MIDDELBÜRGSCHE C O U ft A N N°. 72. Donderdag 1842. 16 Jiiuij. rsrv:> I\ ^"77 77 XWV.' vV. 4 BESTUREN en ADMINISTRATIEN. IScfccubmnfciug. Publicatie. REGLEMENT op het KEUREN AGENTSCHAP van het DOMEIN MIDDELBURG. £lattbc@tcbittg. NIEUWSTIJDINGEN. =-! Suite dtlrtttb. (Ehroot-liriltattjc. Jfrftnïiriifc. Het PROVINCIAAL GEREGTSHOF in ZEELAND maakt bij deie bekend, dat de Kamer, welke, overeenkom stig art. 17 der Wet op de Regterlijke Organisatie en het beleid der Justitie, en art. 11 van het Reglement op de wijze van Eeds-aflegging. enz., vastgesteld bij Zijner Maje- steits besluit van den 14 September 1838 {Staatsblad no. 36), gedurende de Vakantie van den 1 Julij aanstaande tot en met den 31 Augustus daaraanvolgende, belast zal zijn met de afdoening van spoed vereischende zaken en van Strafza ken hare gewone Teregtzittingen zal honden op de navol gende dagen te weten Zaturdag den 2 Julij. Maandag den 4 Julij. Zaturdag 16 Maandag 18 Zaturdag 30 Maandag 1 August. Zaturdag 13 August. Maandag „15 Zaturdag 27 Maandag 2p telkens aan te vangen des voormiddags te tien ure, en dat overzulks de eerste gewone Regtdag voor Burgerlijke zaken zal zijn Dingsdag den 6 September dezes jaars. Middelburg, den 31 Mei 1842. Op last van den Hove De Griffier, A. VRÉKE. RURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad MID DELBURG brengen bij deze ter kennis van een iegelijk, dien zulks zoude mogen aangaan dat d.oor den Raad dezer Stad op den 3 Mei II., in vervanging der tot dus verre te dezer zake bestaan hebbende keurenis gearresteerd het na volgende van VerschGezouten et) Gerookt Vleesch of Spek. Art. 1. Geen verschgezouten of gerookt Vleesch of Spek, van elders ingevoerd zal binnen deze Stad ter ver koop mogen worden ingeslagen of verkocht, dan 11a alvorens door eenen der Stedelijke Keurmeesters te zijn goedgekeurd. Art. 2. Het Vleesch en Spek bij het vorig artikel ver meld te lande binnen de Stad ingevoerdzal dadelijk na de weging, waaromtrent door Hecren Burgemeester en Wet houders bepaalde uren zullen worden vastgesteld in cje Stads Waag gekeurd worden. Art. 3. Ingeval de invoer van zoodanig Vleesch of Spek te watPr plaats heeftzal hetzelve niet mogen worden be steld of vervoerd, dan na alvorens aan den daartoe ten Kan tore van Inklaring aan te wijzen Keurmeester te zijn aange geven en door denzelven gekeurd zullende deze keuring naar mateN van omstandigheden aan Scheepsboord, op den kant der Kade of in de Stads Waag plaats hebben ter be schikking van den Keurmeester. Art. 4. De Keurmeesters zullen het gezouten Vleesch en Spek in tonnen aangevoerd keuren door middel van het proe ven der pekel onder bevoegdheid om ingeval van twijfel over de goede hoedanigheid van het Vleesch en Spek de tonnen in tegenwoordigheid van den Adressant of Aangeve'r te openen, en een nader onderzoek omtrent hetzelve daar te stellen. Art. 5. De Keurmeesters zullen het gerookt Vleesch en Spelt keuren door het inbrengen van eenen ijzeren priem in hetzelve onder verpligting evenwel om de daardoor ver oorzaakte opening ter voorkoming van bederf weder onver wijld digt te maken. Art. 6. De Keurmeesters zijn verpligtzoo dikwijls zulks •door het Stedelijk Bestuur noodig wordt geacht, in tegen woordigheid van den Heer Commissaris van Policie, de Win- kels en Bergplaatsen der Vleesch- en Spekverkoopers en Vec- tewariers, te visiteren, en, daarin eenig bedorven Vleesch •of Spek aantreffende, hetzelve dadelijk af te keuren. Deze bepaling is ook van toepassing op het Vleesch het welk zoude kunnen beweerd worden afkomstig te zijn van V?e, na voorafgaande keuring binnen deze Gemeente geslagt on alzoo ook op het Vleesch in de Vleeschha! voorhanden. De Keurmeesters zullen voor het keuren van zoodanig Vleesch of Spek geen keurloon kunen vorderen. Art. 7. Indien de Invoerder of Eigenaar van een afge keurd stuk Vleesch of Spek in de gedane keuring niet be rust, zal hij zich tot eene herkeuring bij Heeren Burge- «neester en Wethouders kunnen aanmelden. Bij verschil van gevoelen van deze beide Keurmeesters zal bun door Heeren Burgemeester en Wethouders een derde Keurmeester worden toegevoegd en zal de uitspraak der meerderheid voor goed- of afkeuring gelden. Art. 8. Het afgekeurde Vleesch of Spek zal jn cegeu. woordigheid van eenen der Beambten van Policie onder den grond worden gedolven op zoodanig eene wijze en plaats als daartoe door het Stedelijk Bestuur zal zijn bepaald. De kosten daarvan zullen komen voor rekening der Stede lijke kas. Art. 9. Dadelijk na de keuring zullen de invoerders van het gekeurde Vleesch of Spek, om het even of hetzelve goed- of afgekeurd is in handen van den Keurmeester vol doen het navolgende keurloon 02S Versch Vleesch, voor een hoeveelheid van 50 Ned. f§ en daar beneden10 Cts. Voor iedere 10 Ned. fg daarboven015 Gezouten Vleesch of Spek per ton van 50 Ned. en daar beneden Voor iedere 10 Ned. fg daarboveno2s Voor eene zijde Spek per iedere 10 Ned. fjg en daar beneden Voor een Ham of stuk Rookvleesch02- Gekapt Vleesch of Spek onder den naam van Worst voor iedere 10 Ned. fjl en daar beneden 02s Ingeval van herkeuring zal het loon op de herkeuring ge vallen naar gelang der uitspraak, ten laste komen van de Stedelijke kas of van den Invoerder. Art. 10. De Keurmeesters zijn verpligt. van elke keuring bij den invoer een certificaat af te geveninhoudende den naam van den Invoerder en eene omschrijving van het ge keurde Vleesch en Spek. Art. 11. De overtredingen tegen den inhoud van dit Re glement zullen worden gestraft met eene geldboete van f 5 tot f 25, en overeenkomstig de bestaande voorschriften wor den vervolgd; wordende tot het constateren derzelve, on verminderd de Keurmeesters zeiven, gelast en bevoegd ver klaard de Beambten der Stedelijke Policie en Plaatselijke Belastingen. De boeten zullen komen ten voordeele der Stedelijke kas. Art. 12. Alle vroegere bepalingen of keuren betrekkelijk dit onderwerp zullen, bij den invoer van dit Reglement, worden gehouden voor vervallen. En wordt een iegelijk aangemaand zich stiptelijk te ge dragen aan den inhoud van bovengemeld Reglement, het welk op Maandag den 20 Junij aanstaande in werking zal worden gebragt. Zullende, opdat niemand hiervan onkundig zij, deze wor den gedrukt, afgekondigd en aangeplaktmitsgaders in dezer Stads-Courant geplaatsc. Gedaan ten Raadhuize der Stad Middelburg, den 13 Junij 1842. Burgemeester en Wethouders voornoemd PASPOORT van GRIJPSKERKE. Ter ordonnantie van Hun Edel Achtbare A. M. B E C I U S. TE De AGENT van hec DOMEIN te Middelburg zaiop Maandag den 4 Julij 1842, des voormiddags ten 10 ure, in eene der Zalen van het Raadhuis der Stad Middelburg ten overstaan van den Notaris D. J. van der Horst Serlé in het openbaar aanbesteden De noodige vernieuwingen en herstellingen aan het voor malig Oost-Indisch-Huis te Middelburgalsmede aan de Gebouwen en verdere Timmerwerkenop de Doma- niale Pachthoeve onder de Gemeente Ritthemin de nabijheid van het Fort Rammekens. Het bestek en de voorwaarden liggen ter lezing ten Kan tore van den Agent voornoemd en bij den Opzigter der Do- maniale Gebouwen, G. H. Craussbij wie tevens nadere informatien te bekomen zijn terwijl de noodige aanwijzin gen in loco op Zaturdag den 25 Junij 1842 des voormiddags ten 10 ure, zullen geschieden. De Agent voornoemd J. C. de BRUYN. De COMMISSIE onder de zinspreuk LOON VOOR WERK berigt door deze, dat hec openbaar Verslag harer werkzaam heden gedurende den afgeloopen Winterzal worden ge daan op Woensdag den 22 Junij aanstaande des middags ten 12 ure, in de Luchersche Kerk alhier, en noodige elk en een iegelijk uit tot bijwoning van hetzelve. Kaartjes van toegang zullen aan de Inteekenaren worden bezorgd; terwijl die, welke van dezelve voorzien zijn verzocht worden door de deur op de Bree te willen inkomen'. Middelburgden 15 Junij 1842. De Commissie voornoemd, namens dezelve A. M. CRAMER, President. H. REKKER.Secretaris. Voor de Predikants-Weduwe, welke aan de Christelijke weldadigheid, in de Middelburgsche Courant van den 26 April U. is aanbevolen, zijn ontvangen, op den 15 Mei daaraanvolgende, door Ds. Snouck Hurgronje f 2 60 en ƒ20, en door Ds. Slotemaker van X, uit de Collecte van de Oostkerk, op den 16 Mei 7 80, en van S. 5 20. 1 FRANKFORT den 1 o junij. Uit Weenen van den 3 de zer wordt gemeld dat de nieuw benoemde Nederlandsche gezant aldaarde baron van Hecekercn den 1 dezer, zijne geloofsbrieven aan den keizer van Oostenrijk overhandigd heeft. 5 uit Karlsruhe wordt van den 7 dezer gemeld, dat zich daar, onder de afgevaardigden van het groothertogdom Ba den, eene coalitie gevormd heeft, met het doel om zich door de beide in de kamer tegenover elkander staande par tijen niet te laten leiden, maar streng de grondwet te handha ven, en van den anderen kant zich van iedere moedwillige beleediging der regering te onthouden. Deze coalitie telde reeds 18 leden. Bijna overal in Zwitserland neemt de gisting toe, naar mate de tijd der opening van den landdag meer nadert.' Den 5 dezer is te Schleiz de zoldering van het voor schouwburg ingerigce lokaal aldaar, kort na dat de vborstel- ling begonnen wasingestort en op de aldaar in grooten ge tale bijeen gekomen toeschouwers nedergekomen Slechts weinige derzelven zijn onbeschadigd gebleven. Men had reeds dien zelfden avond volgens sommigen 23, volgens an deren 30 deerlijk verminkte lijken uit de puinhoopen gehaald De vorst van ReuszHendrik LXVI1bekwam eene ligte' wonde aan den arm. De onder-koning van Egypte heeft aan de Europesche consuls.generaal medegedeeld dat hij ook den handel in boomwol het eenig monopolie dat hij zich nog had voor behouden eerlang vrij zal verklaren. LONDEN den 11 junij. De koningin, die sedert eenige dagen te Windsor is zal maandag naar deze hoofdstad terug- keeren en een geheimen raad op het paleis van Buckingham houden. Omtrent de nadere verhooren wegens den aanslag op haar leven door John Francisis sveinig of niets be kend. 0 Het lagerhuis is gedurende de laatste dagen sterk gevor derd met de behandeling van het tarief, en blijft de talrijke amendementen welke op verscheiden artikelen voorgeslagen worden, met grootere of kleinere meerderheid verwerpen. De wet wegens de belasting op de inkomsten is gisteren in het hoogerhuis ten tweedemale gelezen en zal dingsdag in comité behandeld worden, tot welken tijd de discussien over hec amendement van den marquis van Lansdowne zijn ver schoven, die nu door ongesteldheid verhinderd was de zit ting bij te wonen. Eene proclamatie ziet hec licht, tot handhaving van het wettig gewigt der gouden munt. Vele stukken moeten beneden dat gewigt in omloop ^zijn. Deze proclamatie heefc vrij wat opziens ter geldmarkt gebaard. Daardoor lijden ve le kapitalisten aanzienlijke verliezen; doch men is vrij al gemeen van oordeel, dat het kwaad zoo hoog -este^en was, dat het redmiddel, hoe geweldig ook, onvermijdelijk was geworden. Bij de aankomst der beroemde treurspeelster Rachel in deze hoofdstad heefc de Fransche ambassadeurgraaft St. Aulaire, haar meteen bezoek vereerd, en nog dienzelf den dag is zij door de gemalin van dien diplomaat ter maal tijd genoodigd. Te Ennis in Ierland beeft een vrij ernstig oproer plaats gehad, waarbij meer dan één graanpakhuis door het graauw is uitgeplunderd. De politie heefc zich ten laatste genood zaakt gezien op hec volk te schiecenwaardoor 14 perso nen, gedeeltelijk vrouwen, gedood of zwaar gekwetst zijn Te Cork, Mayo Galway en elders is het ook ver van rustig' Het stoomschip Medina dat graaf Elgin als gouverl neur naar Jamaica had overgebragt, is den 11 mei bij Turks- eiland cotaa verongelukt. Gelukkig zijn daarbij geeneinen- schen omgekomen. PARIJS den 11 junij. De kamer der pairs heeft eergis teren het budget van uitgaven met ,23 tegen I2 stemmen aangenomen. Gisteren heeft dezelfde kamer na eene korte discussie nee budget Yan ontvangsten aangenomen. 7 I?°°r den minister va" binnenlandsche zaken is heden 111 de kamer der gedeputeerden eene koninklijke proclamatie gelezen die de zitting der beide wetgevende kamers voor gesloten verklaart. Nog altijd gelooft men dat de nieuwe kamer den 2 augustus vergaderen en door den koning in persoon geopend zal worden. Of zij, na het onderzoek der geloofsbrieven, al dan niet weder voor eenigcu tijd uit een zal gaan is nog onzeker. De onverwachte tijding dat Abd-el-Kadcr zich weder in de nabijheid van Algiers vertoond beeft maakt hier ster ken indruk, en dezen nacht zijn verscheidene staf-officieren op last van den minister van oorlog, derwaarts vertrokken. Het gedeelte der Fransche bezittingen tusschen Bone en Philippevillewaar thans de opstand uitgebroken is, werd set ert. geruimen tijd voor rustig gehouden, en de bezettingen dier plaatsen waren dien teil gevolge aanmerkelijk verminderd. Sederc eenige dagen ligt in het kanaal de 1'Ourcq een vaartuigdat volgens hec stelsel van den heer Leclerc ge bouwd is, en geheel uit elkander genomen kan worden zonder dat spijkers noodig zijd om de planken weder te ver' cenigen. Het is door breede en stevige linnen banden wa cerdigc gemaakt en weegc slechts n.Soo kilogrammen ter" wijl een gewoon schip van gelijke grooce 36 000 kilo'ram" men weegt, waardoor het eeiste een derde gedeelte meer u,' den kan. Het doe. is dit vaartuig Ioodri«»de den spoorweg naar Belgie-geopend zal zijn, en de steenko len geditreiKie 6 weken daarmede van Anzin naar PaHjs bragt zullen wezen, op twee wagens langs den spoorvt" naar Anzin terug tc zenden. -iooi.it.,

Middelburgsche Courant | 1842 | | pagina 1