MIDDELBURGSCIIE A N N°. 56. Diagsdag 1842. 10 Mei. :u iv, BESTREN ex AD MINISTRATIEN. NIEUWSTIJDINGEN. CBroot-iSrittanjc. ÖÊlgie. iïc herlanden. De akonncments-prijs dezer Gouranl is 2 75 voor drie maanden, en franco per Post f 3, De abonnementen worden voor niet minder dan drie maanden genomen, en de betaling geschiedt comptant, of bij het einde van ieder vierendeel jaars. De iniending der Advertentien behoort te geschieden des morgens vddr 10 ure, indien men dezelve in bet eerst uit te geven No. wil geptaatst hebben. De Advertentien worden berekend tegen 22 Cents de regel met uitzondering van Huwelgks- Geboorte-en Doodbekendmakingen, waarvan de prijs van één tot zes regels is/i,5o en voor iederen regel daarboven 22 Cents. Dezelve moeten niet op zegel geschreven zijn, alzoo het regt van zegel wordt betaald. VERKOOPING OP REGTERLIJK GEZAG. De ondergetekende Ontvanger der In- en Uitgaande Regten en Accijnsen te Middelburgals daartoe behoorlijk geautoriseerd, zal op Woensdag den elfden Mei 1842, ten twaalf ure des middagsin een der Lokalen van het voor malig Oost-Indische Huis op de Rotterdamsche Kaaiin het publiek aan den meestbiedende, om contant geld, verkoopen de navolgende Goederen, als: 52 Zakken gerafineerd ZOUT, en 1 ledige ZAK. Kunnende dezelve twee uren vóór den verkoop door een ieder worden bezigtigd waarbij tevens de conditiën betrek kelijk den verkoop ter inzage zullen zijn. De Ontvanger voornoemd G. VAN DER MIEDEN. Het KANTOOR van gewoon en buitengewoon Zegel der Registratie en Successie, van de Hypotheken en het Ka daster, is verplaatst in de Lange NoordstraatWijk L. No. 125. LONDEN den 4 wei. Eergisteren avond heeft men zich in het huis der gemeenten op nieuw eenen geruimen tijd met het nader in comité overwegen van de verschillende clausu- len der onderdeelen van sir R. PeeFs inkomen-belastings-bill onledig gehoudenen een groot gedeelte afgehandeld en on gewijzigd goedgekeurd, daar de door de heeren Hume Baring en andere voorgestelde amendementen op enkele clausulen met eene groote meerderheid van stemmenverworpen zijn. In dit zelfde huis heeft men zich gisteren avond genoeg zaam uitsluitend bezig gehouden met eene petitie, door lord Duncombe ingebragt, en door de ongeveer 3,500,000 personen geteekend die van oordeel waren dat de thans heerschende behoefte onder de arbeidende klasse alleenlijk moest toege schreven worden aan de bestaande wijze van vertegenwoordi ging der natie in het huis der gemeenten. Het heeft met eene meerderheid van 287 tegen 49 stemmen de motie van voornoemden pir. Duncombe om die petitie in overweging te nemen, verworpen. De over Frankrijk ontvangen berigten van het vaste land van Indie en uit China zijn hier in zoo ver aangenaam geweestals daaruit blijkt dat de zaken althans niet verder verachterd waren, naardien de Engelschen hunne stellingen te Ghuznee en Kheiat-i-Ghilzee hadden kunnen inhouden; de generaal Pollock op de beloofde versterking wachtte, alvo rens verder op te trekken de generaal-majoor Nott in staat scheen de Affghanen terug te drijven, die Candahar in groo- ten getale omringden en lord Ellenborough terstond bij zijne aankomst te Calciitta op 28 februarlj tot gouverneur-gene raal was uitgeroepen; terwijl, wat China betrefcsir H. Pottinger in het begin van februarijal zijne magt bij een trok om naar Pekin op te rukken, en alleen met den keizer zeiven te onderhandelen. BRUSSEL den 6 mei. HH. MM. de koning en konin gin zijn in den avond van den 3 dezer uit Parijs op het kas teel van Laeken terug gekeerd. Hec stoomschip the Britisk Queen heeft den 4 de ree- de van Antwerpen verlaten en is de Schelde afgezakt, om zijne eerste reis naar Nieuw-York voor Belgische rekening te aanvaarden. Het had bij zijn vertrek 38 reizigers aan boord doch men hoopte er nog eenigen te Southampcon te zullen kunnen innemen. Kort vóór hec vertrek van hec stoomschip hadden de bladen berigt, dat de heer Eyckholdtdie tot de Belgische marine behoort, tot kapitein van the Britisli Queen benoemd was, hetgeen dan zamenhing met de omstandigheid, dat de equipagie gedeeltelijk uit zeelieden van die marine is zamengesteld. De Engelsche kapitein van the British Queen, de heer Aenne heeft zich zeer gehaast om die berigt te gen te spreken, en verklaard dat hij alleen kommandant op het schip is, en dat noch de kapitein Eyckholdtnoch ie mand anders iets met dat bevelhebberschap te maken heeft. In een onzer bladen leest men: Op nieuw zijn er phosphorlsche zwavelstokken in het magazijn van hooi en stroo der kazerne van de guides gevon den. De procureur des Uonings heeft zich door gendarmes vergezeld naar dat gebouw begeven en de personen, die het hooi en stroo in hec magazijn hadden gebragtverhoord. Een rapport deswege is aan den minister van oorlog opge zonden." De Belgische sc'hooner Louise Mariegekoromandeerd door den luitenant-ter. zee Petit, aanboord hebbende decom- missie, die van gonvernements wege is gezonden, ter on derzoeking der kolonie te Vera-Pax, is eergisteren in de haven van Ostende voor anker gekomen. Men is verlangend naar het rapport dier commissie, waarvan men eerlang dc officiële bekendmaking te gemoet ziet. 's GRAVENHAGE den 5 mei. Z. K. H. Prins Hendrik is heden morgen vroegtijdig van Vlissingen in deze residentie terug gekeerd. Z. K. H. Prins Frederik is gisteren avond uit Berlijn in deze residentie teruggekomen. HH. KK. HH. de zonen van den infant Francisco de Paule zijn onder de namen van den graaf van Moratelia en den graaf Monjon in deze residentie aangekomen en aan het hotel de Bcllevue afgestapt. Ook is de baron A. S.von Roth- schild alhier aangekomen en heefc zijnen intrek in hetzelfde hotel genomen. De afdeelingen van de Tweede Kamer der Staten-Ge- neraal zijn eergisteren en heden vergaderd geweestom het ontwerp van wet nopens de pensioenen te onderzoeken en zullen morgen bijeenkomen om over hec laatst ontvangene ontwerp, betrekkelijk hec batig slot der Overzeesche geld middelen te beraadslagen. Ook de commissie die belast is met de zamenstelling van het nieuwe reglement van orde der Kamerheefc weder eene bijeenkomst gehouden. Bij eerstgemeld ontwerp wordt bepaald, dat pensioen zal wor den verleend aan burgerlijke ambtenaren die den ouderdom van vijf-en-zestig jaren vervuld en den Lande veertig jaren ge diend hebbende, verlaftgen mogcen hun ambt neder te leg gen aan hen die uit hoofde van gebreken voor de waarne ming van hun ambt ongeschikt worden; aan hen die, ten gevolge van hervorming of vereenvoudiging in het bestuur, of om andere redenen van algemeen belang, aftreden, of, na gedurende drie jaren wachtgeld genoten te hebben niet zijn geplaatstaan hen die in en door de dadelijke uitvoe ring hunner funccien, volstrekt buiten staat worden gesteld het Land langer te dienen mitsgaders aan de weduwen en weezen derzulken, die, in en door de dadelijke uitoefening hunner funccien omgekomen of ten gevolge van in die uit oefening bekomen wonden binnen een jaar daarna overleden zijn. De ambtenaren in 's Rijks overzeesche bezittingen zijn onder de hier bedoelde burgerlijke ambtenaren niet begrepen. Diensten naar aanleiding van bijzondere commissie» bewe zen zullen nimmer met pensioen kunnen vergolden worden. Op de wedde of belooning, aan burgerlijke ambtenaren reeds toegekend of in het vervolg toe te kennen worden in gehouden 2f pet. jaarlijks, en op cje wedde of belooning van hem die, na de invoering der wet, voor het eerst eene vaste aanstelling of belooning verkrijgt, zal worden ingehou den 50 pet.verdeeld over het uic te betalen bedrag in den loop der twee eerste jaren. Het pensioen van burgerlijke ambtenaren wordt voor ieder jaar dienst bepaald op deel der weelde of belooning maar mag echter nimmer het j ge deelte daarvan noch de som van 4000 te boven gaan met uitzondering der hoofden van departementen van alge meen bestuur en der hoogleeraren aan de hoogeschoolen en daarmede gelijkstaande instellingen van hooger onderwijs als voor welke een andere'maatstaf word: gevolgd. De pen sioenen van weduwen en weezen zullen alcijd drie vierde ge deelten van het pensioen bedragendat aan hunne echtge- nooten of vaders zou kunnen zijn toegelegd gewordenon verschillig of die aan weduwen met weezen gezamenlijk dan wel alleen aan weduwen of alleen aan weezen zullen worden verleend. Morgen middag zal de Kamer eene openbare zitting houden. Naar men verzekert, heefc de heer van Nispen bedankt voor de benoeming van lid van den Raad van State, doch de heer van Sonsbeeck naar men verneemtdie benoeming zich laten welgevallen. Bij Zr. Ms. besluit van dén 3 dezer is aan den heer mr. H. Box op zijn daartoe gedaan verzoek, een eervol onc- slag verleend als referendaris bij het departement van justitie, en bij besluit van dezelfde dagteekening zijn benoemd tot referendaris bij het departement van justitie, de heer mr. C. C. E. cTEngelbronneren tot adjunctrcommies bij hetzelve de heer C. Rooseboom. AMSTERDAM den 6 mei. Men verneemtdat demoei- jelijkheden wegens de verlenging van den spoorweg naar Haarlem (die thans aanvangt aan de zoogenoemde 100 roe den) tot aan of in de onmiddellijke nabijheid van deWilIcms- poort dezer hoofdstad11a overleg met het stedelijk bestuur zijn uit den weg geruimd, en dat ten gevolge daarvan deze verlenging binnen eenige maanden zal kunnen worden tot stand gebragt. liet stations-gebouw zal derhalve in de on- middellijke nabijheid van de zoo evengenoemde poort worden gevestigd en wel op een gedeelte van hec plein buiten die poort en van de aldaar aanwezige schuitenmakers-werf en paardenstal. Ook is de herberg het Amsterdamsche IVapcn te dier zake door de spoorweg-maatschappij aangekocht. MIDDELBURG den 9 mei. De 32ste verjaring van 's Konings Zuster, H. K. II. Prinses Albert van Pruissen, is hier heden op de gebruikelijke wijze gevierd. Z. M. de Koning, welke zich thans te Tilburg be vindt, heeft dcu 6 dezer, incognito, vergezeld van hoogst- I deszelfs adjudant, den majoor der genie Merketde nieuwe bijna voltooide lunetten der vescing Breda, naar de zijde van Antwerpenbezocht en opmerkzaam in oogenschouw genomen, voorts in een der keecen de plans voor de verdere verbetering dezer vesting bezigtigd en over een en ander noogstdeszelfs bijzondere tevredenheid betuigd. Uic Deventer schrijft mendat het stellig zeker schijnt te zijn dat Z. M. nog in den loop dezer maand en wel na het Pinkscerfeest de provincie Overijssel bezoeken zal. Te Zwolle wordt Z. M. den 18 dezer verwacht. In de vorige week heeft z. h. eerw. msgr. van fVijc- kerslootbisschop van Curiumde R. K. gemeenten in Zuid- lieveland bezocht en aan onderscheidenen hec H. vormsel toe gediend. Met hec schip Menadois den 5 dezer van Java in het Vaderland teruggekeerd, de heer kolonel de Stuersgou verneur der Moluccosmet deszelfs familie en gevolg. Bij besluiten van den 2 dezer heeft Z. M. nog de volgende benoemingen gedaan Bij het wapen der kavallerie. Bij den staf: tot komman dant van de isce brigade kavall., de kol. baron von Gagern thans komni. van hec 3de reg. ligre dragonders, uic welke betrekking hij eervol wordt ontslagen, wordende hij voorts belast met het provinciaal kommandement van Noordholland. Bij het iste regem, zware dragonderstot ritmeestervolgens ancienn,de iste luitHoogeveenvan hec reg.; bij het 2de reg., tot ricm.-koinm.de riem, Rigneytot riem., volgens ancienn, de isce luit. Castendykbeide van hec iste reg,; bij hec 3de reg. ligte drag.tot komm. van het reg., de luit'.! koll. van der S/eyden, van het iste reg. lansiers; tot maj.\ de ritm.-koutm. Zeheleinvan het 2de reg. zw. drag.; toe ritmeesters, volgens ancienn,, de iste luics. adjnd. van Nou. huis, van het 3de reg. ligte, en de Sturler de Frinisbergvan het 2de reg. zw. dragond.bij hec 4de reg. ligte drag. tot majoor, de riem.-komm. van Merletivan de koninkl. milit. akad.; tot ricms.-komm.de ritms. König, van het 2de reg. lans. en Battaerdvan het 2de reg. zw. drag,; tot riem., bij keuze de isce luit. van Dedetn van het 3de reg, ligte drag,bij het iste leg. lans,, tot luit.-kol,de majoor van Toll, van het 4de reg. ligte drag.; bij hec 2de reg. lans., cot riem., volgens ancienn., de iste luitMascheck van het iste reg.bij de kon. milit, akad., tot riem,, bij keuze, de isce luie.-adjnd, baron van der Duyn van Maasdam van het 2de reg. lansiers, loc iste luics.met bepaling dac zij eerst naar gelang van bet ontstaan van vacaturen van isten luitenant, in het traktement aan dien rang verbonden zullen treden, doch dat zij overigens zullen rangschikken en hun de tegenwoordige benoeming zal gerekend worden te zijn ge schied op den 3 jamiarij 1839: de 2de luitenants Geerits, van hec 2de; Habets, van hec iste; Hamming, van hec 2dè en Castendijk, van het iste reg. zware dragond.; Hssel de Schepper, van het 4de, en Queysenvan het 3de reg ligte drag.; van Panhuys, van het 2de reg. zw.drag.; Mcèusseu en van der iVilligc von Schmidt auf Altenstadtbeide van het ade reg. lansiers Quarks van Uford, van het 3de en Boellaerd van Herlijnen, van hec 4de reg. ligte dragond Bij hec wapen der artillerie: Bij den staf, tot kolonels, zonder bezwaar der schatkist, de luit.-kolonels de Boer en Sesseler, van den staf der artillerie, met bepaling dat zij hunne tegenwoordige betrekking respectivelijkvan directeur van s Rijks gieterij van metalen geschut te 's Hage en van inspecteur der buskruid-fabricatieenz., zullen blijven waar nemen; tot luit.-kolonels, de majoor Bradevan gemelden staf, met bepaling dat hij in zijne betrekking van inspecteur der draagbare wapenen werkzaam zal blijven tot majoor de kapitein van Meursonder-directeur bij de S'apel- en constructie-magazijnen te Delft, in welke betrekking hij worde gehandhaafd; tot kapitein der 2de klasse, de kapi tein van de 3de klasse Ca/ten, met bepaling dat hij in zij ne betrekking bij hec koninklijk instituut voor de marine te Medemblik werkzaam zal blijven, en bij den staf der artille rie voor memorie gevoerd zal worden; tot kapiteins van de 3de klasse volgens ancienn., de isce luit. van der Meuten, van den staf der artilleriezullende hij in zijne betrekking bij het scheikundig laboratorium te Delft werkzaam blijven. Bij hec iste regement artillerie: tot majoors, de kapiteins der iste klasse Sommerton van hec korps, en van Rijne- veldvan de koninklijke militaire akademie tot kapiteins der 2de klasse: de kapitein der 3de klasse van der Kun, en de kapitein van de 3de klasse reg.-adj.Frar.tzen beide van het regementmet bepaling dac laatstgenoemde in zijne betrekking van adjudant gehandhaafd zal blijven; tot kaoi j cein van de 3de klasse, bij keuze, de isce luit. le Clerca I adjudant van den gouverneur der koninklijke militaire ak'u' deraieuit welke betrekking hij eervol wordt ontslagen" I Bij hec 2de regement artillerie: tot kapitein der ade klaL' ;de kapiteins der 3de klasse, reg.-adj. JVagner van he! regement, met bepaling dac hij de betrekking van ree-adi zal blijven vervullen; tot kapitein van de 3de kla«se vol- f gens ancienneteic de iste luit. Frantzen en de '„«hm., adj, LaUcnfclsbeiden van het „ie reg. artillerie; tot ka-

Middelburgsche Courant | 1842 | | pagina 1