MIDDELBURGS CHE C OüRAN lx N°. 50. Diogsda 1842. 26 April. nieuwstijdingen! BESTUREN en ADMINISTRATIEN. i&evvk bcc Hiaten en ©c wigten, Cibycïrtcutic. USeyairfcmettt uau Ifutauctcu. Suitsdthittb. <6rool-i3rtHa«jc. öfiïcïie.. A.v :'.ïi^,Xw; IX. GEDEPUTEERDE STATEN van ZEELAND, 'Vervolg en slot.') Art. 7. De Arrondissemencs-ijzers zullen, betrekkelijk de door dezelve 111 iedere Gemeente in welke zij hebben geva ceerd gedane Verificatie en Herijkeen relaas opmaken en daarbij opgeven de Ambtenaren, Publieke Administratien en Partikulierenwelke in de vorengenoemde lijsten begre pen zijnde, hun niet zijn gebleken aan derzelver verplig- ting betrekkelijk den Herijk te hebben voldaan. Afschriften dezer relazen zullen door de Arrondissements ijkers na den afloop aan den termijn gedurende welken de Herijk is opengesteld aan ons worden gezonden. Art. 8. De Arrondissements-ijkers zullen ten minste twee maal in hec jaar, op onbepaalde tijden, en voorts zoo dik wijls zij zulks noodig achten vergezeld van den Commis saris van Politieof bij ontstentenis van zoodanig Ambte naarvan een Lid van het Plaatselijk Bestuur, in al de Gemeenten van derzelver District visicatien doen in de opene Werkplaatsen, Magazijnen en Winkels, op de Markten, VleeschhallenPublieke Wagen en op de Molens, en zich daarbij verzekeren, dat in dezelve geene dan de nieuwe Ma ten en Gewigten aanwezig zijn, en dat dezelve behoorlijk zijn herijkt. Zij zullen de oude afgeschafte Maten en Ge wigten, alsmede die welke niet zijn herijkt, in beslag •ne men en met het deswege op te maken Proces-Verbaal aan den Officier bij de Arrondissements-Regtbank van hun Res sort inzenden; van hun verrigtte te dezen en van het resul taat hunner bevinding, in elke Gemeente, zullen zij bij der zelver aan ons in te dienen rapporten omstandige opgave doen. Art. p. Dien onverminderd zullen de Burgemeesters der Gemeenten te Platten Lande,, naar aanleiding van Art. 62 en 87 van het Reglement op het Bestuur te Platten Lande, ten minste viermalen in het jaar, gelijke visitatie doen, en zorgen dat afschriften van de daarvan opgemaakte Processen- Verbaal, overeenkomstig laatstgemeld artikel aan den Staats raad Gouverneur worden ingezonden. En worden Burge meesters en Wethouders der Steden uitgenoodigdom de vereischte orders te stellen dat gelijke opneming door den Commissaris van Politic of het Lid van het Bestuur hetwelk met de Politie is belastworden gedaan. Art. 10. liet wordt aan alle op publiek gezag aangestelde of beëedigde LandmetersWegers en Meters verboden eenige certificaten weeg- of meetbrieven af te geven waar in de Maat of het Gewigt anders dan in de nieuwe alleen wettige benamingen is uitgedrukten zullen door dezelve geene andere dan de wettig erkende Maten en Gewigten mogen worden gebezigd. Art. ii. Insgelijks wordt aan de Plaatselijke Besturen, Godshuizen of Armbesturen en aan alle Ambtenaren en Pu blieke Administratien verboden, eenige actenplans, be stekken of beramingen te doen opmaken, aan te nemen of daarop regard te slaan in welke de hoeveelheden en afme tingen niet in de nieuwe Maten of Gewigten zijn opgegeven. Art. 12. Aan alle Ambtenaren, Publieke Administratien en Ingezetenen binnen deze Provincie, wordt bij deze der zelver verpligting herinnerd, om de door hen gebezigd wor dende Maten en Gewigten binnen den in Art. 1 bepaalden termijn, te doen herijken, bij gemis van welke formaliteit, de door hen gebezigd wordende of in derzelver opene Werk plaatsen Magazijnen of Winkels bevonden wordende Maten -en Gewigten in beslag kunnen worden genomen en degenen die bevonden worden dezelve te hebben gebruiktof in hunne opene WerkplaatsenMagazijnen of Winkels voorhanden te hebben, volgens de bepalingen van het Koninklijk besluit van den 30 Maart 1827 {Staatsblad 110. 13), zullen worden verwezen in eene boete van f 10 tot 100. Aan dezelve worden tevens herinnerd de bepalingen van Art. 14 van het Koninklijk besluit van den 18 December 1819 Staatsblad 110. 57), volgens wellte alles, wat met de Maten voor drooge waren in dat besluit opgegeven wordt gemeten met den Scrijkel behoorlijk moet worden afgestre ken en dus allen die van zoodanige. Maten gebruik ma ken, ook van Strijkels voor dezelve behooren te zijn voor zien van welke die voor de halve en voor de kwart Mud- de ook moeten worden geijkt en geverifieerd wordende de Plaatselijke Besturen alsmede de Arrondissements-ijkers aan- gemaand om voor de nakoming dezer verordeningen te wa ken, en daarop bij hunne visitatien, voor zoo veel een ieder aangaat, te letten; terwijl van de bevinding te dezen in de bjj Art. 7 en 9 bedoelde Processen-Verbaal of relazenspe ciale melding zal njoeten worden gemaakt. Art. 13. Alle Ambtenarenen Publieke Administratien wor den uitgenoodigdaan de nakoming van het tegenwoordig besluit de hand te houden en worden de Plaatselijke Be sturen aangeschreven, om de Arrondissements-ijkers in de uitoefening hunner functien, zoo veel mogelijk, behulpzaam te zijn, en speciaal op derzelver aanvrage dadelijk den Com- missaris van Politie, of daar waar zoodanig Ambtenaar niet aanwezig isof verhinderd wordt de vereischte adsistentie te verleenen, een Lid van het Plaatselijk Bestuur te dele geren om dezelve bij de door hen voorgenotnene visitatien van Winkels en Werkplaatsen te vergezellen. Art. 14. Dit besluit zal, door insertie in het Provinciaal Blad, gebragt worden ter kennis van de Districts-Commissa- rissenBurgemeesters en Wethouders der Steden en Burge meesters en Wethouders of Assessoren der Steden en Ge meenten te Platten Lande, in het iste, 2de en 5de District dezer Provincie mitsgaders van de Arrondissements-ijkers tot informatie en narigten wijders door de zorg der Plaat selijke Besturen worden afgekondigd en aangeplakt in al de Steden en Gemeenten van bovengemelde Districtente wel ken einde een genoegzaam aantal in plano gedrukte exem plaren van hetzelve aan voornoemde Besturen zal worden toegezonden; zullende wijders -"-'eicplaren van dit Besluit worden gezonden aan het Provinciaal Geregtshof, den Pro cureur-Generaal bij hetzelve en door diens tusschenkomst aan de Ambtenaren van het Openbaar Ministerie bij het Pro vinciaal Geregtshof en bij de Arrondissements-Regtbanken en aan de Kanton-Regters in deze Provincie. Middelburg, den April 1842. Gedeputeerde Staten voornoemd, VAN VREDENBURCH. Ter ordonnantie van dezelve, VAN DER HEIM. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad MID DELBURG Willende gevolg geven aan des Ilaads resolutie van den 19 dezer maand, volgens welke, ter verbetering van het Hoo- gei en Middelbaar Onderwijs in deze Stad, met den eersten Augustus aanstaande een Stedelijk Gymnasium mitsgaders een Institut van Middelbaar Onderwijster vervanging der tegenwoordige Latijnsche en Fransche Scholen zal worden opgerigcen waartoe, onverminderd de reeds aanwezige Docenten, nog zullen vereischt worden; Een Hoofd-Onderwijzervan den eersten of tweeden rang voor de Fransche en Nederduitsche Taal; Een Onderwijzer voor de Hoogduitsche Taalen Een Onderwijzer voorde Wiskundige Wetenschappen; Noodigen mits deze de zoodanigen uitwelke naar eene der bovenvermelde betrekkingen tnogten staan, om zich daartoe, vóór of op den 20 Mei aanstaande, onder over legging der bewijzen hunner bekwaamheid, in Persoon of bij vrachtvrije Brieven, ter Stedelijke Secretarie aan te mel den als wanneer hun de voorwaardenvoor elk dezer be trekkingen bepaald, op derzelver verzoek, zullen worden medegedeeld. Gedaan ten Raadhuize der Stad Middelburg, den 22 April 1842. Burgemeester en Wethouders der Stad Middelburg, PASPOORT van GRIJPSKERKE. Ter ordonnantie van Hun Ed. Achtbare, A. M. BECIUS. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad MID DELBURG brengen bij deze ter kennis der belanghebben den dat door Hun Edel Achtbarebij hecColiegie van Hee. ren Wijkmeesters, ter vervulling der ontstane vacaturen, door hec op derzelver verzoek verleend eervol ontslag aan de Ileeren Abraham Ooms en Cornelis van de PutteWijk meesters van de Wijk Q. en van de Buiten-Wijk D., inge volge gedane voordragtzijn benoemd tot Wijkmeester van de Wijk Q.de Heer Steven Johannis Boudewljnsewonende op den Seisdamtot dus verre Buurtmeester van gemelde Wijk, en in deszelfs plaats tot Buurtmeesterde Heer Jacob Brakman, wonende op de Heerengracht; en tot Wijkmeester van de Buiten. Wijk D., de Heer Daniël Dobbelaarwonende op den Seisweg, tot dus verre Buurtmeester van gemelde Wijk, en in deszelfs plaats tot Buurtmeester de Heer Paulus Farowonende op den,Seisweg. En willen een iegelijk bij deze hebben uitgenoodigd 0111 de gemelde Wijk- en Buurcmeesters in derzelver betrekkin gen te erkennen. Gedaan ten Raadhuize der Scïid Middelburg, den 22 April 1 842. Burgemeester en Wethouders voornoemd PASPOORT van GRIJPSKERKE. Ter ordonnantie van Hun Edel Achtbare A. M. BECIUS. Agentschap van het Domein te SAS-VAN-GENT. OPENBARE VERKOOPING van METSEL en andere STEENEN enz., te SLUIS. Op Woensdag den vierden Mei 1842, des morgens om 9 uie, zal door den Agent van het Domein, te Sas-van- Gentals daartoe behoorlijk geautoriseerd, ten overstaan van den Notaris C. Schout Feithuisresiderende te Sluis worden overgegaan tot den openbaren verkoop van Eene partij AFBRAAK bestaande in Metsel- en andere Sceenen, grove Puin enz., voortkomende van af- en uicgebrokene Vestingwerken te Sluisverdeelt in zoo danige koopenals op den dag der Veiling zal worden aangewezente beginnen aan den Muur der Westbat terij te Sluis voornoemd. De voorwaarden van dezen Verkoop zullen ter lezing liggen ten Raadhuize der Stad Sluis, ten Kantore van den Notaris Schout Velthuis bovengemeld en in het JVapën van Amster- dam, bewoond bij J. PFolferste Sluis, mitsgaders ten Kan tore van den Agent van hec Domein te Sas-van-Gencbij wien intusscheu nadere inlichtingen te bekomen zijn. De Agent voornoemd, T. W. van ZUYLEN van NIEVELT. De Nederlandsche Godsdienstige Israëlitische SCHOOL COMMISSIE, voor hec Ressort Middelburgbrengt bij deze ter kennis van de Begunstigers van het Instituut van Onderwijs Chesed Negnurim dat op Vrijdag den 29 dezer des morgens een 10 ure, in het Schoollokaal zal plaats heb ben het gewoon Jaarlijksch onderzoek naar de vorderingen der bij dit Instituuc onderwijs genietende Kinderen, en dat, op den voet van vorige jaren toegang zal worden verleend'aan hen welke dit examen mogcen willen bijwonen. Middelburg, den 25 April 1842. De School-Commissie voornoemd Namens dezelve, het Lid en Secretaris, V. van LISSA. FRANKFORT den 18 april. De Augsburger Allgemeine Z,ettung berigt, dat hec grootsche gedenkteekenhetwelk Z. M. de koning van Beijeren voor Duitschlands beroemde mannen van alle tijden gesticht heeft, de Walhallathans zoo ver voltooid is, dat hetzelve den 18 octoberaanstaande den verjaardag van den grooter, slag bij Leipzigplegtig zal worden ingewijd. Dit gebouw, een ruim 60 voet hooge tem pel van Dorische bouworde, die op 136 zuilen rust, en waarvan de eerste steen op den 18 october 1830 gelegd werdverheft zich op eene rots aan den noordelijken Donau- oever, niet ver van Regensburg, op een punt, van waar het uren ver in de rondte gezien kan worden, en zal de borst- en standbeelden bevatten der mannen uit verschillende Germaansche stammendie als krijgshelden, geleerden of weldoeners vanher menschelijk geslacht uitgeblonken hebben. Hetzelfde blad berigt, dat door den koninklijken stichter van dien tempel des roems een werk is gereed gemaakt en eerlang zal worden uitgegevenkorte levensberigcen behel zende der mannen, wier afbeeldingen aldaar eene plaats zul len vinden. LONDEN den 20 april, In de zitting van het lagerhuis van eergisceren is, met 285 tegen 188 stemmen, de eerste lezing der wet van sir Robert Peel betrekkelijk de belastiim- op de inkomsten doorgegaan. De minister heeft nog eenige veranderingen in hec oorspronkelijk ontwerp gemaakt" voor namelijk strekkende om aan kooplieden of anderen, 'die het bedrag hunner inkomsten voor naijverige medeburgers geheim willen houden, die geheimhouding, waarop men in sommige gevallen zoo veel prijs stelt, te verzekeren. De tweede le zing is thans op den 22 dezer bepaald bij welke gelegen" heid wel weder de redeneringen voor en tegen de belasting in het breede zullen worden ontwikkeld. De graanwet van sir Robert Peel worde thans in hec hoo- gerhuis behandeld, en er schijnt geen twijfel aan dat ook deze maatregel daar zijn beslag zal erlangen. Tot de tweede lezing der wet is den 18 dezer, met 119 tegen 17 stemmen en dus met eene overgrooce meerderheid besloten. Het getal der Engelsche oorlogs-vaartuigen dat thans in werkelijke dienst is wordt op 271 berekend, waaronder 19 linieschepen, 34 fregatten 69 stoomschepenen 111 brik ken en sloepschepen. Men zege dat Fransche prinsen van Joinville en van Au male eerlang hier te lande verwacht worden om een be zoek bij H. M. af ce leggen en de voornaamste openbare in- rigcingen te bezigtigen. PARIJS den 20 april. Nadere berigten uit Algiers hou den in, dat de expeditie, die onder den gouverneur-generaal Bugeaud uit Blidab vertrokken was, een aantal dorpen van den stam der Beni-Menassers verbrand en een klein fort ver nield heelt, waarin zich 4 stukken geschut bevonden. Ge noemde opperbevelhebber zou denkelijk den 7 dezer té Cher- chell aankomen, om zijne troepen van proviand te voorzien. 'ifant ^on Francesco de Pauleoom der konini gin, is met zijne familie den 14 te Madrid gearriveerdwel ke hoofdstad den 11 en 12 door de zamenscholing van ver scheidene duizende werklieden verontrust is, die hooger loon begeerden, de straten onder het aanheffen van woeste kreten doorgeloopen en hec huis van den gedeputeerde Cordero be dreigd hebben. Het is echter aan de autoriteiten gelukt de rust zonder bloedvergieten te herstellen en de zaak is n-e heel vreerad aan de politieke geschillen. BRUSSEL den 22 april. Gisteren zijn in den senaat de beraadslagingen over de schadevergoeding ten einde gebragt en is het ontwerpmet eene vrij aanzienlijke meerderheid zoo als hetzelve van regeringswege was aangeboden, o0ed- gekeurd. - De liberale partij wendt al wat mogelijk is aan om

Middelburgsche Courant | 1842 | | pagina 1