MIDDELBVRGSCHE w COÜRA JV TRr^ N°. 64. Zaturdag 1842, 28 lei. BESTUREN en ADxWNISTRATIEN. Publicatie. jScliuttcvij. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad MID DELBURG maken aan de belanghebbenden bekend, dat de Commissie uit het Plaatselijk Bestuur ingevolge art. 15 der Wee, belast met het onderzoek nopens de al of niet ge grondheid der redenen, welke tot vrijstelling of uitsluiting van de dienst der Schutterij zijn ingebragt, hare eerste ge wone jaarlijksche zitting zal beginnen op Woensdag den 1 Junij 1842, des voormiddags ten tien ure, tot onderzoek van hen, aan wie, of der redenen waarom, in het voorgaan de jaar voorwaardelijke vrijstelling is verleend. Wordende de belanghebbende Personen ten overvloede uitgenoodigd schriftelijke bewijzen toe staving hunner redenen van vrij stelling, bij de Wet gevorderd, als nog, voor zoo verre zulks niet alreeds is geschied, tot en met den 31 dezer maand ter Stedelijke Secretarie over te leggen. Terwijl eindelijk een iederdien zulks aangaatwordt aangemaand om zich stiptelijk op het bepaalde tijdstip voor de Commissie van onderzoek te vervoegen, als zullende de genen welke zulks mogten verzuimengehouden worden geene redenen tot vrijstelling te hebben, en, voor zoo ver re zij dienstpligtige nummers getrokken hebbenniet vallen in de termen van Art. 3 a, b, c en Art, 4 der Wet, bij de Schutterij worden ingelijfd, tot zij in het volgende jaar hunne reclames op voorschreven voet zullen hebben ■doen gelden. En opdat niemand hierv an eenige onwetendheid zoude kun nen voorwenden, zal deze worden gedrukt, afgekondigd en aangeplakt, mitsgaders in dezer Stads-Courant geplaatst. Gedaan ten Raadhuize der Stad Middelburg, deu 27 Mei i 842. Burgemeester en Wethouders voornoemd PASPOORT van GRIJPSKERKE. Ter ordonnantie van Hun Edel Achtbare A. M. BECIUS. £\ennt0g£tmig. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad MID DELBURG, Geiet op art. 7 van Zr. Ms. besluit van den 7 Septem ber 1828 Staatsblad no. 55), roepen mits deze op zoo danige in vorige jaren ingeschrevene Personen voor de Schut terijwelke tijdens die inschrijving Gehuwd of Weduwenaars met een of meer Kinderen waren, doch door Sterfgeval of anderzins in de termen vallen om in de eerste klassezijnde de Ongehuwden of Weduwenaars zonder Kinderen, te wor den overgebragt, om daarvan kennis te geven ter Secretarie ■dezer Stad, vóór of op den 31 dezer; zullende cegen de nalatigen Proces-Verbaal worden opgemaakt en aan de ■Regtbank toegezonden, ten einde de Strafbepalingen van art. 1 der wet van den 6 Maart 1818 {Staatsblad no. 12), toe te passenterwijl dezelve tevensovereenkomstig art. 8 van bovengemeld besluit, dadelijk bij de Schutterij zullen -worden ingelijfd. Gedaan ten Raadhuize der Stad Middelburg, den 27 Mei 1842. Burgemeescer en Wethouders voornoemd PASPOORT van GRIJPSKERKE. Ter ordonnantie van Hun Edei Achtbare, A. M. BECIUS. De ARRONDISSEMENTS-IJKER te Middelburg her innert de belanghebbenden, dat, tot het doen der IJktournée het Kantoor voor den Herijk der Maten en Gewigcen den i3 Junij aanstaande zal gesloten worden en tevenswat de orde der aan te bieden voorwerpen betreft, aan de bepalin gen vervat in de Publicatie vau Hun Edel Achtbare Burge rmeester en Wethouders dezer Stad, van det; 22 April 1842. De Arrondissemencs-IJker voornoemd, J. TIELEMAN. 'De DIRECTIE der INDUSTRIE-SCHOOL adverteert, «dat de uitdeeling der Prijzen zal plaats hebben Woensdag j Junij des middags teo 12 ure, in het Lokaal der voor malige Rekenkamer au de Abdij waarvan de ingang is be lijden deiPoort aan de-Balans. -COMMISSARISSEN van het BEGRAFENIS-FONDS éonder de Zinspreuk UTT VOORZORGalhier gevestigd, «onder Directie van D. de OUDE, berigten bij deze, daTde Hek-ening van het Fond-s over het jaar, verschenen 30 April 2.842 door hen is opgenomen en in de meest volledige o de bevonden en dat tot goedmaking der Begrafenis-kosten in het afgeloopen jaar, uit het Fonds bestredeneen omslag van 4 9 procent wan ieders Inleg zal verschuldigd zijn; terwijl .de Rekening gedurende de maand Junjj sanscaandebij den Directeur, ter inzage zal leggen. Commissarissen nemen deze gelegenheid te baat, om de sneer algemeetie deelneming hi dit Fonds bij vernieuwing aan te bevelen niet alleen aan minvermogendenmaar ook aan meer gegoeden en aanzienlijken, op dat deze door hun voor beeld de minvermogenden aanmoedigen tot het doen eener geringe jaarlijksche opoffering, welke zoo zeer geschikt is om hunne nageblevene Betrekkingen tegen de anderzins veelal bezwarende uitgaven voor Begrafenis vrij te waren. Middelburg, der. 27 Mei J842. Commissarissen voornoemd, DE STOPPELAAR, President. C. VIS. VAN VISVLIET. H. D. FOCKSecretaris. NIEUWSTIJDINGEN, jöu it 0 di I. HAMBURG den 20 mei. Men gaat hier ijverig voort met het opruimen van de puinhoopen en met het afbreken der muren van de afgebrande huizen, welker instorting ge vaarlijk zou zijn. Bij deze werkzaamheden heeft men be vonden dat een groot deel van het metselwerk van den toren der Petri-kerk nog stevig genoeg isom behouden te worden. De meeste straten zijn nog door de gewa pende magt bezec. Als de oorzaken waardoor de brand in de eerste uren zoo zeer is toegenomen en Zich zoo ver verspreid heeft, dat de gewone bluschmiddelen geheel en al ontoereikende warenworden hoofdzakelijk beschouwdde langdurige droogte waardoor het houtwerk van alle gebou wen ongemeen vatbaar was om aangestoken te wordende omstandigheiddat de havens of grachten door de ingeval len eb zeer weinig water bevatteden en eindelijk de hevi ge wind, welke bijna tot aan het einde van den brand heeft aangehouden. Voor het overige worde algemeen erkend dat de gewone bluschmiddelen, hoe goed over hec geheel ingerigt en aangewendechter vatbaar bevonden zijn voor vele verbeteringen. De opmerkingen welke te dezen op- zigte gemaakt zijn, zullen gewis voor het vervolg ter har te genomen wordenen de hier opgedane ondervinding moge ook elders tot leeriug verstrekken. FRANKFORT den 22 mei. De keizer van Rusland heefc zoodra hij per telegraaf tijding van den brand te Hamburg ontving, bevel gegeven om 50,000 zilveren roebels derwaarts te zenden. Ook de stad Pozey in Croatie heeft in hec lot gedeeld hetwelk deze maand andere steden heefc getroffen. Honderd- achc-en-zestig huizen de Franciskanerkerk en kloosterhet stadhuis en hospitaal zijn aldaar tot den grond toe afgebrand, en vijf menschen in de vlammen omgekomen. JfVanfcvijfs. PARIJS den 23 mei. Heden hebben de gedeputeerden het budget van openbaar onderwijs aangenomen en zijn vervol gens tot de beraadslagingen over dat van binnenlandsche za ken overgegaan. Dezen morgen ten 9 ure heefc de plegtige begrafenis van 25 slagcoffers van het ongeluk op den spoorweg van Ver- sailles, die gedeeltelijk niet herkend hebben kunnen worden, op hec kerkhof van Monc-Parnasse plaats gehad. De lijk- diensc is door de geestelijkheid van Sint- Sulpicemet den abt Colin aan het hoofd verrigc. De plegtigheid maakte een levendigen indruk op de talrijke aanwezigen. Bij de daarstelling van dat gedeelte van den spoorweg hetwelk van Vierzon naar Bourges loopen moet, denkt mei: zich hec werk gemakkelijk te kunnen makendoor den heer weg dien de Romeinen ten tijde van Cezar aldaar gelegd hebben en die nog in bijna volmaakten staat is, tot dat ein de in te rigten. Gisteren zijn er instruccien aan onzen ambassadeur in den Haag gezonden, betrekkelijk tot de moeijelijkheden in de zaak der Tavogliere-bank cusschen de hoven van Neder land en Napels ontstaan. De vroeger verspreide berigten aangaande de gebeurte nissen in Algerie bevestigen zich vijf- of zes-honderd rui ters en 1500 Kabylen door Abd-el-Kader in de bergpassen van Bab-el-Frara vereenigd, zijn door de troepen onder den generaal Bedeau aangevallen en verstrooid met achterlating van ruim 200 dooden70 krijgsgevangenen en eene groote menigte geweren. Van den kant der Franschen worden slechts 5 dooden en 6 gekwetsten opgegeven. Volgens te Madrid'ontvangen berigten, hebben den 11 dezer te Chielana, nabij Cadix, ernstige ongeregeldheden plaats gegrepen, ten gevolge van een opstand der bevolking tegen den gemeente-raad, die eene belasting had uitgeschre ven om uit het bedrag daarvan de militie te wapenen en te kleeden. Eenige muitelingen zijn gedood of gekwetst. De Spaansehe gedeputeerden hadden zich met wets-out- werpen op de land- en zeemagc bezig gehouden. Deze laat ste zou volgens de voordragt der ministers', uit één linie schip 4 fregatten, eene korvet, 9 brikken, 8 goelletten 4 scoombooten en 9 kleinere vaartuigenhet korps mariniers l'it 3»3óo man, en het korps artilleristen der marine uit 2400 man bestaan. Spanje is ver van den tijd der uitrusting van I de onoverwinnelijke vloot verwijderd. 1 Te Barcelona blijfc nog altijd gisting heerschenhoedanige ook ce Sevilla wordt opgemerkt. Het Journal des Débats behelst heden, ter gelegenheid der jongste ukazen betrekkelijk de vrijlating van lijfeigenen, een vrij hevig artikel cegen Rusland, deszelfs innerlijke gesteld heid en staatkunde. Ofschoon regt doende aan het persoon lijk karakter van keizer Nicolaasbeweerc dit artikel, dat, door den wederstand des adels die zolfdo souverein, zoo magcig naar buiten, nagenoeg magteioos is ter ui tvoeri'ng zij ner oogmerken van binnenwanneer dezelve tegen de mee- ning of belangen der bevoorregte klassen inloopen. Hec Journal stele in den loop zijner redenering Frankrijks toestand tegen over aan dien van Rusland in welk laatste rijk, zegt hec, 60 millioenen menschen den staat bezwaarlijk 4honderd njillioenen opbrengen, terwijl in Frankrijk 33 millioenen vrije lieden met gemak een budjet van I2oo millioenen dra gen. Ten slotte van zijn artikel neemt het Journal det Débats een nog heftiger artikel uit de Engelsche Times over. iSelgic. BRUSSEL den 24 mei. Uit Arlon schrijft men het vol gende Wij hebben reeds melding gemaakt van hec voorivlugtig zijn van den kassier van de algemeene maatschappij tot bet gunsciging van de volksvlijtmet achterlating van een aan zienlijk te korc. Door het onverwijld nemen van maatrege len is er voorzien geworden in den oogenblikkelijken gang der openbare dienscen. Er is een provisionele agent aange steld en uit Brussel zijn eenige honderd duizend franken over gezonden. De bankbreuk van den voortvlugtige is verklaard, alles is ten zijnen huize verzegeld en de zaak zal op de ge wone wijze vervolgd worden. Volgens eigenhandige brieven van den voortvlugtige was het te kort op cusschen de 200 i 250 duizend fr. gesteld, maar uit eene voorloopige inzage der boeken en papieren, schijnt hetzelve over de <00 000 fr te zullen beloopen." Er zijn hier te lande geruchten in omloopvolgens welke, na gedaan onderzoek, gebleken zou zijn, dat de provincie Vera-Pazin Middel-Amerikawaar onze regering eene kolonie wilde vestigen, voordat doel geheel ongeschikt iszoodat de daarheen afgezondene commissie onverri^ter zake teruggekeerd is. B ilebetrlanZien. 's GRAVENHAGE den 24 mei. Heden heeft de Tweede Kamer der Staten-Generaal eene openbare zitting gehouden. Daarin zijn ontvangen verschillende verzoekschriften, on der anderen, van notarissen in Noord-Brabanden vaneeneu deurwaarder van een kancongeregtdie bedenkingen voordra-' gen tegen hec ontwerp van wet nopens het notariaatvan geërfden in Gelderlanddie hnnne bezwaren te*en hec Gel- dersche polder-reglement doen kennen; van leden van een gemeenteraad en van de kamer van koophandel en fabrijken te Maastricht, betrekkelijk het ontwerp nopens den aanleg van een ijzeren spoorweg van Maastricht naar de Duitsche grenzen. Welke stukken aan de commissie tot de verzoek schriften verzonden zijn. Vervolgens heeft de centrale afdeeling verslag uicgebragt ten aanzien van hecin de afdeelingen der Kameronderzocht rappor: van de commissie welke belast is geweesc de aan de Kamer toegezondene stukken, ten aanzien der aftreding van de leden der Kamer voor de provincie Zuid- en Noord-Hol land zittendein overweging te nemen. De centrale afdeeling hgeft gisteren eene bijeenkomst ge houden met HH. Exc. de ministers van financiën en van jus titie, nopens het ontwerp der hypothecaire inschrijvingen. Men wil dat bij de Regering het plan zou bestaanora het beheer en de administratie der gevangenissen onder het onmiddelijk ressort te brengen van het departement van deu minister van justitie, en dat dien ten gevolge de bureaux der afdeeling gevangenissen, thans bij het departement van bin nenlandsche zaken bestaandemet deu referendaris en verder personeeltot hec departement vau justitie zullen overgaan, De vier-en-twintigste vergadering der Evangelisch- Luthersche synode is heden geopend geworden door Z. Exc. den minister van Staac, belast met de generale directie vöor de zaken der Hervormde kerk enz., vergezeld door den heer secretaris en adviseur van dac departement. IJic Assen schrijft men vau den 23 dezer: Z. M, de Koning is zaturdag middag omstreeks 2 ure al hier aangekomenen heeft heden morgen vroegtijdig ons ver laten, om over Coevorden naar Almelo, waar Z. M over" nachten zalen verder naar Deventer te reizen Z. M. is op hoogstdeszeifs eerste rondreize door het vaderland in grootere steden met meerderen luister dan hier ontvangen; maar nergens gewis is Z. M. met meer hartelijk heid welkom geheetenen nergens is Zr. Ms. bezoek meer als een volksfeest gevierd. Drenthe heeft wel het laatsie der zuster-provincien een bezoek van den Koning ontvangen maar het heelt de overtuiging, dat het in 's Konings belangl Stelling en zorg voor geene andere provincie achterstaat." 3 ©e abonnements-prijs deier Courant is 2 75 voor drie maanden, en franco per Post 5. De abonnementen worden voor niet minder dan drie maanden genomen, en de betaling geschiedt comptant, of bij het einde van ieder vierendeel jaars. ©e inzending der Advertentien behoort te geschieden des morgens vdtir 10 ure, indien men dezelve in het eerst uit te geven No. wil geplaatst hebben. - SJf De Advertentien worden berekend tegen 22 Cents de regel, met uitzondering van Huwelijks- Geboorte-en Doodbekendmakingen, waarvan de prijs van één tot zes regels is/z.So en voor iederen regel daarboven 22 Cents. Dezelve moeten niet op zegel geschréven zijn, alzoo het regt van zegel wordt betaald

Middelburgsche Courant | 1842 | | pagina 1