MIDDELBURGS CHE c O.üRAH i,- ,-;/ N°. 44. Biugsdag 1842. 12 April. rp ij IScfcciibmafcingen. Jfciinfcviife. - ij BESTUREN ejv ADMINISTRATIEN. jfBA.-itdchappi) tot lïut wan 't CtjUjcmcenï, NIEUWSTSjDINGExN. ©rooi-firittawje. Ule öcsriau öen. ifSTOH *U.' BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad MID DELBURG Gezien het besluie van den Heer Staatsraad Gouverneur van den 29 Maart jl. Provinciaal Blad no. 38.) Brengen bij deze ter kennis der belanghebbenden Dat met het primitief Beschrijvings-werkvoor de Belasting op het Personeel, vastgesteld bij de wet van den 29 Maart 1833 Staatsblad no. 4,) in deze Stad een aanvang zal worden gemaakt op Dingsdag den 3 Mei aanstaande, en al- zoo de aan de I11- en Opgezetenen uit te reiken Beschrij- vings-Biljetten met den achtsten dag daarna van wege den Heer Ontvanger der Directe Belastingen zullen worden op gehaald. 2. Dat op den voet bij art. 29 2 der wet vastgesteld door het Stedelijk Bestuur zijn benoemd, om als Tegenschac- ters van de zijde der Belastingschuldigdeningeval eener herziening van het aangegeven bedrag der Huurwaarde of aantal Deuren en Vensters of Haardsteden te dienen de vijf navolgende Personen als Marinus Kewpe JerasJacobus SoniusPieter Bernardus Thomas Francella Ary Schijf en Johannis Snel. En zal deze worden afgekondigdmitsgaders in dezer Stads-Courant geplaatst. Gedaan ten Raadhuize der Stad Middelburg, den 8 April 1842. Burgemeester en Wethouders voornoemd PASPOORT van GRIJPSKERKE. Ter ordonnantie van Hun Edel Achtbare, A. M. B E C I U S. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad MID DELBURG verwittigen mitsdeze de belanghebbenden, dat volgens eene door den Heer Staatsraad Gouverneur dezer Provincie, bij besluit van den 1 dezer (Provinciaal Blad no. 40,) medegedeelde lijst der bevoegde Hengsthouders in deze Provincie, over het jaar 1842, als zoodanig voor het eerste District zijn opgegeven de navolgende Personen, als: Pieter Geschierete Grijpskerke. Adriaan Bliek te Nieuw- en Sint-Joosland. Abraham Krijger te Sint-Laurens. Pieter Koddete Oostkapelle. Gedaan ten Raadhuize der Stad Middelburg, den 8 April 1842. Burgemeester en Wethouders voornoemd PASPOORT van GRIJPSKERKE. Ter ordonnantie van Hun Ed. Achtbare, A. M. BECIUS. De DISTRICTS-COMMISSIE van het Fonds ter aan moediging en ondersteuning van de Gewapende Dienst in de Nederlandenalhier gevestigd, met overleg van Heeren Bur gemeester en Wethouders, den dag waarop de algemeen.e jaarlijksche Collecte, ten behoeve van dat Fonds, zal plaats hebben, vastgesteld hebbende op Woensdag den 13 dezer, brengt bij deze ter kennis van derzelver mede-Ingezetenen dat, op uitnoodiging van het Stedelijk Bestuur, door Heeren Wijkmeesters die Collecte aan de Huizen zal worden gedaan, des namiddags tusschen twee en vijf ure van gemelden dag. Door het herhaaldelijk verkoopen van een gedeelte van het Kapitaal-Fondswaartoe het Hoofd-Bestuur zich heeft ge noodzaakt gezien, zijn de inkomsten van hetzelve allengs af genomen en leverenniettegenstaande de vele beperkingen welke in de opneming der deelgeregtigden bereids zijn daar- gesteld een jaarlijksch te kort op. Het Hoofd-Bestuur vleit zich echter bij voortduring, door ruime bijdragen -ten be hoeve van het Fonds krachtdadig ondersteund te zien in Beszelfs pogingen tot het verbeteren van het lo: van zoo vele oude en verminkte Krijgslieden en van de nageblevenen van gesneuvelden. De Commissie noodigt mitsdien alle In- en Opgezetenen dringend uit, om, door milde giften inde hierboven aange kondigde Collecte, van derzelver belangstelling in de instand- 'hoivdïng van voornoemde Vaderlandlievende inrigting te wil- iten doen blijken. .Middelburg, den 3 April 1842. De Districts-Commissie voornoemd, DE STOPPELAAR President. D. M. de SUPERVILLE, Lid L. S. 'VERGADERING op Woensdag den 13 April 1842, odes avonds ten zes ure. - Verkiezing van een Lid voor ihet Bestuur Voorlezing en Bijdrage. Namens Bestuurders P. de MARET TAK Secretaris. LONDEN den <6 april. Het huis der gemeenten heeft maandag zijne zittingen hervat, en reeds kort na den aanvang der werkzaamheden is door sir R. Peel de gewigtige verkla ring afgelegd, dat de miinistcrs het voorstellen van wijzigin gen in de wet op de inkomsten niet als eene kabinetsquestie zouden beschouwenmaar wel als zoodanig de verwerping der beginselen aanmerken op welke het gewijzigd tarief steun de, en eindelijk dat hij niet noodig keurde de afschaffing van het eerstgenoemde dezer ontwerpen, na verloop van drie jaren voor te slaan. Nadat de wet op de exchequerbills was aangenomen, zijn de discussien over de belasting op de inkomsten aangevangen en hebben verscheiden leden zich ten sterkste daartegen uit gelaten. De verdere behandeling van dit onderwerp is tot morgen of vrijdag uitgesteld. Gedurende de drie laatste maanden met den 5 dezer eindi gende, hebben de openbare inkomsten van het rijk 111,332 ponden sterling meer opgeleverd dan gedurende dezelfde drie maanden van het vorige jaarterwijl de meerdere opbrengst over het geheele jaar 687,941 ponden sterling bedraagt. Laatstleden zaturdag is een gedeelte van den tunnel on der den spoorweg iji de nabijheid van Southampton inge stort, en hebben drie werklieden daarbij het leven verloren, terwijl verscheiden anderen beduidend gekwetst zijn. Ofschoon de treurige berigten uit Afghanistan, over Frankrijk ontvangen algemeene verslagenheid hebben te weeg gebragt, zijn zij echter van geringen invloed op de prijzen der fondsen geweest. PARIJS den 6 april. Gisteren hebben de gedeputeerden hunne beraadslagingen over de buitengewone credieten voort gezet, en de som van ruim drie millioen, 600,000 francs voor Algerie aangevraagd, toegestaan. Inde zitting van he den heeft de minister Guizot het kabinet weder tegen ver schillende aanvallen, zijne politiek ten opzigte van Spanje be treffende, moeten verdedigen, en betoogd dat niet anders ge handeld had kunnen worden dan gedaan wasten zij men had willen ophouden de monarchie in dat rijk en de persoon van Isabella II te beschermen. Gedurig worden ten hove depeches van den heer C. Périer, den Franschen zaakgelastigde te Petersburg, ont vangen. Indien men het gerucht gelooven mag, houden de laatste dezer depeches in, dat nu stellig tot de huwelijks verbintenis der grootvorstin Olga met den hertog van Bor deaux is besloten, die tegen de helft van junij In de Russi sche hoofdstad verwacht wordt, terwijl de echtvereeniging reeds in de daarop volgende maand zou plaats grijpen. IV/r I ..~..Roolr n-. O.-. MOfAar 1, J I ministers zich bereids met overleggingen bezig gehouden over het gedrag dat bet kabinet der Tuilerien in dit geval' zou moeten volgen. Zelfs zou de terugroeping der geheele Fran- sche legatie en het afbreken van alle diplomatieke betrek kingen met Rusland voorgeslagen, maar niet eenparig goed gekeurd zijn. Over Marseille zijn hier brieven uit Algiers tot den 30 maart ontvangen, volgens welke de generaal Bedeau, die Tlemecen met drie bataillons verlaten had om een weder- spannigen stam te tuchtigen op het onverwachtst door 5 it 600 man, door Abd-eTRader in persoon aangevoerd overvallen zou wezen, waarop een gevecht ontstaan was, in hetwelk de Franschen een socal soldaten en 3 officieren verloren hebben. De tijdingen te Madrid uit de verschillende provinciën ontvangen, luiden gunstig. Overal heerschte rust, die al leen door eenige rooverbenden verstoord werd welke zich hier en daar in de gebergten vereenigd hadden. 's GRAVENHAGE den 8 april. Ter gelegenheid van den verjaardag van H. K. H. Mevrouw de Prinses Sophia is heden op den middag alhier eene uitstekend fraaije revue in de Maliebaan gehouden. De grenadiersjagers en lansiers die de bezetting dezer residentie .uitmakenhadden zich daar met een bataillon infanterie en het regement zware dragonders uit Leyden vereenigd, en hebben voor Z. M. den Koning, die, door HH. KK. HH. de Prinsen en Z, K. H. den Erf- groot-hertog van Saxen PVeimar vergezeld en door eenen schitterenden staf gevolgd op het veld verscheen en met luid gejuich begroet werd verscheidene manoeuvres volvoerd. H. M. de Koningin en H. K. H. de Prinses Sophia waren, in een rijtuig gezeten, insgelijks tegenwoordig. Eene overgroote menigte nieuwsgierigen, ook uit andere stedenstonden ron. dom het ruime veld geschaard en verheugden zich in dit militaire schouwspelwaaraan het heldere zonnige weder nog meerderen luister bijzette. Dezen avond zal er gala bal op het paleis in het Noordeinde zijn. Ten aanzien van een ongeval, Z. K. tl. den Prins van Oranje op heden na de wapenschouwing overkomen wordt van eene officiële zijde het navolgende gemeld Onm.iddelijk na den afloop der revue heeft een ongeval plaats gehadhetwelk noodlottige gevolgen had kunnen na zich' slepen. Z. K. Li» de Prins van Oranje had den Ko ning naar Zr. Ms. paleis teruggeleid en maakte zich gereed om te vertrekkentoen de Prins aan het regter been nabij de knie een slag van het paard ontving. Gelukkig werd de stag niet regestreeks toegebragtmaar werd het been van Z. K. H. daardoor slcehcs zijdelings getroffen. Desniettemin j ondervond Z. *K. H.11a in zijn paleis teruggekeerd te zijn, zware pijn en heeft eene aanmerkelijke .zwelling van het been zich geopenbaard. De geneesheer heeft de verzekering ge geven dat er geenerlei zware kwetsing heeft plaats gehad; doch meent echterdat dit ongeval Z. K. H. voor verschei dene dagen lot eene volstrekte rust zal uoodzaken." Men verneemt dat de Tweede Kamer der Staten Gene raal op dingsdag den 26 dezer hare werkzaamheden zal her vatten. Men meldt, dat het Z. M.. behaagd heeft bij konink lijk besluit te bepalen dat *s Rijks munt door vergrooting en betere inrigting der gebouwen, alsmede door het aanschaffen van nieuwe werktuigen, geschikt zal gemaakt worden, oin op eene grooter-e schaal te kunnen dienen voor de hernunuing der oude zilveren specien. Het heeft Z. M. behaagd, aan het instituut voor doof stommen gevastigd te Sc. Michiels-Gescel (provincie Noord-Brabandeene ondersteuning van f 1500 te ver- leenen. Verscheidene reeders uit de visschers-plaacsen van Zuid.Holland hebben bij de Tweede Kamer der Staten-Ge- neraal een ernstig adres ingediend waarin zij zich zeer be klagen over de belasting, welke in Belgie op den invoer van vreemde visch is gelegd, en de nadeelenwelke zij vermoe den, dac dit voor hun bedrijf en de welvaarc der genoemde plaatsen zal hebben en waarin zij hun verlangen te kennen geven, dac, indien men in Belgie in-dat opzigt niec tot na. dere gedachten kan worden gebragt van de zijde van Neder land afdoende maatregelen van represaille zullen worden genomen. In den nacht van den 1 dezer is de hofkas van prins Albert van Pruissen ce Berlijn van eene aanmerkelijke som, men zeide ruim 10,000 daaldersdoor dieven beroofd gewor den, welke het paleis aan de tuinzijde waren binnengeslopen. MIDDELBURG den 11 april. Op de hieronder nader te vermelden tijden en plaatsen zal onder nadere approbatie van het ministerie van binnenlandsche zaken, door den hoofd ingenieur met de onderscheidene dijks-direccien der calarai- teuse polders in deze provincie worden aanbesteed l°. Het arbeidsloon van het gewoon jaarlijksch vernieu wen en onderhouden der rijscbeslagenmet het maken van steenglooijingen, en 20. De gewone aardewerken tot herstelling en verbetering der zeedijken. Deze aanbestedingen zullen geschieden bij inschrijving en opbod: voor het eiland Zuidbeveland te Goesop hot-stad huis, op woensdag den 27 dezerten u ure; voor het eiland Tiiolen te 1 holen, in het IVapen van Zeeland, bij fit?" MüffS8tl PI?ifl 'L tlf-!k flS u'V' r z. l-1?;fl wvote gaderkamer der centrale directie van Schouwenop vrijdag den 22 dezer, ten 11 ure; voor het eiland Noordbeveland te Colijnsplaat, op het gemeentehuis, op vrijdag den 29 de zer, ten 11 ure; voor het polder-arrondissement Cadzand te Breskens op het gemeentehuis, op maandag den 2 mei, ten 11 ure, en voor het polder-arrondissement Axei, te Axel, op het stadhuis, op woensdag den 4 meiten 11 ure. Volgens aankondigingen in het Handelsblad blijkt, dac op den 27 dezer, te Amsterdam, een huishoudelijk en in de eerste dagen der maand j 111 ij te 'sHage, een algemeen mu- zijkfeest zal gegeven worden op welke beide de toegang aan alle de leden der maatschappij tot bevordering der toon. kunst wordt verleend zoo dat ook aan de leden dezer al"- dceling de gelegenheid daartoe is aangeboden. Mede verzekert men ons, dac de heer Vieuxtempsin gezel schap met mevrouw Koning-Buys en raejufvrouw Sch/oss nog in den loop dezer maand het voornemen hebben alhier een concert, te geven; wij twijfelen niec of ook hier zullen die virtuozen dien bijval verwerven, welke hun overal is ten deel gevallen. Uit 's Hertogenbosch schrijft men van den 7 dezer: In den nacht van den 5 dezer, tusschen 12 en 1 utir, ontstond er alhier brand in het achtergedeelte of waschhuis van het gescichc van de liefde-zusters, welke bij de ontdek king reeds zoo hevig woedde, dac men voor het naascaan- grenzende gebouw van de bank van leening zeer beducht was. De brand heeft zich gelukkig bij den zachten wind en den gepascen en htilpvaardigen ijver van de daarbij tegenwoordig zijnde menigte, niec verder uitgestrekt, en heeft zich alleen bepaald, tot het in den asch legge'n van het achtergedeelte van dat gesticht. Wij vernemen, dac liet fregatschip 's Hertogenbosch toe- behoorende aan eene reederij onder het bestuur van den heer .7. A. Speyersden 4 dezer, door de Nederlandsche handel maatschappij bevracht is geworden, en den 17 dezer, reeds tot vertrek naar Batavia gereed moet zijn." De gemeente Ru ine in Drenthe, op ongeveer zes uren afscands van Assen gelegen, is den 4 dezer door eene nood lottige ramp getroffen-geworden. Tegen twaalf ure op den middag van dien dag, was aldaar een brand ontstaan, die, volgens de alhier ontvangene voorloopige berigten zoospoe- dig in hevigheid toenam, dac in minder dan 2 uren cijds «2 huizen en woningen met het grootste gedeelte van de have der bewoners vernield werden. Een gerucht, hetwelk zich in het eerst verspreid had, dat ook 3 menschen bij dit on geluk zijn omgekomen, is later bevonden ongegrond te zijn. 'In de militaire gevangenis te Aeisc is II. dingsdag een ernstig oproer ontstaan. Twee- of driehonderd van de der tien-honderd aldaar opgeslotenen hebben de straat van het bin nenplein opgebroken en de pannen van de daken geuomen om ce ontvlugten of zich te verschansen. Weldra is echter aan .de aldaar liggende troepen die spoedig door anderen uit Brussel en Gctn ontbodene, versterkt werden, de de ra-

Middelburgsche Courant | 1842 | | pagina 1