MIDDELBURGSCHE %SFi C'-O IRAN T. W. 42. Donderdag: 1842./ 7 April. wr vW V a BESTUREN en ADMANISTRATIEN. publicatie. CStbucirtciitic. N1EUWSTIJ DINGEN SuitschlaHfc. JTns nïmjfc. ilcfccriattöcu. fA L tb ff s»? Ëe abonnements-prijs dezer Couranl is ƒ.2 75, voor drie maanden, en franco per Post ƒ5. De abonnementen worden voor niet minder dan drie maanden genomen, en de betaling geschiedt coinptant, of bij het einde van ieder vierendeel jaars. De inzending der Advertentien behoort te geschieden des morgens vJ<ir io ure, indien men 'dezelve in'het eerst uit te geven No. wil geplaatst hebben. 4PU De Advertentien worden berekend tegen 22 Cents de regel, met uitzondering van Huwelijks- Geboorte- en Doodbekendmakingen, waarvan de prijs van één tot zes regels is ƒ1,50 en voor iederen regel daarboven 22 Cents. Dezelve moeten niet op zegel geschreven zijn, alzoo het regt van zegel wordt betaald ^BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad MID DELBURG brengen bij deze ter kennis van de I11- en Op- ..gezetenen, dat bij Hun Edel Aclub. is ontvangen en aan den Ontvanger -der Directe Belastingen ter invordering ver zonden het primitief Kohier No. 1 voor de Belasting ten behoeve van het Veefonds, over het Dienstjaar 1S42, met .nitnoodiging' aan een iegelijk vvien zulks aangaat, om, na bekomene kennisgeving van zijnen aanslag, het door hem verschuldigde op den bij de Wet bepaalden tijd te kwijten. En opdat een iegelijk hiervan kennis drage zal deze wor den afgekondigd mitsgaders in dezer Stads-Courant geplaatst. Gedaan ten Raadhuize der Stad Middelburg, den 4 April .1842. Burgemeester en Wethouders voornoemd PASPOORT van GRIJPSKERKE. 'Ter ordonnantie van Hun Edel Achtbare, A. M. JB E C I U S. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad VLIS- SINGEN zullen, op Dingsdag den 12 April aanstaande, des namiddags om één ure preciesten Raadhuize dier Stad publiek en aan den meestbiedende presenteren te verhuren: De JAGT onder de Ambachtsheerlijkheden Koudekerke Bekerke en 'Krommenhoekemitsgaders Zoutelande en TVerendijkeop de voorwaarden welke ter Stedelijke Griffie ter lezing liggen. Vlissingen den 29 Maart 1842. Burgemeester en Wethouders voornoemd., A. van der. SWALME. Ter ordonnantie van Hun Ed. Achtbare, S. van der SWALME, Secretaris. De ondergeteékendeCOLLECTEUR van het Stedelijk Middel der Lantaarn- Brandspuit- en Nachtwacht-Gelden •binnen deze Stad, bij resolutie van 18 Maart j!., ten fine van invordering van Hun Edel Achtb. ontvangen hebbende 'bet door den Heer Staatsraad Gouverneur dezer Provincie in dato den 11 dierzelfde maand, executoir verklaarde Ko hier over hetzelve Middel, Dienst 184a, brengt bij deze ter kennis' van een iegelijk der Belastingschuldigen, dat de Extracten oF Uittreksels uit voorschreven Kohier, allen naar behooren opgemaakt, aan hunne woningen zijn bezorgd; ter wijl hij dezelve opmerkzaam is makende, vooral te willen zorgen dat de verschuldigde -Aanslagen op hunnen tijd worden aangezuiverd, en dat diegenen welke geene Extracten of Uittreksels uit meergenoemd Kohier (door verhuizing na pri- ïiio Januarij dezes jaars) mogten hebben bekomen ,°dezelve alsnog gedurende deze loopende maand Apr'! tei1 zijnen Kan- zore, op de gewone uren van vacerm g,.gratis kunnen .erlan gen wordende wijders een ieder der nalatigen in de aanzui vering van hun verschuldigde over het reeds afgeioopen Dienstjaar 1841 ten ernstigste tot eene onverwijlde vol- .doening bij deze laatste aangemaand. MiddeLburg, den 6 April 184a. DE TROIJE Nz. FRANKFORT den 31 maart. Z. M. de koning van 'Pruissen zal denkelijk op hoogstdeszelfs reis naar Peters- burgeen geruimen tijd te Koningsbergen vertoeven, 0111 zich met den toestand der provincie, die vele verbeteringen :schijiit te vereisclienin bijzonderheden bekend te maken. In het najaar denkt die monarch door de gezamenlijke prin- :sen vergezeld, het derde legerkorps .te Maagdenburghet zevende te Munster en het achtste te Keulen in oogenschouw «e nemen., en zou verscheidene regerende vorsten en andere 3hooge personen uitgenoodigd hebben om tegen dien tijd in iele Rijnprovincie tot hem te komen. Ander nieuws van bc- Sang wordt in de Duitsche bladen niet gevonden. TLONDEN den 1 april. 'In den nacht van zactirdag 11. is «Je'stad Manchester wederom geteisterd geworden dooreenen «waren brand. Het was omstreeks 12 ure dat men denzelven 5iet eerste ontdekte in het amphitheater van de paardenrijders ■van den 'héér Battyen in minder dan anderhalf uur was het •gnnsche gébouw geheel vernield. Met ontzettend veel moeite is het nog gelukt de paarden te redden, maar niets heefeden brand mogen beletten ook tot 4e naastgelegene gebouwen over te slaan, welke brand tot 4 ure In den morgen beeft voortgeduurd maar die toch door den ijver der spuitgasten iiiccrendeels behouden zijn geworden. Tot nog toe heeft men niets van,-dc oorzaak van den brand kunnen ontdekken de heer Batty was niet voor brandschade verzekerd, en zijn verlies wordt op 2000 p. st. geschat. Het is de tweedemaal dat zijn amphitheater afgebrand is. De vereeniging die zich in het vorige jaar gevormd heeft tot beraming van de geschiktste middelen om de ge meenschap tusschen Engeland, Niéuw-Holland en China, door het leggen van een spoorweg over de landengte van Panama, of op eenige andere wijze, te bevorderen, en ai- zoo het tijdroovend omzeilen van Kaap Hoorn te vermijden heeft dezer dagen weder eene bijeenkomst gehouden, waarin onderscheidene rapporten gelezen en aanspraken gedaan zijn, doch welke nog geene stellige resultaten heeft opgeleverd. Blijkens tiet jaarlijksch rapport der BritischandForcign Bihle Society heeft dat genootschap gedurende het verioo- pen jaar 900,912 bijbels verspreid, van welke 538,459 voor Engeland en zijne koloniën gestrekt hebben. Berigten uit Nieuw-York, aangebragt door de paket Sheffield en loopende tor den 15 maart, deelen mede, dat op den 8 dier maand van wege den voorzitter eene bijzon dere boodschap bij de kamer van vertegenwoordigers inge zonden was, in welke op de sterkste wijze op eene spoedige voorziening, door het een of ander daar te stellen middel, in de financiële verlegenheden van 's rijks schatkist aange drongen wordt. Voorts schijnt er in den handel te Nieuw- York eene volkomene stremming te heerschen. PARIJS den 2 april. Maandag zal de kamer der gede puteerden zich denkelijk met het ontwerp van wet op de supplementaire en buitengewone credieten voor 1841 6111842 bezig houden het rapport waarover aan de leden is rond gedeeld. De levendigste debatten verwacht men omtrent Algerie en de opschrijving voor de directe belastingen. Ten opzigte van het eerste dezer onderwerpen raadt de commis sie het voortzetten van den oorlog aan, op denzelfden voet als die tot hiertoe door den gouverneur-generaal Bugeaud gevoerd is en welke ook door de gedurige vrijwillige on derwerping der stammen zulke groote voordeelen heeft opgeleverd. Om dien oorlog spoedig en roemrijk te eindigen moet, zegt de commissie, het effectief van het leger niet worden verminderd voor dat Abd-el-Kader geheel gefnuikt zal wezenals wanneer men zou kunnen trachten het per soneel der troepen op 50,000 man te brengen. Mascara Mostaganem ChercheilMiliianah Medeah Bona Sétif en Constantine moeten naar haar oordeelbestendigeene goe de bezetting houden, zonder dat zij geacht wil worden zich met plannen van onbeperkte verovering te vereenigen. Door de heeren Pillet-JVill Co. alhier zijn de dagen van elke week aangekondigd, op welke zij jen gevolge van bekomen autorisatie de achterstallige, coupons der werkelij ke schuld van Spanje ontvangen zullen, met bijvoeging, dat de kapitalisatie loopen zal van de 6 maanden interessen, eindigende met 1 november 1836, tot en met die welke den i november 1840 hadden moeten worden betaald. De minister van binnenlandsche zaken heeft eenen gou den gedenkpenning van looo fr. waarde toegekend aan ieder der tien kunstenaars, wier ontwerp van een monument voor Napoleon het meest de aandacht der daartoe benoemde com missie getrokken heeft. Aan den heer Visconti is de uitvoe ring van het monument opgedragenhetwelk vervaardigd zal worden in den geest van het rapport der commissieaan den heer Marocketti is de vervaardiging van het ridderlijk stand beeld toevertrouwd, dat in het midden van het plein van het hocei der Invaliden moet geplaatst worden. Veel politiek nieuws wordt in de brieven van Madrid, tot 26 maart loopende, niet aangetroffen. Een oud gebruik wilde, dat op goeden vrijdag den koning eene lijst van crimi nele veroordeelden werd aangeboden op welke deze dan de personen aanwees aan welke het hem behaagde gratie te ver leenen. Maar Espartero heeft ditmaal goedgevonden deze gewoonte af te schaffen, denkelijk om te teonen dat de koningin, uit hoofde harer minderjarigheid, omtrent niets, zelfs niet in zaken van menschlievendheid te beslissen heeft. Tusschen den regent Espartero en den infant don Fran- cesco de Paule heerschte eene zoogoede verstandhouding, dat zulks aanleiding tot geruchten wegens een ontworpen huwe lijk tusschen eeti der zonen van dien vorst en de jeugdige koningin Isabella II gaf. Gomcz een der aanvoerders van den opstand van Ia Granie was als opperhoofd eener rooverbende opgehangen. Zekere Gregorio si dan om zijne buitengewone ligchaams- sterkte de tweede Simson bijgenaamd heeft als men het verhaal geiooven mag, op het .groote plein te Salamanca een rijtuig alleen voortgetrokken waarin zoo veie personen geplaatst waren, dat zf gezamenlijk 10,000 Fransche ponden wogen maar, door de beweging van sommigen dezer lieden is dit rijtuig omgeslagen en heeft een der beeuen van Adan nagenoeg verpletterd. 's GRAVENHAGE den 3 april. Door Z. M. is den 26 maart liet volgende besluit genomen: Wij WILLEM II, enz I Op de voordragt van onzen opper-houtvestervan den 19 maart 1842 110. 31 Gezien het rapport van onzen minister van binnenland sche zaken, van den 23 maart 1842, no. 209, xodeafdee- ling In overweging nemendedat de voorschriften der wet van 11 ju lij 1814 Staatsblad r.o. 79) en het belang van s Rijks schatkist de herziening vorderen der successivelijk verleende vergunningen van vrije jagtais mede om dezelve voortaan te beperken tot de personen, welker betrekkingen dergelijke begunstiging medebrengen of toelaten Willende tevens ingeslopen misbruiken doen ophouden, Hebben goedgevonden en verstaan Art. i. Alle toekenningen van vrije jagt, de visscherij daaronder begrepen, worden ingetrokken en buiten eilect ge steld met uitzondering zoo veel de jagt betreftvan on zen opper-houtvester en der onder denzelven staande ambte naren alsmede van de gouverneurs in de provinciën voor derzei ver personen. 2.. Voortaan zuilen geene concessien tot vrije jagt voor langer dan één -jagt-saizoen aan ons mogen worden voorge dragen. 3. Onze opper-houtvester blijft gemagtigd om in speciale gevallen, als bij tijdelijk verblijf van vorstelijke personen of diplomaten, de uitoefening der vrije jagt toe te staan. 4. In de maand jannarij v-an elk jaar" zal door onzen op per-houtvester een staat van alle in het vorig jaar afgegeven gratis acten aan ons worden aangeboden met bijvoeging van ahe zoodanige consideratien waartoe de gemelde staat aanleiding mogt kunnen geven. 5. De wildschietersvveike aan de begunstigden met vrije jagtvallende in de uitzondering van artikel 1 volgens het besluit van den 19 januarij 18,35, no- 59, kunnen worden toegestaan, zullen uitsluitend moeten jagen voor die beguns tigden al het wild dat zij vangen of schieten aan dezelvea moeten afstaan en geene belooning in wild mogen ont vangen. Gnze opper-houtvester *is belast met-de ivicvoefi+ïg dezes, waarvan afschrift zal worden gezonden aan onzen minister van binnenlandsche zaken enz. In de Staats-Courant vindt men het volgende pro gramma der piegtigheden, welke -plaats zullen "hebben ter gelegenheid der verloving van H. K. II. Prinses Wilhelmine Marie Sophie Louise der Nederlanden met K. IJ. den hertog Karei Alexander Augustus 'Jan erf.grootliertug vau Saksen -Weimar-Eiseuach: Art. 1. Op dingsdag den 5 april des namiddags ten vier ure, zal, in het paleis in het Noordeinde, door den -Ko ning de uitwisseling der ringen tusschen de hooge "Verloof den plaats hebben, in tegenwoordigheid van H. M. de Ko ningin en van de overige leden der Koninklijke Familie, als mede van de ministers, van de Hofstaten en van liet Mili tair Huis des Konings. Na deze plegtigheid zal er groote tafel zijn in groot gala. 2. Des avonds van dien zelfden dag zullen HH. MM., mitsgaders de hooge Verloofdende gelukwenschingen, ter gelegenheid der verlovingaannemen van het corps-di plomatiek, ten acht ure en van de personen die aan Uil. MM. zijn voorgesteld geworden, de heeren ten half negen en de dames kwartier vódr negen ure. De dames verschijnen in mauteau de cour, de heeren in costuum of gekieedeu rok. 's GRAVENHAGE den 4 april. Onder de namen van hen die men als aanstaande leden van den Staatsraad noemt, be hoort ook die van den heer Lansbeek, uit Overijsselen van den beer van Breuge'lthans secretaris van den Raad van State. Bij koninklijk besluit van den '31 maart li. is aan den directeur-generaal voor de zaken van de Roomsch-Katbolijke eeredienst, baron mr. F. J. M. T. de Velichy de Lichtevelde verleend de titel en rang van minister van Staat. De minister van'justitie beeft bekend gemaakt, dat een iegelijk, die hem in deze zijne betrekking persoonlijk mogr verlangen ze spreken, daartoe geregeld de gelegenheid za! wor- den gegeven des dingsdag van iedere week des voonniddags ten 12 ure, in het lokaal van zijn departement, in de lange poocen alhier. Men verzekert, dat onder de verschillende projecten, vveike door het gouvernement worden voorbereid, om bij de aanstaande hervatting der werkzaamheden aan de Staten-Ge neraal te worden aangeboden, ook die betrekkelijk den aan te leggen spoorweg vau Maastricht naar de Pruissische gren zen behoort, en wel, zoo als men er bijvoegtmeteen embranchement naar de kolenmijnen cc Perterade. Gewoonlijk goed onderrigte personen beweren, dat eene bevordering, loopende over de verschillende rangen en bij de onderscheidene wapens van het leger, als aanstaande moet be schouwd worden. Raar men verneemt is aan de ondernemers der tegen woordige diligence-diensten van Amsterdam naar Rotterdam

Middelburgsche Courant | 1842 | | pagina 1