C O U R A N Zaturdag W°. 55. 1842. 7 Mei. BESTUREN ex ADMINISTRATIEN. Publicatie. ijcficnbniAktug. £Uit?frc$tcbitig. NIEUWSTIJDINGEN. SuitöchlanS. ilebcrlaüfrcn. i "De STAATSRAAD GOUVERNEUR van de Provincie ZEELAND herinnert bij deze alle belanghebbende Admini- «tratien en Parcikulieren in de Provincie, aan de bepalingen der Wet van den 8 November 1815, No. 36 Staatsblad No. 51), volgens welke van alle Schuldvorderingen ten laste van het Rijk, over den jare 1841 de Rekeningen, Memo- rien of Declaratien vóór of op den laatsten Junij aanstaande bij zoodanige AdministratienCollegienAutoriteiten of Ambtenaren, als welke de orders tot het doen van ieveran- cien of anderzins gegeven hebben, behooren te zijn inge diend op poene van te worden gehouden voor verjaard of vernietigd met uitnoodiging verder om dit uiterste tijdstip voor de indiening der gemelde Pretentien niét af te wachten, jnaar dezelve onverwijld te bewerkstellingen. Middelburg, den 4 Mei 1842. De Staatsraad Gouverneur voornoemd Bij deszelfs indispositie, SPRENGER, Lid der Gedeputeerde Staten. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad MID DELBURG roepen, overeenkomstig de circulaire van den Heer Staatsraad Gouverneur, van den 12 dezer maand Pro vinciaal Blad 110. 45 bij deze op de Miliciens-Verlofgan gers van de Ligting van 1841, welke krachtens speciale 'beschikkingen in het genot van onbepaald Verlof en nog on gekleed en ongeoefend zijn, om op de hiernavolgende da gen, naar gelang van het Korps waartoe zij respectivelijk behooren, des voormiddags ten elf ure, te verschijnen op bet Raadhuis dezer Stadten einde op de bepaalde tijdstip pen aan den Heer Staatsraad Gouverneur dezer Provincie le worden overgegeven, om gedurende den tijd van drie maanden in werkelijke dienst te worden gesteld als Op Zondag den 15 Mei aanstaande, de Manschappen be hoorende tot het 2de Regement Lanciers. Op Dingsdag den 17 Mei aanstaande, de Manschappen behoorende tot het iste Regement Artillerie. Op Vrijdag den 20 Mei aanstaande, de Manschappen behoorende tot het 6de Regement Infanterie. Op Maandag den 23 Mei aanstaande, de Manschappen behoorende tot het Regement Jagersen eindelijk Op Dingsdag den 24 Mei aanstaande, de Manschappen behoorende tot het 2de Regement Artillerie. En worden mitsdien gemelde Verlofgangers, ter vermij ding der strafbepalingen tegen nalatigheid in deze vastge steld tot eene geregelde opkomst ten voorschreven dagen ure en plaatse aangemaand; zullende, opdat niemand hunner hiervan onkundig zij, deze worden afgekondigd, mitsgaders in dezer Stads-Courant geplaatst. Gedaan ten Raadhuize der Stad Middelburg, den 22 April I842. Burgemeester en Wethouders voornoemd PASPOORT van GRIJPSKERKE. Ter ordonnantie van Hun Edel Achtbare, A. M. B E C I U S. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad MID DELBURG, Gezien de Staten van ten achteren zijnde Belastingschul digen, wegens de vervallene termijnen van de Personele Be lasting en het Patentregt, over het Dienstjaar i8|£, opge maakt door den Heer Ontvanger der Directe Belastingen bin nen deze Stad Verwittigen mits deze de Belanghebbenden, dat de dwang bevelen tegen dezelve bereids worden opgemaakt en binnen kort aan hen zullen worden beteekendonder aanmaning om als nog tot voorkoming van vervolging ten spoedigste hun verschuldigde te voldoen. Gedaan ten Raadhuize der Stad Middelburg, den 6 Mei Ï842. Burgemeester en Wethouders voornoemd PASPOORT van GRIJPSKERKE. Ter ordonnantie van Hun Ed. Achtbare A. M. BE Cl US. Het PLAATSELIJK BESTUUR der Gemeente OVER SLAG 5de District der Provincie Zeeland, zal op Vni- dag den 13 Mei 1842, des namiddags ten 2 ure, op het Dorp Overslagaldaar ten huize en Herberge van de We duwe Vincent D'IIaze, in het openbaar aanbesteden- Het bon wen van een SCHOOLLOKAAL en ONDER WIjZERS-WONING, met de levering der benoo- digde Materialen. Waarvan de teekening, alsmede het bestek en de voor waarden, voor de gegadigden ter inzage leggen bij den Bur gemeester te Overslag en den Secretaris Johannes Noskc te Axel. Het KANTOOR van gewoon en buitengewoon Zegel der Registratie en Successie, van de Hypotheken en liet Ka daster is verplaatst in de Lange NoprdsuaatWijk L. No; 125. FRANKFORT den 30 april. Heden is hier ter beurse het gerucht verbreid dat de heer A. S. von Rothschild de zen avond naar 's Gravenhage vertrekt. Men wilde deze reis in verband brengen niet de onderhandelingen over de vereffening der geldelijke aangelegenheden tusschen Neder land en Beigie. De 2§ pet. Ned. werk. schuld werd pet. hooger verhandeld dan gisteren. Naar men uit Rome meldtzou onlangs aldaar van het Petersburgsche kabinet een antwoord zijn ontvangen op de vercoogen van den Pausselijken Stoel tegen de bekende keizerlijke ukase, waarbij de goederen van de Katholiike ker- ken en kloosters in Rusland onder bestuur van den Staat gebragt zijn, met bepaling, dat deze laatste voortaan in de bezoldiging der geestelijken zal voorzien. Het zeggen was, dat dit antwoord geenszins strekte om eenige hoop te ge ven op het intrekken of wijzigen van den bedoelden maat regel. Hetzelve zou hoofdzakelijk hierop neder komen, dat de verordening alleen in het belang der daarbij betrokkene kerken en geestelijken is genomen, en werkelijk voor hen hoogst voordeelig en heilzaam is. De hertog van Saksen-Altenburg heeftbij gelegenheid der viering van zijn £25jarig huwelijksfeest, aan de stenden medegedeeld, dat zijne oudste dochter, prinses Mariamet den kroonprins van Hanover verloofd is. Men weetdatde- ze jonge vorst, die den 27 mei 1819 is geboren, in weer- v.'il aan alle pogingen der kunst het gezigt blijft missen maar om zijne hoedanigheden van hart en verstand algemeen bemind en geacht is. De doorluchtige verloofde telt 24 jaren. Te Leipzig heeft men aan het sedert lang bestaand ge- denkceeken voor C. F. Gellertdat in een weinig bezocht gedeelte van den universiteitstnin stond eene betere plaats op den zoogenaamden Schneckenberg gegeven voorzeker in de hoop dat niec slechts het monument voordien uitmunten den man daardoor meer gezien maar ook de herinnering aan zij ne verdiensten en geschriften, en de eerbied voor zijne wijze lessen meer algemeen verlevendigd moge worden. PARIJS den 2 mei. Gisteren heefc de koningter ge legenheid van zijnen feestdag, de gelnkwenschingen der hoo- ge overheden ontvangen. Aan de gezamenlijke gezanten heeft Z. M. geantwoord Dat eene betreurenswaardige partij zucht steeds werkzaam blijft om het vertrouwen in de toe komst te doen wankelen eri onrust te verbreidenten aan zien van de duurzaamheid van de bestaande overeenstemming tusschen de regeringen, door welke de welvaart der volke ren het best kan worden verzekerd, doch dat de wijze, op welke hij ditmaal weder door de vertegenwoordigers dezer regeringen is begroet, altezins geschikt is, om die vrees te doen verdwijnen en de menigte te overtuigen, dac de vrede der wereld op hechte grondslagen berust." Opmerking heeft het getrokkenin een R. K. blad de aanspraak van den aartsbisschop van Parijsen wel zonder 's konings antwoord, te vinden. Gewoonlijk worden de aan spraken en antwoorden eerst door den Moniteur bekend die deze nog niet heefc opgenomen. De prelaat beklaagt zich in dezelve over het ledige, de kwalijkgesceldheid en wanorde die de ongodsdienstigheid in de gemoederen doet ontstaan, en uk de hoop dat het gouvernement weldra den openbaren arbeid op zon-en feestdagen zal doen ophouden, opdat naar ciic voorbeeld alle Franschen die heilige dagen eerbiedigen, terwijl hij ook inzonderheid den wensch uit, dat er vrijer op de vorming van hec hart en den geest der jeugd mogt gewerkt worden. - Gisteren zijn de beraadslagen der gedeputeerden uitslui tend aan de verdere zinsneden der wet op de spoorwegen ge wijd geweest, en is ook omtrent den loop van dien tusschen Lyon en Marseille de voordrage der regering aangenomen. Later zal beslist worden over welke punten de. weg zal loo- jien die de gemeenschap met Engeland bevorderen moet. De luitenant-generaal Heyinèsaide-de-camp des konings, is 11a langdurig lijden overleden. Men herinnert zich, dat hij onder degenen behoorde die door de uitbarsting der hel- sche machine van Ficschi ernstig gewond werden. - Uit Algerie luiden de berigten la.ngs hoe gunstiger. De magtige stam der Hachera in welken Abd-el-Kader geboren is, heeft zich nu geheel onderworpen, en zelfs de bloed verwanten van dien emir, dien de dagbladen den hedendaag- schen .Jugurtha noemen, hebben amnestie afgesmeekt. De Indische brievenmaal is te Marseille aangekomen. De berigten welke daarmede zijn ontvangen, zijn van den 14 april uit de wateren van China, "en van den 18 en 21 uit Candahar en Jellalabad. Deze berigten luiden niet on gunstig voor de Britsche belangen. In China hadden de En- gelschen zich weder meester gemaakt van drie belangrijke steden in het landschap van Ningpo cn den 1 februari) be vond sir Pottinger zich te Hong-Kong, alwaar hij zijne krijgsmagc vereenigde, ten einde op Peking aan te trekken. Zoo gemeld werd had hij geweigerd om zich verder met commissarissen in te laten en begeerde hij met niemand an ders dan met den keizer zeiven te onderhandelen. Naar luid der berigten uit Afghanistan, was den 18 fe- brtiarij de generaal Sale nog in het bezie van Jellalabad, en boden Ghuzné, Khelac en Ghilzi nog tegenstand. Kanda- har werd wel door de Afghans omsingeld, doch de generaal Nolt maakte zich gereed orn hen krachtdadig af te wijzen. 's GRAVENHAGE den 3 mei. In de zitting van de Tweede Kamer der Staten-Generaal van heden is het wees- oncwerp betrekkelijk het voorgenomen huwelijk van H. K. H. Mevrouw de Prinses Sophia der Nederlanden, met Z. K. H, den Eif-Groochercog van Saxen-VVeimar Eisenach, met al- gemeene stemmen aangenomen. In dezelfde zitting is inge- 'omen en verzonden aan de afdeelingen voor de maand april een wets-oncwerp betrekkelijk hec aanleggen van eenen ijze ren spoorweg van Maastricht naar de Pruissische grenzen met eenen zijtak naar Kerkraede. - Volgens geruchten is eene groote verplaatsing en pro motie 111 de Nederlandsche diplomatie op handen. Ónder an- teren zegt men dat de secretaris van legatie, jonkheer Stra- tenusthans bij hec departeinenc van buitenlandsche zaken werkzaam, eene diplomatieke betrekking te Londen zal be- kleedendat de secretaris van .legatie mr. van de Spiegel insgelijks bij hetzelfde departement geattacheerd, naar Stutc- gardc, en de heer van Bylandtalmede bij genoemd depar tement werkzaam, de laatste denkelijk als attaché, naar Pe- tersburg vertrekken zal. Uit aanmerking dat, zoo ais zulks bij eene resolutie van Z. Exc. den minister van financien van den 18 febrtiarij II. is voorgeschreven, bij in. uit- en doorvoer vanslagcvee, geene aangiften kunnen worden aangenomendan onder de benamingen deswege voorkomende in het tarief van regten op den in- uit- en doorvoerwaardoor mitsdien die van vaars ossen voortaan niec meer in de af te geven paspoorten zal be hooren vermeld te worden heeft gemelde minister net niet ondienstig geacht, om deswege eenige nadere inlichtingen te geven, en mitsdien daarbij kenbaar te maken datvermits hec rund eerst na in eenen volwassen staat gekomen ie zijn vol gens zijnen geslachcnaam wordt genaamd het slagtvee voor de betaling der regten moet worden gerangschikt als volgt: a na bereiking van het derde jaar, oiider de stieren ossen en koeijen b. van twee tot drie jaren onder de vaarzen; c van een tot twee jaren onder de hokkelingenen d. beneden hec jaar onder de kalveren. Wordende den ouderdom vau het slagtvee door hunne uiterlijke kenteekenen aangewezen Men verneemt, dat Z. K. H. Prins Hendrik, met het fregat den Rhijn vergezeld van hec fregac Jason de korvet Castor en de stoomboot Etna waarschijnlijk nog in deze maand naar Petersburg zal vertrekken ten einde bij de ophanden zijnde viering van het 25jarig huwelijksfeest HHr. MM. den Keizer en de Keizerin van Rusland t*p;Pn- woordig te zijn. Men verneemtdat het kabinet schilderijen van den kolonel de Ceva door Z. M. den Koning is aangekocht. VLISSINGEN den 5 mei. Den 2 dezer is alhier ter ree- de gekomen, Zr. Ms. stoomjagc de Leeuw aan boord waar van zich Z. K. H. Prins Hendrik bevond. MIDDELBURG den 6 mei. Bij Zr. Ms.- besluiten van den 2 dezer zijn benoemd Toe isce luitenants bij den generalen staf: de 2de luite nants Aikeniavan hec korps ingenieurs, mineurs en sap- pcurs, en Besier, van het 2de reg. artillerie. Bij den provincialen staf: tot generaal-majoorprovinciaal kommandanc van Vriesland de honoraire adjudant van Z. M., kolonel Roijen dusverre kommandanc der isre brigade ka- vallerie, belast met de functien van provincialen kommandanc van Noord-Holland, uit welke betrekkingen hij eervol wordt ontslagen; toe majoor en adjudant in hec Provinciaal kom mandement van Noord-Braband, de kapitein-kwartiermeester van Bevervoordevan de grenadiers; tot majoor en adjudant in het provinciaal kommandement van Groningen en Drenthe, de kapitein Buschvan den provincialen staf. Bij het wapen der infanterie: Bij hec reg. grenadiers c tot kapt.-kwarcm.bij keuze, de iste iuit.-kwartm. Hardenberg van het korps; tevens eervol ontslagen uit zijne betrekking van lung. adj. bij den gener.-majoor jhr. Evens. Bij het istq_ regement infanterie: toe kapt. van de 3de klasse," volgens anciënniteit, de isce luit. Limburgen bij keuze, de iste luic.-adj. Mohrrespectivelijk van het 4de en 3de reg. Bij het 2de reg.: tot koll.de luic.-koli. Herrkomni. van het korps; tot majoor van Daalen thans adj. bij de koninkl. milic. akademie. Bij hec 3de reg.tot kapit. van de 3de kl. volgens ancienn.de iste luit.-adj. Ilanjoeivan het korps. Bij het 4de reg. tot majoor, de kapt. van Muiken, van de koninkl. milic. alcadem.; tot kapt. van de 3de kl., volgens ancienn., de 1 ste luit. Steve/s, van het 6de reg. Bij het 5de reg.: tot luit.-koll.de majoor Dittvan hec 4de reg.; tot kapit. van de 3de kl., hij keuze, de iste luit.Jntavan hec 10de reg.; toe isten hiit.-kwarcm.de 2de iuit.-kwprcm, van der Meer, van het korps. Bij het 6de reg.: tot kapit. van de 3de kl., volgens ancienn., de iste luit. Brossvaii hec 4de reg. Bij het 7de reg.: tot koll., de luit..koll' Ver- horst, komm, van het korps; tot rsten Itiir.-kwartin. de luic.-kwartm. FJjmael, van het korps. Bij het 8's'te ree tot kapt. van de 3de kl.bij keuze, de iste lui: de iViit van het -algem. depot der landin. 110. 33. mj het tot kapt. van de 3de kl., volgens ancienn., de isce luit" Anten van het korps. Bij het l0de reg.: tot kapt. vand"> 3de kl., volgens ancienn., de isce lui 1. Boechheimervan het korps Bij het algem. depot der landm. „0. 33 ,0[ ma- joor, de kapt. Overbeekvan hec isce reg. Met den rang van isten luit., onder genot van hun ie, genwoordig traktement, zijn begunstigd de navolgende 2de

Middelburgsche Courant | 1842 | | pagina 1