nog veel tegenstand ontmoet. Ten gevolge van de bedenkingen welke in de afdeelingen van de Kamer gemankt zijn ten aanzien van de ontwerpen van wet nopens het stem- en kiesregt enz., heeft de Rege ring aan de aideelingen eenige vragen onderworpen die daar een punt van overweging hebben uitgemaakt.

Middelburgsche Courant | 1842 | | pagina 1